Juventus 2:0 Atalanta
Jak skończył się mecz Juventus – Atalanta?
Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0, a padło w nim 2 bramki. Jedna z drużyn nie zdobyła gola, więc zakład BTTS nie wszedł. Granica 2,5 bramki nie została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.
Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Juventus – Atalanta. Wszystkie wskaźniki pochodzą z ich rozgrywek krajowych w bieżącym sezonie i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu, historię bezpośrednich meczów oraz przewidywane składy.
Jakie są kursy na mecz Juventus – Atalanta?
Kursy Superbetu na ten mecz to 1,73 za wygraną zespołu Juventus, 3,75 za remis i 4,65 za zwycięstwo zespołu Atalanta. Bez marży bukmachera oznacza to mniej więcej 55% szans dla gospodarzy, 25% na remis i 20% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami STS i LV BET z tej samej porannej aktualizacji.
| Zakład | STS | LV BET | |
|---|---|---|---|
| 1Juventus | 1,73 | 1,72 | 1,70 |
| Xremis | 3,75 | 3,80 | 3,85 |
| 2Atalanta | 4,65 | 5,10 | 5,15 |
| Obie drużyny strzelą | |||
| tak | 1,82 | — | 1,80 |
| nie | 1,97 | — | 1,98 |
| Liczba goli | |||
| powyżej 2,5 | 1,87 | — | 1,88 |
| poniżej 2,5 | 1,92 | — | 1,95 |
Rynek bramkowy w ofercie Superbetu: obie strzelą po 1,82, co odpowiada około 52% szans, i powyżej 2,5 gola po 1,87, czyli mniej więcej 51%. Dotychczasowe mecze obu zespołów to 50,0% i 75,0% spotkań z golami po obu stronach oraz 25,0% i 75,0% spotkań z co najmniej trzema bramkami.
Co mówią liczby przed meczem Juventus – Atalanta?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Juventus zbiera średnio 1,75 punktu na mecz, a Atalanta 1,5 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 4 spotkania, drugi 4 spotkania. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Juventus — 1,5 gola na mecz wobec 1,25 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Juventus — 1,0 bramki na mecz, podczas gdy Atalanta traci średnio 1,25. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 11 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej ostrożnej.
Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 50,0% i 75,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 25,0% u zespołu Juventus oraz 75,0% u zespołu Atalanta, czyli 50,0 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Juventus i Atalanta w bezpośrednim zestawieniu?
Zestawienie obejmuje komplet wskaźników dla Juventus oraz Atalanta. Przez „gole/mecz” rozumiemy wszystkie bramki padłe w spotkaniach zespołu, a wiersze over podają, w jakiej części meczów przekroczono kolejne granice bramkowe.
| Wskaźnik | Juventus | Atalanta |
|---|---|---|
| Rozgrywki | Serie A | Serie A |
| Rozegrane mecze | 4 | 4 |
| Bilans W-R-P | 2-1-1 | 2-0-2 |
| Punkty na mecz | 1,75 | 1,5 |
| Bramki strzelone | 6 | 5 |
| Bramki stracone | 4 | 5 |
| Średnio strzela | 1,5 | 1,25 |
| Średnio traci | 1,0 | 1,25 |
| Gole/mecz | 2,5 | 2,5 |
| BTTS | 50,0% | 75,0% |
| Over 1,5 | 75,0% | 75,0% |
| Over 2,5 | 25,0% | 75,0% |
| Over 3,5 | 25,0% | 0,0% |
| Czyste konta | 2 | 1 |
| Mecze bez gola | 0 | 0 |
| Forma | WWRP | WWPP |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Juventus w tym sezonie to 2-1-1, a zespołu Atalanta — 2-0-2, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Juventus nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Atalanta ma serię 2 porażek z rzędu. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: WWRP oraz WWPP.
Ostatnie spotkania, jakie Juventus i Atalanta rozegrały w swoich rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Juventus — ostatnie mecze
Atalanta — ostatnie mecze
Jak kończyły się mecze Juventus z Atalanta?
Od 1993 roku te drużyny spotkały się 64 razy. Zespół Juventus wygrał 38 meczów, zespół Atalanta wygrał 7 meczów, a liczba remisów to 19. Ostatnie spotkanie, rozegrane 11.04.2026, zakończyło się wynikiem 0:1 (Atalanta – Juventus Turyn).
W 5 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 13 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 2 razy, a granicę 2,5 gola przekroczono 3 razy. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Juventus pada średnio 2,5 bramki, a w meczach Atalanta — 2,5. Granicę 1,5 gola przekroczyło 75,0% meczów pierwszego zespołu i 75,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 25,0% i 75,0%, a próg 3,5 bramki 25,0% oraz 0,0%.
Czystych kont Juventus ma 2, a Atalanta — 1. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 0, drugi 0. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają Juventus i Atalanta?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Juventus ma średnio 1,6 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Atalanta 0,9. Juventus oddaje przeciętnie 18,5 strzału w meczu, z czego 6,0 celnego, a Atalanta odpowiednio 12,0 i 3,8.
Juventus strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 1,5 gola na mecz przy xG 1,6. Atalanta strzela więcej, niż wynika z okazji: 1,3 gola na mecz przy xG 0,9. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak Juventus wypada u siebie, a Atalanta na wyjeździe?
Ten mecz Juventus rozgrywa u siebie, a Atalanta na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Juventus ma za sobą 2 mecze, ze średnią 1,5 gola strzelonego i 0,5 straconego oraz 0,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Atalanta ma 1 mecz, ze średnią 1,0 gola strzelonego i 2,0 straconego oraz 100,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Juventus wynosi średnio 2,0, a w wyjazdowych spotkaniach Atalanta — 3,0. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 50,0% u gospodarza i 100,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
Jakie są przewidywane składy Juventus i Atalanta?
Najpewniej Juventus wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Guglielmo Vicario, a w polu Pierre Kalulu, Bremer, Jhon Lucumi, Zeki Celik, Douglas Luiz, Teun Koopmeiners, Francisco Conceicao, Nicolas Gonzalez, Kerim Alajbegovic, Randal Kolo Muani.
Najpewniej Atalanta wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-3-3: w bramce Marco Carnesecchi, a w polu Raoul Bellanova, Odilon Kossounou, Giorgio Scalvini, Sead Kolasinac, Lazar Samardzic, Gianluca Gaetano, Ederson, Charles De Ketelaere, Gianluca Scamacca, Jon Rowe.
Mecz poprowadzi Luca Zufferli. Trenerem zespołu Juventus jest Luciano Spalletti, a zespołu Atalanta Maurizio Sarri. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Te liczby nie wskazują wyraźnie na nic. Uśredniony odsetek meczów powyżej 2,5 bramki wynosi 50,0%, wskaźnik BTTS 62,5%, a różnica w dorobku punktowym to 0,25 punktu na mecz. Wszystkie trzy wartości leżą zbyt blisko przeciętnej, żeby cokolwiek z nich wynikało — i takie mecze najczęściej po prostu odpuszczamy.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Juventus – Atalanta: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Gotowe propozycje na ten mecz razem z uzasadnieniem wrzucamy do darmowej grupy na Telegramie. Ta strona pokazuje surowe liczby, grupa pokazuje, co z nimi robimy — łącznie z sytuacjami, w których uznajemy, że lepiej dane spotkanie odpuścić.
Gdzie oglądać mecz Juventus – Atalanta?
Mecz Juventus – Atalanta rozpoczyna się o godzinie 18:00, 20 września 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Eleven Sports w pakiecie Canal+, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,88 gola na mecz, 64,5% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 59,2% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Juventus i Atalanta są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Juventus czy Atalanta z BTTS w okolicach 64,5% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Wskaźniki opisują dotychczasowy przebieg sezonu, a nie to, co stanie się dziś. Im krótsza seria meczów za nimi stoi, tym łatwiej pomylić przypadek z tendencją. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Juventus – Atalanta.
Jeśli mecz Juventus – Atalanta jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Juventus – Atalanta?
Wszystkie wskaźniki wyliczamy sami z surowych wyników meczów Juventus i Atalanta w bieżącym sezonie ich rozgrywek krajowych. Wyniki pobieramy automatycznie, a każda liczba przed publikacją przechodzi maszynową kontrolę zgodności z danymi źródłowymi — jeśli którejkolwiek nie da się potwierdzić, strona w ogóle nie powstaje.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Nie podajemy tu gotowego kuponu na mecz Juventus – Atalanta, bo strona ma pokazywać dane, a nie sprzedawać decyzję. Piszemy jedynie, w którą stronę przechylają się liczby, i zawsze dodajemy, czego nie obejmują. Propozycje z pełnym uzasadnieniem trafiają do darmowej grupy na Telegramie, gdzie widać cały tok rozumowania, łącznie z meczami, które uznajemy za nie do ruszenia.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
Skrót BTTS oznacza „both teams to score” — obie drużyny trafiają do siatki. W tabeli powyżej pokazujemy, w jakiej części spotkań Juventus i Atalanta tak się stało. Wysoki wynik zwykle świadczy o otwartej grze, niski może mieć dwie zupełnie różne przyczyny: szczelną obronę albo problem ze zdobywaniem bramek. Rozróżnia je dopiero porównanie średnich strzelonych i straconych.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 20 września 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Juventus albo Atalanta znajdziesz już zaktualizowane wartości.
Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?
Kursy pochodzą z porannego odczytu oferty Superbetu, STS i LV BET w dniu spotkania. Statystyki z xG, mecze bezpośrednie i przewidywane składy obu drużyn udostępnia serwis statystyczny Superbetu, z którym współpracujemy. Kursy żyją do rozpoczęcia meczu, dlatego przed postawieniem zakładu warto zajrzeć do bieżącej oferty.