Liga Narodów • 5 października 2026

Czarnogóra – Armenia
statystyki przed meczem

Kursy bukmacherów, xG, historia spotkań, przewidywane składy i statystyki obu drużyn.

Jak się skończyło

Czarnogóra  0:0  Armenia

Jak skończył się mecz Czarnogóra – Armenia?

Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0, a padło w nim 0 bramek. Jedna z drużyn nie zdobyła gola, więc zakład BTTS nie wszedł. Granica 2,5 bramki nie została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.

Czarnogóra – Armenia — statystyki obu drużyn przed meczem
Liga Narodów  •  5 października 2026  •  20:45
CzarnogóraPWWWW
VS
ArmeniaPPWPP
Stadion: Stadion Pod Goricom  ·  Sędzia: Manfredas Lukjancukas
Autor: Kamil Pietrzak Aktualizacja: 5 października 2026 Dane: wyniki sezonu liczone przez nas, kursy Superbet i LV BET, statystyki meczowe Superbetu 18+ · graj odpowiedzialnie
3,0gole na mecz3,12
1,67średnio strzela0,88
1,33średnio traci2,25
66,7%BTTS37,5%
66,7%over 2,550,0%
2,0punkty na mecz0,75

Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Czarnogóra – Armenia. Wszystkie wskaźniki pochodzą z oficjalnych meczów reprezentacji i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu, historię bezpośrednich meczów oraz przewidywane składy.

Jakie są kursy na mecz Czarnogóra – Armenia?

Na zwycięstwo zespołu Czarnogóra Superbet daje kurs 1,54, na remis 4,30, a na wygraną zespołu Armenia 5,50. Przeliczone na procenty, już bez marży bukmachera, to około 61% dla gospodarzy, 22% na remis i 17% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.

ZakładLV BET
1Czarnogóra1,541,55
Xremis4,304,30
2Armenia5,505,70
Obie drużyny strzelą
tak1,801,80
nie1,951,95
Liczba goli
powyżej 2,51,711,72
poniżej 2,52,122,12
Kursy z 05.10, godz. 06:34 · zmieniają się aż do pierwszego gwizdka
Szansa według kursów Superbetu po odjęciu marży
61%Czarnogóra
22%remis
17%Armenia

Kurs Superbetu 1,80 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 52% szans. W meczach zespołu Czarnogóra obie strony trafiały w 66,7% spotkań, a w meczach zespołu Armenia w 37,5%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 1,71, czyli około 55%, przy 66,7% i 50,0% takich meczów u obu drużyn.

Co mówią liczby przed meczem Czarnogóra – Armenia?

Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Czarnogóra zbiera średnio 2,0 punktu na mecz, a Armenia 0,75 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 6 spotkań, drugi 8 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Czarnogóra — 1,67 gola na mecz wobec 0,88 u rywala.

Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Czarnogóra — 1,33 bramki na mecz, podczas gdy Armenia traci średnio 2,25. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 17 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.

Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 66,7% i 37,5% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 66,7% u zespołu Czarnogóra oraz 50,0% u zespołu Armenia, czyli 16,7 punktu procentowego różnicy.

Jak wypadają Czarnogóra i Armenia w bezpośrednim zestawieniu?

Poniżej te same wskaźniki po obu stronach. Wartość „gole/mecz” liczymy dla Czarnogóra i Armenia jako sumę wszystkich bramek w meczach zespołu, niezależnie od tego, kto je zdobył. Wiersze over to procent spotkań, w których przekroczono kolejne progi bramkowe.

WskaźnikCzarnogóraArmenia
Rozgrywkimecze reprezentacjimecze reprezentacji
Rozegrane mecze68
Bilans W-R-P4-0-22-0-6
Punkty na mecz2,00,75
Bramki strzelone107
Bramki stracone818
Średnio strzela1,670,88
Średnio traci1,332,25
Gole/mecz3,03,12
BTTS66,7%37,5%
Over 1,583,3%87,5%
Over 2,566,7%50,0%
Over 3,533,3%25,0%
Czyste konta01
Mecze bez gola24
FormaPWWWWPPWPP

Która drużyna jest w lepszej formie?

Bilans zespołu Czarnogóra w tym sezonie to 4-0-2, a zespołu Armenia — 2-0-6, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Czarnogóra ma serię 4 zwycięstw z rzędu. Armenia ma serię 2 porażek z rzędu. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: PWWWW oraz PPWPP.

Ostatnie spotkania, jakie Czarnogóra i Armenia rozegrały w oficjalnych meczach reprezentacji, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.

Czarnogóra — ostatnie mecze

16.11 Islandia 0:2 P
19.11 Turcja 3:1 W
25.09 Cypr 2:1 W
28.09 Armenia 3:2 W
02.10 Łotwa 2:1 W

Armenia — ostatnie mecze

20.03 Gruzja 0:3 P
23.03 Gruzja 1:6 P
25.09 Łotwa 2:0 W
28.09 Czarnogóra 2:3 P
02.10 Cypr 0:2 P

Jak kończyły się dotychczasowe mecze Czarnogóra – Armenia?

Od 2016 roku te drużyny spotkały się 5 razy. Zespół Czarnogóra wygrał 2 mecze, zespół Armenia wygrał 2 mecze, a liczba remisów to 1. Ostatnie spotkanie, rozegrane 28.09.2026, zakończyło się wynikiem 2:3 (Armenia – Czarnogóra).

2Czarnogóra
1remisy
2Armenia

W 5 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 20 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 4 razy, a granicę 2,5 gola przekroczono 4 razy. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.

28.09.2026 Armenia – Czarnogóra 2:3 W
09.06.2025 Czarnogóra – Armenia 2:2 R
24.03.2022 Armenia – Czarnogóra 1:0 P
10.06.2017 Czarnogóra – Armenia 4:1 W
11.11.2016 Armenia – Czarnogóra 3:2 P

Ile bramek pada w meczach tych drużyn?

W spotkaniach Czarnogóra pada średnio 3,0 bramki, a w meczach Armenia — 3,12. Granicę 1,5 gola przekroczyło 83,3% meczów pierwszego zespołu i 87,5% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 66,7% i 50,0%, a próg 3,5 bramki 33,3% oraz 25,0%.

Czystych kont Czarnogóra ma 0, a Armenia — 1. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 2, drugi 4. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.

Ile okazji stwarzają Czarnogóra i Armenia?

Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Czarnogóra ma średnio 2,4 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Armenia 0,9. Czarnogóra oddaje przeciętnie 15,0 strzału w meczu, z czego 4,7 celnego, a Armenia odpowiednio 13,3 i 4,3.

Czarnogóraśrednio na meczArmenia
2,4xG0,9
4,3stworzone okazje2,7
15,0strzały13,3
4,7celne strzały4,3
52,7%posiadanie piłki59,7%
4,7rzuty rożne7,7
1,3żółte kartki1,7
10,0faule10,0

Czarnogóra strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 2,3 gola na mecz przy xG 2,4. Armenia strzela więcej, niż wynika z okazji: 1,3 gola na mecz przy xG 0,9. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.

Jak Czarnogóra wypada u siebie, a Armenia na wyjeździe?

Ten mecz Czarnogóra rozgrywa u siebie, a Armenia na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Czarnogóra ma za sobą 3 mecze, ze średnią 1,67 gola strzelonego i 1,33 straconego oraz 66,7% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Armenia ma 3 mecze, ze średnią 1,0 gola strzelonego i 3,0 straconego oraz 66,7% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.

Łączna liczba bramek w domowych meczach Czarnogóra wynosi średnio 3,0, a w wyjazdowych spotkaniach Armenia — 4,0. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 66,7% u gospodarza i 66,7% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.

Jakie są przewidywane składy Czarnogóra i Armenia?

Najpewniej Czarnogóra wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-3-3: w bramce Balsa Popovic, a w polu Marko Vesovic, Slobodan Rubežić, Igor Vujacic, Risto Radunovic, Stefan Loncar, Marko Janković, Vasilije Adzic, Milutin Osmajic, Nikola Krstovic, Stevan Jovetić.

Najpewniej Armenia wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-3-3: w bramce Arsen Beglaryan, a w polu Erik Simonyan, Erik Piloyan, Georgii Arutiunian, Nair Tiknizyan, Artyom Bandikyan, Karen Hovhannisyan, Eduard Sperstian, Artur Serobyan, Arthur Garibyan, Gor Manvelyan.

Czarnogóra 4-3-3Armenia 4-3-3

Mecz poprowadzi Manfredas Lukjancukas. Trenerem zespołu Czarnogóra jest Mirko Vucinic, a zespołu Armenia Eghishe Melikyan. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.

W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?

Najbliższy rynek według danych
wygrana zespołu Czarnogóra

Najwyraźniejsza różnica dotyczy dorobku punktowego. Czarnogóra zbiera średnio 2,0 punktu na mecz w swojej lidze, a różnica względem rywala wynosi 1,25 punktu na spotkanie. Przy tak dużym rozjeździe formy to właśnie rozstrzygnięcie meczu jest tym, na co dane wskazują najmocniej.

Kupony i analizy w darmowej grupie

To wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Czarnogóra – Armenia: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.

Analizy i kupony na ten mecz publikujemy na bieżąco w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostają liczby, tam dochodzi kontekst: składy, znaczenie spotkania i to, czy w ogóle warto się nim zajmować.

Gdzie oglądać mecz Czarnogóra – Armenia?

Mecz Czarnogóra – Armenia rozpoczyna się o godzinie 20:45, 5 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Polsat Sport oraz TVP przy meczach reprezentacji Polski, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.

Czy to dużo na tle innych rozgrywek?

Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,94 gola na mecz, 65,4% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 60,3% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Czarnogóra i Armenia są wysokie, czy zupełnie przeciętne.

Zespół taki jak Czarnogóra czy Armenia z BTTS w okolicach 65,4% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.

Czego te statystyki nie obejmują?

Wskaźniki opisują dotychczasowy przebieg sezonu, a nie to, co stanie się dziś. Im krótsza seria meczów za nimi stoi, tym łatwiej pomylić przypadek z tendencją. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Czarnogóra – Armenia.

Jeśli mecz Czarnogóra – Armenia jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.

Zastrzeżenie. Ta strona nie jest poradą inwestycyjną ani zachętą do gry. Treści 18+. Hazard może uzależniać — jeśli czujesz, że tracisz kontrolę, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 albo ustaw limity u bukmachera.

Najczęstsze pytania

Skąd pochodzą statystyki meczu Czarnogóra – Armenia?

Liczby powstają u nas. Bierzemy surowe wyniki ostatnich spotkań Czarnogóra oraz Armenia i przeliczamy je własnym narzędziem. Każda wartość musi dać się odtworzyć z danych źródłowych — kontrola jest automatyczna i odrzuca całą stronę, jeśli choć jedna liczba się nie zgadza.

Czy podajecie typ na ten mecz?

Nie podajemy tu gotowego kuponu na mecz Czarnogóra – Armenia, bo strona ma pokazywać dane, a nie sprzedawać decyzję. Piszemy jedynie, w którą stronę przechylają się liczby, i zawsze dodajemy, czego nie obejmują. Propozycje z pełnym uzasadnieniem trafiają do darmowej grupy na Telegramie, gdzie widać cały tok rozumowania, łącznie z meczami, które uznajemy za nie do ruszenia.

Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?

Skrót BTTS oznacza „both teams to score” — obie drużyny trafiają do siatki. W tabeli powyżej pokazujemy, w jakiej części spotkań Czarnogóra i Armenia tak się stało. Wysoki wynik zwykle świadczy o otwartej grze, niski może mieć dwie zupełnie różne przyczyny: szczelną obronę albo problem ze zdobywaniem bramek. Rozróżnia je dopiero porównanie średnich strzelonych i straconych.

Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?

Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 5 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Czarnogóra albo Armenia znajdziesz już zaktualizowane wartości.

Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?

Kursy pochodzą z oferty Superbetu i LV BET; datę i godzinę odczytu podajemy pod tabelą, a w dniu spotkania rano je odświeżamy. Statystyki z xG, mecze bezpośrednie i przewidywane składy obu drużyn udostępnia serwis statystyczny Superbetu, z którym współpracujemy. Kursy żyją do rozpoczęcia meczu, dlatego przed postawieniem zakładu warto zajrzeć do bieżącej oferty.

Sprawdź też

Analizy meczów
Promocje bukmacherskie
Statystyki drużyn
Statystyki lig
Poradniki
Zestawienia dnia

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP