Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Gent – Aarhus. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów oraz przewidywane składy.
Jakie są kursy na mecz Gent – Aarhus?
Na zwycięstwo zespołu Gent Superbet daje kurs 1,65, na remis 3,90, a na wygraną zespołu Aarhus 4,75. Przeliczone na procenty, już bez marży bukmachera, to około 56% dla gospodarzy, 24% na remis i 20% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.
| Zakład | LV BET | |
|---|---|---|
| 1Gent | 1,65 | 1,65 |
| Xremis | 3,90 | 4,30 |
| 2Aarhus | 4,75 | 4,70 |
| Obie drużyny strzelą | ||
| tak | 1,83 | 1,88 |
| nie | 1,95 | 1,85 |
| Liczba goli | ||
| powyżej 2,5 | 1,82 | 1,85 |
| poniżej 2,5 | 1,97 | 1,95 |
Kurs Superbetu 1,83 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 52% szans. W meczach zespołu Gent obie strony trafiały w 50,0% spotkań, a w meczach zespołu Aarhus w 70,0%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 1,82, czyli około 52%, przy 50,0% i 70,0% takich meczów u obu drużyn.
Co mówią liczby przed meczem Gent – Aarhus?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Gent zbiera średnio 2,75 punktu na mecz, a Aarhus 0,8 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 8 spotkań, drugi 10 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Gent — 1,88 gola na mecz wobec 1,4 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Gent — 0,5 bramki na mecz, podczas gdy Aarhus traci średnio 1,7. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 29 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej ostrożnej.
Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 50,0% i 70,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 50,0% u zespołu Gent oraz 70,0% u zespołu Aarhus, czyli 20,0 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Gent i Aarhus w bezpośrednim zestawieniu?
W tabeli znajdziesz Gent i Aarhus opisane tym samym zestawem liczb. „Gole/mecz” oznacza sumę bramek w spotkaniach drużyny, a progi over mówią, jak często jej mecze przekraczały kolejne granice bramkowe.
| Wskaźnik | Gent | Aarhus |
|---|---|---|
| Rozgrywki | Jupiler Pro League | Superliga (Dania) |
| Rozegrane mecze | 8 | 10 |
| Bilans W-R-P | 7-1-0 | 1-5-4 |
| Punkty na mecz | 2,75 | 0,8 |
| Bramki strzelone | 15 | 14 |
| Bramki stracone | 4 | 17 |
| Średnio strzela | 1,88 | 1,4 |
| Średnio traci | 0,5 | 1,7 |
| Gole/mecz | 2,38 | 3,1 |
| BTTS | 50,0% | 70,0% |
| Over 1,5 | 87,5% | 100,0% |
| Over 2,5 | 50,0% | 70,0% |
| Over 3,5 | 0,0% | 40,0% |
| Czyste konta | 4 | 1 |
| Mecze bez gola | 0 | 2 |
| Forma | WWRWW | PRPRW |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Gent w tym sezonie to 7-1-0, a zespołu Aarhus — 1-5-4, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Gent ma serię 2 zwycięstw z rzędu. Aarhus nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: WWRWW oraz PRPRW.
Ostatnie spotkania, jakie Gent i Aarhus rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Gent — ostatnie mecze
Aarhus — ostatnie mecze
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Gent pada średnio 2,38 bramki, a w meczach Aarhus — 3,1. Granicę 1,5 gola przekroczyło 87,5% meczów pierwszego zespołu i 100,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 50,0% i 70,0%, a próg 3,5 bramki 0,0% oraz 40,0%.
Czystych kont Gent ma 4, a Aarhus — 1. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 0, drugi 2. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Jak Gent wypada u siebie, a Aarhus na wyjeździe?
Ten mecz Gent rozgrywa u siebie, a Aarhus na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Gent ma za sobą 4 mecze, ze średnią 1,75 gola strzelonego i 0,5 straconego oraz 50,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Aarhus ma 5 meczów, ze średnią 1,2 gola strzelonego i 2,0 straconego oraz 80,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Gent wynosi średnio 2,25, a w wyjazdowych spotkaniach Aarhus — 3,2. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 50,0% u gospodarza i 80,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
Jakie są przewidywane składy Gent i Aarhus?
Najpewniej Gent wyjdzie na boisko w ustawieniu 3-4-2-1: w bramce Davy Roef, a w polu Maksim Paskotsi, Christian Burgess, Siebe Van Der Heyden, Matties Volckaert, Tibe De Vlieger, Mathias Delorge-Knieper, Tiago Filipe Alves Araujo, Abdelkahar Kadri, Momodou Lamin Sonko, Kyrell Wilson.
Najpewniej Aarhus wyjdzie na boisko w ustawieniu 3-4-2-1: w bramce Mads Christiansen, a w polu Colin Rosler, Daniel Leo Gretarsson, Tobias Molgaard, Rasmus Carstensen, Magnus Knudsen, Arnstad, Sebastian Jorgensen, Tobias Bech, Mikael Anderson, Janni Serra.
Mecz poprowadzi Bulat Sariyev. Trenerem zespołu Gent jest Rik De Mil, a zespołu Aarhus Jakob Poulsen. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Najwyraźniejsza różnica dotyczy dorobku punktowego. Gent zbiera średnio 2,75 punktu na mecz w swojej lidze, a różnica względem rywala wynosi 1,95 punktu na spotkanie. Przy tak dużym rozjeździe formy to właśnie rozstrzygnięcie meczu jest tym, na co dane wskazują najmocniej.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Gent – Aarhus: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Konkretne kupony i pełne analizy przed tym oraz pozostałymi meczami dnia publikujemy w darmowej grupie na Telegramie. Trafiają tam propozycje z uzasadnieniem, a nie same liczby — jeśli chcesz zobaczyć, jak z takich danych powstaje decyzja, to najprostsza droga.
Gdzie oglądać mecz Gent – Aarhus?
Mecz Gent – Aarhus rozpoczyna się o godzinie 18:45, 15 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Polsat Sport oraz Polsat Box Go, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 3,01 gola na mecz, 65,9% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 62,5% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Gent i Aarhus są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Gent czy Aarhus z BTTS w okolicach 65,9% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Wszystko powyżej dotyczy meczów już rozegranych. Przy kilku spotkaniach na zespół każdy kolejny wynik przestawia średnie na tyle mocno, że traktowanie ich jako prognozy jest błędem. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Gent – Aarhus.
Jeśli mecz Gent – Aarhus jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Gent – Aarhus?
Podstawą są surowe wyniki ostatnich spotkań Gent i Aarhus, przeliczane naszym własnym kodem. Zanim liczba trafi na stronę, automat sprawdza, czy wynika z danych źródłowych; wartość, której nie da się potwierdzić, blokuje publikację całej strony, a nie tylko pojedynczego zdania.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Na tej stronie znajdziesz wskazanie kierunku, a nie gotowy typ na Gent – Aarhus. Sama liczba bez kontekstu — składu, znaczenia meczu, aktualnego kursu — jest niepełna, więc konkretne propozycje publikujemy tam, gdzie możemy je uzasadnić i skorygować na bieżąco, czyli w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostaje materiał do własnej oceny.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
BTTS to skrót od angielskiego „both teams to score”, czyli sytuacji, w której obie drużyny zdobywają przynajmniej po jednej bramce. Dla Gent i Aarhus podajemy go jako odsetek dotychczasowych meczów. Sama wartość nie mówi jeszcze wszystkiego: niska bywa zasługą dobrej obrony, ale równie często wynika z nieskuteczności w ataku, dlatego zawsze warto sprawdzić osobno bramki strzelone i stracone.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 15 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Gent albo Aarhus znajdziesz już zaktualizowane wartości.
Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?
Kursy odczytujemy z publicznej oferty Superbetu i LV BET, a rano w dniu meczu odświeżamy je na tej stronie. Średnie sezonu razem z xG, historię bezpośrednich spotkań i przewidywane składy bierzemy z serwisu statystycznego Superbetu, naszego partnera. Kursy zmieniają się aż do pierwszego gwizdka, więc przed zakładem sprawdź aktualną ofertę u bukmachera.