Macedonia Północna 0:2 Szkocja
Jak skończył się mecz Macedonia Północna – Szkocja?
Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:2, a padło w nim 2 bramki. Jedna z drużyn nie zdobyła gola, więc zakład BTTS nie wszedł. Granica 2,5 bramki nie została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.
Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Macedonia Północna – Szkocja. Wszystkie wskaźniki pochodzą z oficjalnych meczów reprezentacji i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu, historię bezpośrednich meczów oraz przewidywane składy.
Jakie są kursy na mecz Macedonia Północna – Szkocja?
Superbet wycenia wygraną zespołu Macedonia Północna na 4,90, remis na 3,50, a zwycięstwo zespołu Szkocja na 1,76. Po odjęciu marży bukmachera daje to około 19% szans gospodarzom, 27% na remis i 54% gościom. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.
| Zakład | LV BET | |
|---|---|---|
| 1Macedonia Północna | 4,90 | 5,40 |
| Xremis | 3,50 | 3,75 |
| 2Szkocja | 1,76 | 1,70 |
| Obie drużyny strzelą | ||
| tak | 2,10 | 2,12 |
| nie | 1,69 | 1,67 |
| Liczba goli | ||
| powyżej 2,5 | 2,25 | 2,20 |
| poniżej 2,5 | 1,64 | 1,67 |
Kurs Superbetu 2,10 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 45% szans. W meczach zespołu Macedonia Północna obie strony trafiały w 0,0% spotkań, a w meczach zespołu Szkocja w 10,0%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 2,25, czyli około 42%, przy 20,0% i 40,0% takich meczów u obu drużyn. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „obie strzelą”: różnica to około 40 punktów procentowych.
Co mówią liczby przed meczem Macedonia Północna – Szkocja?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Macedonia Północna zbiera średnio 1,8 punktu na mecz, a Szkocja 1,4 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 5 spotkań, drugi 10 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Macedonia Północna — 0,8 gola na mecz wobec 0,5 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Macedonia Północna — 1,0 bramki na mecz, podczas gdy Szkocja traci średnio 1,1. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 9 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej ostrożnej.
Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 0,0% i 10,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 20,0% u zespołu Macedonia Północna oraz 40,0% u zespołu Szkocja, czyli 20,0 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Macedonia Północna i Szkocja w bezpośrednim zestawieniu?
W tabeli znajdziesz Macedonia Północna i Szkocja opisane tym samym zestawem liczb. „Gole/mecz” oznacza sumę bramek w spotkaniach drużyny, a progi over mówią, jak często jej mecze przekraczały kolejne granice bramkowe.
| Wskaźnik | Macedonia Północna | Szkocja |
|---|---|---|
| Rozgrywki | mecze reprezentacji | mecze reprezentacji |
| Rozegrane mecze | 5 | 10 |
| Bilans W-R-P | 3-0-2 | 4-2-4 |
| Punkty na mecz | 1,8 | 1,4 |
| Bramki strzelone | 4 | 5 |
| Bramki stracone | 5 | 11 |
| Średnio strzela | 0,8 | 0,5 |
| Średnio traci | 1,0 | 1,1 |
| Gole/mecz | 1,8 | 1,6 |
| BTTS | 0,0% | 10,0% |
| Over 1,5 | 60,0% | 40,0% |
| Over 2,5 | 20,0% | 40,0% |
| Over 3,5 | 0,0% | 0,0% |
| Czyste konta | 3 | 5 |
| Mecze bez gola | 2 | 6 |
| Forma | WWWPP | WPPRP |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Macedonia Północna w tym sezonie to 3-0-2, a zespołu Szkocja — 4-2-4, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Macedonia Północna ma serię 2 porażek z rzędu. Szkocja nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: WWWPP oraz WPPRP.
Ostatnie spotkania, jakie Macedonia Północna i Szkocja rozegrały w oficjalnych meczach reprezentacji, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Macedonia Północna — ostatnie mecze
Szkocja — ostatnie mecze
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Macedonia Północna pada średnio 1,8 bramki, a w meczach Szkocja — 1,6. Granicę 1,5 gola przekroczyło 60,0% meczów pierwszego zespołu i 40,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 20,0% i 40,0%, a próg 3,5 bramki 0,0% oraz 0,0%.
Czystych kont Macedonia Północna ma 3, a Szkocja — 5. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 2, drugi 6. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają Macedonia Północna i Szkocja?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Macedonia Północna ma średnio 0,4 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Szkocja 1,1. Macedonia Północna oddaje przeciętnie 5,5 strzału w meczu, z czego 0,5 celnego, a Szkocja odpowiednio 9,5 i 2,5.
Macedonia Północna marnuje część sytuacji: zdobywa 0,0 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 0,4. Szkocja marnuje część sytuacji: zdobywa 0,0 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 1,1. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak Macedonia Północna wypada u siebie, a Szkocja na wyjeździe?
Ten mecz Macedonia Północna rozgrywa u siebie, a Szkocja na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Macedonia Północna ma za sobą 3 mecze, ze średnią 0,67 gola strzelonego i 1,0 straconego oraz 33,3% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Szkocja ma 4 mecze, ze średnią 1,0 gola strzelonego i 0,25 straconego oraz 25,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Macedonia Północna wynosi średnio 1,67, a w wyjazdowych spotkaniach Szkocja — 1,25. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 0,0% u gospodarza i 25,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
Jakie są przewidywane składy Macedonia Północna i Szkocja?
Najpewniej Macedonia Północna wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Stołe Dimitriewski, a w polu Andrej Stojchevski, Mario Mladenovski, Anes Meljichi, Sabahudin Alomerovic, Jani Atanasov, Matej Gashtarov, Dimitar Mitrovski, Agon Elezi, Elif Elmas, Azer Omeragikj.
Najpewniej Szkocja wyjdzie na boisko w ustawieniu 3-4-1-2: w bramce Angus Gunn, a w polu Aaron Hickey, Luis Binks, Scott McKenna, Nathan Patterson, Billy Gilmour, Lewis Ferguson, Andy Robertson, John McGinn, Kieron Bowie, Oliver McBurnie.
Mecz poprowadzi Francois Letexier. Trenerem zespołu Macedonia Północna jest Goce Sedloski, a zespołu Szkocja Sebastien Pocognoli. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Dane wskazują na spotkanie zamknięte. Uśredniony odsetek meczów powyżej 2,5 gola to dla tej pary zaledwie 30,0%, przy średniej 1,7 bramki na mecz. Obie drużyny grają dotąd nisko punktowane spotkania i w tę stronę prowadzą te liczby.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Macedonia Północna – Szkocja: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Konkretne kupony i pełne analizy przed tym oraz pozostałymi meczami dnia publikujemy w darmowej grupie na Telegramie. Trafiają tam propozycje z uzasadnieniem, a nie same liczby — jeśli chcesz zobaczyć, jak z takich danych powstaje decyzja, to najprostsza droga.
Gdzie oglądać mecz Macedonia Północna – Szkocja?
Mecz Macedonia Północna – Szkocja rozpoczyna się o godzinie 20:45, 3 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Polsat Sport oraz TVP przy meczach reprezentacji Polski, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,94 gola na mecz, 65,4% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 60,3% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Macedonia Północna i Szkocja są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Macedonia Północna czy Szkocja z BTTS w okolicach 65,4% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Wszystko powyżej dotyczy meczów już rozegranych. Przy kilku spotkaniach na zespół każdy kolejny wynik przestawia średnie na tyle mocno, że traktowanie ich jako prognozy jest błędem. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Macedonia Północna – Szkocja.
Jeśli mecz Macedonia Północna – Szkocja jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Macedonia Północna – Szkocja?
Podstawą są surowe wyniki ostatnich spotkań Macedonia Północna i Szkocja, przeliczane naszym własnym kodem. Zanim liczba trafi na stronę, automat sprawdza, czy wynika z danych źródłowych; wartość, której nie da się potwierdzić, blokuje publikację całej strony, a nie tylko pojedynczego zdania.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Na tej stronie znajdziesz wskazanie kierunku, a nie gotowy typ na Macedonia Północna – Szkocja. Sama liczba bez kontekstu — składu, znaczenia meczu, aktualnego kursu — jest niepełna, więc konkretne propozycje publikujemy tam, gdzie możemy je uzasadnić i skorygować na bieżąco, czyli w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostaje materiał do własnej oceny.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
BTTS to skrót od angielskiego „both teams to score”, czyli sytuacji, w której obie drużyny zdobywają przynajmniej po jednej bramce. Dla Macedonia Północna i Szkocja podajemy go jako odsetek dotychczasowych meczów. Sama wartość nie mówi jeszcze wszystkiego: niska bywa zasługą dobrej obrony, ale równie często wynika z nieskuteczności w ataku, dlatego zawsze warto sprawdzić osobno bramki strzelone i stracone.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 3 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Macedonia Północna albo Szkocja znajdziesz już zaktualizowane wartości.
Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?
Kursy pochodzą z oferty Superbetu i LV BET; datę i godzinę odczytu podajemy pod tabelą, a w dniu spotkania rano je odświeżamy. Statystyki z xG, mecze bezpośrednie i przewidywane składy obu drużyn udostępnia serwis statystyczny Superbetu, z którym współpracujemy. Kursy żyją do rozpoczęcia meczu, dlatego przed postawieniem zakładu warto zajrzeć do bieżącej oferty.