Chelsea 5:1 Bournemouth
Jak skończył się mecz Chelsea – Bournemouth?
Spotkanie zakończyło się wynikiem 5:1, a padło w nim 6 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki. Granica 2,5 bramki została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.
Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Chelsea – Bournemouth. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu, historię bezpośrednich meczów oraz przewidywane składy.
Jakie są kursy na mecz Chelsea – Bournemouth?
Kursy Superbetu na ten mecz to 1,77 za wygraną zespołu Chelsea, 4,00 za remis i 4,10 za zwycięstwo zespołu Bournemouth. Bez marży bukmachera oznacza to mniej więcej 53% szans dla gospodarzy, 24% na remis i 23% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami STS i LV BET z tego samego odczytu.
| Zakład | STS | LV BET | |
|---|---|---|---|
| 1Chelsea | 1,77 | 1,70 | 1,77 |
| Xremis | 4,00 | 4,00 | 4,05 |
| 2Bournemouth | 4,10 | 4,40 | 4,35 |
| Obie drużyny strzelą | |||
| tak | 1,54 | — | 1,50 |
| nie | 2,47 | — | 2,50 |
| Liczba goli | |||
| powyżej 2,5 | 1,51 | — | 1,50 |
| poniżej 2,5 | 2,52 | — | 2,55 |
Rynek bramkowy w ofercie Superbetu: obie strzelą po 1,54, co odpowiada około 62% szans, i powyżej 2,5 gola po 1,51, czyli mniej więcej 63%. Dotychczasowe mecze obu zespołów to 80,0% i 80,0% spotkań z golami po obu stronach oraz 100,0% i 60,0% spotkań z co najmniej trzema bramkami. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „obie strzelą”: różnica to około 18 punktów procentowych.
Co mówią liczby przed meczem Chelsea – Bournemouth?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Chelsea zbiera średnio 1,4 punktu na mecz, a Bournemouth 0,6 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 5 spotkań, drugi 5 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Chelsea — 2,0 gola na mecz wobec 1,2 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Bournemouth — 1,6 bramki na mecz, podczas gdy Chelsea traci średnio 2,4. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 16 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.
Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 80,0% i 80,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 100,0% u zespołu Chelsea oraz 60,0% u zespołu Bournemouth, czyli 40,0 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Chelsea i Bournemouth w bezpośrednim zestawieniu?
Poniżej te same wskaźniki po obu stronach. Wartość „gole/mecz” liczymy dla Chelsea i Bournemouth jako sumę wszystkich bramek w meczach zespołu, niezależnie od tego, kto je zdobył. Wiersze over to procent spotkań, w których przekroczono kolejne progi bramkowe.
| Wskaźnik | Chelsea | Bournemouth |
|---|---|---|
| Rozgrywki | Premier League | Premier League |
| Rozegrane mecze | 5 | 5 |
| Bilans W-R-P | 2-1-2 | 0-3-2 |
| Punkty na mecz | 1,4 | 0,6 |
| Bramki strzelone | 10 | 6 |
| Bramki stracone | 12 | 8 |
| Średnio strzela | 2,0 | 1,2 |
| Średnio traci | 2,4 | 1,6 |
| Gole/mecz | 4,4 | 2,8 |
| BTTS | 80,0% | 80,0% |
| Over 1,5 | 100,0% | 80,0% |
| Over 2,5 | 100,0% | 60,0% |
| Over 3,5 | 60,0% | 40,0% |
| Czyste konta | 0 | 0 |
| Mecze bez gola | 1 | 1 |
| Forma | WWPRP | PRRRP |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Chelsea w tym sezonie to 2-1-2, a zespołu Bournemouth — 0-3-2, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Chelsea nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Bournemouth nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: WWPRP oraz PRRRP.
Ostatnie spotkania, jakie Chelsea i Bournemouth rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Chelsea — ostatnie mecze
Bournemouth — ostatnie mecze
Jak kończyły się dotychczasowe mecze Chelsea – Bournemouth?
Od 2015 roku te drużyny spotkały się 21 razy. Zespół Chelsea wygrał 12 meczów, zespół Bournemouth wygrał 4 mecze, a liczba remisów to 5. Ostatnie spotkanie, rozegrane 30.12.2025, zakończyło się wynikiem 2:2 (Chelsea – Bournemouth).
W 5 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 12 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 3 razy, a granicę 2,5 gola przekroczono 3 razy. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Chelsea pada średnio 4,4 bramki, a w meczach Bournemouth — 2,8. Granicę 1,5 gola przekroczyło 100,0% meczów pierwszego zespołu i 80,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 100,0% i 60,0%, a próg 3,5 bramki 60,0% oraz 40,0%.
Czystych kont Chelsea ma 0, a Bournemouth — 0. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 1, drugi 1. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają Chelsea i Bournemouth?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Chelsea ma średnio 1,5 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Bournemouth 1,3. Chelsea oddaje przeciętnie 14,4 strzału w meczu, z czego 5,2 celnego, a Bournemouth odpowiednio 13,6 i 5,2.
Chelsea strzela więcej, niż wynika z okazji: 2,0 gola na mecz przy xG 1,5. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. Bournemouth strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 1,2 gola na mecz przy xG 1,3. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak Chelsea wypada u siebie, a Bournemouth na wyjeździe?
Ten mecz Chelsea rozgrywa u siebie, a Bournemouth na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Chelsea ma za sobą 2 mecze, ze średnią 3,0 gola strzelonego i 2,5 straconego oraz 100,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Bournemouth ma 2 mecze, ze średnią 1,5 gola strzelonego i 2,0 straconego oraz 100,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Chelsea wynosi średnio 5,5, a w wyjazdowych spotkaniach Bournemouth — 3,5. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 100,0% u gospodarza i 100,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
Jakie są przewidywane składy Chelsea i Bournemouth?
Najpewniej Chelsea wyjdzie na boisko w ustawieniu 3-4-2-1: w bramce Emiliano Martinez, a w polu Wesley Fofana, Maxence Lacroix, Levi Colwill, Pedro Neto, Reece James, Moises Caicedo, Pep Chavarria, Cole Palmer, Morgan Rogers, Danny Welbeck.
Najpewniej Bournemouth wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Djordje Petrovic, a w polu Adam Smith, James Hill, Antonio Silva, Adrien Truffert, Tyler Adam, David Brooks, Rayan, Ryan Christie, Marcus Tavernier, Evanilson.
Mecz poprowadzi Samuel Barrott. Trenerem zespołu Chelsea jest Xabi Alonso, a zespołu Bournemouth Marco Rose. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 80,0%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 3,6 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Chelsea – Bournemouth: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Konkretne kupony i pełne analizy przed tym oraz pozostałymi meczami dnia publikujemy w darmowej grupie na Telegramie. Trafiają tam propozycje z uzasadnieniem, a nie same liczby — jeśli chcesz zobaczyć, jak z takich danych powstaje decyzja, to najprostsza droga.
Gdzie oglądać mecz Chelsea – Bournemouth?
Mecz Chelsea – Bournemouth rozpoczyna się o godzinie 16:00, 10 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Canal+ Sport oraz Viaplay, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,96 gola na mecz, 65,0% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 61,2% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Chelsea i Bournemouth są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Chelsea czy Bournemouth z BTTS w okolicach 65,0% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Statystyka opisuje przeszłość i nie przewiduje wyników. Krótkie serie z początku sezonu reagują na każdy pojedynczy mecz, więc jeden rezultat potrafi przesunąć dowolny wskaźnik o kilkanaście punktów procentowych. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Chelsea – Bournemouth.
Jeśli mecz Chelsea – Bournemouth jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Chelsea – Bournemouth?
Liczby powstają u nas. Bierzemy surowe wyniki ostatnich spotkań Chelsea oraz Bournemouth i przeliczamy je własnym narzędziem. Każda wartość musi dać się odtworzyć z danych źródłowych — kontrola jest automatyczna i odrzuca całą stronę, jeśli choć jedna liczba się nie zgadza.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Nie podajemy tu gotowego kuponu na mecz Chelsea – Bournemouth, bo strona ma pokazywać dane, a nie sprzedawać decyzję. Piszemy jedynie, w którą stronę przechylają się liczby, i zawsze dodajemy, czego nie obejmują. Propozycje z pełnym uzasadnieniem trafiają do darmowej grupy na Telegramie, gdzie widać cały tok rozumowania, łącznie z meczami, które uznajemy za nie do ruszenia.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
BTTS to skrót od angielskiego „both teams to score”, czyli sytuacji, w której obie drużyny zdobywają przynajmniej po jednej bramce. Dla Chelsea i Bournemouth podajemy go jako odsetek dotychczasowych meczów. Sama wartość nie mówi jeszcze wszystkiego: niska bywa zasługą dobrej obrony, ale równie często wynika z nieskuteczności w ataku, dlatego zawsze warto sprawdzić osobno bramki strzelone i stracone.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 10 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Chelsea albo Bournemouth znajdziesz już zaktualizowane wartości.
Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?
Kursy odczytujemy z publicznej oferty Superbetu, STS i LV BET, a rano w dniu meczu odświeżamy je na tej stronie. Średnie sezonu razem z xG, historię bezpośrednich spotkań i przewidywane składy bierzemy z serwisu statystycznego Superbetu, naszego partnera. Kursy zmieniają się aż do pierwszego gwizdka, więc przed zakładem sprawdź aktualną ofertę u bukmachera.