Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Celta Vigo – Juventus. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu oraz przewidywane składy.
Jakie są kursy na mecz Celta Vigo – Juventus?
Superbet wycenia wygraną zespołu Celta Vigo na 3,35, remis na 3,15, a zwycięstwo zespołu Juventus na 2,22. Po odjęciu marży bukmachera daje to około 28% szans gospodarzom, 30% na remis i 42% gościom. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.
| Zakład | LV BET | |
|---|---|---|
| 1Celta Vigo | 3,35 | 3,50 |
| Xremis | 3,15 | 3,25 |
| 2Juventus | 2,22 | 2,17 |
| Obie drużyny strzelą | ||
| tak | 1,88 | 1,85 |
| nie | 1,90 | 1,88 |
| Liczba goli | ||
| powyżej 2,5 | 2,15 | 2,15 |
| poniżej 2,5 | 1,70 | 1,70 |
Rynek bramkowy w ofercie Superbetu: obie strzelą po 1,88, co odpowiada około 50% szans, i powyżej 2,5 gola po 2,15, czyli mniej więcej 44%. Dotychczasowe mecze obu zespołów to 37,5% i 50,0% spotkań z golami po obu stronach oraz 25,0% i 16,7% spotkań z co najmniej trzema bramkami. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „powyżej 2,5 gola”: różnica to około 23 punktów procentowych.
Co mówią liczby przed meczem Celta Vigo – Juventus?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Juventus zbiera średnio 1,83 punktu na mecz, a Celta Vigo 1,0 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 6 spotkań, drugi 8 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Juventus — 1,5 gola na mecz wobec 1,0 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Celta Vigo — 0,75 bramki na mecz, podczas gdy Juventus traci średnio 0,83. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 17 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej ostrożnej.
Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 37,5% i 50,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 25,0% u zespołu Celta Vigo oraz 16,7% u zespołu Juventus, czyli 8,3 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Celta Vigo i Juventus w bezpośrednim zestawieniu?
Tabela zestawia Celta Vigo i Juventus w tych samych kategoriach. „Gole/mecz” to łączna liczba bramek w spotkaniach danej drużyny — strzelonych i straconych razem. Wiersze over pokazują odsetek meczów, w których padło odpowiednio więcej niż półtorej, dwie i pół oraz trzy i pół bramki.
| Wskaźnik | Celta Vigo | Juventus |
|---|---|---|
| Rozgrywki | LaLiga | Serie A |
| Rozegrane mecze | 8 | 6 |
| Bilans W-R-P | 1-5-2 | 3-2-1 |
| Punkty na mecz | 1,0 | 1,83 |
| Bramki strzelone | 8 | 9 |
| Bramki stracone | 6 | 5 |
| Średnio strzela | 1,0 | 1,5 |
| Średnio traci | 0,75 | 0,83 |
| Gole/mecz | 1,75 | 2,33 |
| BTTS | 37,5% | 50,0% |
| Over 1,5 | 62,5% | 83,3% |
| Over 2,5 | 25,0% | 16,7% |
| Over 3,5 | 12,5% | 16,7% |
| Czyste konta | 4 | 3 |
| Mecze bez gola | 4 | 0 |
| Forma | RRRWR | WRPWR |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Celta Vigo w tym sezonie to 1-5-2, a zespołu Juventus — 3-2-1, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Celta Vigo nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Juventus nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: RRRWR oraz WRPWR.
Ostatnie spotkania, jakie Celta Vigo i Juventus rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Celta Vigo — ostatnie mecze
Juventus — ostatnie mecze
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Celta Vigo pada średnio 1,75 bramki, a w meczach Juventus — 2,33. Granicę 1,5 gola przekroczyło 62,5% meczów pierwszego zespołu i 83,3% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 25,0% i 16,7%, a próg 3,5 bramki 12,5% oraz 16,7%.
Czystych kont Celta Vigo ma 4, a Juventus — 3. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 4, drugi 0. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają Celta Vigo i Juventus?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Celta Vigo ma średnio 1,5 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Juventus 4,2. Celta Vigo oddaje przeciętnie 19,0 strzału w meczu, z czego 5,0 celnego, a Juventus odpowiednio 11,0 i 7,0.
Celta Vigo marnuje część sytuacji: zdobywa 0,0 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 1,5. Juventus strzela więcej, niż wynika z okazji: 5,0 gola na mecz przy xG 4,2. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak Celta Vigo wypada u siebie, a Juventus na wyjeździe?
Ten mecz Celta Vigo rozgrywa u siebie, a Juventus na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Celta Vigo ma za sobą 4 mecze, ze średnią 1,75 gola strzelonego i 1,25 straconego oraz 50,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Juventus ma 3 mecze, ze średnią 1,33 gola strzelonego i 1,33 straconego oraz 33,3% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Celta Vigo wynosi średnio 3,0, a w wyjazdowych spotkaniach Juventus — 2,67. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 50,0% u gospodarza i 66,7% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
Jakie są przewidywane składy Celta Vigo i Juventus?
Najpewniej Celta Vigo wyjdzie na boisko w ustawieniu 3-4-3: w bramce Ionut Radu, a w polu Javi Rodriguez, Yoel Lago, Marcos Alonso, Alvaro Nunez, Aleix Febas, Ilaix Moriba, Sergio Carreira, Pablo Duran, Ferran Jutgla, Couhaib Driouech.
Najpewniej Juventus wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Guglielmo Vicario, a w polu Pierre Kalulu, Federico Gatti, Jhon Lucumi, Zeki Celik, Pape Matar Sarr, Douglas Luiz, Kerim Alajbegovic, Weston McKennie, Nicolas Gonzalez, Nick Woltemade.
Mecz poprowadzi Sander van der Eijk. Trenerem zespołu Celta Vigo jest Claudio Giraldez, a zespołu Juventus Luciano Spalletti. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Dane wskazują na spotkanie zamknięte. Uśredniony odsetek meczów powyżej 2,5 gola to dla tej pary zaledwie 20,9%, przy średniej 2,04 bramki na mecz. Obie drużyny grają dotąd nisko punktowane spotkania i w tę stronę prowadzą te liczby.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Celta Vigo – Juventus: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Analizy i kupony na ten mecz publikujemy na bieżąco w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostają liczby, tam dochodzi kontekst: składy, znaczenie spotkania i to, czy w ogóle warto się nim zajmować.
Gdzie oglądać mecz Celta Vigo – Juventus?
Mecz Celta Vigo – Juventus rozpoczyna się o godzinie 21:00, 15 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Polsat Sport oraz Polsat Box Go, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 3,01 gola na mecz, 65,9% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 62,5% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Celta Vigo i Juventus są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Celta Vigo czy Juventus z BTTS w okolicach 65,9% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Te liczby mówią o tym, co już się wydarzyło, i nic nie wiedzą o dzisiejszym spotkaniu. Przy próbach z początku sezonu pojedynczy wynik zmienia obraz mocniej, niż podpowiada intuicja. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Celta Vigo – Juventus.
Jeśli mecz Celta Vigo – Juventus jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Celta Vigo – Juventus?
Wszystkie wskaźniki wyliczamy sami z surowych wyników meczów Celta Vigo i Juventus w bieżącym sezonie ich ostatnich rozegranych spotkań. Wyniki pobieramy automatycznie, a każda liczba przed publikacją przechodzi maszynową kontrolę zgodności z danymi źródłowymi — jeśli którejkolwiek nie da się potwierdzić, strona w ogóle nie powstaje.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Nie podajemy tu gotowego kuponu na mecz Celta Vigo – Juventus, bo strona ma pokazywać dane, a nie sprzedawać decyzję. Piszemy jedynie, w którą stronę przechylają się liczby, i zawsze dodajemy, czego nie obejmują. Propozycje z pełnym uzasadnieniem trafiają do darmowej grupy na Telegramie, gdzie widać cały tok rozumowania, łącznie z meczami, które uznajemy za nie do ruszenia.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
BTTS, czyli „both teams to score”, to zdarzenie, w którym gola strzelają obie strony. W zestawieniu Celta Vigo i Juventus podajemy je jako procent meczów z takim wynikiem. Ta sama liczba może opisywać drużynę z bardzo dobrą obroną i drużynę, która po prostu nie potrafi trafić — dlatego obok zawsze podajemy średnią bramek strzelonych i straconych.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 15 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Celta Vigo albo Juventus znajdziesz już zaktualizowane wartości.
Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?
Kursy odczytujemy z publicznej oferty Superbetu i LV BET, a rano w dniu meczu odświeżamy je na tej stronie. Średnie sezonu razem z xG, historię bezpośrednich spotkań i przewidywane składy bierzemy z serwisu statystycznego Superbetu, naszego partnera. Kursy zmieniają się aż do pierwszego gwizdka, więc przed zakładem sprawdź aktualną ofertę u bukmachera.