Bundesliga • 10 października 2026

1. FSV Mainz 05 – Bayer Leverkusen
statystyki przed meczem

Kursy bukmacherów, xG, historia spotkań, przewidywane składy i statystyki obu drużyn.

Jak się skończyło

1. FSV Mainz 05  3:4  Bayer Leverkusen

Jak skończył się mecz 1. FSV Mainz 05 – Bayer Leverkusen?

Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:4, a padło w nim 7 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki. Granica 2,5 bramki została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.

1. FSV Mainz 05 – Bayer Leverkusen — statystyki obu drużyn przed meczem
Bundesliga  •  10 października 2026  •  15:30
Stadion: MEWA ARENA  ·  Sędzia: Max Burda
Autor: Kamil Pietrzak Aktualizacja: 10 października 2026 Dane: wyniki sezonu liczone przez nas, kursy Superbet i STS i LV BET, statystyki meczowe Superbetu 18+ · graj odpowiedzialnie
4,0gole na mecz3,75
2,5średnio strzela2,5
1,5średnio traci1,25
50,0%BTTS50,0%
75,0%over 2,575,0%
1,75punkty na mecz1,75

Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem 1. FSV Mainz 05 – Bayer Leverkusen. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu, historię bezpośrednich meczów oraz przewidywane składy.

Jakie są kursy na mecz 1. FSV Mainz 05 – Bayer Leverkusen?

Superbet wycenia wygraną zespołu 1. FSV Mainz 05 na 2,95, remis na 3,75, a zwycięstwo zespołu Bayer Leverkusen na 2,20. Po odjęciu marży bukmachera daje to około 32% szans gospodarzom, 25% na remis i 43% gościom. Poniżej zestawiamy je z kursami STS i LV BET z tego samego odczytu.

ZakładSTSLV BET
11. FSV Mainz 052,952,903,00
Xremis3,753,603,95
2Bayer Leverkusen2,202,252,17
Obie drużyny strzelą
tak1,42—1,40
nie2,85—2,85
Liczba goli
powyżej 2,51,45—1,42
poniżej 2,52,72—2,85
Kursy z 10.10, godz. 06:35 · zmieniają się aż do pierwszego gwizdka
Szansa według kursów Superbetu po odjęciu marży
32%1. FSV Mainz 05
25%remis
43%Bayer Leverkusen

Kurs Superbetu 1,42 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 67% szans. W meczach zespołu 1. FSV Mainz 05 obie strony trafiały w 50,0% spotkań, a w meczach zespołu Bayer Leverkusen w 50,0%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 1,45, czyli około 65%, przy 75,0% i 75,0% takich meczów u obu drużyn. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „obie strzelą”: różnica to około 17 punktów procentowych.

Co mówią liczby przed meczem 1. FSV Mainz 05 – Bayer Leverkusen?

Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. 1. FSV Mainz 05 zbiera średnio 1,75 punktu na mecz, a Bayer Leverkusen 1,75 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 4 spotkania, drugi 4 spotkania. Wyższą średnią bramek strzelonych ma 1. FSV Mainz 05 — 2,5 gola na mecz wobec 2,5 u rywala.

Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Bayer Leverkusen — 1,25 bramki na mecz, podczas gdy 1. FSV Mainz 05 traci średnio 1,5. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 20 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.

Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 50,0% i 50,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 75,0% u zespołu 1. FSV Mainz 05 oraz 75,0% u zespołu Bayer Leverkusen, czyli 0,0 punktu procentowego różnicy.

Jak wypadają 1. FSV Mainz 05 i Bayer Leverkusen w bezpośrednim zestawieniu?

Zestawienie obejmuje komplet wskaźników dla 1. FSV Mainz 05 oraz Bayer Leverkusen. Przez „gole/mecz” rozumiemy wszystkie bramki padłe w spotkaniach zespołu, a wiersze over podają, w jakiej części meczów przekroczono kolejne granice bramkowe.

Wskaźnik1. FSV Mainz 05Bayer Leverkusen
RozgrywkiBundesligaBundesliga
Rozegrane mecze44
Bilans W-R-P2-1-12-1-1
Punkty na mecz1,751,75
Bramki strzelone1010
Bramki stracone65
Średnio strzela2,52,5
Średnio traci1,51,25
Gole/mecz4,03,75
BTTS50,0%50,0%
Over 1,575,0%100,0%
Over 2,575,0%75,0%
Over 3,575,0%75,0%
Czyste konta22
Mecze bez gola10
FormaRWPWPWRW

Która drużyna jest w lepszej formie?

Bilans zespołu 1. FSV Mainz 05 w tym sezonie to 2-1-1, a zespołu Bayer Leverkusen — 2-1-1, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. 1. FSV Mainz 05 nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Bayer Leverkusen nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: RWPW oraz PWRW.

Ostatnie spotkania, jakie 1. FSV Mainz 05 i Bayer Leverkusen rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.

1. FSV Mainz 05 — ostatnie mecze

29.08 Paderborn 0:0 R
06.09 Hamburger SV 5:0 W
12.09 Eintracht Frankfurt 1:3 P
19.09 B. Moenchengladbach 4:3 W

Bayer Leverkusen — ostatnie mecze

29.08 Elversberg 2:3 P
05.09 Union Berlin 4:0 W
12.09 FC Augsburg 2:2 R
20.09 RB Lipsk 2:0 W

Jak kończyły się dotychczasowe mecze 1. FSV Mainz 05 – Bayer Leverkusen?

Od 2004 roku te drużyny spotkały się 41 razy. Zespół 1. FSV Mainz 05 wygrał 12 meczów, zespół Bayer Leverkusen wygrał 22 mecze, a liczba remisów to 7. Ostatnie spotkanie, rozegrane 28.02.2026, zakończyło się wynikiem 1:1 (Bayer Leverkusen – Mainz 05).

121. FSV Mainz 05
7remisy
22Bayer Leverkusen

W 5 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 17 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 4 razy, a granicę 2,5 gola przekroczono 3 razy. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.

28.02.2026 Bayer Leverkusen – Mainz 05 1:1 R
18.10.2025 Mainz 05 – Bayer Leverkusen 3:4 P
17.05.2025 Mainz 05 – Bayer Leverkusen 2:2 R
14.01.2025 Bayer Leverkusen – Mainz 05 1:0 P
23.02.2024 Bayer Leverkusen – Mainz 05 2:1 P

Ile bramek pada w meczach tych drużyn?

W spotkaniach 1. FSV Mainz 05 pada średnio 4,0 bramki, a w meczach Bayer Leverkusen — 3,75. Granicę 1,5 gola przekroczyło 75,0% meczów pierwszego zespołu i 100,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 75,0% i 75,0%, a próg 3,5 bramki 75,0% oraz 75,0%.

Czystych kont 1. FSV Mainz 05 ma 2, a Bayer Leverkusen — 2. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 1, drugi 0. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.

Ile okazji stwarzają 1. FSV Mainz 05 i Bayer Leverkusen?

Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu 1. FSV Mainz 05 ma średnio 2,2 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Bayer Leverkusen 2,5. 1. FSV Mainz 05 oddaje przeciętnie 18,3 strzału w meczu, z czego 6,3 celnego, a Bayer Leverkusen odpowiednio 22,5 i 6,3.

1. FSV Mainz 05średnio na meczBayer Leverkusen
2,2xG2,5
3,8stworzone okazje4,3
18,3strzały22,5
6,3celne strzały6,3
51,0%posiadanie piłki61,3%
6,0rzuty rożne9,3
2,0żółte kartki1,8
13,0faule13,0

1. FSV Mainz 05 strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 2,5 gola na mecz przy xG 2,2. Bayer Leverkusen strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 2,5 gola na mecz przy xG 2,5. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.

Jak 1. FSV Mainz 05 wypada u siebie, a Bayer Leverkusen na wyjeździe?

Ten mecz 1. FSV Mainz 05 rozgrywa u siebie, a Bayer Leverkusen na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie 1. FSV Mainz 05 ma za sobą 2 mecze, ze średnią 0,5 gola strzelonego i 1,5 straconego oraz 50,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Bayer Leverkusen ma 2 mecze, ze średnią 2,0 gola strzelonego i 2,5 straconego oraz 100,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.

Łączna liczba bramek w domowych meczach 1. FSV Mainz 05 wynosi średnio 2,0, a w wyjazdowych spotkaniach Bayer Leverkusen — 4,5. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 50,0% u gospodarza i 100,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.

Jakie są przewidywane składy 1. FSV Mainz 05 i Bayer Leverkusen?

Najpewniej 1. FSV Mainz 05 wyjdzie na boisko w ustawieniu 3-5-2: w bramce Alexander Schwolow, a w polu Stefan Posch, Fabio Gruber, Kacper Potulski, Anthony Caci, Lee Jae-sung, Kaishu Sano, Nadiem Amiri, Philipp Mwene, Phillip Tietz, Sheraldo Becker.

