Liga Narodów • 3 października 2026

Szwajcaria – Słowenia
statystyki przed meczem

Kursy bukmacherów, xG, historia spotkań, przewidywane składy i statystyki obu drużyn.

Jak się skończyło

Szwajcaria  2:1  Słowenia

Jak skończył się mecz Szwajcaria – Słowenia?

Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1, a padło w nim 3 bramki. Obie drużyny trafiły do siatki. Granica 2,5 bramki została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.

Szwajcaria – Słowenia — statystyki obu drużyn przed meczem
Liga Narodów  •  3 października 2026  •  20:45
SzwajcariaWWPWW
VS
SłoweniaRRWRW
Stadion: thermoplan arena  ·  Sędzia: Ivan Kruzliak
Autor: Kamil Pietrzak Aktualizacja: 3 października 2026 Dane: wyniki sezonu liczone przez nas, kursy Superbet i LV BET, statystyki meczowe Superbetu 18+ · graj odpowiedzialnie
3,09gole na mecz1,57
2,0średnio strzela0,86
1,09średnio traci0,71
63,6%BTTS28,6%
63,6%over 2,514,3%
1,91punkty na mecz1,71

Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Szwajcaria – Słowenia. Wszystkie wskaźniki pochodzą z oficjalnych meczów reprezentacji i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu, historię bezpośrednich meczów oraz przewidywane składy.

Jakie są kursy na mecz Szwajcaria – Słowenia?

Superbet wycenia wygraną zespołu Szwajcaria na 1,30, remis na 5,25, a zwycięstwo zespołu Słowenia na 9,50. Po odjęciu marży bukmachera daje to około 72% szans gospodarzom, 18% na remis i 10% gościom. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.

ZakładLV BET
1Szwajcaria1,301,30
Xremis5,255,55
2Słowenia9,5010,00
Obie drużyny strzelą
tak2,502,40
nie1,511,55
Liczba goli
powyżej 2,51,871,85
poniżej 2,51,921,95
Kursy z 03.10, godz. 06:33 · zmieniają się aż do pierwszego gwizdka
Szansa według kursów Superbetu po odjęciu marży
72%Szwajcaria
18%remis
10%Słowenia

Rynek bramkowy w ofercie Superbetu: obie strzelą po 2,50, co odpowiada około 38% szans, i powyżej 2,5 gola po 1,87, czyli mniej więcej 51%. Dotychczasowe mecze obu zespołów to 63,6% i 28,6% spotkań z golami po obu stronach oraz 63,6% i 14,3% spotkań z co najmniej trzema bramkami. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „powyżej 2,5 gola”: różnica to około 12 punktów procentowych.

Co mówią liczby przed meczem Szwajcaria – Słowenia?

Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Szwajcaria zbiera średnio 1,91 punktu na mecz, a Słowenia 1,71 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 11 spotkań, drugi 7 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Szwajcaria — 2,0 gola na mecz wobec 0,86 u rywala.

Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Słowenia — 0,71 bramki na mecz, podczas gdy Szwajcaria traci średnio 1,09. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 28 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej ostrożnej.

Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 63,6% u zespołu Szwajcaria wobec 28,6% u zespołu Słowenia. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 63,6% u zespołu Szwajcaria oraz 14,3% u zespołu Słowenia, czyli 49,3 punktu procentowego różnicy.

Jak wypadają Szwajcaria i Słowenia w bezpośrednim zestawieniu?

W tabeli znajdziesz Szwajcaria i Słowenia opisane tym samym zestawem liczb. „Gole/mecz” oznacza sumę bramek w spotkaniach drużyny, a progi over mówią, jak często jej mecze przekraczały kolejne granice bramkowe.

WskaźnikSzwajcariaSłowenia
Rozgrywkimecze reprezentacjimecze reprezentacji
Rozegrane mecze117
Bilans W-R-P6-3-23-3-1
Punkty na mecz1,911,71
Bramki strzelone226
Bramki stracone125
Średnio strzela2,00,86
Średnio traci1,090,71
Gole/mecz3,091,57
BTTS63,6%28,6%
Over 1,590,9%42,9%
Over 2,563,6%14,3%
Over 3,536,4%14,3%
Czyste konta45
Mecze bez gola02
FormaWWPWWRRWRW

Która drużyna jest w lepszej formie?

Bilans zespołu Szwajcaria w tym sezonie to 6-3-2, a zespołu Słowenia — 3-3-1, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Szwajcaria ma serię 2 zwycięstw z rzędu. Słowenia nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: WWPWW oraz RRWRW.

Ostatnie spotkania, jakie Szwajcaria i Słowenia rozegrały w oficjalnych meczach reprezentacji, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.

Szwajcaria — ostatnie mecze

03.07 Algieria 2:0 W
07.07 Kolumbia 1:0 W
12.07 Argentyna 1:3 P
26.09 Macedonia Północna 3:0 W
29.09 Szkocja 3:0 W

Słowenia — ostatnie mecze

17.11 Austria 1:1 R
20.03 Słowacja 0:0 R
23.03 Słowacja 1:0 W
26.09 Szkocja 0:0 R
29.09 Macedonia Północna 2:0 W

Jak kończyły się dotychczasowe mecze Szwajcaria – Słowenia?

Od 2013 roku te drużyny spotkały się 5 razy. Zespół Szwajcaria wygrał 3 mecze, zespół Słowenia wygrał 1 mecz, a liczba remisów to 1. Ostatnie spotkanie, rozegrane 13.10.2025, zakończyło się wynikiem 0:0 (Słowenia – Szwajcaria).

3Szwajcaria
1remisy
1Słowenia

W 5 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 4 bramki. Obie drużyny trafiły do siatki 0 razy, a granicę 2,5 gola przekroczono 1 raz. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.

13.10.2025 Słowenia – Szwajcaria 0:0 R
08.09.2025 Szwajcaria – Słowenia 3:0 W
05.09.2015 Szwajcaria – Słowenia 0:1 P
09.10.2014 Słowenia – Szwajcaria 0:0 R
15.10.2013 Szwajcaria – Słowenia 0:0 R

Ile bramek pada w meczach tych drużyn?

W spotkaniach Szwajcaria pada średnio 3,09 bramki, a w meczach Słowenia — 1,57. Granicę 1,5 gola przekroczyło 90,9% meczów pierwszego zespołu i 42,9% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 63,6% i 14,3%, a próg 3,5 bramki 36,4% oraz 14,3%.

Czystych kont Szwajcaria ma 4, a Słowenia — 5. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 0, drugi 2. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.

Ile okazji stwarzają Szwajcaria i Słowenia?

Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Szwajcaria ma średnio 2,0 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Słowenia 1,2. Szwajcaria oddaje przeciętnie 23,0 strzału w meczu, z czego 10,0 celnego, a Słowenia odpowiednio 10,0 i 3,0.

Szwajcariaśrednio na meczSłowenia
2,0xG1,2
1,5stworzone okazje3,0
23,0strzały10,0
10,0celne strzały3,0
68,0%posiadanie piłki43,5%
5,5rzuty rożne5,5
0,0żółte kartki2,0
10,0faule11,5

Szwajcaria strzela więcej, niż wynika z okazji: 3,0 gola na mecz przy xG 2,0. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. Słowenia strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 1,0 gola na mecz przy xG 1,2. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.

Jak Szwajcaria wypada u siebie, a Słowenia na wyjeździe?

Ten mecz Szwajcaria rozgrywa u siebie, a Słowenia na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Szwajcaria ma za sobą 6 meczów, ze średnią 2,0 gola strzelonego i 0,83 straconego oraz 50,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Słowenia ma 3 mecze, ze średnią 0,67 gola strzelonego i 0,33 straconego oraz 0,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.

Łączna liczba bramek w domowych meczach Szwajcaria wynosi średnio 2,83, a w wyjazdowych spotkaniach Słowenia — 1,0. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 66,7% u gospodarza i 33,3% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.

Jakie są przewidywane składy Szwajcaria i Słowenia?

Najpewniej Szwajcaria wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Gregor Kobel, a w polu Ricardo Rodriguez, Nico Elvedi, Manuel Akanji, Zachary Athekame, Ardon Jashari, Remo Freuler, Michel Aebischer, Johan Manzambi, Dan Ndoye, Zeki Amdouni.

Najpewniej Słowenia wyjdzie na boisko w ustawieniu 5-4-1: w bramce Jan Oblak, a w polu Zan Karnicnik, David Brekalo, Jaka Bijol, Vanja Drkusic, Erik Janža, Tjas Begic, Sandi Lovric, Adam Gnezda Cerin, Danijel Sturm, Zan Vipotnik.

Szwajcaria 4-2-3-1Słowenia 5-4-1

Mecz poprowadzi Ivan Kruzliak. Trenerem zespołu Szwajcaria jest Murat Yakin, a zespołu Słowenia Bostjan Cesar. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.

W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?

Najbliższy rynek według danych
brak wyraźnego wskazania

Te liczby nie wskazują wyraźnie na nic. Uśredniony odsetek meczów powyżej 2,5 bramki wynosi 39,0%, wskaźnik BTTS 46,1%, a różnica w dorobku punktowym to 0,2 punktu na mecz. Wszystkie trzy wartości leżą zbyt blisko przeciętnej, żeby cokolwiek z nich wynikało — i takie mecze najczęściej po prostu odpuszczamy.

Kupony i analizy w darmowej grupie

To wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Szwajcaria – Słowenia: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.

Konkretne kupony i pełne analizy przed tym oraz pozostałymi meczami dnia publikujemy w darmowej grupie na Telegramie. Trafiają tam propozycje z uzasadnieniem, a nie same liczby — jeśli chcesz zobaczyć, jak z takich danych powstaje decyzja, to najprostsza droga.

Gdzie oglądać mecz Szwajcaria – Słowenia?

Mecz Szwajcaria – Słowenia rozpoczyna się o godzinie 20:45, 3 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Polsat Sport oraz TVP przy meczach reprezentacji Polski, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.

Czy to dużo na tle innych rozgrywek?

Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,94 gola na mecz, 65,4% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 60,3% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Szwajcaria i Słowenia są wysokie, czy zupełnie przeciętne.

Zespół taki jak Szwajcaria czy Słowenia z BTTS w okolicach 65,4% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.

Czego te statystyki nie obejmują?

Te liczby mówią o tym, co już się wydarzyło, i nic nie wiedzą o dzisiejszym spotkaniu. Przy próbach z początku sezonu pojedynczy wynik zmienia obraz mocniej, niż podpowiada intuicja. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Szwajcaria – Słowenia.

Jeśli mecz Szwajcaria – Słowenia jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.

Zastrzeżenie. Ta strona nie jest poradą inwestycyjną ani zachętą do gry. Treści 18+. Hazard może uzależniać — jeśli czujesz, że tracisz kontrolę, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 albo ustaw limity u bukmachera.

Najczęstsze pytania

Skąd pochodzą statystyki meczu Szwajcaria – Słowenia?

Liczby powstają u nas. Bierzemy surowe wyniki ostatnich spotkań Szwajcaria oraz Słowenia i przeliczamy je własnym narzędziem. Każda wartość musi dać się odtworzyć z danych źródłowych — kontrola jest automatyczna i odrzuca całą stronę, jeśli choć jedna liczba się nie zgadza.

Czy podajecie typ na ten mecz?

Na tej stronie zatrzymujemy się na wskazaniu, w którą stronę przechylają się dane o Szwajcaria i Słowenia. Gotowy typ wymaga rzeczy, których statystyka nie zawiera: informacji o składzie, wadze spotkania i aktualnych kursach. Dlatego kupony z uzasadnieniem publikujemy w darmowej grupie na Telegramie, a tę stronę traktujemy jako część analizy, którą robisz samodzielnie.

Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?

Skrót BTTS oznacza „both teams to score” — obie drużyny trafiają do siatki. W tabeli powyżej pokazujemy, w jakiej części spotkań Szwajcaria i Słowenia tak się stało. Wysoki wynik zwykle świadczy o otwartej grze, niski może mieć dwie zupełnie różne przyczyny: szczelną obronę albo problem ze zdobywaniem bramek. Rozróżnia je dopiero porównanie średnich strzelonych i straconych.

Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?

Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 3 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Szwajcaria albo Słowenia znajdziesz już zaktualizowane wartości.

Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?

Kursy odczytujemy z publicznej oferty Superbetu i LV BET, a rano w dniu meczu odświeżamy je na tej stronie. Średnie sezonu razem z xG, historię bezpośrednich spotkań i przewidywane składy bierzemy z serwisu statystycznego Superbetu, naszego partnera. Kursy zmieniają się aż do pierwszego gwizdka, więc przed zakładem sprawdź aktualną ofertę u bukmachera.

Sprawdź też

Analizy meczów
Promocje bukmacherskie
Statystyki drużyn
Statystyki lig
Poradniki
Zestawienia dnia

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP