Malta 1:1 Gibraltar
Jak skończył się mecz Malta – Gibraltar?
Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1, a padło w nim 2 bramki. Obie drużyny trafiły do siatki. Granica 2,5 bramki nie została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.
Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Malta – Gibraltar. Wszystkie wskaźniki pochodzą z oficjalnych meczów reprezentacji i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu, historię bezpośrednich meczów oraz przewidywane składy.
Jakie są kursy na mecz Malta – Gibraltar?
Na zwycięstwo zespołu Malta Superbet daje kurs 1,27, na remis 5,00, a na wygraną zespołu Gibraltar 10,00. Przeliczone na procenty, już bez marży bukmachera, to około 72% dla gospodarzy, 18% na remis i 9% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.
| Zakład | LV BET | |
|---|---|---|
| 1Malta | 1,27 | 1,25 |
| Xremis | 5,00 | 5,40 |
| 2Gibraltar | 10,00 | 13,00 |
| Obie drużyny strzelą | ||
| tak | 2,92 | 2,95 |
| nie | 1,36 | 1,35 |
| Liczba goli | ||
| powyżej 2,5 | 2,05 | 1,98 |
| poniżej 2,5 | 1,68 | 1,72 |
Kurs Superbetu 2,92 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 32% szans. W meczach zespołu Malta obie strony trafiały w 16,7% spotkań, a w meczach zespołu Gibraltar w 16,7%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 2,05, czyli około 45%, przy 33,3% i 0,0% takich meczów u obu drużyn. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „powyżej 2,5 gola”: różnica to około 28 punktów procentowych.
Co mówią liczby przed meczem Malta – Gibraltar?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Malta zbiera średnio 1,67 punktu na mecz, a Gibraltar 0,67 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 6 spotkań, drugi 6 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Malta — 0,83 gola na mecz wobec 0,17 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Gibraltar — 0,5 bramki na mecz, podczas gdy Malta traci średnio 1,0. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 6 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej ostrożnej.
Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 16,7% i 16,7% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 33,3% u zespołu Malta oraz 0,0% u zespołu Gibraltar, czyli 33,3 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Malta i Gibraltar w bezpośrednim zestawieniu?
Poniżej te same wskaźniki po obu stronach. Wartość „gole/mecz” liczymy dla Malta i Gibraltar jako sumę wszystkich bramek w meczach zespołu, niezależnie od tego, kto je zdobył. Wiersze over to procent spotkań, w których przekroczono kolejne progi bramkowe.
| Wskaźnik | Malta | Gibraltar |
|---|---|---|
| Rozgrywki | mecze reprezentacji | mecze reprezentacji |
| Rozegrane mecze | 6 | 6 |
| Bilans W-R-P | 3-1-2 | 0-4-2 |
| Punkty na mecz | 1,67 | 0,67 |
| Bramki strzelone | 5 | 1 |
| Bramki stracone | 6 | 3 |
| Średnio strzela | 0,83 | 0,17 |
| Średnio traci | 1,0 | 0,5 |
| Gole/mecz | 1,83 | 0,67 |
| BTTS | 16,7% | 16,7% |
| Over 1,5 | 66,7% | 16,7% |
| Over 2,5 | 33,3% | 0,0% |
| Over 3,5 | 0,0% | 0,0% |
| Czyste konta | 3 | 3 |
| Mecze bez gola | 3 | 5 |
| Forma | RPPWW | RPPRR |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Malta w tym sezonie to 3-1-2, a zespołu Gibraltar — 0-4-2, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Malta ma serię 2 zwycięstw z rzędu. Gibraltar ma serię 2 remisów z rzędu. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: RPPWW oraz RPPRR.
Ostatnie spotkania, jakie Malta i Gibraltar rozegrały w oficjalnych meczach reprezentacji, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Malta — ostatnie mecze
Gibraltar — ostatnie mecze
Jak kończyły się dotychczasowe mecze Malta – Gibraltar?
Od 2014 roku te drużyny spotkały się 3 razy. Zespół Malta wygrał 2 mecze, zespół Gibraltar wygrał 1 mecz, a liczba remisów to 0. Ostatnie spotkanie, rozegrane 06.09.2023, zakończyło się wynikiem 1:0 (Malta – Gibraltar).
W 3 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 3 bramki. Obie drużyny trafiły do siatki 0 razy, a granicę 2,5 gola przekroczono 0 razy. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Malta pada średnio 1,83 bramki, a w meczach Gibraltar — 0,67. Granicę 1,5 gola przekroczyło 66,7% meczów pierwszego zespołu i 16,7% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 33,3% i 0,0%, a próg 3,5 bramki 0,0% oraz 0,0%.
Czystych kont Malta ma 3, a Gibraltar — 3. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 3, drugi 5. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają Malta i Gibraltar?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Malta ma średnio 3,5 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Gibraltar 0,3. Malta oddaje przeciętnie 13,0 strzału w meczu, z czego 8,0 celnego, a Gibraltar odpowiednio 5,0 i 1,0.
Malta marnuje część sytuacji: zdobywa 2,0 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 3,5. Gibraltar marnuje część sytuacji: zdobywa 0,0 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 0,3. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak Malta wypada u siebie, a Gibraltar na wyjeździe?
Ten mecz Malta rozgrywa u siebie, a Gibraltar na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Malta ma za sobą 4 mecze, ze średnią 0,75 gola strzelonego i 0,5 straconego oraz 0,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Gibraltar ma 3 mecze, ze średnią 0,33 gola strzelonego i 0,67 straconego oraz 0,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Malta wynosi średnio 1,25, a w wyjazdowych spotkaniach Gibraltar — 1,0. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 0,0% u gospodarza i 33,3% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
Jakie są przewidywane składy Malta i Gibraltar?
Najpewniej Malta wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Henry Bonello, a w polu Zach Muscat, Kurt Shaw, Enrico Pepe, Ryan Camenzuli, Matthew Guillaumier, Alexander Satariano, Ylyas Chouaref, Teddy Teuma, Paul Mbong, Irvin Cardona.
Najpewniej Gibraltar wyjdzie na boisko w ustawieniu 3-5-2: w bramce Bradley James Banda, a w polu Dan Bent, Bernardo Lopes, Julian Valarino, Kian Ronan, Leon Mason, Graeme Torrilla, Nicholas Pozo, James Scanlon, Dylan Borge, Tjay De Barr.
Mecz poprowadzi Antoni Bandic. Trenerem zespołu Malta jest Emilio De Leo, a zespołu Gibraltar Scott Wiseman. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Dane wskazują na spotkanie zamknięte. Uśredniony odsetek meczów powyżej 2,5 gola to dla tej pary zaledwie 16,6%, przy średniej 1,25 bramki na mecz. Obie drużyny grają dotąd nisko punktowane spotkania i w tę stronę prowadzą te liczby.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Malta – Gibraltar: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Analizy i kupony na ten mecz publikujemy na bieżąco w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostają liczby, tam dochodzi kontekst: składy, znaczenie spotkania i to, czy w ogóle warto się nim zajmować.
Gdzie oglądać mecz Malta – Gibraltar?
Mecz Malta – Gibraltar rozpoczyna się o godzinie 20:45, 1 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Polsat Sport oraz TVP przy meczach reprezentacji Polski, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,94 gola na mecz, 65,4% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 60,3% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Malta i Gibraltar są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Malta czy Gibraltar z BTTS w okolicach 65,4% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Wskaźniki opisują dotychczasowy przebieg sezonu, a nie to, co stanie się dziś. Im krótsza seria meczów za nimi stoi, tym łatwiej pomylić przypadek z tendencją. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Malta – Gibraltar.
Jeśli mecz Malta – Gibraltar jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Malta – Gibraltar?
Liczby powstają u nas. Bierzemy surowe wyniki ostatnich spotkań Malta oraz Gibraltar i przeliczamy je własnym narzędziem. Każda wartość musi dać się odtworzyć z danych źródłowych — kontrola jest automatyczna i odrzuca całą stronę, jeśli choć jedna liczba się nie zgadza.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Na tej stronie zatrzymujemy się na wskazaniu, w którą stronę przechylają się dane o Malta i Gibraltar. Gotowy typ wymaga rzeczy, których statystyka nie zawiera: informacji o składzie, wadze spotkania i aktualnych kursach. Dlatego kupony z uzasadnieniem publikujemy w darmowej grupie na Telegramie, a tę stronę traktujemy jako część analizy, którą robisz samodzielnie.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
Skrót BTTS oznacza „both teams to score” — obie drużyny trafiają do siatki. W tabeli powyżej pokazujemy, w jakiej części spotkań Malta i Gibraltar tak się stało. Wysoki wynik zwykle świadczy o otwartej grze, niski może mieć dwie zupełnie różne przyczyny: szczelną obronę albo problem ze zdobywaniem bramek. Rozróżnia je dopiero porównanie średnich strzelonych i straconych.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 1 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Malta albo Gibraltar znajdziesz już zaktualizowane wartości.
Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?
Kursy pochodzą z oferty Superbetu i LV BET; datę i godzinę odczytu podajemy pod tabelą, a w dniu spotkania rano je odświeżamy. Statystyki z xG, mecze bezpośrednie i przewidywane składy obu drużyn udostępnia serwis statystyczny Superbetu, z którym współpracujemy. Kursy żyją do rozpoczęcia meczu, dlatego przed postawieniem zakładu warto zajrzeć do bieżącej oferty.