Racing Santander 2:2 Valencia
Jak skończył się mecz Racing Santander – Valencia?
Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2, a padło w nim 4 bramki. Obie drużyny trafiły do siatki. Granica 2,5 bramki została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.
Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Racing Santander – Valencia. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu oraz przewidywane składy.
Jakie są kursy na mecz Racing Santander – Valencia?
Kursy Superbetu na ten mecz to 2,30 za wygraną zespołu Racing Santander, 3,45 za remis i 3,00 za zwycięstwo zespołu Valencia. Bez marży bukmachera oznacza to mniej więcej 41% szans dla gospodarzy, 27% na remis i 32% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami STS i LV BET z tego samego odczytu.
| Zakład | STS | LV BET | |
|---|---|---|---|
| 1Racing Santander | 2,30 | 2,30 | 2,25 |
| Xremis | 3,45 | 3,35 | 3,55 |
| 2Valencia | 3,00 | 2,95 | 3,20 |
| Obie drużyny strzelą | |||
| tak | 1,55 | — | 1,55 |
| nie | 2,42 | — | 2,40 |
| Liczba goli | |||
| powyżej 2,5 | 1,66 | — | 1,67 |
| poniżej 2,5 | 2,22 | — | 2,20 |
Kurs Superbetu 1,55 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 61% szans. W meczach zespołu Racing Santander obie strony trafiały w 71,4% spotkań, a w meczach zespołu Valencia w 28,6%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 1,66, czyli około 57%, przy 85,7% i 42,9% takich meczów u obu drużyn.
Co mówią liczby przed meczem Racing Santander – Valencia?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Racing Santander zbiera średnio 1,0 punktu na mecz, a Valencia 0,57 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 7 spotkań, drugi 7 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Racing Santander — 1,57 gola na mecz wobec 0,57 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Valencia — 1,86 bramki na mecz, podczas gdy Racing Santander traci średnio 3,0. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 15 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.
Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 71,4% u zespołu Racing Santander wobec 28,6% u zespołu Valencia. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 85,7% u zespołu Racing Santander oraz 42,9% u zespołu Valencia, czyli 42,8 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Racing Santander i Valencia w bezpośrednim zestawieniu?
W tabeli znajdziesz Racing Santander i Valencia opisane tym samym zestawem liczb. „Gole/mecz” oznacza sumę bramek w spotkaniach drużyny, a progi over mówią, jak często jej mecze przekraczały kolejne granice bramkowe.
| Wskaźnik | Racing Santander | Valencia |
|---|---|---|
| Rozgrywki | LaLiga | LaLiga |
| Rozegrane mecze | 7 | 7 |
| Bilans W-R-P | 2-1-4 | 1-1-5 |
| Punkty na mecz | 1,0 | 0,57 |
| Bramki strzelone | 11 | 4 |
| Bramki stracone | 21 | 13 |
| Średnio strzela | 1,57 | 0,57 |
| Średnio traci | 3,0 | 1,86 |
| Gole/mecz | 4,57 | 2,43 |
| BTTS | 71,4% | 28,6% |
| Over 1,5 | 85,7% | 42,9% |
| Over 2,5 | 85,7% | 42,9% |
| Over 3,5 | 71,4% | 42,9% |
| Czyste konta | 0 | 2 |
| Mecze bez gola | 2 | 4 |
| Forma | WPWPP | PPPWP |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Racing Santander w tym sezonie to 2-1-4, a zespołu Valencia — 1-1-5, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Racing Santander ma serię 2 porażek z rzędu. Valencia nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: WPWPP oraz PPPWP.
Ostatnie spotkania, jakie Racing Santander i Valencia rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Racing Santander — ostatnie mecze
Valencia — ostatnie mecze
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Racing Santander pada średnio 4,57 bramki, a w meczach Valencia — 2,43. Granicę 1,5 gola przekroczyło 85,7% meczów pierwszego zespołu i 42,9% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 85,7% i 42,9%, a próg 3,5 bramki 71,4% oraz 42,9%.
Czystych kont Racing Santander ma 0, a Valencia — 2. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 2, drugi 4. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają Racing Santander i Valencia?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Racing Santander ma średnio 1,4 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Valencia 0,9. Racing Santander oddaje przeciętnie 10,3 strzału w meczu, z czego 4,0 celnego, a Valencia odpowiednio 10,6 i 2,7.
Racing Santander strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 1,6 gola na mecz przy xG 1,4. Valencia marnuje część sytuacji: zdobywa 0,6 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 0,9. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak Racing Santander wypada u siebie, a Valencia na wyjeździe?
Ten mecz Racing Santander rozgrywa u siebie, a Valencia na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Racing Santander ma za sobą 3 mecze, ze średnią 2,33 gola strzelonego i 1,67 straconego oraz 100,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Valencia ma 3 mecze, ze średnią 0,67 gola strzelonego i 1,33 straconego oraz 33,3% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Racing Santander wynosi średnio 4,0, a w wyjazdowych spotkaniach Valencia — 2,0. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 100,0% u gospodarza i 33,3% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
Jakie są przewidywane składy Racing Santander i Valencia?
Najpewniej Racing Santander wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Julen Agirrezabala, a w polu Alvaro Mantilla, Manu, Jeanuel Belocian, Jorge Salinas, Andre Almeida, Ivan Martin, Pablo Garcia, Inigo Elorduy Vicente, Iker Luque Sierra, Yassir Zabiri.
Najpewniej Valencia wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-4-2: w bramce Stołe Dimitriewski, a w polu Pablo Maffeo, Pepelu, Justin De Haas, Jose Luis Gaya, Filip Ugrinic, Aaron Mayol, Aliou Dieng, Harvey Elliott, Javier Guerra Moreno, Hugo Duro.
Mecz poprowadzi Luis Bestard Servera. Trenerem zespołu Racing Santander jest Jose Lopez, a zespołu Valencia Javier Aguirre. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 64,3%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 3,5 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Racing Santander – Valencia: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Konkretne kupony i pełne analizy przed tym oraz pozostałymi meczami dnia publikujemy w darmowej grupie na Telegramie. Trafiają tam propozycje z uzasadnieniem, a nie same liczby — jeśli chcesz zobaczyć, jak z takich danych powstaje decyzja, to najprostsza droga.
Gdzie oglądać mecz Racing Santander – Valencia?
Mecz Racing Santander – Valencia rozpoczyna się o godzinie 21:00, 11 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Eleven Sports w pakiecie Canal+, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 3,01 gola na mecz, 66,3% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 62,7% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Racing Santander i Valencia są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Racing Santander czy Valencia z BTTS w okolicach 66,3% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Wszystko powyżej dotyczy meczów już rozegranych. Przy kilku spotkaniach na zespół każdy kolejny wynik przestawia średnie na tyle mocno, że traktowanie ich jako prognozy jest błędem. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Racing Santander – Valencia.
Jeśli mecz Racing Santander – Valencia jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Racing Santander – Valencia?
Podstawą są surowe wyniki ostatnich spotkań Racing Santander i Valencia, przeliczane naszym własnym kodem. Zanim liczba trafi na stronę, automat sprawdza, czy wynika z danych źródłowych; wartość, której nie da się potwierdzić, blokuje publikację całej strony, a nie tylko pojedynczego zdania.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Nie podajemy tu gotowego kuponu na mecz Racing Santander – Valencia, bo strona ma pokazywać dane, a nie sprzedawać decyzję. Piszemy jedynie, w którą stronę przechylają się liczby, i zawsze dodajemy, czego nie obejmują. Propozycje z pełnym uzasadnieniem trafiają do darmowej grupy na Telegramie, gdzie widać cały tok rozumowania, łącznie z meczami, które uznajemy za nie do ruszenia.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
BTTS to skrót od angielskiego „both teams to score”, czyli sytuacji, w której obie drużyny zdobywają przynajmniej po jednej bramce. Dla Racing Santander i Valencia podajemy go jako odsetek dotychczasowych meczów. Sama wartość nie mówi jeszcze wszystkiego: niska bywa zasługą dobrej obrony, ale równie często wynika z nieskuteczności w ataku, dlatego zawsze warto sprawdzić osobno bramki strzelone i stracone.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 11 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Racing Santander albo Valencia znajdziesz już zaktualizowane wartości.
Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?
Kursy odczytujemy z publicznej oferty Superbetu, STS i LV BET, a rano w dniu meczu odświeżamy je na tej stronie. Średnie sezonu razem z xG, historię bezpośrednich spotkań i przewidywane składy bierzemy z serwisu statystycznego Superbetu, naszego partnera. Kursy zmieniają się aż do pierwszego gwizdka, więc przed zakładem sprawdź aktualną ofertę u bukmachera.