Najpewniej Bayer Leverkusen wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Mark Flekken, a w polu Jarell Quansah, Edmond Tapsoba, Facundo Medina, Miguel Gutierrez Ortega, Ezequiel Fernandez, Aleix Garcia, Moussa Diaby, Ibrahim Maza, Afonso Bastardo Moreira, Patrik Schick.

1. FSV Mainz 05 3-5-2Bayer Leverkusen 4-2-3-1

Mecz poprowadzi Max Burda. Trenerem zespołu 1. FSV Mainz 05 jest Urs Fischer, a zespołu Bayer Leverkusen Carles Martinez. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.

W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?

Najbliższy rynek według danych
powyżej 2,5 bramki

Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 75,0%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 3,88 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.

Kupony i analizy w darmowej grupie

To wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz 1. FSV Mainz 05 – Bayer Leverkusen: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.

Gotowe propozycje na ten mecz razem z uzasadnieniem wrzucamy do darmowej grupy na Telegramie. Ta strona pokazuje surowe liczby, grupa pokazuje, co z nimi robimy — łącznie z sytuacjami, w których uznajemy, że lepiej dane spotkanie odpuścić.

Gdzie oglądać mecz 1. FSV Mainz 05 – Bayer Leverkusen?

Mecz 1. FSV Mainz 05 – Bayer Leverkusen rozpoczyna się o godzinie 15:30, 10 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Viaplay, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.

Czy to dużo na tle innych rozgrywek?

Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,96 gola na mecz, 65,0% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 61,2% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości 1. FSV Mainz 05 i Bayer Leverkusen są wysokie, czy zupełnie przeciętne.

Zespół taki jak 1. FSV Mainz 05 czy Bayer Leverkusen z BTTS w okolicach 65,0% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.

Czego te statystyki nie obejmują?

Wszystko powyżej dotyczy meczów już rozegranych. Przy kilku spotkaniach na zespół każdy kolejny wynik przestawia średnie na tyle mocno, że traktowanie ich jako prognozy jest błędem. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem 1. FSV Mainz 05 – Bayer Leverkusen.

Jeśli mecz 1. FSV Mainz 05 – Bayer Leverkusen jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.

Zastrzeżenie. Ta strona nie jest poradą inwestycyjną ani zachętą do gry. Treści 18+. Hazard może uzależniać — jeśli czujesz, że tracisz kontrolę, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 albo ustaw limity u bukmachera.

Najczęstsze pytania

Skąd pochodzą statystyki meczu 1. FSV Mainz 05 – Bayer Leverkusen?

Podstawą są surowe wyniki ostatnich spotkań 1. FSV Mainz 05 i Bayer Leverkusen, przeliczane naszym własnym kodem. Zanim liczba trafi na stronę, automat sprawdza, czy wynika z danych źródłowych; wartość, której nie da się potwierdzić, blokuje publikację całej strony, a nie tylko pojedynczego zdania.

Czy podajecie typ na ten mecz?

Na tej stronie zatrzymujemy się na wskazaniu, w którą stronę przechylają się dane o 1. FSV Mainz 05 i Bayer Leverkusen. Gotowy typ wymaga rzeczy, których statystyka nie zawiera: informacji o składzie, wadze spotkania i aktualnych kursach. Dlatego kupony z uzasadnieniem publikujemy w darmowej grupie na Telegramie, a tę stronę traktujemy jako część analizy, którą robisz samodzielnie.

Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?

Skrót BTTS oznacza „both teams to score” — obie drużyny trafiają do siatki. W tabeli powyżej pokazujemy, w jakiej części spotkań 1. FSV Mainz 05 i Bayer Leverkusen tak się stało. Wysoki wynik zwykle świadczy o otwartej grze, niski może mieć dwie zupełnie różne przyczyny: szczelną obronę albo problem ze zdobywaniem bramek. Rozróżnia je dopiero porównanie średnich strzelonych i straconych.

Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?

Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 10 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu 1. FSV Mainz 05 albo Bayer Leverkusen znajdziesz już zaktualizowane wartości.

Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?

Kursy pochodzą z oferty Superbetu, STS i LV BET; datę i godzinę odczytu podajemy pod tabelą, a w dniu spotkania rano je odświeżamy. Statystyki z xG, mecze bezpośrednie i przewidywane składy obu drużyn udostępnia serwis statystyczny Superbetu, z którym współpracujemy. Kursy żyją do rozpoczęcia meczu, dlatego przed postawieniem zakładu warto zajrzeć do bieżącej oferty.

Sprawdź też

Analizy meczów
Promocje bukmacherskie
Statystyki drużyn
Statystyki lig
Poradniki
Zestawienia dnia

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP