Liga Narodów • 28 września 2026

Armenia – Czarnogóra
statystyki przed meczem

Forma, bramki i wskaźniki bramkowe obu drużyn z bieżącego sezonu.

Jak się skończyło

Armenia  2:3  Czarnogóra

Jak skończył się mecz Armenia – Czarnogóra?

Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:3, a padło w nim 5 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki. Granica 2,5 bramki została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.

Armenia – Czarnogóra — statystyki obu drużyn przed meczem
Liga Narodów  •  28 września 2026  •  18:00
ArmeniaPWPPW
VS
CzarnogóraPPWW
Stadion: Vazgen Sargsyan anvan Hanrapetakan Marzadasht  ·  Sędzia: Jose Luis Munuera Montero
Autor: Kamil Pietrzak Aktualizacja: 28 września 2026 Dane: wyniki sezonu liczone przez nas, kursy Superbet i LV BET, statystyki meczowe Superbetu 18+ · graj odpowiedzialnie
3,0gole na mecz2,5
0,83średnio strzela1,25
2,17średnio traci1,25
33,3%BTTS50,0%
50,0%over 2,550,0%
1,0punkty na mecz1,5

Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Armenia – Czarnogóra. Wszystkie wskaźniki pochodzą z oficjalnych meczów reprezentacji i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu oraz historię bezpośrednich meczów.

Jakie są kursy na mecz Armenia – Czarnogóra?

Superbet wycenia wygraną zespołu Armenia na 2,95, remis na 3,10, a zwycięstwo zespołu Czarnogóra na 2,50. Po odjęciu marży bukmachera daje to około 32% szans gospodarzom, 30% na remis i 38% gościom. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tej samej porannej aktualizacji.

ZakładLV BET
1Armenia2,952,90
Xremis3,103,15
2Czarnogóra2,502,55
Obie drużyny strzelą
tak1,881,88
nie1,871,88
Liczba goli
powyżej 2,52,202,22
poniżej 2,51,661,65
Kursy z godz. 06:33 · zmieniają się aż do pierwszego gwizdka
Szansa według kursów Superbetu po odjęciu marży
32%Armenia
30%remis
38%Czarnogóra

Kurs Superbetu 1,88 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 50% szans. W meczach zespołu Armenia obie strony trafiały w 33,3% spotkań, a w meczach zespołu Czarnogóra w 50,0%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 2,20, czyli około 43%, przy 50,0% i 50,0% takich meczów u obu drużyn.

Co mówią liczby przed meczem Armenia – Czarnogóra?

Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Czarnogóra zbiera średnio 1,5 punktu na mecz, a Armenia 1,0 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 4 spotkania, drugi 6 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Czarnogóra — 1,25 gola na mecz wobec 0,83 u rywala.

Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Czarnogóra — 1,25 bramki na mecz, podczas gdy Armenia traci średnio 2,17. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 10 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej ostrożnej.

Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 33,3% i 50,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 50,0% u zespołu Armenia oraz 50,0% u zespołu Czarnogóra, czyli 0,0 punktu procentowego różnicy.

Jak wypadają Armenia i Czarnogóra w bezpośrednim zestawieniu?

Poniżej te same wskaźniki po obu stronach. Wartość „gole/mecz” liczymy dla Armenia i Czarnogóra jako sumę wszystkich bramek w meczach zespołu, niezależnie od tego, kto je zdobył. Wiersze over to procent spotkań, w których przekroczono kolejne progi bramkowe.

WskaźnikArmeniaCzarnogóra
Rozgrywkimecze reprezentacjimecze reprezentacji
Rozegrane mecze64
Bilans W-R-P2-0-42-0-2
Punkty na mecz1,01,5
Bramki strzelone55
Bramki stracone135
Średnio strzela0,831,25
Średnio traci2,171,25
Gole/mecz3,02,5
BTTS33,3%50,0%
Over 1,583,3%75,0%
Over 2,550,0%50,0%
Over 3,516,7%25,0%
Czyste konta10
Mecze bez gola32
FormaPWPPWPPWW

Która drużyna jest w lepszej formie?

Bilans zespołu Armenia w tym sezonie to 2-0-4, a zespołu Czarnogóra — 2-0-2, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Armenia nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Czarnogóra ma serię 2 zwycięstw z rzędu. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: PWPPW oraz PPWW.

Ostatnie spotkania, jakie Armenia i Czarnogóra rozegrały w oficjalnych meczach reprezentacji, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.

Armenia — ostatnie mecze

14.11 Wyspy Owcze 0:1 P
17.11 Łotwa 2:1 W
20.03 Gruzja 0:3 P
23.03 Gruzja 1:6 P
25.09 Łotwa 2:0 W

Czarnogóra — ostatnie mecze

14.10 Walia 0:1 P
16.11 Islandia 0:2 P
19.11 Turcja 3:1 W
25.09 Cypr 2:1 W

Jak kończyły się dotychczasowe mecze Armenia – Czarnogóra?

Od 2016 roku te drużyny spotkały się 4 razy. Zespół Armenia wygrał 2 mecze, zespół Czarnogóra wygrał 1 mecz, a liczba remisów to 1. Ostatnie spotkanie, rozegrane 09.06.2025, zakończyło się wynikiem 2:2 (Czarnogóra – Armenia).

2Armenia
1remisy
1Czarnogóra

W 4 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 15 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 3 razy, a granicę 2,5 gola przekroczono 3 razy. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.

09.06.2025 Czarnogóra – Armenia 2:2 R
24.03.2022 Armenia – Czarnogóra 1:0 W
10.06.2017 Czarnogóra – Armenia 4:1 P
11.11.2016 Armenia – Czarnogóra 3:2 W

Ile bramek pada w meczach tych drużyn?

W spotkaniach Armenia pada średnio 3,0 bramki, a w meczach Czarnogóra — 2,5. Granicę 1,5 gola przekroczyło 83,3% meczów pierwszego zespołu i 75,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 50,0% i 50,0%, a próg 3,5 bramki 16,7% oraz 25,0%.

Czystych kont Armenia ma 1, a Czarnogóra — 0. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 3, drugi 2. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.

Ile okazji stwarzają Armenia i Czarnogóra?

Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Armenia ma średnio 0,9 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Czarnogóra 3,1. Armenia oddaje przeciętnie 14,0 strzału w meczu, z czego 4,0 celnego, a Czarnogóra odpowiednio 19,0 i 4,0.

Armeniaśrednio na meczCzarnogóra
0,9xG3,1
3,0stworzone okazje4,0
14,0strzały19,0
4,0celne strzały4,0
56,0%posiadanie piłki64,0%
10,0rzuty rożne8,0
1,0żółte kartki1,0
10,0faule7,0

Armenia strzela więcej, niż wynika z okazji: 2,0 gola na mecz przy xG 0,9. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. Czarnogóra marnuje część sytuacji: zdobywa 2,0 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 3,1. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.

Jak Armenia wypada u siebie, a Czarnogóra na wyjeździe?

Ten mecz Armenia rozgrywa u siebie, a Czarnogóra na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Armenia ma za sobą 4 mecze, ze średnią 0,5 gola strzelonego i 1,5 straconego oraz 25,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Czarnogóra ma 1 mecz, ze średnią 0,0 gola strzelonego i 1,0 straconego oraz 0,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.

Łączna liczba bramek w domowych meczach Armenia wynosi średnio 2,0, a w wyjazdowych spotkaniach Czarnogóra — 1,0. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 0,0% u gospodarza i 0,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.

W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?

Najbliższy rynek według danych
brak wyraźnego wskazania

Te liczby nie wskazują wyraźnie na nic. Uśredniony odsetek meczów powyżej 2,5 bramki wynosi 50,0%, wskaźnik BTTS 41,6%, a różnica w dorobku punktowym to 0,5 punktu na mecz. Wszystkie trzy wartości leżą zbyt blisko przeciętnej, żeby cokolwiek z nich wynikało — i takie mecze najczęściej po prostu odpuszczamy.

Kupony i analizy w darmowej grupie

To wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Armenia – Czarnogóra: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.

Kupony na to spotkanie oraz analizy pozostałych meczów dnia znajdziesz w naszej darmowej grupie na Telegramie. Statystyki są punktem wyjścia, a w grupie pokazujemy krok po kroku, które z nich faktycznie coś zmieniają przed konkretnym meczem.

Gdzie oglądać mecz Armenia – Czarnogóra?

Mecz Armenia – Czarnogóra rozpoczyna się o godzinie 18:00, 28 września 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Polsat Sport oraz TVP przy meczach reprezentacji Polski, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.

Czy to dużo na tle innych rozgrywek?

Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,94 gola na mecz, 65,4% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 60,3% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Armenia i Czarnogóra są wysokie, czy zupełnie przeciętne.

Zespół taki jak Armenia czy Czarnogóra z BTTS w okolicach 65,4% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.

Czego te statystyki nie obejmują?

Wszystko powyżej dotyczy meczów już rozegranych. Przy kilku spotkaniach na zespół każdy kolejny wynik przestawia średnie na tyle mocno, że traktowanie ich jako prognozy jest błędem. Nie znajdziesz tu również informacji o składach, kontuzjach, zawieszeniach ani o wadze spotkania dla każdej ze stron — a to często właśnie te czynniki decydują o przebiegu meczu Armenia – Czarnogóra.

Jeśli mecz Armenia – Czarnogóra jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.

Zastrzeżenie. Ta strona nie jest poradą inwestycyjną ani zachętą do gry. Treści 18+. Hazard może uzależniać — jeśli czujesz, że tracisz kontrolę, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 albo ustaw limity u bukmachera.

Najczęstsze pytania

Skąd pochodzą statystyki meczu Armenia – Czarnogóra?

Liczby powstają u nas. Bierzemy surowe wyniki ostatnich spotkań Armenia oraz Czarnogóra i przeliczamy je własnym narzędziem. Każda wartość musi dać się odtworzyć z danych źródłowych — kontrola jest automatyczna i odrzuca całą stronę, jeśli choć jedna liczba się nie zgadza.

Czy podajecie typ na ten mecz?

Nie podajemy tu gotowego kuponu na mecz Armenia – Czarnogóra, bo strona ma pokazywać dane, a nie sprzedawać decyzję. Piszemy jedynie, w którą stronę przechylają się liczby, i zawsze dodajemy, czego nie obejmują. Propozycje z pełnym uzasadnieniem trafiają do darmowej grupy na Telegramie, gdzie widać cały tok rozumowania, łącznie z meczami, które uznajemy za nie do ruszenia.

Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?

BTTS, czyli „both teams to score”, to zdarzenie, w którym gola strzelają obie strony. W zestawieniu Armenia i Czarnogóra podajemy je jako procent meczów z takim wynikiem. Ta sama liczba może opisywać drużynę z bardzo dobrą obroną i drużynę, która po prostu nie potrafi trafić — dlatego obok zawsze podajemy średnią bramek strzelonych i straconych.

Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?

Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 28 września 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Armenia albo Czarnogóra znajdziesz już zaktualizowane wartości.

Sprawdź też

Analizy meczów
Promocje bukmacherskie
Statystyki drużyn
Statystyki lig
Poradniki
Zestawienia dnia

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP