Francja 4:1 Belgia
Jak skończył się mecz Francja – Belgia?
Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1, a padło w nim 5 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki. Granica 2,5 bramki została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.
Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Francja – Belgia. Wszystkie wskaźniki pochodzą z oficjalnych meczów reprezentacji i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu, historię bezpośrednich meczów oraz przewidywane składy.
Jakie są kursy na mecz Francja – Belgia?
Superbet wycenia wygraną zespołu Francja na 1,49, remis na 4,70, a zwycięstwo zespołu Belgia na 5,60. Po odjęciu marży bukmachera daje to około 63% szans gospodarzom, 20% na remis i 17% gościom. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.
| Zakład | LV BET | |
|---|---|---|
| 1Francja | 1,49 | 1,55 |
| Xremis | 4,70 | 5,10 |
| 2Belgia | 5,60 | 6,00 |
| Obie drużyny strzelą | ||
| tak | 1,61 | 1,62 |
| nie | 2,25 | 2,25 |
| Liczba goli | ||
| powyżej 2,5 | 1,48 | 1,50 |
| poniżej 2,5 | 2,62 | 2,65 |
Rynek bramkowy w ofercie Superbetu: obie strzelą po 1,61, co odpowiada około 58% szans, i powyżej 2,5 gola po 1,48, czyli mniej więcej 64%. Dotychczasowe mecze obu zespołów to 41,2% i 53,8% spotkań z golami po obu stronach oraz 52,9% i 61,5% spotkań z co najmniej trzema bramkami.
Co mówią liczby przed meczem Francja – Belgia?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Francja zbiera średnio 2,06 punktu na mecz, a Belgia 1,54 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 17 spotkań, drugi 13 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Francja — 2,12 gola na mecz wobec 1,85 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Belgia — 1,08 bramki na mecz, podczas gdy Francja traci średnio 1,18. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 60 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.
Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 41,2% i 53,8% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 52,9% u zespołu Francja oraz 61,5% u zespołu Belgia, czyli 8,6 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Francja i Belgia w bezpośrednim zestawieniu?
Poniżej te same wskaźniki po obu stronach. Wartość „gole/mecz” liczymy dla Francja i Belgia jako sumę wszystkich bramek w meczach zespołu, niezależnie od tego, kto je zdobył. Wiersze over to procent spotkań, w których przekroczono kolejne progi bramkowe.
| Wskaźnik | Francja | Belgia |
|---|---|---|
| Rozgrywki | mecze reprezentacji | mecze reprezentacji |
| Rozegrane mecze | 17 | 13 |
| Bilans W-R-P | 11-2-4 | 6-2-5 |
| Punkty na mecz | 2,06 | 1,54 |
| Bramki strzelone | 36 | 24 |
| Bramki stracone | 20 | 14 |
| Średnio strzela | 2,12 | 1,85 |
| Średnio traci | 1,18 | 1,08 |
| Gole/mecz | 3,29 | 2,92 |
| BTTS | 41,2% | 53,8% |
| Over 1,5 | 82,4% | 76,9% |
| Over 2,5 | 52,9% | 61,5% |
| Over 3,5 | 29,4% | 30,8% |
| Czyste konta | 8 | 4 |
| Mecze bez gola | 3 | 3 |
| Forma | WPPWR | WWPWW |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Francja w tym sezonie to 11-2-4, a zespołu Belgia — 6-2-5, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Francja nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Belgia ma serię 2 zwycięstw z rzędu. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: WPPWR oraz WWPWW.
Ostatnie spotkania, jakie Francja i Belgia rozegrały w oficjalnych meczach reprezentacji, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Francja — ostatnie mecze
Belgia — ostatnie mecze
Jak kończyły się dotychczasowe mecze Francja – Belgia?
Od 1938 roku te drużyny spotkały się 17 razy. Zespół Francja wygrał 10 meczów, zespół Belgia wygrał 3 mecze, a liczba remisów to 4. Ostatnie spotkanie, rozegrane 28.09.2026, zakończyło się wynikiem 0:1 (Belgia – Francja).
W 5 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 12 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 2 razy, a granicę 2,5 gola przekroczono 2 razy. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Francja pada średnio 3,29 bramki, a w meczach Belgia — 2,92. Granicę 1,5 gola przekroczyło 82,4% meczów pierwszego zespołu i 76,9% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 52,9% i 61,5%, a próg 3,5 bramki 29,4% oraz 30,8%.
Czystych kont Francja ma 8, a Belgia — 4. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 3, drugi 3. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają Francja i Belgia?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Francja ma średnio 1,2 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Belgia 1,7. Francja oddaje przeciętnie 16,0 strzału w meczu, z czego 6,3 celnego, a Belgia odpowiednio 16,0 i 6,7.
Francja strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 1,0 gola na mecz przy xG 1,2. Belgia strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 1,7 gola na mecz przy xG 1,7. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak Francja wypada u siebie, a Belgia na wyjeździe?
Ten mecz Francja rozgrywa u siebie, a Belgia na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Francja ma za sobą 9 meczów, ze średnią 2,11 gola strzelonego i 1,11 straconego oraz 55,6% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Belgia ma 6 meczów, ze średnią 2,17 gola strzelonego i 1,33 straconego oraz 66,7% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Francja wynosi średnio 3,22, a w wyjazdowych spotkaniach Belgia — 3,5. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 33,3% u gospodarza i 66,7% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
Jakie są przewidywane składy Francja i Belgia?
Najpewniej Francja wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-3-3: w bramce Mike Maignan, a w polu Pierre Kalulu, Jeremy Jacquet, Maxence Lacroix, Adrien Truffert, Rayan Cherki, Lucas Da Cunha, Adrien Rabiot, Michael Olise, Ousmane Dembele, Desire Doue.
Najpewniej Belgia wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-3-3: w bramce Senne Lammens, a w polu Timoty Castagne, Nathan Ngoy, Brandon Mechele, Maxim De Cuyper, Diego Moreira, Lois Openda, Hans Vanaken, Dodi Lukebakio, Charles De Ketelaere, Mika Godts.
Mecz poprowadzi Nick Walsh. Trenerem zespołu Francja jest Zinedine Zidane, a zespołu Belgia Mark van Bommel. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Te liczby nie wskazują wyraźnie na nic. Uśredniony odsetek meczów powyżej 2,5 bramki wynosi 57,2%, wskaźnik BTTS 47,5%, a różnica w dorobku punktowym to 0,52 punktu na mecz. Wszystkie trzy wartości leżą zbyt blisko przeciętnej, żeby cokolwiek z nich wynikało — i takie mecze najczęściej po prostu odpuszczamy.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Francja – Belgia: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Kupony na to spotkanie oraz analizy pozostałych meczów dnia znajdziesz w naszej darmowej grupie na Telegramie. Statystyki są punktem wyjścia, a w grupie pokazujemy krok po kroku, które z nich faktycznie coś zmieniają przed konkretnym meczem.
Gdzie oglądać mecz Francja – Belgia?
Mecz Francja – Belgia rozpoczyna się o godzinie 20:45, 5 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Polsat Sport oraz TVP przy meczach reprezentacji Polski, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,94 gola na mecz, 65,4% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 60,3% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Francja i Belgia są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Francja czy Belgia z BTTS w okolicach 65,4% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Wskaźniki opisują dotychczasowy przebieg sezonu, a nie to, co stanie się dziś. Im krótsza seria meczów za nimi stoi, tym łatwiej pomylić przypadek z tendencją. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Francja – Belgia.
Jeśli mecz Francja – Belgia jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Francja – Belgia?
Podstawą są surowe wyniki ostatnich spotkań Francja i Belgia, przeliczane naszym własnym kodem. Zanim liczba trafi na stronę, automat sprawdza, czy wynika z danych źródłowych; wartość, której nie da się potwierdzić, blokuje publikację całej strony, a nie tylko pojedynczego zdania.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Na tej stronie zatrzymujemy się na wskazaniu, w którą stronę przechylają się dane o Francja i Belgia. Gotowy typ wymaga rzeczy, których statystyka nie zawiera: informacji o składzie, wadze spotkania i aktualnych kursach. Dlatego kupony z uzasadnieniem publikujemy w darmowej grupie na Telegramie, a tę stronę traktujemy jako część analizy, którą robisz samodzielnie.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
Skrót BTTS oznacza „both teams to score” — obie drużyny trafiają do siatki. W tabeli powyżej pokazujemy, w jakiej części spotkań Francja i Belgia tak się stało. Wysoki wynik zwykle świadczy o otwartej grze, niski może mieć dwie zupełnie różne przyczyny: szczelną obronę albo problem ze zdobywaniem bramek. Rozróżnia je dopiero porównanie średnich strzelonych i straconych.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 5 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Francja albo Belgia znajdziesz już zaktualizowane wartości.
Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?
Kursy pochodzą z oferty Superbetu i LV BET; datę i godzinę odczytu podajemy pod tabelą, a w dniu spotkania rano je odświeżamy. Statystyki z xG, mecze bezpośrednie i przewidywane składy obu drużyn udostępnia serwis statystyczny Superbetu, z którym współpracujemy. Kursy żyją do rozpoczęcia meczu, dlatego przed postawieniem zakładu warto zajrzeć do bieżącej oferty.