Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Dinamo Zagrzeb – Anderlecht. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów.
Jakie są kursy na mecz Dinamo Zagrzeb – Anderlecht?
Na zwycięstwo zespołu Dinamo Zagrzeb LV BET daje kurs 2,02, na remis 3,60, a na wygraną zespołu Anderlecht 3,55. Przeliczone na procenty, już bez marży bukmachera, to około 47% dla gospodarzy, 26% na remis i 27% dla gości.
| Zakład | LV BET |
|---|---|
| 1Dinamo Zagrzeb | 2,02 |
| Xremis | 3,60 |
| 2Anderlecht | 3,55 |
| Obie drużyny strzelą | |
| tak | 1,65 |
| nie | 2,15 |
| Liczba goli | |
| powyżej 2,5 | 1,77 |
| poniżej 2,5 | 2,05 |
Rynek bramkowy w ofercie LV BET: obie strzelą po 1,65, co odpowiada około 57% szans, i powyżej 2,5 gola po 1,77, czyli mniej więcej 54%. Dotychczasowe mecze obu zespołów to 62,5% i 25,0% spotkań z golami po obu stronach oraz 75,0% i 50,0% spotkań z co najmniej trzema bramkami. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „obie strzelą”: różnica to około 13 punktów procentowych.
Co mówią liczby przed meczem Dinamo Zagrzeb – Anderlecht?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Dinamo Zagrzeb zbiera średnio 2,0 punktu na mecz, a Anderlecht 2,0 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 8 spotkań, drugi 8 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Dinamo Zagrzeb — 2,25 gola na mecz wobec 1,12 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Anderlecht — 0,75 bramki na mecz, podczas gdy Dinamo Zagrzeb traci średnio 1,38. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 27 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej ostrożnej.
Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 62,5% u zespołu Dinamo Zagrzeb wobec 25,0% u zespołu Anderlecht. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 75,0% u zespołu Dinamo Zagrzeb oraz 50,0% u zespołu Anderlecht, czyli 25,0 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Dinamo Zagrzeb i Anderlecht w bezpośrednim zestawieniu?
Tabela zestawia Dinamo Zagrzeb i Anderlecht w tych samych kategoriach. „Gole/mecz” to łączna liczba bramek w spotkaniach danej drużyny — strzelonych i straconych razem. Wiersze over pokazują odsetek meczów, w których padło odpowiednio więcej niż półtorej, dwie i pół oraz trzy i pół bramki.
| Wskaźnik | Dinamo Zagrzeb | Anderlecht |
|---|---|---|
| Rozgrywki | HNL | Jupiler Pro League |
| Rozegrane mecze | 8 | 8 |
| Bilans W-R-P | 5-1-2 | 5-1-2 |
| Punkty na mecz | 2,0 | 2,0 |
| Bramki strzelone | 18 | 9 |
| Bramki stracone | 11 | 6 |
| Średnio strzela | 2,25 | 1,12 |
| Średnio traci | 1,38 | 0,75 |
| Gole/mecz | 3,62 | 1,88 |
| BTTS | 62,5% | 25,0% |
| Over 1,5 | 87,5% | 50,0% |
| Over 2,5 | 75,0% | 50,0% |
| Over 3,5 | 62,5% | 0,0% |
| Czyste konta | 3 | 4 |
| Mecze bez gola | 0 | 3 |
| Forma | RWPWP | WRWWW |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Dinamo Zagrzeb w tym sezonie to 5-1-2, a zespołu Anderlecht — 5-1-2, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Dinamo Zagrzeb nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Anderlecht ma serię 3 zwycięstw z rzędu. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: RWPWP oraz WRWWW.
Ostatnie spotkania, jakie Dinamo Zagrzeb i Anderlecht rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Dinamo Zagrzeb — ostatnie mecze
Anderlecht — ostatnie mecze
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Dinamo Zagrzeb pada średnio 3,62 bramki, a w meczach Anderlecht — 1,88. Granicę 1,5 gola przekroczyło 87,5% meczów pierwszego zespołu i 50,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 75,0% i 50,0%, a próg 3,5 bramki 62,5% oraz 0,0%.
Czystych kont Dinamo Zagrzeb ma 3, a Anderlecht — 4. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 0, drugi 3. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Jak Dinamo Zagrzeb wypada u siebie, a Anderlecht na wyjeździe?
Ten mecz Dinamo Zagrzeb rozgrywa u siebie, a Anderlecht na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Dinamo Zagrzeb ma za sobą 5 meczów, ze średnią 2,6 gola strzelonego i 0,6 straconego oraz 60,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Anderlecht ma 4 mecze, ze średnią 0,75 gola strzelonego i 1,25 straconego oraz 50,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Dinamo Zagrzeb wynosi średnio 3,2, a w wyjazdowych spotkaniach Anderlecht — 2,0. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 40,0% u gospodarza i 25,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Te liczby nie wskazują wyraźnie na nic. Uśredniony odsetek meczów powyżej 2,5 bramki wynosi 62,5%, wskaźnik BTTS 43,8%, a różnica w dorobku punktowym to 0,0 punktu na mecz. Wszystkie trzy wartości leżą zbyt blisko przeciętnej, żeby cokolwiek z nich wynikało — i takie mecze najczęściej po prostu odpuszczamy.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Dinamo Zagrzeb – Anderlecht: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Kupony na to spotkanie oraz analizy pozostałych meczów dnia znajdziesz w naszej darmowej grupie na Telegramie. Statystyki są punktem wyjścia, a w grupie pokazujemy krok po kroku, które z nich faktycznie coś zmieniają przed konkretnym meczem.
Gdzie oglądać mecz Dinamo Zagrzeb – Anderlecht?
Mecz Dinamo Zagrzeb – Anderlecht rozpoczyna się o godzinie 21:00, 15 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Polsat Sport oraz Polsat Box Go, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 3,01 gola na mecz, 65,9% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 62,5% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Dinamo Zagrzeb i Anderlecht są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Dinamo Zagrzeb czy Anderlecht z BTTS w okolicach 65,9% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Wskaźniki opisują dotychczasowy przebieg sezonu, a nie to, co stanie się dziś. Im krótsza seria meczów za nimi stoi, tym łatwiej pomylić przypadek z tendencją. Nie znajdziesz tu również informacji o składach, kontuzjach, zawieszeniach ani o wadze spotkania dla każdej ze stron — a to często właśnie te czynniki decydują o przebiegu meczu Dinamo Zagrzeb – Anderlecht.
Jeśli mecz Dinamo Zagrzeb – Anderlecht jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Dinamo Zagrzeb – Anderlecht?
Podstawą są surowe wyniki ostatnich spotkań Dinamo Zagrzeb i Anderlecht, przeliczane naszym własnym kodem. Zanim liczba trafi na stronę, automat sprawdza, czy wynika z danych źródłowych; wartość, której nie da się potwierdzić, blokuje publikację całej strony, a nie tylko pojedynczego zdania.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Na tej stronie zatrzymujemy się na wskazaniu, w którą stronę przechylają się dane o Dinamo Zagrzeb i Anderlecht. Gotowy typ wymaga rzeczy, których statystyka nie zawiera: informacji o składzie, wadze spotkania i aktualnych kursach. Dlatego kupony z uzasadnieniem publikujemy w darmowej grupie na Telegramie, a tę stronę traktujemy jako część analizy, którą robisz samodzielnie.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
BTTS to skrót od angielskiego „both teams to score”, czyli sytuacji, w której obie drużyny zdobywają przynajmniej po jednej bramce. Dla Dinamo Zagrzeb i Anderlecht podajemy go jako odsetek dotychczasowych meczów. Sama wartość nie mówi jeszcze wszystkiego: niska bywa zasługą dobrej obrony, ale równie często wynika z nieskuteczności w ataku, dlatego zawsze warto sprawdzić osobno bramki strzelone i stracone.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 15 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Dinamo Zagrzeb albo Anderlecht znajdziesz już zaktualizowane wartości.