Alaves 1:2 Atl. Madryt
Jak skończył się mecz Alaves – Atl. Madryt?
Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:2, a padło w nim 3 bramki. Obie drużyny trafiły do siatki. Granica 2,5 bramki została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.
Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Alaves – Atl. Madryt. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu, historię bezpośrednich meczów oraz przewidywane składy.
Jakie są kursy na mecz Alaves – Atl. Madryt?
Na zwycięstwo zespołu Alaves Superbet daje kurs 4,15, na remis 3,65, a na wygraną zespołu Atl. Madryt 1,83. Przeliczone na procenty, już bez marży bukmachera, to około 23% dla gospodarzy, 26% na remis i 51% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami STS i LV BET z tego samego odczytu.
| Zakład | STS | LV BET | |
|---|---|---|---|
| 1Alaves | 4,15 | 4,10 | 4,40 |
| Xremis | 3,65 | 3,50 | 3,80 |
| 2Atl. Madryt | 1,83 | 1,85 | 1,80 |
| Obie drużyny strzelą | |||
| tak | 1,77 | — | 1,77 |
| nie | 2,05 | — | 1,98 |
| Liczba goli | |||
| powyżej 2,5 | 1,85 | — | 1,85 |
| poniżej 2,5 | 1,95 | — | 1,95 |
Kurs Superbetu 1,77 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 54% szans. W meczach zespołu Alaves obie strony trafiały w 42,9% spotkań, a w meczach zespołu Atl. Madryt w 42,9%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 1,85, czyli około 51%, przy 42,9% i 85,7% takich meczów u obu drużyn. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „powyżej 2,5 gola”: różnica to około 13 punktów procentowych.
Co mówią liczby przed meczem Alaves – Atl. Madryt?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Atl. Madryt zbiera średnio 2,29 punktu na mecz, a Alaves 1,57 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 7 spotkań, drugi 7 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Atl. Madryt — 2,29 gola na mecz wobec 1,57 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Alaves — 0,86 bramki na mecz, podczas gdy Atl. Madryt traci średnio 1,0. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 27 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.
Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 42,9% i 42,9% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 42,9% u zespołu Alaves oraz 85,7% u zespołu Atl. Madryt, czyli 42,8 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Alaves i Atl. Madryt w bezpośrednim zestawieniu?
Poniżej te same wskaźniki po obu stronach. Wartość „gole/mecz” liczymy dla Alaves i Atl. Madryt jako sumę wszystkich bramek w meczach zespołu, niezależnie od tego, kto je zdobył. Wiersze over to procent spotkań, w których przekroczono kolejne progi bramkowe.
| Wskaźnik | Alaves | Atl. Madryt |
|---|---|---|
| Rozgrywki | LaLiga | LaLiga |
| Rozegrane mecze | 7 | 7 |
| Bilans W-R-P | 3-2-2 | 5-1-1 |
| Punkty na mecz | 1,57 | 2,29 |
| Bramki strzelone | 11 | 16 |
| Bramki stracone | 6 | 7 |
| Średnio strzela | 1,57 | 2,29 |
| Średnio traci | 0,86 | 1,0 |
| Gole/mecz | 2,43 | 3,29 |
| BTTS | 42,9% | 42,9% |
| Over 1,5 | 57,1% | 100,0% |
| Over 2,5 | 42,9% | 85,7% |
| Over 3,5 | 14,3% | 42,9% |
| Czyste konta | 3 | 3 |
| Mecze bez gola | 2 | 1 |
| Forma | WWPPR | WPWWW |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Alaves w tym sezonie to 3-2-2, a zespołu Atl. Madryt — 5-1-1, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Alaves nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Atl. Madryt ma serię 3 zwycięstw z rzędu. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: WWPPR oraz WPWWW.
Ostatnie spotkania, jakie Alaves i Atl. Madryt rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Alaves — ostatnie mecze
Atl. Madryt — ostatnie mecze
Jak kończyły się dotychczasowe mecze Alaves – Atl. Madryt?
Od 1998 roku te drużyny spotkały się 26 razy. Zespół Alaves wygrał 6 meczów, zespół Atl. Madryt wygrał 14 meczów, a liczba remisów to 6. Ostatnie spotkanie, rozegrane 18.01.2026, zakończyło się wynikiem 1:0 (Atletico Madryt – Deportivo Alaves).
W 5 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 8 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 2 razy, a granicę 2,5 gola przekroczono 1 raz. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Alaves pada średnio 2,43 bramki, a w meczach Atl. Madryt — 3,29. Granicę 1,5 gola przekroczyło 57,1% meczów pierwszego zespołu i 100,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 42,9% i 85,7%, a próg 3,5 bramki 14,3% oraz 42,9%.
Czystych kont Alaves ma 3, a Atl. Madryt — 3. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 2, drugi 1. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają Alaves i Atl. Madryt?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Alaves ma średnio 1,3 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Atl. Madryt 1,7. Alaves oddaje przeciętnie 12,4 strzału w meczu, z czego 4,4 celnego, a Atl. Madryt odpowiednio 16,9 i 6,4.
Alaves strzela więcej, niż wynika z okazji: 1,6 gola na mecz przy xG 1,3. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. Atl. Madryt strzela więcej, niż wynika z okazji: 2,3 gola na mecz przy xG 1,7. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak Alaves wypada u siebie, a Atl. Madryt na wyjeździe?
Ten mecz Alaves rozgrywa u siebie, a Atl. Madryt na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Alaves ma za sobą 4 mecze, ze średnią 2,25 gola strzelonego i 0,75 straconego oraz 50,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Atl. Madryt ma 3 mecze, ze średnią 2,0 gola strzelonego i 1,33 straconego oraz 100,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Alaves wynosi średnio 3,0, a w wyjazdowych spotkaniach Atl. Madryt — 3,33. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 25,0% u gospodarza i 33,3% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
Jakie są przewidywane składy Alaves i Atl. Madryt?
Najpewniej Alaves wyjdzie na boisko w ustawieniu 5-3-2: w bramce Antonio Sivera, a w polu Angel Hidalgo, Facundo Tenaglia, Nicolas Valentini, Jonny Castro, Abde Rebbach, Pablo Ibáñez, Antonio Blanco, Denis Suarez, Toni Martinez, Lucas Boye.
Najpewniej Atl. Madryt wyjdzie na boisko w ustawieniu 3-4-2-1: w bramce Jan Oblak, a w polu Marc Pubill, Cristian Romero, Robin Le Normand, Giuliano Simeone, Marcos Llorente, Johnny, David Hancko, Kang-in Lee, Alex Baena, Jonathan David.
Mecz poprowadzi Alejandro Quintero Gonzalez. Trenerem zespołu Alaves jest Quique Sanchez, a zespołu Atl. Madryt Diego Simeone. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Te liczby nie wskazują wyraźnie na nic. Uśredniony odsetek meczów powyżej 2,5 bramki wynosi 64,3%, wskaźnik BTTS 42,9%, a różnica w dorobku punktowym to 0,72 punktu na mecz. Wszystkie trzy wartości leżą zbyt blisko przeciętnej, żeby cokolwiek z nich wynikało — i takie mecze najczęściej po prostu odpuszczamy.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Alaves – Atl. Madryt: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Kupony na to spotkanie oraz analizy pozostałych meczów dnia znajdziesz w naszej darmowej grupie na Telegramie. Statystyki są punktem wyjścia, a w grupie pokazujemy krok po kroku, które z nich faktycznie coś zmieniają przed konkretnym meczem.
Gdzie oglądać mecz Alaves – Atl. Madryt?
Mecz Alaves – Atl. Madryt rozpoczyna się o godzinie 16:15, 10 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Eleven Sports w pakiecie Canal+, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,96 gola na mecz, 65,0% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 61,2% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Alaves i Atl. Madryt są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Alaves czy Atl. Madryt z BTTS w okolicach 65,0% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Te liczby mówią o tym, co już się wydarzyło, i nic nie wiedzą o dzisiejszym spotkaniu. Przy próbach z początku sezonu pojedynczy wynik zmienia obraz mocniej, niż podpowiada intuicja. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Alaves – Atl. Madryt.
Jeśli mecz Alaves – Atl. Madryt jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Alaves – Atl. Madryt?
Liczby powstają u nas. Bierzemy surowe wyniki ostatnich spotkań Alaves oraz Atl. Madryt i przeliczamy je własnym narzędziem. Każda wartość musi dać się odtworzyć z danych źródłowych — kontrola jest automatyczna i odrzuca całą stronę, jeśli choć jedna liczba się nie zgadza.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Nie podajemy tu gotowego kuponu na mecz Alaves – Atl. Madryt, bo strona ma pokazywać dane, a nie sprzedawać decyzję. Piszemy jedynie, w którą stronę przechylają się liczby, i zawsze dodajemy, czego nie obejmują. Propozycje z pełnym uzasadnieniem trafiają do darmowej grupy na Telegramie, gdzie widać cały tok rozumowania, łącznie z meczami, które uznajemy za nie do ruszenia.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
Skrót BTTS oznacza „both teams to score” — obie drużyny trafiają do siatki. W tabeli powyżej pokazujemy, w jakiej części spotkań Alaves i Atl. Madryt tak się stało. Wysoki wynik zwykle świadczy o otwartej grze, niski może mieć dwie zupełnie różne przyczyny: szczelną obronę albo problem ze zdobywaniem bramek. Rozróżnia je dopiero porównanie średnich strzelonych i straconych.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 10 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Alaves albo Atl. Madryt znajdziesz już zaktualizowane wartości.
Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?
Kursy pochodzą z oferty Superbetu, STS i LV BET; datę i godzinę odczytu podajemy pod tabelą, a w dniu spotkania rano je odświeżamy. Statystyki z xG, mecze bezpośrednie i przewidywane składy obu drużyn udostępnia serwis statystyczny Superbetu, z którym współpracujemy. Kursy żyją do rozpoczęcia meczu, dlatego przed postawieniem zakładu warto zajrzeć do bieżącej oferty.