Malaga 1:1 Espanyol
Jak skończył się mecz Malaga – Espanyol?
Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1, a padło w nim 2 bramki. Obie drużyny trafiły do siatki. Granica 2,5 bramki nie została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.
Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Malaga – Espanyol. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu, historię bezpośrednich meczów oraz przewidywane składy.
Jakie są kursy na mecz Malaga – Espanyol?
Superbet wycenia wygraną zespołu Malaga na 2,77, remis na 3,15, a zwycięstwo zespołu Espanyol na 2,62. Po odjęciu marży bukmachera daje to około 34% szans gospodarzom, 30% na remis i 36% gościom. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.
| Zakład | LV BET | |
|---|---|---|
| 1Malaga | 2,77 | 2,95 |
| Xremis | 3,15 | 3,10 |
| 2Espanyol | 2,62 | 2,65 |
| Obie drużyny strzelą | ||
| tak | 1,82 | 1,75 |
| nie | 1,97 | 2,00 |
| Liczba goli | ||
| powyżej 2,5 | 2,07 | 2,05 |
| poniżej 2,5 | 1,74 | 1,75 |
Kurs Superbetu 1,82 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 52% szans. W meczach zespołu Malaga obie strony trafiały w 42,9% spotkań, a w meczach zespołu Espanyol w 71,4%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 2,07, czyli około 46%, przy 28,6% i 71,4% takich meczów u obu drużyn.
Co mówią liczby przed meczem Malaga – Espanyol?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Espanyol zbiera średnio 1,0 punktu na mecz, a Malaga 0,43 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 7 spotkań, drugi 7 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Espanyol — 1,43 gola na mecz wobec 0,43 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Espanyol — 1,43 bramki na mecz, podczas gdy Malaga traci średnio 1,71. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 13 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej ostrożnej.
Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 42,9% i 71,4% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 28,6% u zespołu Malaga oraz 71,4% u zespołu Espanyol, czyli 42,8 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Malaga i Espanyol w bezpośrednim zestawieniu?
Poniżej te same wskaźniki po obu stronach. Wartość „gole/mecz” liczymy dla Malaga i Espanyol jako sumę wszystkich bramek w meczach zespołu, niezależnie od tego, kto je zdobył. Wiersze over to procent spotkań, w których przekroczono kolejne progi bramkowe.
| Wskaźnik | Malaga | Espanyol |
|---|---|---|
| Rozgrywki | LaLiga | LaLiga |
| Rozegrane mecze | 7 | 7 |
| Bilans W-R-P | 0-3-4 | 2-1-4 |
| Punkty na mecz | 0,43 | 1,0 |
| Bramki strzelone | 3 | 10 |
| Bramki stracone | 12 | 10 |
| Średnio strzela | 0,43 | 1,43 |
| Średnio traci | 1,71 | 1,43 |
| Gole/mecz | 2,14 | 2,86 |
| BTTS | 42,9% | 71,4% |
| Over 1,5 | 71,4% | 100,0% |
| Over 2,5 | 28,6% | 71,4% |
| Over 3,5 | 28,6% | 14,3% |
| Czyste konta | 1 | 2 |
| Mecze bez gola | 4 | 0 |
| Forma | PRRPP | PRWPP |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Malaga w tym sezonie to 0-3-4, a zespołu Espanyol — 2-1-4, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Malaga ma serię 2 porażek z rzędu. Espanyol ma serię 2 porażek z rzędu. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: PRRPP oraz PRWPP.
Ostatnie spotkania, jakie Malaga i Espanyol rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Malaga — ostatnie mecze
Espanyol — ostatnie mecze
Jak kończyły się dotychczasowe mecze Malaga – Espanyol?
Od 1999 roku te drużyny spotkały się 37 razy. Zespół Malaga wygrał 13 meczów, zespół Espanyol wygrał 18 meczów, a liczba remisów to 6. Ostatnie spotkanie, rozegrane 02.05.2021, zakończyło się wynikiem 3:0 (Espanyol – Malaga).
W 5 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 14 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 1 raz, a granicę 2,5 gola przekroczono 4 razy. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Malaga pada średnio 2,14 bramki, a w meczach Espanyol — 2,86. Granicę 1,5 gola przekroczyło 71,4% meczów pierwszego zespołu i 100,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 28,6% i 71,4%, a próg 3,5 bramki 28,6% oraz 14,3%.
Czystych kont Malaga ma 1, a Espanyol — 2. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 4, drugi 0. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają Malaga i Espanyol?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Malaga ma średnio 0,8 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Espanyol 1,2. Malaga oddaje przeciętnie 10,0 strzału w meczu, z czego 2,0 celnego, a Espanyol odpowiednio 13,6 i 3,9.
Malaga marnuje część sytuacji: zdobywa 0,4 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 0,8. Espanyol strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 1,4 gola na mecz przy xG 1,2. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak Malaga wypada u siebie, a Espanyol na wyjeździe?
Ten mecz Malaga rozgrywa u siebie, a Espanyol na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Malaga ma za sobą 3 mecze, ze średnią 0,67 gola strzelonego i 1,33 straconego oraz 33,3% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Espanyol ma 3 mecze, ze średnią 1,33 gola strzelonego i 1,33 straconego oraz 66,7% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Malaga wynosi średnio 2,0, a w wyjazdowych spotkaniach Espanyol — 2,67. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 66,7% u gospodarza i 66,7% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
Jakie są przewidywane składy Malaga i Espanyol?
Najpewniej Malaga wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-4-2: w bramce Alfonso Herrero, a w polu Carlos Puga, Angel Recio, Einar Galilea, Rafita, David Larrubia, Carlos Dotor, Pablo Martinez, Joaquin Munoz, Chupete, Dani Lorenzo.
Najpewniej Espanyol wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Marko Dmitrović, a w polu Omar El Hilali, Clemens Riedel, Leandro Cabrera, Quilindschy Hartman, Edu Exposito, Gabriel Moscardo, Marcos Fernandez, Pol Lozano, Bryan Zaragoza, Roberto Fernandez.
Mecz poprowadzi Francisco Jose Hernandez Maeso. Trenerem zespołu Malaga jest Juan Funes, a zespołu Espanyol José Manuel González Álvarez. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Te liczby nie wskazują wyraźnie na nic. Uśredniony odsetek meczów powyżej 2,5 bramki wynosi 50,0%, wskaźnik BTTS 57,2%, a różnica w dorobku punktowym to 0,57 punktu na mecz. Wszystkie trzy wartości leżą zbyt blisko przeciętnej, żeby cokolwiek z nich wynikało — i takie mecze najczęściej po prostu odpuszczamy.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Malaga – Espanyol: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Konkretne kupony i pełne analizy przed tym oraz pozostałymi meczami dnia publikujemy w darmowej grupie na Telegramie. Trafiają tam propozycje z uzasadnieniem, a nie same liczby — jeśli chcesz zobaczyć, jak z takich danych powstaje decyzja, to najprostsza droga.
Gdzie oglądać mecz Malaga – Espanyol?
Mecz Malaga – Espanyol rozpoczyna się o godzinie 21:00, 9 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Eleven Sports w pakiecie Canal+, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,94 gola na mecz, 65,4% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 60,3% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Malaga i Espanyol są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Malaga czy Espanyol z BTTS w okolicach 65,4% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Wskaźniki opisują dotychczasowy przebieg sezonu, a nie to, co stanie się dziś. Im krótsza seria meczów za nimi stoi, tym łatwiej pomylić przypadek z tendencją. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Malaga – Espanyol.
Jeśli mecz Malaga – Espanyol jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Malaga – Espanyol?
Liczby powstają u nas. Bierzemy surowe wyniki ostatnich spotkań Malaga oraz Espanyol i przeliczamy je własnym narzędziem. Każda wartość musi dać się odtworzyć z danych źródłowych — kontrola jest automatyczna i odrzuca całą stronę, jeśli choć jedna liczba się nie zgadza.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Na tej stronie zatrzymujemy się na wskazaniu, w którą stronę przechylają się dane o Malaga i Espanyol. Gotowy typ wymaga rzeczy, których statystyka nie zawiera: informacji o składzie, wadze spotkania i aktualnych kursach. Dlatego kupony z uzasadnieniem publikujemy w darmowej grupie na Telegramie, a tę stronę traktujemy jako część analizy, którą robisz samodzielnie.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
BTTS, czyli „both teams to score”, to zdarzenie, w którym gola strzelają obie strony. W zestawieniu Malaga i Espanyol podajemy je jako procent meczów z takim wynikiem. Ta sama liczba może opisywać drużynę z bardzo dobrą obroną i drużynę, która po prostu nie potrafi trafić — dlatego obok zawsze podajemy średnią bramek strzelonych i straconych.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 9 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Malaga albo Espanyol znajdziesz już zaktualizowane wartości.
Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?
Kursy na tej stronie to odczyt oferty Superbetu i LV BET z datą i godziną podaną pod tabelą; w dniu meczu rano je odświeżamy. xG, średnie sezonu, historię spotkań i przewidywane składy dostarcza serwis statystyczny Superbetu, naszego partnera. Oferta bukmacherów zmienia się do pierwszego gwizdka, więc liczby w tabeli traktuj jako punkt wyjścia i przed zakładem sprawdź kurs u bukmachera.