Szwajcaria 3:0 Macedonia Północna
Jak skończył się mecz Szwajcaria – Macedonia Północna?
Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0, a padło w nim 3 bramki. Jedna z drużyn nie zdobyła gola, więc zakład BTTS nie wszedł. Granica 2,5 bramki została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.
Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Szwajcaria – Macedonia Północna. Wszystkie wskaźniki pochodzą z oficjalnych meczów reprezentacji i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu, historię bezpośrednich meczów oraz przewidywane składy.
Jakie są kursy na mecz Szwajcaria – Macedonia Północna?
Na zwycięstwo zespołu Szwajcaria Superbet daje kurs 1,09, na remis 9,60, a na wygraną zespołu Macedonia Północna 24,00. Przeliczone na procenty, już bez marży bukmachera, to około 86% dla gospodarzy, 10% na remis i 4% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.
| Zakład | LV BET | |
|---|---|---|
| 1Szwajcaria | 1,09 | 1,12 |
| Xremis | 9,60 | 9,50 |
| 2Macedonia Północna | 24,00 | 19,00 |
| Obie drużyny strzelą | ||
| tak | 2,80 | 3,00 |
| nie | 1,41 | 1,38 |
| Liczba goli | ||
| powyżej 2,5 | 1,42 | 1,45 |
| poniżej 2,5 | 2,85 | 2,75 |
Rynek bramkowy w ofercie Superbetu: obie strzelą po 2,80, co odpowiada około 33% szans, i powyżej 2,5 gola po 1,42, czyli mniej więcej 67%. Dotychczasowe mecze obu zespołów to 66,7% i 0,0% spotkań z golami po obu stronach oraz 66,7% i 16,7% spotkań z co najmniej trzema bramkami. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „powyżej 2,5 gola”: różnica to około 25 punktów procentowych.
Co mówią liczby przed meczem Szwajcaria – Macedonia Północna?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Szwajcaria zbiera średnio 2,0 punktu na mecz, a Macedonia Północna 1,5 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 12 spotkań, drugi 6 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Szwajcaria — 2,0 gola na mecz wobec 0,67 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Szwajcaria — 1,08 bramki na mecz, podczas gdy Macedonia Północna traci średnio 1,17. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 28 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej ostrożnej.
Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 66,7% u zespołu Szwajcaria wobec 0,0% u zespołu Macedonia Północna. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 66,7% u zespołu Szwajcaria oraz 16,7% u zespołu Macedonia Północna, czyli 50,0 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Szwajcaria i Macedonia Północna w bezpośrednim zestawieniu?
Tabela zestawia Szwajcaria i Macedonia Północna w tych samych kategoriach. „Gole/mecz” to łączna liczba bramek w spotkaniach danej drużyny — strzelonych i straconych razem. Wiersze over pokazują odsetek meczów, w których padło odpowiednio więcej niż półtorej, dwie i pół oraz trzy i pół bramki.
| Wskaźnik | Szwajcaria | Macedonia Północna |
|---|---|---|
| Rozgrywki | mecze reprezentacji | mecze reprezentacji |
| Rozegrane mecze | 12 | 6 |
| Bilans W-R-P | 7-3-2 | 3-0-3 |
| Punkty na mecz | 2,0 | 1,5 |
| Bramki strzelone | 24 | 4 |
| Bramki stracone | 13 | 7 |
| Średnio strzela | 2,0 | 0,67 |
| Średnio traci | 1,08 | 1,17 |
| Gole/mecz | 3,08 | 1,83 |
| BTTS | 66,7% | 0,0% |
| Over 1,5 | 91,7% | 66,7% |
| Over 2,5 | 66,7% | 16,7% |
| Over 3,5 | 33,3% | 0,0% |
| Czyste konta | 4 | 3 |
| Mecze bez gola | 0 | 3 |
| Forma | WPWWW | WWPPP |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Szwajcaria w tym sezonie to 7-3-2, a zespołu Macedonia Północna — 3-0-3, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Szwajcaria ma serię 3 zwycięstw z rzędu. Macedonia Północna ma serię 3 porażek z rzędu. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: WPWWW oraz WWPPP.
Ostatnie spotkania, jakie Szwajcaria i Macedonia Północna rozegrały w oficjalnych meczach reprezentacji, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Szwajcaria — ostatnie mecze
Macedonia Północna — ostatnie mecze
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Szwajcaria pada średnio 3,08 bramki, a w meczach Macedonia Północna — 1,83. Granicę 1,5 gola przekroczyło 91,7% meczów pierwszego zespołu i 66,7% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 66,7% i 16,7%, a próg 3,5 bramki 33,3% oraz 0,0%.
Czystych kont Szwajcaria ma 4, a Macedonia Północna — 3. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 0, drugi 3. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają Szwajcaria i Macedonia Północna?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Szwajcaria ma średnio 1,7 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Macedonia Północna 0,4. Szwajcaria oddaje przeciętnie 19,7 strzału w meczu, z czego 8,7 celnego, a Macedonia Północna odpowiednio 6,7 i 0,3.
Szwajcaria strzela więcej, niż wynika z okazji: 2,7 gola na mecz przy xG 1,7. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. Macedonia Północna marnuje część sytuacji: zdobywa 0,0 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 0,4. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak Szwajcaria wypada u siebie, a Macedonia Północna na wyjeździe?
Ten mecz Szwajcaria rozgrywa u siebie, a Macedonia Północna na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Szwajcaria ma za sobą 7 meczów, ze średnią 2,0 gola strzelonego i 0,86 straconego oraz 57,1% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Macedonia Północna ma 2 mecze, ze średnią 1,0 gola strzelonego i 1,0 straconego oraz 0,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Szwajcaria wynosi średnio 2,86, a w wyjazdowych spotkaniach Macedonia Północna — 2,0. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 71,4% u gospodarza i 0,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
Jakie są przewidywane składy Szwajcaria i Macedonia Północna?
Najpewniej Szwajcaria wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Gregor Kobel, a w polu Zachary Athekame, Nico Elvedi, Manuel Akanji, Ricardo Rodriguez, Remo Freuler, Ardon Jashari, Michel Aebischer, Johan Manzambi, Dan Ndoye, Zeki Amdouni.
Najpewniej Macedonia Północna wyjdzie na boisko w ustawieniu 3-4-2-1: w bramce Stołe Dimitriewski, a w polu Anes Meljichi, Mario Mladenovski, Visar Musliu, Bojan Ilievski, Matej Gashtarov, Luka Stankovski, Sebastian Herera, Enis Bardhi, Elif Elmas, Bojan Miovski.
Mecz poprowadzi Edgars Malcevs. Trenerem zespołu Szwajcaria jest Murat Yakin, a zespołu Macedonia Północna Goce Sedloski. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Dane przechylają się w stronę meczu, w którym trafi tylko jedna ekipa. Uśredniony wskaźnik BTTS wynosi dla tej pary 33,4%, co oznacza, że w zdecydowanej większości dotychczasowych spotkań obu zespołów jedna ze stron zostawała bez gola.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Szwajcaria – Macedonia Północna: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Konkretne kupony i pełne analizy przed tym oraz pozostałymi meczami dnia publikujemy w darmowej grupie na Telegramie. Trafiają tam propozycje z uzasadnieniem, a nie same liczby — jeśli chcesz zobaczyć, jak z takich danych powstaje decyzja, to najprostsza droga.
Gdzie oglądać mecz Szwajcaria – Macedonia Północna?
Mecz Szwajcaria – Macedonia Północna rozpoczyna się o godzinie 20:45, 6 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Polsat Sport oraz TVP przy meczach reprezentacji Polski, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,94 gola na mecz, 65,4% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 60,3% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Szwajcaria i Macedonia Północna są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Szwajcaria czy Macedonia Północna z BTTS w okolicach 65,4% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Wskaźniki opisują dotychczasowy przebieg sezonu, a nie to, co stanie się dziś. Im krótsza seria meczów za nimi stoi, tym łatwiej pomylić przypadek z tendencją. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Szwajcaria – Macedonia Północna.
Jeśli mecz Szwajcaria – Macedonia Północna jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Szwajcaria – Macedonia Północna?
Liczby powstają u nas. Bierzemy surowe wyniki ostatnich spotkań Szwajcaria oraz Macedonia Północna i przeliczamy je własnym narzędziem. Każda wartość musi dać się odtworzyć z danych źródłowych — kontrola jest automatyczna i odrzuca całą stronę, jeśli choć jedna liczba się nie zgadza.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Na tej stronie znajdziesz wskazanie kierunku, a nie gotowy typ na Szwajcaria – Macedonia Północna. Sama liczba bez kontekstu — składu, znaczenia meczu, aktualnego kursu — jest niepełna, więc konkretne propozycje publikujemy tam, gdzie możemy je uzasadnić i skorygować na bieżąco, czyli w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostaje materiał do własnej oceny.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
BTTS to skrót od angielskiego „both teams to score”, czyli sytuacji, w której obie drużyny zdobywają przynajmniej po jednej bramce. Dla Szwajcaria i Macedonia Północna podajemy go jako odsetek dotychczasowych meczów. Sama wartość nie mówi jeszcze wszystkiego: niska bywa zasługą dobrej obrony, ale równie często wynika z nieskuteczności w ataku, dlatego zawsze warto sprawdzić osobno bramki strzelone i stracone.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 6 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Szwajcaria albo Macedonia Północna znajdziesz już zaktualizowane wartości.
Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?
Kursy na tej stronie to odczyt oferty Superbetu i LV BET z datą i godziną podaną pod tabelą; w dniu meczu rano je odświeżamy. xG, średnie sezonu, historię spotkań i przewidywane składy dostarcza serwis statystyczny Superbetu, naszego partnera. Oferta bukmacherów zmienia się do pierwszego gwizdka, więc liczby w tabeli traktuj jako punkt wyjścia i przed zakładem sprawdź kurs u bukmachera.