Lecce 1:2 Bologna
Jak skończył się mecz Lecce – Bologna?
Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:2, a padło w nim 3 bramki. Obie drużyny trafiły do siatki. Granica 2,5 bramki została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.
Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Lecce – Bologna. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu, historię bezpośrednich meczów oraz przewidywane składy.
Jakie są kursy na mecz Lecce – Bologna?
Na zwycięstwo zespołu Lecce Superbet daje kurs 4,15, na remis 3,35, a na wygraną zespołu Bologna 1,92. Przeliczone na procenty, już bez marży bukmachera, to około 23% dla gospodarzy, 28% na remis i 49% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami STS i LV BET z tego samego odczytu.
| Zakład | STS | LV BET | |
|---|---|---|---|
| 1Lecce | 4,15 | 4,00 | 4,70 |
| Xremis | 3,35 | 3,15 | 3,25 |
| 2Bologna | 1,92 | 1,98 | 1,92 |
| Obie drużyny strzelą | |||
| tak | 1,95 | — | 1,88 |
| nie | 1,85 | — | 1,88 |
| Liczba goli | |||
| powyżej 2,5 | 2,10 | — | 2,10 |
| poniżej 2,5 | 1,72 | — | 1,75 |
Rynek bramkowy w ofercie Superbetu: obie strzelą po 1,95, co odpowiada około 49% szans, i powyżej 2,5 gola po 2,10, czyli mniej więcej 45%. Dotychczasowe mecze obu zespołów to 20,0% i 40,0% spotkań z golami po obu stronach oraz 60,0% i 20,0% spotkań z co najmniej trzema bramkami. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „obie strzelą”: różnica to około 19 punktów procentowych.
Co mówią liczby przed meczem Lecce – Bologna?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Lecce zbiera średnio 1,2 punktu na mecz, a Bologna 0,4 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 5 spotkań, drugi 5 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Lecce — 1,0 gola na mecz wobec 0,6 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Bologna — 1,2 bramki na mecz, podczas gdy Lecce traci średnio 2,0. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 8 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej ostrożnej.
Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 20,0% i 40,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 60,0% u zespołu Lecce oraz 20,0% u zespołu Bologna, czyli 40,0 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Lecce i Bologna w bezpośrednim zestawieniu?
W tabeli znajdziesz Lecce i Bologna opisane tym samym zestawem liczb. „Gole/mecz” oznacza sumę bramek w spotkaniach drużyny, a progi over mówią, jak często jej mecze przekraczały kolejne granice bramkowe.
| Wskaźnik | Lecce | Bologna |
|---|---|---|
| Rozgrywki | Serie A | Serie A |
| Rozegrane mecze | 5 | 5 |
| Bilans W-R-P | 2-0-3 | 0-2-3 |
| Punkty na mecz | 1,2 | 0,4 |
| Bramki strzelone | 5 | 3 |
| Bramki stracone | 10 | 6 |
| Średnio strzela | 1,0 | 0,6 |
| Średnio traci | 2,0 | 1,2 |
| Gole/mecz | 3,0 | 1,8 |
| BTTS | 20,0% | 40,0% |
| Over 1,5 | 80,0% | 40,0% |
| Over 2,5 | 60,0% | 20,0% |
| Over 3,5 | 40,0% | 20,0% |
| Czyste konta | 1 | 0 |
| Mecze bez gola | 3 | 3 |
| Forma | WPPWP | PPRPR |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Lecce w tym sezonie to 2-0-3, a zespołu Bologna — 0-2-3, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Lecce nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Bologna nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: WPPWP oraz PPRPR.
Ostatnie spotkania, jakie Lecce i Bologna rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Lecce — ostatnie mecze
Bologna — ostatnie mecze
Jak kończyły się dotychczasowe mecze Lecce – Bologna?
Od 1997 roku te drużyny spotkały się 32 razy. Zespół Lecce wygrał 3 mecze, zespół Bologna wygrał 16 meczów, a liczba remisów to 13. Ostatnie spotkanie, rozegrane 12.04.2026, zakończyło się wynikiem 2:0 (Bologna – Lecce).
W 5 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 11 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 1 raz, a granicę 2,5 gola przekroczono 2 razy. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Lecce pada średnio 3,0 bramki, a w meczach Bologna — 1,8. Granicę 1,5 gola przekroczyło 80,0% meczów pierwszego zespołu i 40,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 60,0% i 20,0%, a próg 3,5 bramki 40,0% oraz 20,0%.
Czystych kont Lecce ma 1, a Bologna — 0. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 3, drugi 3. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają Lecce i Bologna?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Lecce ma średnio 1,1 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Bologna 1,2. Lecce oddaje przeciętnie 8,4 strzału w meczu, z czego 3,4 celnego, a Bologna odpowiednio 13,4 i 3,2.
Lecce strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 1,0 gola na mecz przy xG 1,1. Bologna marnuje część sytuacji: zdobywa 0,6 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 1,2. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak Lecce wypada u siebie, a Bologna na wyjeździe?
Ten mecz Lecce rozgrywa u siebie, a Bologna na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Lecce ma za sobą 2 mecze, ze średnią 1,5 gola strzelonego i 3,0 straconego oraz 100,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Bologna ma 2 mecze, ze średnią 0,0 gola strzelonego i 1,0 straconego oraz 0,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Lecce wynosi średnio 4,5, a w wyjazdowych spotkaniach Bologna — 1,0. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 50,0% u gospodarza i 0,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
Jakie są przewidywane składy Lecce i Bologna?
Najpewniej Lecce wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-3-3: w bramce Wladimiro Falcone, a w polu Danilo Veiga, Kialonda Gaspar, Jamil Siebert, Antonino Gallo, Lassana Coulibaly, Ivan Ilić, Youssef Maleh, Santiago Pierotti, Willem Geubbels, Joel Monteiro.
Najpewniej Bologna wyjdzie na boisko w ustawieniu 3-4-3: w bramce Łukasz Skorupski, a w polu Eivind Fauske Helland, Torbjorn Heggem, Arthur Theate, Nadir Zortea, Lewis Ferguson, Tommaso Pobega, Juan Miranda, Riccardo Orsolini, Roberto Piccoli, Federico Bernardeschi.
Mecz poprowadzi Luca J. Pairetto. Trenerem zespołu Lecce jest Eusebio Di Francesco, a zespołu Bologna Raffaele Palladino. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Dane przechylają się w stronę meczu, w którym trafi tylko jedna ekipa. Uśredniony wskaźnik BTTS wynosi dla tej pary 30,0%, co oznacza, że w zdecydowanej większości dotychczasowych spotkań obu zespołów jedna ze stron zostawała bez gola.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Lecce – Bologna: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Gotowe propozycje na ten mecz razem z uzasadnieniem wrzucamy do darmowej grupy na Telegramie. Ta strona pokazuje surowe liczby, grupa pokazuje, co z nimi robimy — łącznie z sytuacjami, w których uznajemy, że lepiej dane spotkanie odpuścić.
Gdzie oglądać mecz Lecce – Bologna?
Mecz Lecce – Bologna rozpoczyna się o godzinie 15:00, 11 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Eleven Sports w pakiecie Canal+, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 3,01 gola na mecz, 66,3% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 62,7% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Lecce i Bologna są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Lecce czy Bologna z BTTS w okolicach 66,3% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Wszystko powyżej dotyczy meczów już rozegranych. Przy kilku spotkaniach na zespół każdy kolejny wynik przestawia średnie na tyle mocno, że traktowanie ich jako prognozy jest błędem. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Lecce – Bologna.
Jeśli mecz Lecce – Bologna jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Lecce – Bologna?
Podstawą są surowe wyniki ostatnich spotkań Lecce i Bologna, przeliczane naszym własnym kodem. Zanim liczba trafi na stronę, automat sprawdza, czy wynika z danych źródłowych; wartość, której nie da się potwierdzić, blokuje publikację całej strony, a nie tylko pojedynczego zdania.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Nie podajemy tu gotowego kuponu na mecz Lecce – Bologna, bo strona ma pokazywać dane, a nie sprzedawać decyzję. Piszemy jedynie, w którą stronę przechylają się liczby, i zawsze dodajemy, czego nie obejmują. Propozycje z pełnym uzasadnieniem trafiają do darmowej grupy na Telegramie, gdzie widać cały tok rozumowania, łącznie z meczami, które uznajemy za nie do ruszenia.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
BTTS, czyli „both teams to score”, to zdarzenie, w którym gola strzelają obie strony. W zestawieniu Lecce i Bologna podajemy je jako procent meczów z takim wynikiem. Ta sama liczba może opisywać drużynę z bardzo dobrą obroną i drużynę, która po prostu nie potrafi trafić — dlatego obok zawsze podajemy średnią bramek strzelonych i straconych.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 11 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Lecce albo Bologna znajdziesz już zaktualizowane wartości.
Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?
Kursy na tej stronie to odczyt oferty Superbetu, STS i LV BET z datą i godziną podaną pod tabelą; w dniu meczu rano je odświeżamy. xG, średnie sezonu, historię spotkań i przewidywane składy dostarcza serwis statystyczny Superbetu, naszego partnera. Oferta bukmacherów zmienia się do pierwszego gwizdka, więc liczby w tabeli traktuj jako punkt wyjścia i przed zakładem sprawdź kurs u bukmachera.