Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Lyon – Crystal Palace. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu, historię bezpośrednich meczów oraz przewidywane składy.
Jakie są kursy na mecz Lyon – Crystal Palace?
Kursy Superbetu na ten mecz to 2,30 za wygraną zespołu Lyon, 3,55 za remis i 2,87 za zwycięstwo zespołu Crystal Palace. Bez marży bukmachera oznacza to mniej więcej 41% szans dla gospodarzy, 26% na remis i 33% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.
| Zakład | LV BET | |
|---|---|---|
| 1Lyon | 2,30 | 2,30 |
| Xremis | 3,55 | 3,60 |
| 2Crystal Palace | 2,87 | 2,95 |
| Obie drużyny strzelą | ||
| tak | 1,53 | 1,50 |
| nie | 2,47 | 2,47 |
| Liczba goli | ||
| powyżej 2,5 | 1,61 | 1,62 |
| poniżej 2,5 | 2,30 | 2,30 |
Kurs Superbetu 1,53 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 62% szans. W meczach zespołu Lyon obie strony trafiały w 50,0% spotkań, a w meczach zespołu Crystal Palace w 66,7%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 1,61, czyli około 59%, przy 50,0% i 66,7% takich meczów u obu drużyn.
Co mówią liczby przed meczem Lyon – Crystal Palace?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Lyon zbiera średnio 1,83 punktu na mecz, a Crystal Palace 1,17 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 6 spotkań, drugi 6 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Lyon — 1,83 gola na mecz wobec 1,5 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Lyon — 0,67 bramki na mecz, podczas gdy Crystal Palace traci średnio 2,0. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 20 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.
Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 50,0% i 66,7% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 50,0% u zespołu Lyon oraz 66,7% u zespołu Crystal Palace, czyli 16,7 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Lyon i Crystal Palace w bezpośrednim zestawieniu?
Poniżej te same wskaźniki po obu stronach. Wartość „gole/mecz” liczymy dla Lyon i Crystal Palace jako sumę wszystkich bramek w meczach zespołu, niezależnie od tego, kto je zdobył. Wiersze over to procent spotkań, w których przekroczono kolejne progi bramkowe.
| Wskaźnik | Lyon | Crystal Palace |
|---|---|---|
| Rozgrywki | Ligue 1 | Premier League |
| Rozegrane mecze | 6 | 6 |
| Bilans W-R-P | 3-2-1 | 2-1-3 |
| Punkty na mecz | 1,83 | 1,17 |
| Bramki strzelone | 11 | 9 |
| Bramki stracone | 4 | 12 |
| Średnio strzela | 1,83 | 1,5 |
| Średnio traci | 0,67 | 2,0 |
| Gole/mecz | 2,5 | 3,5 |
| BTTS | 50,0% | 66,7% |
| Over 1,5 | 83,3% | 83,3% |
| Over 2,5 | 50,0% | 66,7% |
| Over 3,5 | 33,3% | 66,7% |
| Czyste konta | 3 | 1 |
| Mecze bez gola | 1 | 2 |
| Forma | RWRWP | PWPRW |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Lyon w tym sezonie to 3-2-1, a zespołu Crystal Palace — 2-1-3, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Lyon nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Crystal Palace nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: RWRWP oraz PWPRW.
Ostatnie spotkania, jakie Lyon i Crystal Palace rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Lyon — ostatnie mecze
Crystal Palace — ostatnie mecze
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Lyon pada średnio 2,5 bramki, a w meczach Crystal Palace — 3,5. Granicę 1,5 gola przekroczyło 83,3% meczów pierwszego zespołu i 83,3% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 50,0% i 66,7%, a próg 3,5 bramki 33,3% oraz 66,7%.
Czystych kont Lyon ma 3, a Crystal Palace — 1. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 1, drugi 2. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają Lyon i Crystal Palace?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Lyon ma średnio 1,2 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Crystal Palace 2,2. Lyon oddaje przeciętnie 13,0 strzału w meczu, z czego 10,0 celnego, a Crystal Palace odpowiednio 16,0 i 6,0.
Lyon strzela więcej, niż wynika z okazji: 2,0 gola na mecz przy xG 1,2. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. Crystal Palace strzela więcej, niż wynika z okazji: 4,0 gola na mecz przy xG 2,2. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak Lyon wypada u siebie, a Crystal Palace na wyjeździe?
Ten mecz Lyon rozgrywa u siebie, a Crystal Palace na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Lyon ma za sobą 3 mecze, ze średnią 2,67 gola strzelonego i 0,67 straconego oraz 66,7% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Crystal Palace ma 3 mecze, ze średnią 1,0 gola strzelonego i 1,33 straconego oraz 33,3% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Lyon wynosi średnio 3,33, a w wyjazdowych spotkaniach Crystal Palace — 2,33. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 66,7% u gospodarza i 33,3% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
Jakie są przewidywane składy Lyon i Crystal Palace?
Najpewniej Lyon wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Remy Descamps, a w polu Zachary Athekame, Clinton Mata, Ruben Kluivert, Abner Vinicius Da Silva Santos, Tanner Tessmann, Tyler Morton, Kail Boudache, Noah Teye Nartey, Keito Nakamura, Pavel Sulc.
Najpewniej Crystal Palace wyjdzie na boisko w ustawieniu 3-4-3: w bramce Walter Benitez, a w polu Chris Richards, Axel Disasi, Honest Ahanor, Anan Khalaili, Quinten Timber, Adam Wharton, Tyrick Mitchell, Daichi Kamada, Jorgen Strand Larsen, Yeremy Pino.
Mecz poprowadzi Joao Pedro Pinheiro. Trenerem zespołu Lyon jest Paulo Fonseca, a zespołu Crystal Palace Pierre Sage. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Te liczby nie wskazują wyraźnie na nic. Uśredniony odsetek meczów powyżej 2,5 bramki wynosi 58,4%, wskaźnik BTTS 58,4%, a różnica w dorobku punktowym to 0,66 punktu na mecz. Wszystkie trzy wartości leżą zbyt blisko przeciętnej, żeby cokolwiek z nich wynikało — i takie mecze najczęściej po prostu odpuszczamy.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Lyon – Crystal Palace: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Gotowe propozycje na ten mecz razem z uzasadnieniem wrzucamy do darmowej grupy na Telegramie. Ta strona pokazuje surowe liczby, grupa pokazuje, co z nimi robimy — łącznie z sytuacjami, w których uznajemy, że lepiej dane spotkanie odpuścić.
Gdzie oglądać mecz Lyon – Crystal Palace?
Mecz Lyon – Crystal Palace rozpoczyna się o godzinie 18:45, 15 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Polsat Sport oraz Polsat Box Go, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 3,01 gola na mecz, 65,9% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 62,5% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Lyon i Crystal Palace są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Lyon czy Crystal Palace z BTTS w okolicach 65,9% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Wskaźniki opisują dotychczasowy przebieg sezonu, a nie to, co stanie się dziś. Im krótsza seria meczów za nimi stoi, tym łatwiej pomylić przypadek z tendencją. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Lyon – Crystal Palace.
Jeśli mecz Lyon – Crystal Palace jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Lyon – Crystal Palace?
Podstawą są surowe wyniki ostatnich spotkań Lyon i Crystal Palace, przeliczane naszym własnym kodem. Zanim liczba trafi na stronę, automat sprawdza, czy wynika z danych źródłowych; wartość, której nie da się potwierdzić, blokuje publikację całej strony, a nie tylko pojedynczego zdania.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Na tej stronie znajdziesz wskazanie kierunku, a nie gotowy typ na Lyon – Crystal Palace. Sama liczba bez kontekstu — składu, znaczenia meczu, aktualnego kursu — jest niepełna, więc konkretne propozycje publikujemy tam, gdzie możemy je uzasadnić i skorygować na bieżąco, czyli w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostaje materiał do własnej oceny.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
BTTS, czyli „both teams to score”, to zdarzenie, w którym gola strzelają obie strony. W zestawieniu Lyon i Crystal Palace podajemy je jako procent meczów z takim wynikiem. Ta sama liczba może opisywać drużynę z bardzo dobrą obroną i drużynę, która po prostu nie potrafi trafić — dlatego obok zawsze podajemy średnią bramek strzelonych i straconych.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 15 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Lyon albo Crystal Palace znajdziesz już zaktualizowane wartości.
Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?
Kursy pochodzą z oferty Superbetu i LV BET; datę i godzinę odczytu podajemy pod tabelą, a w dniu spotkania rano je odświeżamy. Statystyki z xG, mecze bezpośrednie i przewidywane składy obu drużyn udostępnia serwis statystyczny Superbetu, z którym współpracujemy. Kursy żyją do rozpoczęcia meczu, dlatego przed postawieniem zakładu warto zajrzeć do bieżącej oferty.