Finlandia 2:1 Albania
Jak skończył się mecz Finlandia – Albania?
Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1, a padło w nim 3 bramki. Obie drużyny trafiły do siatki. Granica 2,5 bramki została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.
Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Finlandia – Albania. Wszystkie wskaźniki pochodzą z oficjalnych meczów reprezentacji i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu oraz przewidywane składy.
Jakie są kursy na mecz Finlandia – Albania?
Kursy Superbetu na ten mecz to 2,42 za wygraną zespołu Finlandia, 3,05 za remis i 3,15 za zwycięstwo zespołu Albania. Bez marży bukmachera oznacza to mniej więcej 39% szans dla gospodarzy, 31% na remis i 30% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.
| Zakład | LV BET | |
|---|---|---|
| 1Finlandia | 2,42 | 2,40 |
| Xremis | 3,05 | 3,15 |
| 2Albania | 3,15 | 3,15 |
| Obie drużyny strzelą | ||
| tak | 2,07 | 2,05 |
| nie | 1,71 | 1,70 |
| Liczba goli | ||
| powyżej 2,5 | 2,50 | 2,50 |
| poniżej 2,5 | 1,52 | 1,52 |
Kurs Superbetu 2,07 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 45% szans. W meczach zespołu Finlandia obie strony trafiały w 20,0% spotkań, a w meczach zespołu Albania w 20,0%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 2,50, czyli około 38%, przy 40,0% i 40,0% takich meczów u obu drużyn. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „obie strzelą”: różnica to około 25 punktów procentowych.
Co mówią liczby przed meczem Finlandia – Albania?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Albania zbiera średnio 2,0 punktu na mecz, a Finlandia 0,8 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 5 spotkań, drugi 5 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Finlandia — 1,6 gola na mecz wobec 1,4 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Albania — 0,4 bramki na mecz, podczas gdy Finlandia traci średnio 1,2. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 15 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej ostrożnej.
Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 20,0% i 20,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 40,0% u zespołu Finlandia oraz 40,0% u zespołu Albania, czyli 0,0 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Finlandia i Albania w bezpośrednim zestawieniu?
Tabela zestawia Finlandia i Albania w tych samych kategoriach. „Gole/mecz” to łączna liczba bramek w spotkaniach danej drużyny — strzelonych i straconych razem. Wiersze over pokazują odsetek meczów, w których padło odpowiednio więcej niż półtorej, dwie i pół oraz trzy i pół bramki.
| Wskaźnik | Finlandia | Albania |
|---|---|---|
| Rozgrywki | mecze reprezentacji | mecze reprezentacji |
| Rozegrane mecze | 5 | 5 |
| Bilans W-R-P | 1-1-3 | 3-1-1 |
| Punkty na mecz | 0,8 | 2,0 |
| Bramki strzelone | 8 | 7 |
| Bramki stracone | 6 | 2 |
| Średnio strzela | 1,6 | 1,4 |
| Średnio traci | 1,2 | 0,4 |
| Gole/mecz | 2,8 | 1,8 |
| BTTS | 20,0% | 20,0% |
| Over 1,5 | 60,0% | 60,0% |
| Over 2,5 | 40,0% | 40,0% |
| Over 3,5 | 40,0% | 0,0% |
| Czyste konta | 2 | 4 |
| Mecze bez gola | 3 | 1 |
| Forma | PPPWR | WRPWW |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Finlandia w tym sezonie to 1-1-3, a zespołu Albania — 3-1-1, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Finlandia nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Albania ma serię 2 zwycięstw z rzędu. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: PPPWR oraz WRPWW.
Ostatnie spotkania, jakie Finlandia i Albania rozegrały w oficjalnych meczach reprezentacji, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Finlandia — ostatnie mecze
Albania — ostatnie mecze
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Finlandia pada średnio 2,8 bramki, a w meczach Albania — 1,8. Granicę 1,5 gola przekroczyło 60,0% meczów pierwszego zespołu i 60,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 40,0% i 40,0%, a próg 3,5 bramki 40,0% oraz 0,0%.
Czystych kont Finlandia ma 2, a Albania — 4. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 3, drugi 1. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają Finlandia i Albania?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Finlandia ma średnio 2,3 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Albania 2,3. Finlandia oddaje przeciętnie 16,0 strzału w meczu, z czego 6,5 celnego, a Albania odpowiednio 17,0 i 5,5.
Finlandia strzela więcej, niż wynika z okazji: 3,5 gola na mecz przy xG 2,3. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. Albania strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 2,5 gola na mecz przy xG 2,3. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak Finlandia wypada u siebie, a Albania na wyjeździe?
Ten mecz Finlandia rozgrywa u siebie, a Albania na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Finlandia ma za sobą 3 mecze, ze średnią 0,33 gola strzelonego i 1,67 straconego oraz 33,3% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Albania ma 2 mecze, ze średnią 2,0 gola strzelonego i 0,0 straconego oraz 50,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Finlandia wynosi średnio 2,0, a w wyjazdowych spotkaniach Albania — 2,0. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 33,3% u gospodarza i 0,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
Jakie są przewidywane składy Finlandia i Albania?
Najpewniej Finlandia wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-4-2: w bramce Lukas Hradecky, a w polu Adam Stahl, Ville Koski, Tony Miettinen, Juho Lahteenmaki, Leo Walta, Glen Kamara, Kaan Kairinen, Adam Markhiyev, Topi Keskinen, Joel Pohjanpalo.
Najpewniej Albania wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-3-3: w bramce Alen Sherri, a w polu Samuele Sina, Ardian Ismajli, Berat Djimsiti, Mario Mitaj, Anis Mehmeti, Juljan Shehu, Kristjan Asllani, Myrto Uzuni, Rey Manaj, Ernest Muçi.
Trenerem zespołu Finlandia jest Jacob Friis, a zespołu Albania Rolando Maran. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Dane przechylają się w stronę meczu, w którym trafi tylko jedna ekipa. Uśredniony wskaźnik BTTS wynosi dla tej pary 20,0%, co oznacza, że w zdecydowanej większości dotychczasowych spotkań obu zespołów jedna ze stron zostawała bez gola.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Finlandia – Albania: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Analizy i kupony na ten mecz publikujemy na bieżąco w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostają liczby, tam dochodzi kontekst: składy, znaczenie spotkania i to, czy w ogóle warto się nim zajmować.
Gdzie oglądać mecz Finlandia – Albania?
Mecz Finlandia – Albania rozpoczyna się o godzinie 15:00, 3 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Polsat Sport oraz TVP przy meczach reprezentacji Polski, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,94 gola na mecz, 65,4% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 60,3% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Finlandia i Albania są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Finlandia czy Albania z BTTS w okolicach 65,4% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Wskaźniki opisują dotychczasowy przebieg sezonu, a nie to, co stanie się dziś. Im krótsza seria meczów za nimi stoi, tym łatwiej pomylić przypadek z tendencją. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Finlandia – Albania.
Jeśli mecz Finlandia – Albania jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Finlandia – Albania?
Podstawą są surowe wyniki ostatnich spotkań Finlandia i Albania, przeliczane naszym własnym kodem. Zanim liczba trafi na stronę, automat sprawdza, czy wynika z danych źródłowych; wartość, której nie da się potwierdzić, blokuje publikację całej strony, a nie tylko pojedynczego zdania.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Nie podajemy tu gotowego kuponu na mecz Finlandia – Albania, bo strona ma pokazywać dane, a nie sprzedawać decyzję. Piszemy jedynie, w którą stronę przechylają się liczby, i zawsze dodajemy, czego nie obejmują. Propozycje z pełnym uzasadnieniem trafiają do darmowej grupy na Telegramie, gdzie widać cały tok rozumowania, łącznie z meczami, które uznajemy za nie do ruszenia.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
BTTS, czyli „both teams to score”, to zdarzenie, w którym gola strzelają obie strony. W zestawieniu Finlandia i Albania podajemy je jako procent meczów z takim wynikiem. Ta sama liczba może opisywać drużynę z bardzo dobrą obroną i drużynę, która po prostu nie potrafi trafić — dlatego obok zawsze podajemy średnią bramek strzelonych i straconych.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 3 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Finlandia albo Albania znajdziesz już zaktualizowane wartości.
Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?
Kursy pochodzą z oferty Superbetu i LV BET; datę i godzinę odczytu podajemy pod tabelą, a w dniu spotkania rano je odświeżamy. Statystyki z xG, mecze bezpośrednie i przewidywane składy obu drużyn udostępnia serwis statystyczny Superbetu, z którym współpracujemy. Kursy żyją do rozpoczęcia meczu, dlatego przed postawieniem zakładu warto zajrzeć do bieżącej oferty.