Liga Narodów • 28 września 2026

Rumunia – Bośnia i Hercegowina
statystyki przed meczem

Forma, bramki i wskaźniki bramkowe obu drużyn z bieżącego sezonu.

Jak się skończyło

Rumunia  2:4  Bośnia i Hercegowina

Jak skończył się mecz Rumunia – Bośnia i Hercegowina?

Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:4, a padło w nim 6 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki. Granica 2,5 bramki została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.

Rumunia – Bośnia i Hercegowina — statystyki obu drużyn przed meczem
Liga Narodów  •  28 września 2026  •  20:45
RumuniaWWWP
VS
Bośnia i HercegowinaRPWPR
Stadion: Arena Naţională  ·  Sędzia: Luis Miguel Branco Godinho
Autor: Kamil Pietrzak Aktualizacja: 28 września 2026 Dane: wyniki sezonu liczone przez nas, kursy Superbet i LV BET, statystyki meczowe Superbetu 18+ · graj odpowiedzialnie
3,5gole na mecz3,0
2,5średnio strzela0,75
1,0średnio traci2,25
75,0%BTTS50,0%
100,0%over 2,537,5%
2,25punkty na mecz0,75

Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Rumunia – Bośnia i Hercegowina. Wszystkie wskaźniki pochodzą z oficjalnych meczów reprezentacji i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu oraz historię bezpośrednich meczów.

Jakie są kursy na mecz Rumunia – Bośnia i Hercegowina?

Na zwycięstwo zespołu Rumunia Superbet daje kurs 2,22, na remis 3,30, a na wygraną zespołu Bośnia i Hercegowina 3,25. Przeliczone na procenty, już bez marży bukmachera, to około 42% dla gospodarzy, 29% na remis i 29% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tej samej porannej aktualizacji.

ZakładLV BET
1Rumunia2,222,27
Xremis3,303,55
2Bośnia i Hercegowina3,253,55
Obie drużyny strzelą
tak1,801,80
nie1,951,98
Liczba goli
powyżej 2,52,052,02
poniżej 2,51,771,80
Kursy z godz. 06:33 · zmieniają się aż do pierwszego gwizdka
Szansa według kursów Superbetu po odjęciu marży
42%Rumunia
29%remis
29%Bośnia i Hercegowina

Kurs Superbetu 1,80 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 52% szans. W meczach zespołu Rumunia obie strony trafiały w 75,0% spotkań, a w meczach zespołu Bośnia i Hercegowina w 50,0%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 2,05, czyli około 46%, przy 100,0% i 37,5% takich meczów u obu drużyn. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „powyżej 2,5 gola”: różnica to około 23 punktów procentowych.

Co mówią liczby przed meczem Rumunia – Bośnia i Hercegowina?

Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Rumunia zbiera średnio 2,25 punktu na mecz, a Bośnia i Hercegowina 0,75 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 4 spotkania, drugi 8 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Rumunia — 2,5 gola na mecz wobec 0,75 u rywala.

Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Rumunia — 1,0 bramki na mecz, podczas gdy Bośnia i Hercegowina traci średnio 2,25. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 16 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.

Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 75,0% i 50,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 100,0% u zespołu Rumunia oraz 37,5% u zespołu Bośnia i Hercegowina, czyli 62,5 punktu procentowego różnicy.

Jak wypadają Rumunia i Bośnia i Hercegowina w bezpośrednim zestawieniu?

W tabeli znajdziesz Rumunia i Bośnia i Hercegowina opisane tym samym zestawem liczb. „Gole/mecz” oznacza sumę bramek w spotkaniach drużyny, a progi over mówią, jak często jej mecze przekraczały kolejne granice bramkowe.

WskaźnikRumuniaBośnia i Hercegowina
Rozgrywkimecze reprezentacjimecze reprezentacji
Rozegrane mecze48
Bilans W-R-P3-0-11-3-4
Punkty na mecz2,250,75
Bramki strzelone106
Bramki stracone418
Średnio strzela2,50,75
Średnio traci1,02,25
Gole/mecz3,53,0
BTTS75,0%50,0%
Over 1,5100,0%87,5%
Over 2,5100,0%37,5%
Over 3,525,0%37,5%
Czyste konta11
Mecze bez gola04
FormaWWWPRPWPR

Która drużyna jest w lepszej formie?

Bilans zespołu Rumunia w tym sezonie to 3-0-1, a zespołu Bośnia i Hercegowina — 1-3-4, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Rumunia nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Bośnia i Hercegowina nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: WWWP oraz RPWPR.

Ostatnie spotkania, jakie Rumunia i Bośnia i Hercegowina rozegrały w oficjalnych meczach reprezentacji, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.

Rumunia — ostatnie mecze

15.10 Litwa 2:1 W
15.11 Kosowo 3:0 W
18.11 Cypr 4:1 W
25.09 Szwecja 1:2 P

Bośnia i Hercegowina — ostatnie mecze

12.06 Kanada 1:1 R
18.06 Szwajcaria 1:4 P
24.06 Katar 3:1 W
02.07 USA 0:2 P
25.09 Polska 0:0 R

Jak kończyły się dotychczasowe mecze Rumunia – Bośnia i Hercegowina?

Od 2002 roku te drużyny spotkały się 8 razy. Zespół Rumunia wygrał 4 mecze, zespół Bośnia i Hercegowina wygrał 4 mecze, a liczba remisów to 0. Ostatnie spotkanie, rozegrane 15.11.2025, zakończyło się wynikiem 3:1 (Bośnia i Hercegowina – Rumunia).

4Rumunia
0remisy
4Bośnia i Hercegowina

W 5 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 13 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 2 razy, a granicę 2,5 gola przekroczono 2 razy. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.

15.11.2025 Bośnia i Hercegowina – Rumunia 3:1 P
21.03.2025 Rumunia – Bośnia i Hercegowina 0:1 P
26.09.2022 Rumunia – Bośnia i Hercegowina 4:1 W
07.06.2022 Bośnia i Hercegowina – Rumunia 1:0 P
03.06.2011 Rumunia – Bośnia i Hercegowina 2:0 W

Ile bramek pada w meczach tych drużyn?

W spotkaniach Rumunia pada średnio 3,5 bramki, a w meczach Bośnia i Hercegowina — 3,0. Granicę 1,5 gola przekroczyło 100,0% meczów pierwszego zespołu i 87,5% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 100,0% i 37,5%, a próg 3,5 bramki 25,0% oraz 37,5%.

Czystych kont Rumunia ma 1, a Bośnia i Hercegowina — 1. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 0, drugi 4. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.

Ile okazji stwarzają Rumunia i Bośnia i Hercegowina?

Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Rumunia ma średnio 0,5 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Bośnia i Hercegowina 0,3. Rumunia oddaje przeciętnie 10,0 strzału w meczu, z czego 1,0 celnego, a Bośnia i Hercegowina odpowiednio 9,0 i 1,0.

Rumuniaśrednio na meczBośnia i Hercegowina
0,5xG0,3
0,0stworzone okazje0,0
10,0strzały9,0
1,0celne strzały1,0
40,0%posiadanie piłki50,0%
0,0rzuty rożne3,0
5,0żółte kartki5,0
17,0faule17,0

Rumunia strzela więcej, niż wynika z okazji: 1,0 gola na mecz przy xG 0,5. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. Bośnia i Hercegowina marnuje część sytuacji: zdobywa 0,0 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 0,3. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.

Jak Rumunia wypada u siebie, a Bośnia i Hercegowina na wyjeździe?

Ten mecz Rumunia rozgrywa u siebie, a Bośnia i Hercegowina na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Rumunia ma za sobą 2 mecze, ze średnią 3,5 gola strzelonego i 0,5 straconego oraz 100,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Bośnia i Hercegowina ma 5 meczów, ze średnią 0,4 gola strzelonego i 2,8 straconego oraz 40,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.

Łączna liczba bramek w domowych meczach Rumunia wynosi średnio 4,0, a w wyjazdowych spotkaniach Bośnia i Hercegowina — 3,2. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 50,0% u gospodarza i 40,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.

W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?

Najbliższy rynek według danych
powyżej 2,5 bramki

Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 68,8%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 3,25 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.

Kupony i analizy w darmowej grupie

To wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Rumunia – Bośnia i Hercegowina: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.

Analizy i kupony na ten mecz publikujemy na bieżąco w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostają liczby, tam dochodzi kontekst: składy, znaczenie spotkania i to, czy w ogóle warto się nim zajmować.

Gdzie oglądać mecz Rumunia – Bośnia i Hercegowina?

Mecz Rumunia – Bośnia i Hercegowina rozpoczyna się o godzinie 20:45, 28 września 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Polsat Sport oraz TVP przy meczach reprezentacji Polski, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.

Czy to dużo na tle innych rozgrywek?

Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,94 gola na mecz, 65,4% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 60,3% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Rumunia i Bośnia i Hercegowina są wysokie, czy zupełnie przeciętne.

Zespół taki jak Rumunia czy Bośnia i Hercegowina z BTTS w okolicach 65,4% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.

Czego te statystyki nie obejmują?

Te liczby mówią o tym, co już się wydarzyło, i nic nie wiedzą o dzisiejszym spotkaniu. Przy próbach z początku sezonu pojedynczy wynik zmienia obraz mocniej, niż podpowiada intuicja. Nie znajdziesz tu również informacji o składach, kontuzjach, zawieszeniach ani o wadze spotkania dla każdej ze stron — a to często właśnie te czynniki decydują o przebiegu meczu Rumunia – Bośnia i Hercegowina.

Jeśli mecz Rumunia – Bośnia i Hercegowina jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.

Zastrzeżenie. Ta strona nie jest poradą inwestycyjną ani zachętą do gry. Treści 18+. Hazard może uzależniać — jeśli czujesz, że tracisz kontrolę, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 albo ustaw limity u bukmachera.

Najczęstsze pytania

Skąd pochodzą statystyki meczu Rumunia – Bośnia i Hercegowina?

Podstawą są surowe wyniki ostatnich spotkań Rumunia i Bośnia i Hercegowina, przeliczane naszym własnym kodem. Zanim liczba trafi na stronę, automat sprawdza, czy wynika z danych źródłowych; wartość, której nie da się potwierdzić, blokuje publikację całej strony, a nie tylko pojedynczego zdania.

Czy podajecie typ na ten mecz?

Na tej stronie znajdziesz wskazanie kierunku, a nie gotowy typ na Rumunia – Bośnia i Hercegowina. Sama liczba bez kontekstu — składu, znaczenia meczu, aktualnego kursu — jest niepełna, więc konkretne propozycje publikujemy tam, gdzie możemy je uzasadnić i skorygować na bieżąco, czyli w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostaje materiał do własnej oceny.

Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?

Skrót BTTS oznacza „both teams to score” — obie drużyny trafiają do siatki. W tabeli powyżej pokazujemy, w jakiej części spotkań Rumunia i Bośnia i Hercegowina tak się stało. Wysoki wynik zwykle świadczy o otwartej grze, niski może mieć dwie zupełnie różne przyczyny: szczelną obronę albo problem ze zdobywaniem bramek. Rozróżnia je dopiero porównanie średnich strzelonych i straconych.

Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?

Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 28 września 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Rumunia albo Bośnia i Hercegowina znajdziesz już zaktualizowane wartości.

Sprawdź też

Analizy meczów
Promocje bukmacherskie
Statystyki drużyn
Statystyki lig
Poradniki
Zestawienia dnia

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP