Premier League • 10 października 2026

Aston Villa – Brentford
statystyki przed meczem

Kursy bukmacherów, xG, historia spotkań, przewidywane składy i statystyki obu drużyn.

Jak się skończyło

Aston Villa  2:2  Brentford

Jak skończył się mecz Aston Villa – Brentford?

Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2, a padło w nim 4 bramki. Obie drużyny trafiły do siatki. Granica 2,5 bramki została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.

Aston Villa – Brentford — statystyki obu drużyn przed meczem
Premier League  •  10 października 2026  •  16:00
VS
Stadion: Villa Park  ·  Sędzia: Craig Pawson
Autor: Kamil Pietrzak Aktualizacja: 10 października 2026 Dane: wyniki sezonu liczone przez nas, kursy Superbet i STS i LV BET, statystyki meczowe Superbetu 18+ · graj odpowiedzialnie
2,6gole na mecz2,8
0,8średnio strzela2,0
1,8średnio traci0,8
40,0%BTTS60,0%
60,0%over 2,560,0%
0,8punkty na mecz1,8

Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Aston Villa – Brentford. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu, historię bezpośrednich meczów oraz przewidywane składy.

Jakie są kursy na mecz Aston Villa – Brentford?

Na zwycięstwo zespołu Aston Villa Superbet daje kurs 2,72, na remis 3,45, a na wygraną zespołu Brentford 2,50. Przeliczone na procenty, już bez marży bukmachera, to około 35% dla gospodarzy, 27% na remis i 38% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami STS i LV BET z tego samego odczytu.

ZakładSTSLV BET
1Aston Villa2,722,652,75
Xremis3,453,353,55
2Brentford2,502,552,50
Obie drużyny strzelą
tak1,57—1,55
nie2,37—2,35
Liczba goli
powyżej 2,51,68—1,70
poniżej 2,52,17—2,15
Kursy z 10.10, godz. 06:34 · zmieniają się aż do pierwszego gwizdka
Szansa według kursów Superbetu po odjęciu marży
35%Aston Villa
27%remis
38%Brentford

Rynek bramkowy w ofercie Superbetu: obie strzelą po 1,57, co odpowiada około 60% szans, i powyżej 2,5 gola po 1,68, czyli mniej więcej 56%. Dotychczasowe mecze obu zespołów to 40,0% i 60,0% spotkań z golami po obu stronach oraz 60,0% i 60,0% spotkań z co najmniej trzema bramkami.

Co mówią liczby przed meczem Aston Villa – Brentford?

Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Brentford zbiera średnio 1,8 punktu na mecz, a Aston Villa 0,8 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 5 spotkań, drugi 5 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Brentford — 2,0 gola na mecz wobec 0,8 u rywala.

Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Brentford — 0,8 bramki na mecz, podczas gdy Aston Villa traci średnio 1,8. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 14 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej ostrożnej.

Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 40,0% i 60,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 60,0% u zespołu Aston Villa oraz 60,0% u zespołu Brentford, czyli 0,0 punktu procentowego różnicy.

Jak wypadają Aston Villa i Brentford w bezpośrednim zestawieniu?

Zestawienie obejmuje komplet wskaźników dla Aston Villa oraz Brentford. Przez „gole/mecz” rozumiemy wszystkie bramki padłe w spotkaniach zespołu, a wiersze over podają, w jakiej części meczów przekroczono kolejne granice bramkowe.

WskaźnikAston VillaBrentford
RozgrywkiPremier LeaguePremier League
Rozegrane mecze55
Bilans W-R-P1-1-32-3-0
Punkty na mecz0,81,8
Bramki strzelone410
Bramki stracone94
Średnio strzela0,82,0
Średnio traci1,80,8
Gole/mecz2,62,8
BTTS40,0%60,0%
Over 1,560,0%100,0%
Over 2,560,0%60,0%
Over 3,540,0%20,0%
Czyste konta12
Mecze bez gola30
FormaPPRPWWRRRW

Która drużyna jest w lepszej formie?

Bilans zespołu Aston Villa w tym sezonie to 1-1-3, a zespołu Brentford — 2-3-0, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Aston Villa nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Brentford nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: PPRPW oraz WRRRW.

Ostatnie spotkania, jakie Aston Villa i Brentford rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.

Aston Villa — ostatnie mecze

23.08 Brighton 0:4 P
31.08 Arsenal 0:1 P
05.09 Hull 0:0 R
12.09 Nottingham 1:2 P
19.09 Tottenham 3:2 W

Brentford — ostatnie mecze

22.08 Tottenham 3:0 W
30.08 Leeds 1:1 R
05.09 Sunderland 1:1 R
12.09 Bournemouth 2:2 R
18.09 Chelsea 3:0 W

Jak kończyły się dotychczasowe mecze Aston Villa – Brentford?

Od 2016 roku te drużyny spotkały się 18 razy. Zespół Aston Villa wygrał 4 mecze, zespół Brentford wygrał 7 meczów, a liczba remisów to 7. Ostatnie spotkanie, rozegrane 01.02.2026, zakończyło się wynikiem 0:1 (Aston Villa – Brentford).

4Aston Villa
7remisy
7Brentford

W 5 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 15 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 2 razy, a granicę 2,5 gola przekroczono 2 razy. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.

01.02.2026 Aston Villa – Brentford 0:1 P
16.09.2025 Brentford – Aston Villa 5:3 P
23.08.2025 Brentford – Aston Villa 1:0 P
08.03.2025 Brentford – Aston Villa 0:1 W
04.12.2024 Aston Villa – Brentford 3:1 W

Ile bramek pada w meczach tych drużyn?

W spotkaniach Aston Villa pada średnio 2,6 bramki, a w meczach Brentford — 2,8. Granicę 1,5 gola przekroczyło 60,0% meczów pierwszego zespołu i 100,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 60,0% i 60,0%, a próg 3,5 bramki 40,0% oraz 20,0%.

Czystych kont Aston Villa ma 1, a Brentford — 2. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 3, drugi 0. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.

Ile okazji stwarzają Aston Villa i Brentford?

Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Aston Villa ma średnio 0,9 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Brentford 2,0. Aston Villa oddaje przeciętnie 9,6 strzału w meczu, z czego 2,4 celnego, a Brentford odpowiednio 16,2 i 4,6.

Aston Villaśrednio na meczBrentford
0,9xG2,0
1,2stworzone okazje3,4
9,6strzały16,2
2,4celne strzały4,6
46,0%posiadanie piłki45,0%
3,0rzuty rożne4,4
2,0żółte kartki2,2
11,4faule14,4

Aston Villa strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 0,8 gola na mecz przy xG 0,9. Brentford strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 2,0 gola na mecz przy xG 2,0. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.

Jak Aston Villa wypada u siebie, a Brentford na wyjeździe?

Ten mecz Aston Villa rozgrywa u siebie, a Brentford na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Aston Villa ma za sobą 2 mecze, ze średnią 0,5 gola strzelonego i 1,5 straconego oraz 50,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Brentford ma 2 mecze, ze średnią 1,5 gola strzelonego i 1,5 straconego oraz 50,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.

Łączna liczba bramek w domowych meczach Aston Villa wynosi średnio 2,0, a w wyjazdowych spotkaniach Brentford — 3,0. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 50,0% u gospodarza i 100,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.

Jakie są przewidywane składy Aston Villa i Brentford?

Najpewniej Aston Villa wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Zion Suzuki, a w polu Matty Cash, Victor Lindelof, Tyrone Mings, Matteo Ruggeri, Boubacar Kamara, Joao Gomes, John McGinn, Johan Manzambi, Emiliano Buendia, Nicolas Jackson.

Najpewniej Brentford wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Caoimhin Kelleher, a w polu Michael Kayode, Jannik Schuster, Kristoffer Ajer, Keane Lewis-Potter, Yehor Yarmoliuk, Vitaly Janelt, Jaidon Anthony, Mikkel Damsgaard, Kevin Schade, Igor Thiago.

Aston Villa 4-2-3-1Brentford 4-2-3-1

Mecz poprowadzi Craig Pawson. Trenerem zespołu Aston Villa jest Unai Emery, a zespołu Brentford Keith Andrews. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.

W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?

Najbliższy rynek według danych
brak wyraźnego wskazania

Te liczby nie wskazują wyraźnie na nic. Uśredniony odsetek meczów powyżej 2,5 bramki wynosi 60,0%, wskaźnik BTTS 50,0%, a różnica w dorobku punktowym to 1,0 punktu na mecz. Wszystkie trzy wartości leżą zbyt blisko przeciętnej, żeby cokolwiek z nich wynikało — i takie mecze najczęściej po prostu odpuszczamy.

Kupony i analizy w darmowej grupie

To wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Aston Villa – Brentford: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.

Kupony na to spotkanie oraz analizy pozostałych meczów dnia znajdziesz w naszej darmowej grupie na Telegramie. Statystyki są punktem wyjścia, a w grupie pokazujemy krok po kroku, które z nich faktycznie coś zmieniają przed konkretnym meczem.

Gdzie oglądać mecz Aston Villa – Brentford?

Mecz Aston Villa – Brentford rozpoczyna się o godzinie 16:00, 10 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Canal+ Sport oraz Viaplay, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.

Czy to dużo na tle innych rozgrywek?

Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,96 gola na mecz, 65,0% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 61,2% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Aston Villa i Brentford są wysokie, czy zupełnie przeciętne.

Zespół taki jak Aston Villa czy Brentford z BTTS w okolicach 65,0% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.

Czego te statystyki nie obejmują?

Wszystko powyżej dotyczy meczów już rozegranych. Przy kilku spotkaniach na zespół każdy kolejny wynik przestawia średnie na tyle mocno, że traktowanie ich jako prognozy jest błędem. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Aston Villa – Brentford.

Jeśli mecz Aston Villa – Brentford jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.

Zastrzeżenie. Ta strona nie jest poradą inwestycyjną ani zachętą do gry. Treści 18+. Hazard może uzależniać — jeśli czujesz, że tracisz kontrolę, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 albo ustaw limity u bukmachera.

Najczęstsze pytania

Skąd pochodzą statystyki meczu Aston Villa – Brentford?

Wszystkie wskaźniki wyliczamy sami z surowych wyników meczów Aston Villa i Brentford w bieżącym sezonie ich ostatnich rozegranych spotkań. Wyniki pobieramy automatycznie, a każda liczba przed publikacją przechodzi maszynową kontrolę zgodności z danymi źródłowymi — jeśli którejkolwiek nie da się potwierdzić, strona w ogóle nie powstaje.

Czy podajecie typ na ten mecz?

Na tej stronie znajdziesz wskazanie kierunku, a nie gotowy typ na Aston Villa – Brentford. Sama liczba bez kontekstu — składu, znaczenia meczu, aktualnego kursu — jest niepełna, więc konkretne propozycje publikujemy tam, gdzie możemy je uzasadnić i skorygować na bieżąco, czyli w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostaje materiał do własnej oceny.

Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?

Skrót BTTS oznacza „both teams to score” — obie drużyny trafiają do siatki. W tabeli powyżej pokazujemy, w jakiej części spotkań Aston Villa i Brentford tak się stało. Wysoki wynik zwykle świadczy o otwartej grze, niski może mieć dwie zupełnie różne przyczyny: szczelną obronę albo problem ze zdobywaniem bramek. Rozróżnia je dopiero porównanie średnich strzelonych i straconych.

Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?

Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 10 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Aston Villa albo Brentford znajdziesz już zaktualizowane wartości.

Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?

Kursy na tej stronie to odczyt oferty Superbetu, STS i LV BET z datą i godziną podaną pod tabelą; w dniu meczu rano je odświeżamy. xG, średnie sezonu, historię spotkań i przewidywane składy dostarcza serwis statystyczny Superbetu, naszego partnera. Oferta bukmacherów zmienia się do pierwszego gwizdka, więc liczby w tabeli traktuj jako punkt wyjścia i przed zakładem sprawdź kurs u bukmachera.

Sprawdź też

Analizy meczów
Promocje bukmacherskie
Statystyki drużyn
Statystyki lig
Poradniki
Zestawienia dnia

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP