Betis 5:2 Osasuna
Jak skończył się mecz Betis – Osasuna?
Spotkanie zakończyło się wynikiem 5:2, a padło w nim 7 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki. Granica 2,5 bramki została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.
Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Betis – Osasuna. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu, historię bezpośrednich meczów oraz przewidywane składy.
Jakie są kursy na mecz Betis – Osasuna?
Superbet wycenia wygraną zespołu Betis na 1,54, remis na 4,25, a zwycięstwo zespołu Osasuna na 5,55. Po odjęciu marży bukmachera daje to około 61% szans gospodarzom, 22% na remis i 17% gościom. Poniżej zestawiamy je z kursami STS i LV BET z tego samego odczytu.
| Zakład | STS | LV BET | |
|---|---|---|---|
| 1Betis | 1,54 | 1,60 | 1,55 |
| Xremis | 4,25 | 3,90 | 4,40 |
| 2Osasuna | 5,55 | 5,40 | 5,80 |
| Obie drużyny strzelą | |||
| tak | 1,85 | — | 1,88 |
| nie | 1,95 | — | 1,88 |
| Liczba goli | |||
| powyżej 2,5 | 1,74 | — | 1,75 |
| poniżej 2,5 | 2,07 | — | 2,07 |
Rynek bramkowy w ofercie Superbetu: obie strzelą po 1,85, co odpowiada około 51% szans, i powyżej 2,5 gola po 1,74, czyli mniej więcej 54%. Dotychczasowe mecze obu zespołów to 42,9% i 42,9% spotkań z golami po obu stronach oraz 28,6% i 42,9% spotkań z co najmniej trzema bramkami. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „powyżej 2,5 gola”: różnica to około 18 punktów procentowych.
Co mówią liczby przed meczem Betis – Osasuna?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Betis zbiera średnio 2,29 punktu na mecz, a Osasuna 1,14 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 7 spotkań, drugi 7 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Betis — 1,29 gola na mecz wobec 0,86 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Betis — 1,0 bramki na mecz, podczas gdy Osasuna traci średnio 1,86. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 15 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej ostrożnej.
Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 42,9% i 42,9% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 28,6% u zespołu Betis oraz 42,9% u zespołu Osasuna, czyli 14,3 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Betis i Osasuna w bezpośrednim zestawieniu?
Tabela zestawia Betis i Osasuna w tych samych kategoriach. „Gole/mecz” to łączna liczba bramek w spotkaniach danej drużyny — strzelonych i straconych razem. Wiersze over pokazują odsetek meczów, w których padło odpowiednio więcej niż półtorej, dwie i pół oraz trzy i pół bramki.
| Wskaźnik | Betis | Osasuna |
|---|---|---|
| Rozgrywki | LaLiga | LaLiga |
| Rozegrane mecze | 7 | 7 |
| Bilans W-R-P | 5-1-1 | 2-2-3 |
| Punkty na mecz | 2,29 | 1,14 |
| Bramki strzelone | 9 | 6 |
| Bramki stracone | 7 | 13 |
| Średnio strzela | 1,29 | 0,86 |
| Średnio traci | 1,0 | 1,86 |
| Gole/mecz | 2,29 | 2,71 |
| BTTS | 42,9% | 42,9% |
| Over 1,5 | 42,9% | 71,4% |
| Over 2,5 | 28,6% | 42,9% |
| Over 3,5 | 14,3% | 28,6% |
| Czyste konta | 4 | 2 |
| Mecze bez gola | 0 | 3 |
| Forma | PWWWR | WPPPR |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Betis w tym sezonie to 5-1-1, a zespołu Osasuna — 2-2-3, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Betis nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Osasuna nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: PWWWR oraz WPPPR.
Ostatnie spotkania, jakie Betis i Osasuna rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Betis — ostatnie mecze
Osasuna — ostatnie mecze
Jak kończyły się dotychczasowe mecze Betis – Osasuna?
Od 2001 roku te drużyny spotkały się 43 razy. Zespół Betis wygrał 24 mecze, zespół Osasuna wygrał 12 meczów, a liczba remisów to 7. Ostatnie spotkanie, rozegrane 12.04.2026, zakończyło się wynikiem 1:1 (Osasuna – Betis).
W 5 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 11 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 3 razy, a granicę 2,5 gola przekroczono 1 raz. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Betis pada średnio 2,29 bramki, a w meczach Osasuna — 2,71. Granicę 1,5 gola przekroczyło 42,9% meczów pierwszego zespołu i 71,4% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 28,6% i 42,9%, a próg 3,5 bramki 14,3% oraz 28,6%.
Czystych kont Betis ma 4, a Osasuna — 2. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 0, drugi 3. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają Betis i Osasuna?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Betis ma średnio 1,6 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Osasuna 1,2. Betis oddaje przeciętnie 17,4 strzału w meczu, z czego 6,4 celnego, a Osasuna odpowiednio 9,4 i 3,9.
Betis marnuje część sytuacji: zdobywa 1,3 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 1,6. Osasuna strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 0,9 gola na mecz przy xG 1,2. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak Betis wypada u siebie, a Osasuna na wyjeździe?
Ten mecz Betis rozgrywa u siebie, a Osasuna na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Betis ma za sobą 3 mecze, ze średnią 1,0 gola strzelonego i 0,0 straconego oraz 0,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Osasuna ma 3 mecze, ze średnią 1,33 gola strzelonego i 3,33 straconego oraz 100,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Betis wynosi średnio 1,0, a w wyjazdowych spotkaniach Osasuna — 4,67. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 0,0% u gospodarza i 66,7% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
Jakie są przewidywane składy Betis i Osasuna?
Najpewniej Betis wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-3-3: w bramce Alvaro Valles, a w polu Hector Bellerin, Diego Gomez, Natan, Francisco Garcia, Marc Roca, Isco, Pablo Fornals, Antony Santos, Juan Camilo Hernandez, Abdessamad Ezzalzouli.
Najpewniej Osasuna wyjdzie na boisko w ustawieniu 3-4-2-1: w bramce Aitor Fernandez, a w polu Asier Osambela, Alejandro Catena, Unai Santos, Inigo Arguibide, Lucas Torro, Jon Moncayola, Abel Bretones, Ruben Garcia, Aimar Oroz, Ante Budimir.
Mecz poprowadzi Carlos Muniz Munoz. Trenerem zespołu Betis jest Manuel Pellegrini, a zespołu Osasuna Luis Miguel Ramis. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Te liczby nie wskazują wyraźnie na nic. Uśredniony odsetek meczów powyżej 2,5 bramki wynosi 35,8%, wskaźnik BTTS 42,9%, a różnica w dorobku punktowym to 1,15 punktu na mecz. Wszystkie trzy wartości leżą zbyt blisko przeciętnej, żeby cokolwiek z nich wynikało — i takie mecze najczęściej po prostu odpuszczamy.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Betis – Osasuna: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Analizy i kupony na ten mecz publikujemy na bieżąco w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostają liczby, tam dochodzi kontekst: składy, znaczenie spotkania i to, czy w ogóle warto się nim zajmować.
Gdzie oglądać mecz Betis – Osasuna?
Mecz Betis – Osasuna rozpoczyna się o godzinie 18:30, 11 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Eleven Sports w pakiecie Canal+, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 3,01 gola na mecz, 66,3% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 62,7% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Betis i Osasuna są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Betis czy Osasuna z BTTS w okolicach 66,3% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Statystyka opisuje przeszłość i nie przewiduje wyników. Krótkie serie z początku sezonu reagują na każdy pojedynczy mecz, więc jeden rezultat potrafi przesunąć dowolny wskaźnik o kilkanaście punktów procentowych. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Betis – Osasuna.
Jeśli mecz Betis – Osasuna jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Betis – Osasuna?
Liczby powstają u nas. Bierzemy surowe wyniki ostatnich spotkań Betis oraz Osasuna i przeliczamy je własnym narzędziem. Każda wartość musi dać się odtworzyć z danych źródłowych — kontrola jest automatyczna i odrzuca całą stronę, jeśli choć jedna liczba się nie zgadza.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Nie podajemy tu gotowego kuponu na mecz Betis – Osasuna, bo strona ma pokazywać dane, a nie sprzedawać decyzję. Piszemy jedynie, w którą stronę przechylają się liczby, i zawsze dodajemy, czego nie obejmują. Propozycje z pełnym uzasadnieniem trafiają do darmowej grupy na Telegramie, gdzie widać cały tok rozumowania, łącznie z meczami, które uznajemy za nie do ruszenia.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
BTTS to skrót od angielskiego „both teams to score”, czyli sytuacji, w której obie drużyny zdobywają przynajmniej po jednej bramce. Dla Betis i Osasuna podajemy go jako odsetek dotychczasowych meczów. Sama wartość nie mówi jeszcze wszystkiego: niska bywa zasługą dobrej obrony, ale równie często wynika z nieskuteczności w ataku, dlatego zawsze warto sprawdzić osobno bramki strzelone i stracone.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 11 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Betis albo Osasuna znajdziesz już zaktualizowane wartości.
Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?
Kursy odczytujemy z publicznej oferty Superbetu, STS i LV BET, a rano w dniu meczu odświeżamy je na tej stronie. Średnie sezonu razem z xG, historię bezpośrednich spotkań i przewidywane składy bierzemy z serwisu statystycznego Superbetu, naszego partnera. Kursy zmieniają się aż do pierwszego gwizdka, więc przed zakładem sprawdź aktualną ofertę u bukmachera.