Premier League • 20 września 2026

Bournemouth – Liverpool
statystyki przed meczem

Forma, bramki i wskaźniki bramkowe obu drużyn z bieżącego sezonu.

Jak się skończyło

Bournemouth  0:1  Liverpool

Jak skończył się mecz Bournemouth – Liverpool?

Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:1, a padło w nim 1 bramka. Jedna z drużyn nie zdobyła gola, więc zakład BTTS nie wszedł. Granica 2,5 bramki nie została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.

Bournemouth – Liverpool — statystyki obu drużyn przed meczem
Premier League  •  20 września 2026  •  15:00
BournemouthPRRRP
VS
LiverpoolRRWRW
2,8gole na mecz2,2
1,2średnio strzela1,4
1,6średnio traci0,8
80,0%BTTS40,0%
60,0%over 2,540,0%
0,6punkty na mecz1,8

Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Bournemouth – Liverpool. Wszystkie wskaźniki pochodzą z ich rozgrywek krajowych w bieżącym sezonie i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają.

Co mówią liczby przed meczem Bournemouth – Liverpool?

Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Liverpool zbiera średnio 1,8 punktu na mecz, a Bournemouth 0,6 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 5 spotkań, drugi 5 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Liverpool — 1,4 gola na mecz wobec 1,2 u rywala.

Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Liverpool — 0,8 bramki na mecz, podczas gdy Bournemouth traci średnio 1,6. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 13 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej ostrożnej.

Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 80,0% u zespołu Bournemouth wobec 40,0% u zespołu Liverpool. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 60,0% u zespołu Bournemouth oraz 40,0% u zespołu Liverpool, czyli 20,0 punktu procentowego różnicy.

Jak wypadają Bournemouth i Liverpool w bezpośrednim zestawieniu?

W tabeli znajdziesz Bournemouth i Liverpool opisane tym samym zestawem liczb. „Gole/mecz” oznacza sumę bramek w spotkaniach drużyny, a progi over mówią, jak często jej mecze przekraczały kolejne granice bramkowe.

WskaźnikBournemouthLiverpool
RozgrywkiPremier LeaguePremier League
Rozegrane mecze55
Bilans W-R-P0-3-22-3-0
Punkty na mecz0,61,8
Bramki strzelone67
Bramki stracone84
Średnio strzela1,21,4
Średnio traci1,60,8
Gole/mecz2,82,2
BTTS80,0%40,0%
Over 1,580,0%60,0%
Over 2,560,0%40,0%
Over 3,540,0%40,0%
Czyste konta03
Mecze bez gola11
FormaPRRRPRRWRW

Która drużyna jest w lepszej formie?

Bilans zespołu Bournemouth w tym sezonie to 0-3-2, a zespołu Liverpool — 2-3-0, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Bournemouth nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Liverpool nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: PRRRP oraz RRWRW.

Ostatnie spotkania, jakie Bournemouth i Liverpool rozegrały w swoich rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.

Bournemouth — ostatnie mecze

23.08 Manchester City 1:2 P
29.08 Everton 1:1 R
05.09 Newcastle 2:2 R
12.09 Brentford 2:2 R
20.09 Liverpool 0:1 P

Liverpool — ostatnie mecze

23.08 Newcastle 2:2 R
29.08 Nottingham 2:2 R
04.09 Ipswich 2:0 W
12.09 Fulham 0:0 R
20.09 Bournemouth 1:0 W

Ile bramek pada w meczach tych drużyn?

W spotkaniach Bournemouth pada średnio 2,8 bramki, a w meczach Liverpool — 2,2. Granicę 1,5 gola przekroczyło 80,0% meczów pierwszego zespołu i 60,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 60,0% i 40,0%, a próg 3,5 bramki 40,0% oraz 40,0%.

Czystych kont Bournemouth ma 0, a Liverpool — 3. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 1, drugi 1. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.

Jak Bournemouth wypada u siebie, a Liverpool na wyjeździe?

Ten mecz Bournemouth rozgrywa u siebie, a Liverpool na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Bournemouth ma za sobą 3 mecze, ze średnią 1,0 gola strzelonego i 1,33 straconego oraz 33,3% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Liverpool ma 3 mecze, ze średnią 1,67 gola strzelonego i 0,67 straconego oraz 33,3% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.

Łączna liczba bramek w domowych meczach Bournemouth wynosi średnio 2,33, a w wyjazdowych spotkaniach Liverpool — 2,33. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 66,7% u gospodarza i 33,3% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.

W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?

Najbliższy rynek według danych
wygrana zespołu Liverpool

Najwyraźniejsza różnica dotyczy dorobku punktowego. Liverpool zbiera średnio 1,8 punktu na mecz w swojej lidze, a różnica względem rywala wynosi 1,2 punktu na spotkanie. Przy tak dużym rozjeździe formy to właśnie rozstrzygnięcie meczu jest tym, na co dane wskazują najmocniej.

Kupony i analizy w darmowej grupie

To wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Bournemouth – Liverpool: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Zanim cokolwiek z tego wykorzystasz, zestaw te liczby z aktualnymi kursami — bez tego nawet trafna tendencja bywa bezwartościowa.

Konkretne kupony i pełne analizy przed tym oraz pozostałymi meczami dnia publikujemy w darmowej grupie na Telegramie. Trafiają tam propozycje z uzasadnieniem, a nie same liczby — jeśli chcesz zobaczyć, jak z takich danych powstaje decyzja, to najprostsza droga.

Gdzie oglądać mecz Bournemouth – Liverpool?

Mecz Bournemouth – Liverpool rozpoczyna się o godzinie 15:00, 20 września 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Canal+ Sport oraz Viaplay, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.

Czy to dużo na tle innych rozgrywek?

Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,88 gola na mecz, 64,5% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 59,2% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Bournemouth i Liverpool są wysokie, czy zupełnie przeciętne.

Zespół taki jak Bournemouth czy Liverpool z BTTS w okolicach 64,5% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.

Czego te statystyki nie obejmują?

Statystyka opisuje przeszłość i nie przewiduje wyników. Krótkie serie z początku sezonu reagują na każdy pojedynczy mecz, więc jeden rezultat potrafi przesunąć dowolny wskaźnik o kilkanaście punktów procentowych. Nie znajdziesz tu również informacji o składach, kontuzjach, zawieszeniach ani o wadze spotkania dla każdej ze stron — a to często właśnie te czynniki decydują o przebiegu meczu Bournemouth – Liverpool.

Jeśli mecz Bournemouth – Liverpool jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.

Zastrzeżenie. Ta strona nie jest poradą inwestycyjną ani zachętą do gry. Treści 18+. Hazard może uzależniać — jeśli czujesz, że tracisz kontrolę, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 albo ustaw limity u bukmachera.

Najczęstsze pytania

Skąd pochodzą statystyki meczu Bournemouth – Liverpool?

Liczby powstają u nas. Bierzemy wyniki meczów Bournemouth oraz Liverpool z bieżącego sezonu rozgrywek krajowych i przeliczamy je własnym narzędziem, Każda wartość musi dać się odtworzyć z danych źródłowych — kontrola jest automatyczna i odrzuca całą stronę, jeśli choć jedna liczba się nie zgadza.

Czy podajecie typ na ten mecz?

Na tej stronie zatrzymujemy się na wskazaniu, w którą stronę przechylają się dane o Bournemouth i Liverpool. Gotowy typ wymaga rzeczy, których statystyka nie zawiera: informacji o składzie, wadze spotkania i aktualnych kursach. Dlatego kupony z uzasadnieniem publikujemy w darmowej grupie na Telegramie, a tę stronę traktujemy jako część analizy, którą robisz samodzielnie.

Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?

BTTS to skrót od angielskiego „both teams to score”, czyli sytuacji, w której obie drużyny zdobywają przynajmniej po jednej bramce. Dla Bournemouth i Liverpool podajemy go jako odsetek dotychczasowych meczów. Sama wartość nie mówi jeszcze wszystkiego: niska bywa zasługą dobrej obrony, ale równie często wynika z nieskuteczności w ataku, dlatego zawsze warto sprawdzić osobno bramki strzelone i stracone.

Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?

Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 20 września 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Bournemouth albo Liverpool znajdziesz już zaktualizowane wartości.

Sprawdź też

Analizy meczów
Promocje bukmacherskie
Statystyki drużyn
Statystyki lig
Poradniki
Zestawienia dnia

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP