Liga Europy • 15 października 2026

Benfica – Celtic
statystyki przed meczem

Kursy bukmacherów, xG, historia spotkań, przewidywane składy i statystyki obu drużyn.

Benfica – Celtic — statystyki obu drużyn przed meczem
Liga Europy  •  15 października 2026  •  21:00
BenficaWWWPW
VS
CelticWWWPW
Stadion: Estádio do Sport Lisboa e Benfica (da Luz)  ·  Sędzia: Nikola Dabanovic
Autor: Kamil Pietrzak Aktualizacja: 15 października 2026 Dane: wyniki sezonu liczone przez nas, kursy Superbet i LV BET, statystyki meczowe Superbetu 18+ · graj odpowiedzialnie
3,88gole na mecz2,5
3,0średnio strzela2,0
0,88średnio traci0,5
50,0%BTTS37,5%
87,5%over 2,550,0%
2,38punkty na mecz2,62

Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Benfica – Celtic. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu oraz przewidywane składy.

Jakie są kursy na mecz Benfica – Celtic?

Na zwycięstwo zespołu Benfica Superbet daje kurs 1,24, na remis 6,20, a na wygraną zespołu Celtic 9,50. Przeliczone na procenty, już bez marży bukmachera, to około 75% dla gospodarzy, 15% na remis i 10% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.

ZakładLV BET
1Benfica1,241,26
Xremis6,206,40
2Celtic9,509,70
Obie drużyny strzelą
tak1,871,85
nie1,901,90
Liczba goli
powyżej 2,51,421,38
poniżej 2,52,853,05
Kursy z 15.10, godz. 06:33 · zmieniają się aż do pierwszego gwizdka
Szansa według kursów Superbetu po odjęciu marży
75%Benfica
15%remis
10%Celtic

Kurs Superbetu 1,87 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 50% szans. W meczach zespołu Benfica obie strony trafiały w 50,0% spotkań, a w meczach zespołu Celtic w 37,5%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 1,42, czyli około 67%, przy 87,5% i 50,0% takich meczów u obu drużyn.

Co mówią liczby przed meczem Benfica – Celtic?

Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Celtic zbiera średnio 2,62 punktu na mecz, a Benfica 2,38 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 8 spotkań, drugi 8 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Benfica — 3,0 gola na mecz wobec 2,0 u rywala.

Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Celtic — 0,5 bramki na mecz, podczas gdy Benfica traci średnio 0,88. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 40 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.

Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 50,0% i 37,5% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 87,5% u zespołu Benfica oraz 50,0% u zespołu Celtic, czyli 37,5 punktu procentowego różnicy.

Jak wypadają Benfica i Celtic w bezpośrednim zestawieniu?

Poniżej te same wskaźniki po obu stronach. Wartość „gole/mecz” liczymy dla Benfica i Celtic jako sumę wszystkich bramek w meczach zespołu, niezależnie od tego, kto je zdobył. Wiersze over to procent spotkań, w których przekroczono kolejne progi bramkowe.

WskaźnikBenficaCeltic
RozgrywkiLiga PortugalPremiership
Rozegrane mecze88
Bilans W-R-P6-1-17-0-1
Punkty na mecz2,382,62
Bramki strzelone2416
Bramki stracone74
Średnio strzela3,02,0
Średnio traci0,880,5
Gole/mecz3,882,5
BTTS50,0%37,5%
Over 1,5100,0%62,5%
Over 2,587,5%50,0%
Over 3,562,5%12,5%
Czyste konta44
Mecze bez gola01
FormaWWWPWWWWPW

Która drużyna jest w lepszej formie?

Bilans zespołu Benfica w tym sezonie to 6-1-1, a zespołu Celtic — 7-0-1, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Benfica nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Celtic nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: WWWPW oraz WWWPW.

Ostatnie spotkania, jakie Benfica i Celtic rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.

Benfica — ostatnie mecze

05.09 Maritimo 3:0 W
09.09 Moreirense 4:0 W
13.09 Gil Vicente 3:1 W
20.09 FC Porto 1:3 P
11.10 Guimaraes 2:0 W

Celtic — ostatnie mecze

02.09 Aberdeen 3:0 W
05.09 St. Mirren 2:1 W
09.09 St. Johnstone 1:0 W
20.09 Rangers 0:1 P
11.10 Motherwell 2:0 W

Ile bramek pada w meczach tych drużyn?

W spotkaniach Benfica pada średnio 3,88 bramki, a w meczach Celtic — 2,5. Granicę 1,5 gola przekroczyło 100,0% meczów pierwszego zespołu i 62,5% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 87,5% i 50,0%, a próg 3,5 bramki 62,5% oraz 12,5%.

Czystych kont Benfica ma 4, a Celtic — 4. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 0, drugi 1. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.

Ile okazji stwarzają Benfica i Celtic?

Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Benfica ma średnio 2,6 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Celtic 1,3. Benfica oddaje przeciętnie 20,1 strzału w meczu, z czego 7,9 celnego, a Celtic odpowiednio 16,0 i 4,0.

Benficaśrednio na meczCeltic
2,6xG1,3
5,2stworzone okazje4,0
20,1strzały16,0
7,9celne strzały4,0
61,3%posiadanie piłki63,0%
6,7rzuty rożne11,0
1,4żółte kartki0,0
10,6faule18,0

Benfica strzela więcej, niż wynika z okazji: 3,0 gola na mecz przy xG 2,6. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. Celtic marnuje część sytuacji: zdobywa 1,0 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 1,3. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.

Jak Benfica wypada u siebie, a Celtic na wyjeździe?

Ten mecz Benfica rozgrywa u siebie, a Celtic na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Benfica ma za sobą 4 mecze, ze średnią 2,25 gola strzelonego i 1,0 straconego oraz 75,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Celtic ma 4 mecze, ze średnią 2,5 gola strzelonego i 0,5 straconego oraz 50,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.

Łączna liczba bramek w domowych meczach Benfica wynosi średnio 3,25, a w wyjazdowych spotkaniach Celtic — 3,0. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 75,0% u gospodarza i 50,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.

Jakie są przewidywane składy Benfica i Celtic?

Najpewniej Benfica wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Anatolii Trubin, a w polu Daniel Banjaqui, Alessandro Circati, Tomas Araujo, Souffian El Karouani, Fredrik Aursnes, Joao Palhinha, Dodi Lukebakio, Georgiy Sudakov, Andreas Schjelderup, Jhon Jader Duran Palacio.

Najpewniej Celtic wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Viljami Sinisalo, a w polu Colby Donovan, Dane Murray, Liam Scales, Kieran Tierney, Callum McGregor, Mika Baur, Camilo Duran, Benjamin Nygren, Sebastian Tounekti, Kasper Waarst Hogh.

Benfica 4-2-3-1Celtic 4-2-3-1

Mecz poprowadzi Nikola Dabanovic. Trenerem zespołu Benfica jest Marco Silva, a zespołu Celtic Martin O'Neill. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.

W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?

Najbliższy rynek według danych
powyżej 2,5 bramki

Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 68,8%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 3,19 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.

Kupony i analizy w darmowej grupie

To wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Benfica – Celtic: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.

Gotowe propozycje na ten mecz razem z uzasadnieniem wrzucamy do darmowej grupy na Telegramie. Ta strona pokazuje surowe liczby, grupa pokazuje, co z nimi robimy — łącznie z sytuacjami, w których uznajemy, że lepiej dane spotkanie odpuścić.

Gdzie oglądać mecz Benfica – Celtic?

Mecz Benfica – Celtic rozpoczyna się o godzinie 21:00, 15 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Polsat Sport oraz Polsat Box Go, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.

Czy to dużo na tle innych rozgrywek?

Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 3,01 gola na mecz, 65,9% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 62,5% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Benfica i Celtic są wysokie, czy zupełnie przeciętne.

Zespół taki jak Benfica czy Celtic z BTTS w okolicach 65,9% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.

Czego te statystyki nie obejmują?

Wszystko powyżej dotyczy meczów już rozegranych. Przy kilku spotkaniach na zespół każdy kolejny wynik przestawia średnie na tyle mocno, że traktowanie ich jako prognozy jest błędem. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Benfica – Celtic.

Jeśli mecz Benfica – Celtic jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.

Zastrzeżenie. Ta strona nie jest poradą inwestycyjną ani zachętą do gry. Treści 18+. Hazard może uzależniać — jeśli czujesz, że tracisz kontrolę, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 albo ustaw limity u bukmachera.

Najczęstsze pytania

Skąd pochodzą statystyki meczu Benfica – Celtic?

Wszystkie wskaźniki wyliczamy sami z surowych wyników meczów Benfica i Celtic w bieżącym sezonie ich ostatnich rozegranych spotkań. Wyniki pobieramy automatycznie, a każda liczba przed publikacją przechodzi maszynową kontrolę zgodności z danymi źródłowymi — jeśli którejkolwiek nie da się potwierdzić, strona w ogóle nie powstaje.

Czy podajecie typ na ten mecz?

Na tej stronie zatrzymujemy się na wskazaniu, w którą stronę przechylają się dane o Benfica i Celtic. Gotowy typ wymaga rzeczy, których statystyka nie zawiera: informacji o składzie, wadze spotkania i aktualnych kursach. Dlatego kupony z uzasadnieniem publikujemy w darmowej grupie na Telegramie, a tę stronę traktujemy jako część analizy, którą robisz samodzielnie.

Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?

Skrót BTTS oznacza „both teams to score” — obie drużyny trafiają do siatki. W tabeli powyżej pokazujemy, w jakiej części spotkań Benfica i Celtic tak się stało. Wysoki wynik zwykle świadczy o otwartej grze, niski może mieć dwie zupełnie różne przyczyny: szczelną obronę albo problem ze zdobywaniem bramek. Rozróżnia je dopiero porównanie średnich strzelonych i straconych.

Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?

Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 15 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Benfica albo Celtic znajdziesz już zaktualizowane wartości.

Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?

Kursy pochodzą z oferty Superbetu i LV BET; datę i godzinę odczytu podajemy pod tabelą, a w dniu spotkania rano je odświeżamy. Statystyki z xG, mecze bezpośrednie i przewidywane składy obu drużyn udostępnia serwis statystyczny Superbetu, z którym współpracujemy. Kursy żyją do rozpoczęcia meczu, dlatego przed postawieniem zakładu warto zajrzeć do bieżącej oferty.

Sprawdź też

Analizy meczów
Promocje bukmacherskie
Statystyki drużyn
Statystyki lig
Poradniki
Zestawienia dnia

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP