Serie A • 11 października 2026

Como – AS Roma
statystyki przed meczem

Kursy bukmacherów, xG, historia spotkań, przewidywane składy i statystyki obu drużyn.

Jak się skończyło

Como  0:0  AS Roma

Jak skończył się mecz Como – AS Roma?

Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0, a padło w nim 0 bramek. Jedna z drużyn nie zdobyła gola, więc zakład BTTS nie wszedł. Granica 2,5 bramki nie została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.

Como – AS Roma — statystyki obu drużyn przed meczem
Serie A  •  11 października 2026  •  12:30
ComoRWWWP
VS
AS RomaWWWWR
Stadion: Stadio Giuseppe Sinigaglia  ·  Sędzia: Michael Fabbri
Autor: Kamil Pietrzak Aktualizacja: 11 października 2026 Dane: wyniki sezonu liczone przez nas, kursy Superbet i STS i LV BET, statystyki meczowe Superbetu 18+ · graj odpowiedzialnie
3,0gole na mecz3,4
1,8średnio strzela2,8
1,2średnio traci0,6
80,0%BTTS40,0%
60,0%over 2,580,0%
2,0punkty na mecz2,6

Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Como – AS Roma. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu, historię bezpośrednich meczów oraz przewidywane składy.

Jakie są kursy na mecz Como – AS Roma?

Na zwycięstwo zespołu Como Superbet daje kurs 2,50, na remis 3,45, a na wygraną zespołu AS Roma 2,72. Przeliczone na procenty, już bez marży bukmachera, to około 38% dla gospodarzy, 27% na remis i 35% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami STS i LV BET z tego samego odczytu.

ZakładSTSLV BET
1Como2,502,502,50
Xremis3,453,403,55
2AS Roma2,722,652,75
Obie drużyny strzelą
tak1,53—1,52
nie2,50—2,45
Liczba goli
powyżej 2,51,63—1,65
poniżej 2,52,27—2,25
Kursy z 11.10, godz. 06:34 · zmieniają się aż do pierwszego gwizdka
Szansa według kursów Superbetu po odjęciu marży
38%Como
27%remis
35%AS Roma

Rynek bramkowy w ofercie Superbetu: obie strzelą po 1,53, co odpowiada około 62% szans, i powyżej 2,5 gola po 1,63, czyli mniej więcej 58%. Dotychczasowe mecze obu zespołów to 80,0% i 40,0% spotkań z golami po obu stronach oraz 60,0% i 80,0% spotkań z co najmniej trzema bramkami. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „powyżej 2,5 gola”: różnica to około 12 punktów procentowych.

Co mówią liczby przed meczem Como – AS Roma?

Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. AS Roma zbiera średnio 2,6 punktu na mecz, a Como 2,0 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 5 spotkań, drugi 5 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma AS Roma — 2,8 gola na mecz wobec 1,8 u rywala.

Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje AS Roma — 0,6 bramki na mecz, podczas gdy Como traci średnio 1,2. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 23 bramki, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.

Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 80,0% u zespołu Como wobec 40,0% u zespołu AS Roma. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 60,0% u zespołu Como oraz 80,0% u zespołu AS Roma, czyli 20,0 punktu procentowego różnicy.

Jak wypadają Como i AS Roma w bezpośrednim zestawieniu?

W tabeli znajdziesz Como i AS Roma opisane tym samym zestawem liczb. „Gole/mecz” oznacza sumę bramek w spotkaniach drużyny, a progi over mówią, jak często jej mecze przekraczały kolejne granice bramkowe.

WskaźnikComoAS Roma
RozgrywkiSerie ASerie A
Rozegrane mecze55
Bilans W-R-P3-1-14-1-0
Punkty na mecz2,02,6
Bramki strzelone914
Bramki stracone63
Średnio strzela1,82,8
Średnio traci1,20,6
Gole/mecz3,03,4
BTTS80,0%40,0%
Over 1,5100,0%100,0%
Over 2,560,0%80,0%
Over 3,520,0%60,0%
Czyste konta03
Mecze bez gola10
FormaRWWWPWWWWR

Która drużyna jest w lepszej formie?

Bilans zespołu Como w tym sezonie to 3-1-1, a zespołu AS Roma — 4-1-0, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Como nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. AS Roma nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: RWWWP oraz WWWWR.

Ostatnie spotkania, jakie Como i AS Roma rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.

Como — ostatnie mecze

22.08 Udinese 1:1 R
30.08 Napoli 2:1 W
04.09 Genoa 4:1 W
14.09 Parma 2:1 W
20.09 Frosinone 0:2 P

AS Roma — ostatnie mecze

24.08 Fiorentina 4:0 W
31.08 Lecce 4:0 W
05.09 Atalanta 2:1 W
14.09 Torino 2:0 W
19.09 Inter 2:2 R

Jak kończyły się dotychczasowe mecze Como – AS Roma?

Od 2018 roku te drużyny spotkały się 4 razy. Zespół Como wygrał 2 mecze, zespół AS Roma wygrał 2 mecze, a liczba remisów to 0. Ostatnie spotkanie, rozegrane 15.03.2026, zakończyło się wynikiem 2:1 (Como – AS Roma).

2Como
0remisy
2AS Roma

W 4 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 9 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 2 razy, a granicę 2,5 gola przekroczono 2 razy. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.

15.03.2026 Como – AS Roma 2:1 W
15.12.2025 AS Roma – Como 1:0 P
02.03.2025 AS Roma – Como 2:1 P
15.12.2024 Como – AS Roma 2:0 W

Ile bramek pada w meczach tych drużyn?

W spotkaniach Como pada średnio 3,0 bramki, a w meczach AS Roma — 3,4. Granicę 1,5 gola przekroczyło 100,0% meczów pierwszego zespołu i 100,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 60,0% i 80,0%, a próg 3,5 bramki 20,0% oraz 60,0%.

Czystych kont Como ma 0, a AS Roma — 3. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 1, drugi 0. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.

Ile okazji stwarzają Como i AS Roma?

Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Como ma średnio 1,9 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a AS Roma 2,6. Como oddaje przeciętnie 23,4 strzału w meczu, z czego 7,2 celnego, a AS Roma odpowiednio 20,6 i 7,0.

Comośrednio na meczAS Roma
1,9xG2,6
3,2stworzone okazje4,8
23,4strzały20,6
7,2celne strzały7,0
61,6%posiadanie piłki57,6%
8,0rzuty rożne5,8
0,8żółte kartki1,6
7,8faule13,0

Como strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 1,8 gola na mecz przy xG 1,9. AS Roma strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 2,8 gola na mecz przy xG 2,6. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.

Jak Como wypada u siebie, a AS Roma na wyjeździe?

Ten mecz Como rozgrywa u siebie, a AS Roma na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Como ma za sobą 1 mecz, ze średnią 2,0 gola strzelonego i 1,0 straconego oraz 100,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe AS Roma ma 2 mecze, ze średnią 3,0 gola strzelonego i 0,0 straconego oraz 50,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.

Łączna liczba bramek w domowych meczach Como wynosi średnio 3,0, a w wyjazdowych spotkaniach AS Roma — 3,0. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 100,0% u gospodarza i 0,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.

Jakie są przewidywane składy Como i AS Roma?

Najpewniej Como wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Jean Butez, a w polu Yan Couto, Jacobo Ramon, Trevoh Chalobah, Alex Valle, Maximo Perrone, Lucas Da Cunha, Assane Diao, Nicolas Paz Martinez, Martin Baturina, Anastasios Douvikas.

Najpewniej AS Roma wyjdzie na boisko w ustawieniu 3-4-2-1: w bramce Mile Svilar, a w polu Gianluca Mancini, Leonardo Balerdi, Mario Hermoso, Nahuel Molina, Marten de Roon, Manu Koné, Wesley Franca, Matias Soule, Paulo Dybala, Donyell Malen.

Como 4-2-3-1AS Roma 3-4-2-1

Mecz poprowadzi Michael Fabbri. Trenerem zespołu Como jest Cesc Fabregas, a zespołu AS Roma Gian Piero Gasperini. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.

W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?

Najbliższy rynek według danych
powyżej 2,5 bramki

Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 70,0%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 3,2 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.

Kupony i analizy w darmowej grupie

To wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Como – AS Roma: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.

Kupony na to spotkanie oraz analizy pozostałych meczów dnia znajdziesz w naszej darmowej grupie na Telegramie. Statystyki są punktem wyjścia, a w grupie pokazujemy krok po kroku, które z nich faktycznie coś zmieniają przed konkretnym meczem.

Gdzie oglądać mecz Como – AS Roma?

Mecz Como – AS Roma rozpoczyna się o godzinie 12:30, 11 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Eleven Sports w pakiecie Canal+, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.

Czy to dużo na tle innych rozgrywek?

Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 3,01 gola na mecz, 66,3% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 62,7% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Como i AS Roma są wysokie, czy zupełnie przeciętne.

Zespół taki jak Como czy AS Roma z BTTS w okolicach 66,3% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.

Czego te statystyki nie obejmują?

Te liczby mówią o tym, co już się wydarzyło, i nic nie wiedzą o dzisiejszym spotkaniu. Przy próbach z początku sezonu pojedynczy wynik zmienia obraz mocniej, niż podpowiada intuicja. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Como – AS Roma.

Jeśli mecz Como – AS Roma jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.

Zastrzeżenie. Ta strona nie jest poradą inwestycyjną ani zachętą do gry. Treści 18+. Hazard może uzależniać — jeśli czujesz, że tracisz kontrolę, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 albo ustaw limity u bukmachera.

Najczęstsze pytania

Skąd pochodzą statystyki meczu Como – AS Roma?

Liczby powstają u nas. Bierzemy surowe wyniki ostatnich spotkań Como oraz AS Roma i przeliczamy je własnym narzędziem. Każda wartość musi dać się odtworzyć z danych źródłowych — kontrola jest automatyczna i odrzuca całą stronę, jeśli choć jedna liczba się nie zgadza.

Czy podajecie typ na ten mecz?

Na tej stronie znajdziesz wskazanie kierunku, a nie gotowy typ na Como – AS Roma. Sama liczba bez kontekstu — składu, znaczenia meczu, aktualnego kursu — jest niepełna, więc konkretne propozycje publikujemy tam, gdzie możemy je uzasadnić i skorygować na bieżąco, czyli w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostaje materiał do własnej oceny.

Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?

Skrót BTTS oznacza „both teams to score” — obie drużyny trafiają do siatki. W tabeli powyżej pokazujemy, w jakiej części spotkań Como i AS Roma tak się stało. Wysoki wynik zwykle świadczy o otwartej grze, niski może mieć dwie zupełnie różne przyczyny: szczelną obronę albo problem ze zdobywaniem bramek. Rozróżnia je dopiero porównanie średnich strzelonych i straconych.

Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?

Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 11 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Como albo AS Roma znajdziesz już zaktualizowane wartości.

Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?

Kursy pochodzą z oferty Superbetu, STS i LV BET; datę i godzinę odczytu podajemy pod tabelą, a w dniu spotkania rano je odświeżamy. Statystyki z xG, mecze bezpośrednie i przewidywane składy obu drużyn udostępnia serwis statystyczny Superbetu, z którym współpracujemy. Kursy żyją do rozpoczęcia meczu, dlatego przed postawieniem zakładu warto zajrzeć do bieżącej oferty.

Sprawdź też

Analizy meczów
Promocje bukmacherskie
Statystyki drużyn
Statystyki lig
Poradniki
Zestawienia dnia

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP