Malta 1:0 Andora
Jak skończył się mecz Malta – Andora?
Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0, a padło w nim 1 bramka. Jedna z drużyn nie zdobyła gola, więc zakład BTTS nie wszedł. Granica 2,5 bramki nie została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.
Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Malta – Andora. Wszystkie wskaźniki pochodzą z oficjalnych meczów reprezentacji i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu, historię bezpośrednich meczów oraz przewidywane składy.
Jakie są kursy na mecz Malta – Andora?
Na zwycięstwo zespołu Malta Superbet daje kurs 1,64, na remis 3,40, a na wygraną zespołu Andora 5,70. Przeliczone na procenty, już bez marży bukmachera, to około 56% dla gospodarzy, 27% na remis i 16% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.
| Zakład | LV BET | |
|---|---|---|
| 1Malta | 1,64 | 1,65 |
| Xremis | 3,40 | 3,20 |
| 2Andora | 5,70 | 6,75 |
| Obie drużyny strzelą | ||
| tak | 2,42 | 2,27 |
| nie | 1,51 | 1,57 |
| Liczba goli | ||
| powyżej 2,5 | 2,45 | 2,42 |
| poniżej 2,5 | 1,47 | 1,50 |
Kurs Superbetu 2,42 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 38% szans. W meczach zespołu Malta obie strony trafiały w 33,3% spotkań, a w meczach zespołu Andora w 20,0%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 2,45, czyli około 38%, przy 33,3% i 40,0% takich meczów u obu drużyn.
Co mówią liczby przed meczem Malta – Andora?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Malta zbiera średnio 1,33 punktu na mecz, a Andora 0,4 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 6 spotkań, drugi 5 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Malta — 0,67 gola na mecz wobec 0,2 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Malta — 1,17 bramki na mecz, podczas gdy Andora traci średnio 1,2. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 5 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej ostrożnej.
Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 33,3% i 20,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 33,3% u zespołu Malta oraz 40,0% u zespołu Andora, czyli 6,7 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Malta i Andora w bezpośrednim zestawieniu?
Poniżej te same wskaźniki po obu stronach. Wartość „gole/mecz” liczymy dla Malta i Andora jako sumę wszystkich bramek w meczach zespołu, niezależnie od tego, kto je zdobył. Wiersze over to procent spotkań, w których przekroczono kolejne progi bramkowe.
| Wskaźnik | Malta | Andora |
|---|---|---|
| Rozgrywki | mecze reprezentacji | mecze reprezentacji |
| Rozegrane mecze | 6 | 5 |
| Bilans W-R-P | 2-2-2 | 0-2-3 |
| Punkty na mecz | 1,33 | 0,4 |
| Bramki strzelone | 4 | 1 |
| Bramki stracone | 7 | 6 |
| Średnio strzela | 0,67 | 0,2 |
| Średnio traci | 1,17 | 1,2 |
| Gole/mecz | 1,83 | 1,4 |
| BTTS | 33,3% | 20,0% |
| Over 1,5 | 66,7% | 40,0% |
| Over 2,5 | 33,3% | 40,0% |
| Over 3,5 | 0,0% | 0,0% |
| Czyste konta | 2 | 2 |
| Mecze bez gola | 3 | 4 |
| Forma | RPPWR | PRPRP |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Malta w tym sezonie to 2-2-2, a zespołu Andora — 0-2-3, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Malta nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Andora nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: RPPWR oraz PRPRP.
Ostatnie spotkania, jakie Malta i Andora rozegrały w oficjalnych meczach reprezentacji, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Malta — ostatnie mecze
Andora — ostatnie mecze
Jak kończyły się dotychczasowe mecze Malta – Andora?
Od 2018 roku te drużyny spotkały się 5 razy. Zespół Malta wygrał 3 mecze, zespół Andora nie wygrał żadnego, a liczba remisów to 2. Ostatnie spotkanie, rozegrane 24.09.2026, zakończyło się wynikiem 1:2 (Andora – Malta).
W 5 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 8 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 2 razy, a granicę 2,5 gola przekroczono 2 razy. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Malta pada średnio 1,83 bramki, a w meczach Andora — 1,4. Granicę 1,5 gola przekroczyło 66,7% meczów pierwszego zespołu i 40,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 33,3% i 40,0%, a próg 3,5 bramki 0,0% oraz 0,0%.
Czystych kont Malta ma 2, a Andora — 2. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 3, drugi 4. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają Malta i Andora?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Malta ma średnio 2,8 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Andora 0,8. Malta oddaje przeciętnie 15,0 strzału w meczu, z czego 6,5 celnego, a Andora odpowiednio 11,5 i 4,5.
Malta marnuje część sytuacji: zdobywa 1,5 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 2,8. Andora marnuje część sytuacji: zdobywa 0,5 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 0,8. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak Malta wypada u siebie, a Andora na wyjeździe?
Ten mecz Malta rozgrywa u siebie, a Andora na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Malta ma za sobą 4 mecze, ze średnią 0,5 gola strzelonego i 0,75 straconego oraz 0,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Andora ma 3 mecze, ze średnią 0,0 gola strzelonego i 1,0 straconego oraz 33,3% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Malta wynosi średnio 1,25, a w wyjazdowych spotkaniach Andora — 1,0. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 25,0% u gospodarza i 0,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
Jakie są przewidywane składy Malta i Andora?
Najpewniej Malta wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Henry Bonello, a w polu Juan Corbalan, Kurt Shaw, Enrico Pepe, Ryan Camenzuli, Matthew Guillaumier, Alexander Satariano, Joseph Essien Mbong, Teddy Teuma, Ylyas Chouaref, Irvin Cardona.
Najpewniej Andora wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Iker, a w polu Biel Borra Font, Max Llovera, Ian Bryan Olivera de Oliveira, Moises San Nicolas, Ot Remolins Planes, Pau Klaus Babot Muller, Jordi Alaez, Guillaume Silvain Lopez, Aron Rodrigo Tapia, Gerard Sola Garcia.
Mecz poprowadzi Mikkel Redder. Trenerem zespołu Malta jest Emilio De Leo, a zespołu Andora Jesús Luis Álvarez de Eulate Güergue. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Dane przechylają się w stronę meczu, w którym trafi tylko jedna ekipa. Uśredniony wskaźnik BTTS wynosi dla tej pary 26,6%, co oznacza, że w zdecydowanej większości dotychczasowych spotkań obu zespołów jedna ze stron zostawała bez gola.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Malta – Andora: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Kupony na to spotkanie oraz analizy pozostałych meczów dnia znajdziesz w naszej darmowej grupie na Telegramie. Statystyki są punktem wyjścia, a w grupie pokazujemy krok po kroku, które z nich faktycznie coś zmieniają przed konkretnym meczem.
Gdzie oglądać mecz Malta – Andora?
Mecz Malta – Andora rozpoczyna się o godzinie 18:00, 4 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Polsat Sport oraz TVP przy meczach reprezentacji Polski, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,94 gola na mecz, 65,4% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 60,3% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Malta i Andora są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Malta czy Andora z BTTS w okolicach 65,4% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Wszystko powyżej dotyczy meczów już rozegranych. Przy kilku spotkaniach na zespół każdy kolejny wynik przestawia średnie na tyle mocno, że traktowanie ich jako prognozy jest błędem. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Malta – Andora.
Jeśli mecz Malta – Andora jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Malta – Andora?
Liczby powstają u nas. Bierzemy surowe wyniki ostatnich spotkań Malta oraz Andora i przeliczamy je własnym narzędziem. Każda wartość musi dać się odtworzyć z danych źródłowych — kontrola jest automatyczna i odrzuca całą stronę, jeśli choć jedna liczba się nie zgadza.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Nie podajemy tu gotowego kuponu na mecz Malta – Andora, bo strona ma pokazywać dane, a nie sprzedawać decyzję. Piszemy jedynie, w którą stronę przechylają się liczby, i zawsze dodajemy, czego nie obejmują. Propozycje z pełnym uzasadnieniem trafiają do darmowej grupy na Telegramie, gdzie widać cały tok rozumowania, łącznie z meczami, które uznajemy za nie do ruszenia.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
Skrót BTTS oznacza „both teams to score” — obie drużyny trafiają do siatki. W tabeli powyżej pokazujemy, w jakiej części spotkań Malta i Andora tak się stało. Wysoki wynik zwykle świadczy o otwartej grze, niski może mieć dwie zupełnie różne przyczyny: szczelną obronę albo problem ze zdobywaniem bramek. Rozróżnia je dopiero porównanie średnich strzelonych i straconych.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 4 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Malta albo Andora znajdziesz już zaktualizowane wartości.
Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?
Kursy pochodzą z oferty Superbetu i LV BET; datę i godzinę odczytu podajemy pod tabelą, a w dniu spotkania rano je odświeżamy. Statystyki z xG, mecze bezpośrednie i przewidywane składy obu drużyn udostępnia serwis statystyczny Superbetu, z którym współpracujemy. Kursy żyją do rozpoczęcia meczu, dlatego przed postawieniem zakładu warto zajrzeć do bieżącej oferty.