Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Lech Poznań – Bayer Leverkusen. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu oraz przewidywane składy.
Jakie są kursy na mecz Lech Poznań – Bayer Leverkusen?
Kursy Superbetu na ten mecz to 4,70 za wygraną zespołu Lech Poznań, 4,40 za remis i 1,58 za zwycięstwo zespołu Bayer Leverkusen. Bez marży bukmachera oznacza to mniej więcej 20% szans dla gospodarzy, 21% na remis i 59% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.
| Zakład | LV BET | |
|---|---|---|
| 1Lech Poznań | 4,70 | 5,25 |
| Xremis | 4,40 | 4,85 |
| 2Bayer Leverkusen | 1,58 | 1,65 |
| Obie drużyny strzelą | ||
| tak | 1,52 | 1,50 |
| nie | 2,50 | 2,50 |
| Liczba goli | ||
| powyżej 2,5 | 1,45 | 1,45 |
| poniżej 2,5 | 2,72 | 2,80 |
Kurs Superbetu 1,52 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 62% szans. W meczach zespołu Lech Poznań obie strony trafiały w 66,7% spotkań, a w meczach zespołu Bayer Leverkusen w 60,0%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 1,45, czyli około 65%, przy 77,8% i 80,0% takich meczów u obu drużyn. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „powyżej 2,5 gola”: różnica to około 14 punktów procentowych.
Co mówią liczby przed meczem Lech Poznań – Bayer Leverkusen?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Lech Poznań zbiera średnio 2,44 punktu na mecz, a Bayer Leverkusen 2,0 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 9 spotkań, drugi 5 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Bayer Leverkusen — 2,8 gola na mecz wobec 2,33 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Lech Poznań — 0,89 bramki na mecz, podczas gdy Bayer Leverkusen traci średnio 1,6. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 35 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.
Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 66,7% i 60,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 77,8% u zespołu Lech Poznań oraz 80,0% u zespołu Bayer Leverkusen, czyli 2,2 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Lech Poznań i Bayer Leverkusen w bezpośrednim zestawieniu?
Zestawienie obejmuje komplet wskaźników dla Lech Poznań oraz Bayer Leverkusen. Przez „gole/mecz” rozumiemy wszystkie bramki padłe w spotkaniach zespołu, a wiersze over podają, w jakiej części meczów przekroczono kolejne granice bramkowe.
| Wskaźnik | Lech Poznań | Bayer Leverkusen |
|---|---|---|
| Rozgrywki | Ekstraklasa | Bundesliga |
| Rozegrane mecze | 9 | 5 |
| Bilans W-R-P | 7-1-1 | 3-1-1 |
| Punkty na mecz | 2,44 | 2,0 |
| Bramki strzelone | 21 | 14 |
| Bramki stracone | 8 | 8 |
| Średnio strzela | 2,33 | 2,8 |
| Średnio traci | 0,89 | 1,6 |
| Gole/mecz | 3,22 | 4,4 |
| BTTS | 66,7% | 60,0% |
| Over 1,5 | 77,8% | 100,0% |
| Over 2,5 | 77,8% | 80,0% |
| Over 3,5 | 33,3% | 80,0% |
| Czyste konta | 3 | 2 |
| Mecze bez gola | 1 | 0 |
| Forma | WWPWW | PWRWW |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Lech Poznań w tym sezonie to 7-1-1, a zespołu Bayer Leverkusen — 3-1-1, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Lech Poznań ma serię 2 zwycięstw z rzędu. Bayer Leverkusen ma serię 2 zwycięstw z rzędu. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: WWPWW oraz PWRWW.
Ostatnie spotkania, jakie Lech Poznań i Bayer Leverkusen rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Lech Poznań — ostatnie mecze
Bayer Leverkusen — ostatnie mecze
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Lech Poznań pada średnio 3,22 bramki, a w meczach Bayer Leverkusen — 4,4. Granicę 1,5 gola przekroczyło 77,8% meczów pierwszego zespołu i 100,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 77,8% i 80,0%, a próg 3,5 bramki 33,3% oraz 80,0%.
Czystych kont Lech Poznań ma 3, a Bayer Leverkusen — 2. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 1, drugi 0. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają Lech Poznań i Bayer Leverkusen?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Lech Poznań ma średnio 1,9 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Bayer Leverkusen 2,4. Lech Poznań oddaje przeciętnie 17,6 strzału w meczu, z czego 7,2 celnego, a Bayer Leverkusen odpowiednio 17,0 i 8,0.
Lech Poznań strzela więcej, niż wynika z okazji: 3,0 gola na mecz przy xG 1,9. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. Bayer Leverkusen marnuje część sytuacji: zdobywa 2,0 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 2,4. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak Lech Poznań wypada u siebie, a Bayer Leverkusen na wyjeździe?
Ten mecz Lech Poznań rozgrywa u siebie, a Bayer Leverkusen na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Lech Poznań ma za sobą 5 meczów, ze średnią 2,2 gola strzelonego i 0,4 straconego oraz 60,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Bayer Leverkusen ma 3 mecze, ze średnią 2,67 gola strzelonego i 2,67 straconego oraz 100,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Lech Poznań wynosi średnio 2,6, a w wyjazdowych spotkaniach Bayer Leverkusen — 5,33. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 40,0% u gospodarza i 100,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
Jakie są przewidywane składy Lech Poznań i Bayer Leverkusen?
Najpewniej Lech Poznań wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Mateusz Lis, a w polu Joel Pereira, Wojciech Mońka, Terry Yegbe, Michał Gurgul, Radosław Murawski, Pablo Rodríguez, Hakans Daniel, Luis Palma, Allahyar Sayyadmanesh, Mikael Ishak.
Najpewniej Bayer Leverkusen wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Mark Flekken, a w polu Lucas Vazquez, Edmond Tapsoba, Facundo Medina, Miguel Gutierrez Ortega, Robert Andrich, Aleix Garcia, Moussa Diaby, Malik Tillman, Martin Terrier, Patrik Schick.
Mecz poprowadzi Milos Milanovic. Trenerem zespołu Lech Poznań jest Niels Frederiksen, a zespołu Bayer Leverkusen Carles Martinez. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 78,9%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 3,81 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Lech Poznań – Bayer Leverkusen: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Kupony na to spotkanie oraz analizy pozostałych meczów dnia znajdziesz w naszej darmowej grupie na Telegramie. Statystyki są punktem wyjścia, a w grupie pokazujemy krok po kroku, które z nich faktycznie coś zmieniają przed konkretnym meczem.
Gdzie oglądać mecz Lech Poznań – Bayer Leverkusen?
Mecz Lech Poznań – Bayer Leverkusen rozpoczyna się o godzinie 18:45, 15 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Polsat Sport oraz Polsat Box Go, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 3,01 gola na mecz, 65,9% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 62,5% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Lech Poznań i Bayer Leverkusen są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Lech Poznań czy Bayer Leverkusen z BTTS w okolicach 65,9% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Wskaźniki opisują dotychczasowy przebieg sezonu, a nie to, co stanie się dziś. Im krótsza seria meczów za nimi stoi, tym łatwiej pomylić przypadek z tendencją. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Lech Poznań – Bayer Leverkusen.
Jeśli mecz Lech Poznań – Bayer Leverkusen jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Lech Poznań – Bayer Leverkusen?
Wszystkie wskaźniki wyliczamy sami z surowych wyników meczów Lech Poznań i Bayer Leverkusen w bieżącym sezonie ich ostatnich rozegranych spotkań. Wyniki pobieramy automatycznie, a każda liczba przed publikacją przechodzi maszynową kontrolę zgodności z danymi źródłowymi — jeśli którejkolwiek nie da się potwierdzić, strona w ogóle nie powstaje.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Na tej stronie znajdziesz wskazanie kierunku, a nie gotowy typ na Lech Poznań – Bayer Leverkusen. Sama liczba bez kontekstu — składu, znaczenia meczu, aktualnego kursu — jest niepełna, więc konkretne propozycje publikujemy tam, gdzie możemy je uzasadnić i skorygować na bieżąco, czyli w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostaje materiał do własnej oceny.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
BTTS to skrót od angielskiego „both teams to score”, czyli sytuacji, w której obie drużyny zdobywają przynajmniej po jednej bramce. Dla Lech Poznań i Bayer Leverkusen podajemy go jako odsetek dotychczasowych meczów. Sama wartość nie mówi jeszcze wszystkiego: niska bywa zasługą dobrej obrony, ale równie często wynika z nieskuteczności w ataku, dlatego zawsze warto sprawdzić osobno bramki strzelone i stracone.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 15 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Lech Poznań albo Bayer Leverkusen znajdziesz już zaktualizowane wartości.
Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?
Kursy na tej stronie to odczyt oferty Superbetu i LV BET z datą i godziną podaną pod tabelą; w dniu meczu rano je odświeżamy. xG, średnie sezonu, historię spotkań i przewidywane składy dostarcza serwis statystyczny Superbetu, naszego partnera. Oferta bukmacherów zmienia się do pierwszego gwizdka, więc liczby w tabeli traktuj jako punkt wyjścia i przed zakładem sprawdź kurs u bukmachera.