Liga Narodów • 3 października 2026

Estonia – Luksemburg
statystyki przed meczem

Kursy bukmacherów, xG, historia spotkań, przewidywane składy i statystyki obu drużyn.

Jak się skończyło

Estonia  1:0  Luksemburg

Jak skończył się mecz Estonia – Luksemburg?

Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0, a padło w nim 1 bramka. Jedna z drużyn nie zdobyła gola, więc zakład BTTS nie wszedł. Granica 2,5 bramki nie została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.

Estonia – Luksemburg — statystyki obu drużyn przed meczem
Liga Narodów  •  3 października 2026  •  18:00
EstoniaPRPRR
VS
LuksemburgRWWWP
Stadion: A. Le Coq Arena
Autor: Kamil Pietrzak Aktualizacja: 3 października 2026 Dane: wyniki sezonu liczone przez nas, kursy Superbet i LV BET, statystyki meczowe Superbetu 18+ · graj odpowiedzialnie
1,2gole na mecz2,57
0,2średnio strzela1,43
1,0średnio traci1,14
20,0%BTTS42,9%
20,0%over 2,557,1%
0,6punkty na mecz1,57

Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Estonia – Luksemburg. Wszystkie wskaźniki pochodzą z oficjalnych meczów reprezentacji i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu oraz przewidywane składy.

Jakie są kursy na mecz Estonia – Luksemburg?

Na zwycięstwo zespołu Estonia Superbet daje kurs 2,95, na remis 3,00, a na wygraną zespołu Luksemburg 2,57. Przeliczone na procenty, już bez marży bukmachera, to około 32% dla gospodarzy, 31% na remis i 37% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.

ZakładLV BET
1Estonia2,953,20
Xremis3,003,15
2Luksemburg2,572,70
Obie drużyny strzelą
tak2,072,05
nie1,711,72
Liczba goli
powyżej 2,52,472,55
poniżej 2,51,531,50
Kursy z 03.10, godz. 06:33 · zmieniają się aż do pierwszego gwizdka
Szansa według kursów Superbetu po odjęciu marży
32%Estonia
31%remis
37%Luksemburg

Rynek bramkowy w ofercie Superbetu: obie strzelą po 2,07, co odpowiada około 45% szans, i powyżej 2,5 gola po 2,47, czyli mniej więcej 38%. Dotychczasowe mecze obu zespołów to 20,0% i 42,9% spotkań z golami po obu stronach oraz 20,0% i 57,1% spotkań z co najmniej trzema bramkami. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „obie strzelą”: różnica to około 14 punktów procentowych.

Co mówią liczby przed meczem Estonia – Luksemburg?

Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Luksemburg zbiera średnio 1,57 punktu na mecz, a Estonia 0,6 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 7 spotkań, drugi 5 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Luksemburg — 1,43 gola na mecz wobec 0,2 u rywala.

Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Estonia — 1,0 bramki na mecz, podczas gdy Luksemburg traci średnio 1,14. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 11 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej ostrożnej.

Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 20,0% i 42,9% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 20,0% u zespołu Estonia oraz 57,1% u zespołu Luksemburg, czyli 37,1 punktu procentowego różnicy.

Jak wypadają Estonia i Luksemburg w bezpośrednim zestawieniu?

Poniżej te same wskaźniki po obu stronach. Wartość „gole/mecz” liczymy dla Estonia i Luksemburg jako sumę wszystkich bramek w meczach zespołu, niezależnie od tego, kto je zdobył. Wiersze over to procent spotkań, w których przekroczono kolejne progi bramkowe.

WskaźnikEstoniaLuksemburg
Rozgrywkimecze reprezentacjimecze reprezentacji
Rozegrane mecze57
Bilans W-R-P0-3-23-2-2
Punkty na mecz0,61,57
Bramki strzelone110
Bramki stracone58
Średnio strzela0,21,43
Średnio traci1,01,14
Gole/mecz1,22,57
BTTS20,0%42,9%
Over 1,540,0%85,7%
Over 2,520,0%57,1%
Over 3,50,0%14,3%
Czyste konta22
Mecze bez gola42
FormaPRPRRRWWWP

Która drużyna jest w lepszej formie?

Bilans zespołu Estonia w tym sezonie to 0-3-2, a zespołu Luksemburg — 3-2-2, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Estonia ma serię 2 remisów z rzędu. Luksemburg nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: PRPRR oraz RWWWP.

Ostatnie spotkania, jakie Estonia i Luksemburg rozegrały w oficjalnych meczach reprezentacji, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.

Estonia — ostatnie mecze

14.10 Szwecja 0:3 P
16.11 Azerbejdżan 0:0 R
19.11 Słowacja 0:1 P
26.09 Islandia 1:1 R
29.09 Bułgaria 0:0 R

Luksemburg — ostatnie mecze

18.11 Irlandia Północna 2:2 R
26.03 Malta 2:0 W
31.03 Malta 3:0 W
26.09 Bułgaria 2:1 W
29.09 Islandia 0:3 P

Ile bramek pada w meczach tych drużyn?

W spotkaniach Estonia pada średnio 1,2 bramki, a w meczach Luksemburg — 2,57. Granicę 1,5 gola przekroczyło 40,0% meczów pierwszego zespołu i 85,7% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 20,0% i 57,1%, a próg 3,5 bramki 0,0% oraz 14,3%.

Czystych kont Estonia ma 2, a Luksemburg — 2. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 4, drugi 2. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.

Ile okazji stwarzają Estonia i Luksemburg?

Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Estonia ma średnio 0,9 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Luksemburg 0,9. Estonia oddaje przeciętnie 7,0 strzału w meczu, z czego 3,5 celnego, a Luksemburg odpowiednio 10,0 i 4,0.

Estoniaśrednio na meczLuksemburg
0,9xG0,9
1,5stworzone okazje1,5
7,0strzały10,0
3,5celne strzały4,0
41,0%posiadanie piłki55,5%
4,5rzuty rożne3,0
2,0żółte kartki2,0
19,5faule14,0

Estonia marnuje część sytuacji: zdobywa 0,5 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 0,9. Luksemburg strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 1,0 gola na mecz przy xG 0,9. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.

Jak Estonia wypada u siebie, a Luksemburg na wyjeździe?

Ten mecz Estonia rozgrywa u siebie, a Luksemburg na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Estonia ma za sobą 1 mecz, ze średnią 0,0 gola strzelonego i 3,0 straconego oraz 100,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Luksemburg ma 3 mecze, ze średnią 1,67 gola strzelonego i 0,67 straconego oraz 33,3% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.

Łączna liczba bramek w domowych meczach Estonia wynosi średnio 3,0, a w wyjazdowych spotkaniach Luksemburg — 2,33. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 0,0% u gospodarza i 66,7% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.

Jakie są przewidywane składy Estonia i Luksemburg?

Najpewniej Estonia wyjdzie na boisko w ustawieniu 5-3-2: w bramce Karl Hein, a w polu Robi Saarma, Maksim Paskotsi, Erko Jonne Tougjas, Karol Mets, Michael Schjonning-Larsen, Markus Soomets, Markus Poom, Mattias Kait, Karel Mustmaa, Patrik Kristal.

Najpewniej Luksemburg wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-1-4-1: w bramce Anthony Moris, a w polu Marvin Martins, Enes Mahmutović, Dirk Carlson, Florian Bohnert, Mathias Olesen, Vincent Thill, Joao Cruz, Leandro Martins, Hamza Kadamani, Aiman Dardari.

Estonia 5-3-2Luksemburg 4-1-4-1

Trenerem zespołu Estonia jest Jurgen Henn, a zespołu Luksemburg Jeff Strasser. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.

W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?

Najbliższy rynek według danych
brak bramek po obu stronach

Dane przechylają się w stronę meczu, w którym trafi tylko jedna ekipa. Uśredniony wskaźnik BTTS wynosi dla tej pary 31,4%, co oznacza, że w zdecydowanej większości dotychczasowych spotkań obu zespołów jedna ze stron zostawała bez gola.

Kupony i analizy w darmowej grupie

To wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Estonia – Luksemburg: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.

Konkretne kupony i pełne analizy przed tym oraz pozostałymi meczami dnia publikujemy w darmowej grupie na Telegramie. Trafiają tam propozycje z uzasadnieniem, a nie same liczby — jeśli chcesz zobaczyć, jak z takich danych powstaje decyzja, to najprostsza droga.

Gdzie oglądać mecz Estonia – Luksemburg?

Mecz Estonia – Luksemburg rozpoczyna się o godzinie 18:00, 3 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Polsat Sport oraz TVP przy meczach reprezentacji Polski, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.

Czy to dużo na tle innych rozgrywek?

Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,94 gola na mecz, 65,4% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 60,3% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Estonia i Luksemburg są wysokie, czy zupełnie przeciętne.

Zespół taki jak Estonia czy Luksemburg z BTTS w okolicach 65,4% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.

Czego te statystyki nie obejmują?

Wszystko powyżej dotyczy meczów już rozegranych. Przy kilku spotkaniach na zespół każdy kolejny wynik przestawia średnie na tyle mocno, że traktowanie ich jako prognozy jest błędem. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Estonia – Luksemburg.

Jeśli mecz Estonia – Luksemburg jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.

Zastrzeżenie. Ta strona nie jest poradą inwestycyjną ani zachętą do gry. Treści 18+. Hazard może uzależniać — jeśli czujesz, że tracisz kontrolę, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 albo ustaw limity u bukmachera.

Najczęstsze pytania

Skąd pochodzą statystyki meczu Estonia – Luksemburg?

Liczby powstają u nas. Bierzemy surowe wyniki ostatnich spotkań Estonia oraz Luksemburg i przeliczamy je własnym narzędziem. Każda wartość musi dać się odtworzyć z danych źródłowych — kontrola jest automatyczna i odrzuca całą stronę, jeśli choć jedna liczba się nie zgadza.

Czy podajecie typ na ten mecz?

Na tej stronie zatrzymujemy się na wskazaniu, w którą stronę przechylają się dane o Estonia i Luksemburg. Gotowy typ wymaga rzeczy, których statystyka nie zawiera: informacji o składzie, wadze spotkania i aktualnych kursach. Dlatego kupony z uzasadnieniem publikujemy w darmowej grupie na Telegramie, a tę stronę traktujemy jako część analizy, którą robisz samodzielnie.

Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?

BTTS, czyli „both teams to score”, to zdarzenie, w którym gola strzelają obie strony. W zestawieniu Estonia i Luksemburg podajemy je jako procent meczów z takim wynikiem. Ta sama liczba może opisywać drużynę z bardzo dobrą obroną i drużynę, która po prostu nie potrafi trafić — dlatego obok zawsze podajemy średnią bramek strzelonych i straconych.

Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?

Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 3 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Estonia albo Luksemburg znajdziesz już zaktualizowane wartości.

Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?

Kursy odczytujemy z publicznej oferty Superbetu i LV BET, a rano w dniu meczu odświeżamy je na tej stronie. Średnie sezonu razem z xG, historię bezpośrednich spotkań i przewidywane składy bierzemy z serwisu statystycznego Superbetu, naszego partnera. Kursy zmieniają się aż do pierwszego gwizdka, więc przed zakładem sprawdź aktualną ofertę u bukmachera.

Sprawdź też

Analizy meczów
Promocje bukmacherskie
Statystyki drużyn
Statystyki lig
Poradniki
Zestawienia dnia

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP