Ekstraklasa • 20 września 2026

Piast Gliwice – Pogoń Szczecin
statystyki przed meczem

Forma, bramki i wskaźniki bramkowe obu drużyn z bieżącego sezonu.

Jak się skończyło

Piast Gliwice  1:2  Pogoń Szczecin

Jak skończył się mecz Piast Gliwice – Pogoń Szczecin?

Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:2, a padło w nim 3 bramki. Obie drużyny trafiły do siatki. Granica 2,5 bramki została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.

Piast Gliwice – Pogoń Szczecin — statystyki obu drużyn przed meczem
Ekstraklasa  •  20 września 2026  •  12:15
3,44gole na mecz2,25
1,78średnio strzela1,5
1,67średnio traci0,75
44,4%BTTS50,0%
55,6%over 2,537,5%
1,44punkty na mecz1,88

Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Piast Gliwice – Pogoń Szczecin. Wszystkie wskaźniki pochodzą z ich rozgrywek krajowych w bieżącym sezonie i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają.

Co mówią liczby przed meczem Piast Gliwice – Pogoń Szczecin?

Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Pogoń Szczecin zbiera średnio 1,88 punktu na mecz, a Piast Gliwice 1,44 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 8 spotkań, drugi 9 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Piast Gliwice — 1,78 gola na mecz wobec 1,5 u rywala.

Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Pogoń Szczecin — 0,75 bramki na mecz, podczas gdy Piast Gliwice traci średnio 1,67. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 28 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.

Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 44,4% i 50,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 55,6% u zespołu Piast Gliwice oraz 37,5% u zespołu Pogoń Szczecin, czyli 18,1 punktu procentowego różnicy.

Jak wypadają Piast Gliwice i Pogoń Szczecin w bezpośrednim zestawieniu?

W tabeli znajdziesz Piast Gliwice i Pogoń Szczecin opisane tym samym zestawem liczb. „Gole/mecz” oznacza sumę bramek w spotkaniach drużyny, a progi over mówią, jak często jej mecze przekraczały kolejne granice bramkowe.

WskaźnikPiast GliwicePogoń Szczecin
RozgrywkiEkstraklasaEkstraklasa
Rozegrane mecze98
Bilans W-R-P4-1-44-3-1
Punkty na mecz1,441,88
Bramki strzelone1612
Bramki stracone156
Średnio strzela1,781,5
Średnio traci1,670,75
Gole/mecz3,442,25
BTTS44,4%50,0%
Over 1,5100,0%75,0%
Over 2,555,6%37,5%
Over 3,522,2%25,0%
Czyste konta33
Mecze bez gola22
FormaRWWWPRRRWW

Która drużyna jest w lepszej formie?

Bilans zespołu Piast Gliwice w tym sezonie to 4-1-4, a zespołu Pogoń Szczecin — 4-3-1, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Piast Gliwice nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Pogoń Szczecin ma serię 2 zwycięstw z rzędu. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: RWWWP oraz RRRWW.

Ostatnie spotkania, jakie Piast Gliwice i Pogoń Szczecin rozegrały w swoich rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.

Piast Gliwice — ostatnie mecze

22.08 Legia Warszawa 1:1 R
29.08 Motor Lublin 2:0 W
04.09 GKS Katowice 3:0 W
14.09 Radomiak Radom 2:0 W
20.09 Pogoń Szczecin 1:2 P

Pogoń Szczecin — ostatnie mecze

23.08 Wisła Kraków 2:2 R
29.08 Zagłębie Lubin 0:0 R
07.09 Wisła Płock 1:1 R
13.09 Wieczysta Kraków 2:0 W
20.09 Piast Gliwice 2:1 W

Ile bramek pada w meczach tych drużyn?

W spotkaniach Piast Gliwice pada średnio 3,44 bramki, a w meczach Pogoń Szczecin — 2,25. Granicę 1,5 gola przekroczyło 100,0% meczów pierwszego zespołu i 75,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 55,6% i 37,5%, a próg 3,5 bramki 22,2% oraz 25,0%.

Czystych kont Piast Gliwice ma 3, a Pogoń Szczecin — 3. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 2, drugi 2. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.

Jak Piast Gliwice wypada u siebie, a Pogoń Szczecin na wyjeździe?

Ten mecz Piast Gliwice rozgrywa u siebie, a Pogoń Szczecin na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Piast Gliwice ma za sobą 5 meczów, ze średnią 2,4 gola strzelonego i 2,0 straconego oraz 80,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Pogoń Szczecin ma 3 mecze, ze średnią 1,33 gola strzelonego i 0,33 straconego oraz 33,3% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.

Łączna liczba bramek w domowych meczach Piast Gliwice wynosi średnio 4,4, a w wyjazdowych spotkaniach Pogoń Szczecin — 1,67. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 80,0% u gospodarza i 33,3% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.

W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?

Najbliższy rynek według danych
brak wyraźnego wskazania

Te liczby nie wskazują wyraźnie na nic. Uśredniony odsetek meczów powyżej 2,5 bramki wynosi 46,5%, wskaźnik BTTS 47,2%, a różnica w dorobku punktowym to 0,44 punktu na mecz. Wszystkie trzy wartości leżą zbyt blisko przeciętnej, żeby cokolwiek z nich wynikało — i takie mecze najczęściej po prostu odpuszczamy.

Kupony i analizy w darmowej grupie

To wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Piast Gliwice – Pogoń Szczecin: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Zanim cokolwiek z tego wykorzystasz, zestaw te liczby z aktualnymi kursami — bez tego nawet trafna tendencja bywa bezwartościowa.

Analizy i kupony na ten mecz publikujemy na bieżąco w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostają liczby, tam dochodzi kontekst: składy, znaczenie spotkania i to, czy w ogóle warto się nim zajmować.

Gdzie oglądać mecz Piast Gliwice – Pogoń Szczecin?

Mecz Piast Gliwice – Pogoń Szczecin rozpoczyna się o godzinie 12:15, 20 września 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Canal+ Sport oraz Canal+ online, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.

Czy to dużo na tle innych rozgrywek?

Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,88 gola na mecz, 64,5% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 59,2% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Piast Gliwice i Pogoń Szczecin są wysokie, czy zupełnie przeciętne.

Zespół taki jak Piast Gliwice czy Pogoń Szczecin z BTTS w okolicach 64,5% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.

Czego te statystyki nie obejmują?

Wskaźniki opisują dotychczasowy przebieg sezonu, a nie to, co stanie się dziś. Im krótsza seria meczów za nimi stoi, tym łatwiej pomylić przypadek z tendencją. Nie znajdziesz tu również informacji o składach, kontuzjach, zawieszeniach ani o wadze spotkania dla każdej ze stron — a to często właśnie te czynniki decydują o przebiegu meczu Piast Gliwice – Pogoń Szczecin.

Jeśli mecz Piast Gliwice – Pogoń Szczecin jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.

Zastrzeżenie. Ta strona nie jest poradą inwestycyjną ani zachętą do gry. Treści 18+. Hazard może uzależniać — jeśli czujesz, że tracisz kontrolę, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 albo ustaw limity u bukmachera.

Najczęstsze pytania

Skąd pochodzą statystyki meczu Piast Gliwice – Pogoń Szczecin?

Podstawą są surowe wyniki spotkań Piast Gliwice i Pogoń Szczecin z bieżącego sezonu ich rozgrywek krajowych, przeliczane naszym własnym kodem. Zanim liczba trafi na stronę, automat sprawdza, czy wynika z danych źródłowych; wartość, której nie da się potwierdzić, blokuje publikację całej strony, a nie tylko pojedynczego zdania.

Czy podajecie typ na ten mecz?

Na tej stronie znajdziesz wskazanie kierunku, a nie gotowy typ na Piast Gliwice – Pogoń Szczecin. Sama liczba bez kontekstu — składu, znaczenia meczu, aktualnego kursu — jest niepełna, więc konkretne propozycje publikujemy tam, gdzie możemy je uzasadnić i skorygować na bieżąco, czyli w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostaje materiał do własnej oceny.

Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?

Skrót BTTS oznacza „both teams to score” — obie drużyny trafiają do siatki. W tabeli powyżej pokazujemy, w jakiej części spotkań Piast Gliwice i Pogoń Szczecin tak się stało. Wysoki wynik zwykle świadczy o otwartej grze, niski może mieć dwie zupełnie różne przyczyny: szczelną obronę albo problem ze zdobywaniem bramek. Rozróżnia je dopiero porównanie średnich strzelonych i straconych.

Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?

Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 20 września 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Piast Gliwice albo Pogoń Szczecin znajdziesz już zaktualizowane wartości.

Sprawdź też

Analizy meczów
Promocje bukmacherskie
Statystyki drużyn
Statystyki lig
Poradniki
Zestawienia dnia

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP