Ekstraklasa • 15 września 2026

Raków Częstochowa – Zagłębie Lubin
statystyki przed meczem

Kursy bukmacherów, xG, historia spotkań, przewidywane składy i statystyki obu drużyn.

Jak się skończyło

Raków Częstochowa  2:3  Zagłębie Lubin

Jak skończył się mecz Raków Częstochowa – Zagłębie Lubin?

Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:3, a padło w nim 5 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki. Granica 2,5 bramki została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.

Raków Częstochowa – Zagłębie Lubin — statystyki obu drużyn przed meczem
Ekstraklasa  •  15 września 2026  •  18:00
Raków CzęstochowaPPPPW
VS
Zagłębie LubinWRRRW
Stadion: Miejski Stadion Piłkarski Raków
3,29gole na mecz2,0
1,14średnio strzela1,14
2,14średnio traci0,86
85,7%BTTS57,1%
85,7%over 2,542,9%
0,43punkty na mecz1,71

Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Raków Częstochowa – Zagłębie Lubin. Wszystkie wskaźniki pochodzą z ich rozgrywek krajowych w bieżącym sezonie i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu, historię bezpośrednich meczów oraz przewidywane składy.

Jakie są kursy na mecz Raków Częstochowa – Zagłębie Lubin?

Na zwycięstwo zespołu Raków Częstochowa Superbet daje kurs 1,85, na remis 3,70, a na wygraną zespołu Zagłębie Lubin 4,15. Przeliczone na procenty, już bez marży bukmachera, to około 51% dla gospodarzy, 26% na remis i 23% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami STS i LV BET z tej samej porannej aktualizacji.

ZakładSTSLV BET
1Raków Częstochowa1,851,851,88
Xremis3,703,753,70
2Zagłębie Lubin4,154,304,25
Obie drużyny strzelą
tak1,76—1,75
nie2,05—2,05
Liczba goli
powyżej 2,51,83—1,80
poniżej 2,51,97—2,00
Kursy z godz. 11:57 · zmieniają się aż do pierwszego gwizdka
Szansa według kursów Superbetu po odjęciu marży
51%Raków Częstochowa
26%remis
23%Zagłębie Lubin

Kurs Superbetu 1,76 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 54% szans. W meczach zespołu Raków Częstochowa obie strony trafiały w 85,7% spotkań, a w meczach zespołu Zagłębie Lubin w 57,1%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 1,83, czyli około 52%, przy 85,7% i 42,9% takich meczów u obu drużyn. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „obie strzelą”: różnica to około 17 punktów procentowych.

Co mówią liczby przed meczem Raków Częstochowa – Zagłębie Lubin?

Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Zagłębie Lubin zbiera średnio 1,71 punktu na mecz, a Raków Częstochowa 0,43 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 7 spotkań, drugi 7 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Raków Częstochowa — 1,14 gola na mecz wobec 1,14 u rywala.

Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Zagłębie Lubin — 0,86 bramki na mecz, podczas gdy Raków Częstochowa traci średnio 2,14. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 16 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej ostrożnej.

Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 85,7% i 57,1% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 85,7% u zespołu Raków Częstochowa oraz 42,9% u zespołu Zagłębie Lubin, czyli 42,8 punktu procentowego różnicy.

Jak wypadają Raków Częstochowa i Zagłębie Lubin w bezpośrednim zestawieniu?

Tabela zestawia Raków Częstochowa i Zagłębie Lubin w tych samych kategoriach. „Gole/mecz” to łączna liczba bramek w spotkaniach danej drużyny — strzelonych i straconych razem. Wiersze over pokazują odsetek meczów, w których padło odpowiednio więcej niż półtorej, dwie i pół oraz trzy i pół bramki.

WskaźnikRaków CzęstochowaZagłębie Lubin
RozgrywkiEkstraklasaEkstraklasa
Rozegrane mecze77
Bilans W-R-P1-0-63-3-1
Punkty na mecz0,431,71
Bramki strzelone88
Bramki stracone156
Średnio strzela1,141,14
Średnio traci2,140,86
Gole/mecz3,292,0
BTTS85,7%57,1%
Over 1,585,7%71,4%
Over 2,585,7%42,9%
Over 3,514,3%14,3%
Czyste konta03
Mecze bez gola12
FormaPPPPWWRRRW

Która drużyna jest w lepszej formie?

Bilans zespołu Raków Częstochowa w tym sezonie to 1-0-6, a zespołu Zagłębie Lubin — 3-3-1, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Raków Częstochowa nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Zagłębie Lubin nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: PPPPW oraz WRRRW.

Ostatnie spotkania, jakie Raków Częstochowa i Zagłębie Lubin rozegrały w swoich rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.

Raków Częstochowa — ostatnie mecze

16.08 Cracovia 1:2 P
30.08 Jagiellonia Białystok 2:5 P
03.09 Górnik Zabrze 1:2 P
06.09 Lech Poznań 0:1 P
11.09 Motor Lublin 2:1 W

Zagłębie Lubin — ostatnie mecze

15.08 Śląsk Wrocław 2:1 W
23.08 Radomiak Radom 0:0 R
29.08 Pogoń Szczecin 0:0 R
07.09 Wieczysta Kraków 1:1 R
12.09 GKS Katowice 2:1 W

Jak kończyły się mecze Raków Częstochowa z Zagłębie Lubin?

Od 2018 roku te drużyny spotkały się 15 razy. Zespół Raków Częstochowa wygrał 8 meczów, zespół Zagłębie Lubin wygrał 4 mecze, a liczba remisów to 3. Ostatnie spotkanie, rozegrane 14.02.2026, zakończyło się wynikiem 0:0 (Zagłębie Lubin – Raków Częstochowa).

8Raków Częstochowa
3remisy
4Zagłębie Lubin

W 5 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 11 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 1 raz, a granicę 2,5 gola przekroczono 1 raz. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.

14.02.2026 Zagłębie Lubin – Raków Częstochowa 0:0 R
14.12.2025 Raków Częstochowa – Zagłębie Lubin 0:1 P
31.03.2025 Zagłębie Lubin – Raków Częstochowa 0:2 W
22.09.2024 Raków Częstochowa – Zagłębie Lubin 5:1 W
04.05.2024 Zagłębie Lubin – Raków Częstochowa 2:0 P

Ile bramek pada w meczach tych drużyn?

W spotkaniach Raków Częstochowa pada średnio 3,29 bramki, a w meczach Zagłębie Lubin — 2,0. Granicę 1,5 gola przekroczyło 85,7% meczów pierwszego zespołu i 71,4% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 85,7% i 42,9%, a próg 3,5 bramki 14,3% oraz 14,3%.

Czystych kont Raków Częstochowa ma 0, a Zagłębie Lubin — 3. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 1, drugi 2. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.

Ile okazji stwarzają Raków Częstochowa i Zagłębie Lubin?

Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Raków Częstochowa ma średnio 1,3 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Zagłębie Lubin 1,5. Raków Częstochowa oddaje przeciętnie 13,9 strzału w meczu, z czego 3,7 celnego, a Zagłębie Lubin odpowiednio 14,0 i 3,7.

Raków Częstochowaśrednio na meczZagłębie Lubin
1,3xG1,5
2,3stworzone okazje2,1
13,9strzały14,0
3,7celne strzały3,7
53,4%posiadanie piłki42,9%
4,9rzuty rożne4,0
1,6żółte kartki2,0
11,3faule13,0

Raków Częstochowa strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 1,1 gola na mecz przy xG 1,3. Zagłębie Lubin marnuje część sytuacji: zdobywa 1,1 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 1,5. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.

Jak Raków Częstochowa wypada u siebie, a Zagłębie Lubin na wyjeździe?

Ten mecz Raków Częstochowa rozgrywa u siebie, a Zagłębie Lubin na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Raków Częstochowa ma za sobą 4 mecze, ze średnią 1,5 gola strzelonego i 2,5 straconego oraz 100,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Zagłębie Lubin ma 3 mecze, ze średnią 0,67 gola strzelonego i 1,33 straconego oraz 33,3% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.

Łączna liczba bramek w domowych meczach Raków Częstochowa wynosi średnio 4,0, a w wyjazdowych spotkaniach Zagłębie Lubin — 2,0. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 100,0% u gospodarza i 66,7% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.

Jakie są przewidywane składy Raków Częstochowa i Zagłębie Lubin?

Najpewniej Raków Częstochowa wyjdzie na boisko w ustawieniu 3-4-3: w bramce Kacper Trelowski, a w polu Fran Tudor, Racovițan Bogdan, Stratos Svarnas, Tomasz Pieńko, Marko Bulat, Oskar Repka, Silva Jean Carlos, Patryk Makuch, Mahir Emreli, Adin Molnar.

Najpewniej Zagłębie Lubin wyjdzie na boisko w ustawieniu 3-4-3: w bramce Zlatan Alomerovic, a w polu Roman Jakuba, Michał Nalepa, Aleks Ławniczak, Josip Ćorluka, Damian Dąbrowski, Filip Kocaba, David Colina, Jakub Sypek, Michalis Kosidis, Marcel Reguła.

Raków Częstochowa 3-4-3Zagłębie Lubin 3-4-3

Trenerem zespołu Raków Częstochowa jest Tomasz Kaczmarek, a zespołu Zagłębie Lubin Leszek Ojrzynski. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.

W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?

Najbliższy rynek według danych
obie drużyny strzelą

Liczby przechylają się w stronę bramek po obu stronach. Uśredniony wskaźnik BTTS dla tej pary wynosi 71,4%, a żaden z zespołów nie zachowuje czystego konta na tyle często, żeby ten obraz podważyć. To najlepiej udokumentowana tendencja w całym zestawieniu.

Kupony i analizy w darmowej grupie

To wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Raków Częstochowa – Zagłębie Lubin: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.

Gotowe propozycje na ten mecz razem z uzasadnieniem wrzucamy do darmowej grupy na Telegramie. Ta strona pokazuje surowe liczby, grupa pokazuje, co z nimi robimy — łącznie z sytuacjami, w których uznajemy, że lepiej dane spotkanie odpuścić.

Gdzie oglądać mecz Raków Częstochowa – Zagłębie Lubin?

Mecz Raków Częstochowa – Zagłębie Lubin rozpoczyna się o godzinie 18:00, 15 września 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Canal+ Sport oraz Canal+ online, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.

Czy to dużo na tle innych rozgrywek?

Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,84 gola na mecz, 64,2% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 58,2% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Raków Częstochowa i Zagłębie Lubin są wysokie, czy zupełnie przeciętne.

Zespół taki jak Raków Częstochowa czy Zagłębie Lubin z BTTS w okolicach 64,2% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.

Czego te statystyki nie obejmują?

Wszystko powyżej dotyczy meczów już rozegranych. Przy kilku spotkaniach na zespół każdy kolejny wynik przestawia średnie na tyle mocno, że traktowanie ich jako prognozy jest błędem. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Raków Częstochowa – Zagłębie Lubin.

Jeśli mecz Raków Częstochowa – Zagłębie Lubin jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.

Zastrzeżenie. Ta strona nie jest poradą inwestycyjną ani zachętą do gry. Treści 18+. Hazard może uzależniać — jeśli czujesz, że tracisz kontrolę, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 albo ustaw limity u bukmachera.

Najczęstsze pytania

Skąd pochodzą statystyki meczu Raków Częstochowa – Zagłębie Lubin?

Podstawą są surowe wyniki spotkań Raków Częstochowa i Zagłębie Lubin z bieżącego sezonu ich rozgrywek krajowych, przeliczane naszym własnym kodem. Zanim liczba trafi na stronę, automat sprawdza, czy wynika z danych źródłowych; wartość, której nie da się potwierdzić, blokuje publikację całej strony, a nie tylko pojedynczego zdania.

Czy podajecie typ na ten mecz?

Na tej stronie znajdziesz wskazanie kierunku, a nie gotowy typ na Raków Częstochowa – Zagłębie Lubin. Sama liczba bez kontekstu — składu, znaczenia meczu, aktualnego kursu — jest niepełna, więc konkretne propozycje publikujemy tam, gdzie możemy je uzasadnić i skorygować na bieżąco, czyli w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostaje materiał do własnej oceny.

Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?

Skrót BTTS oznacza „both teams to score” — obie drużyny trafiają do siatki. W tabeli powyżej pokazujemy, w jakiej części spotkań Raków Częstochowa i Zagłębie Lubin tak się stało. Wysoki wynik zwykle świadczy o otwartej grze, niski może mieć dwie zupełnie różne przyczyny: szczelną obronę albo problem ze zdobywaniem bramek. Rozróżnia je dopiero porównanie średnich strzelonych i straconych.

Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?

Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 15 września 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Raków Częstochowa albo Zagłębie Lubin znajdziesz już zaktualizowane wartości.

Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?

Kursy odczytujemy rano w dniu meczu z publicznej oferty Superbetu, STS i LV BET. Średnie sezonu razem z xG, historię bezpośrednich spotkań i przewidywane składy bierzemy z serwisu statystycznego Superbetu, naszego partnera. Kursy zmieniają się aż do pierwszego gwizdka, więc przed zakładem sprawdź aktualną ofertę u bukmachera.

Sprawdź też

Analizy meczów
Promocje bukmacherskie
Statystyki drużyn
Statystyki lig
Poradniki
Zestawienia dnia

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP