Serie A • 20 września 2026

Frosinone – Como
statystyki przed meczem

Forma, bramki i wskaźniki bramkowe obu drużyn z bieżącego sezonu.

Jak się skończyło

Frosinone  2:0  Como

Jak skończył się mecz Frosinone – Como?

Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0, a padło w nim 2 bramki. Jedna z drużyn nie zdobyła gola, więc zakład BTTS nie wszedł. Granica 2,5 bramki nie została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.

Frosinone – Como — statystyki obu drużyn przed meczem
Serie A  •  20 września 2026  •  15:00
FrosinonePWWRW
VS
ComoRWWWP
Autor: Kamil Pietrzak Aktualizacja: 20 września 2026 Dane: wyniki sezonu liczone przez nas 18+ · graj odpowiedzialnie
2,6gole na mecz3,0
1,8średnio strzela1,8
0,8średnio traci1,2
40,0%BTTS80,0%
40,0%over 2,560,0%
2,0punkty na mecz2,0

Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Frosinone – Como. Wszystkie wskaźniki pochodzą z ich rozgrywek krajowych w bieżącym sezonie i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają.

Co mówią liczby przed meczem Frosinone – Como?

Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Frosinone zbiera średnio 2,0 punktu na mecz, a Como 2,0 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 5 spotkań, drugi 5 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Frosinone — 1,8 gola na mecz wobec 1,8 u rywala.

Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Frosinone — 0,8 bramki na mecz, podczas gdy Como traci średnio 1,2. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 18 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.

Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 40,0% u zespołu Frosinone wobec 80,0% u zespołu Como. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 40,0% u zespołu Frosinone oraz 60,0% u zespołu Como, czyli 20,0 punktu procentowego różnicy.

Jak wypadają Frosinone i Como w bezpośrednim zestawieniu?

Tabela zestawia Frosinone i Como w tych samych kategoriach. „Gole/mecz” to łączna liczba bramek w spotkaniach danej drużyny — strzelonych i straconych razem. Wiersze over pokazują odsetek meczów, w których padło odpowiednio więcej niż półtorej, dwie i pół oraz trzy i pół bramki.

WskaźnikFrosinoneComo
RozgrywkiSerie ASerie A
Rozegrane mecze55
Bilans W-R-P3-1-13-1-1
Punkty na mecz2,02,0
Bramki strzelone99
Bramki stracone46
Średnio strzela1,81,8
Średnio traci0,81,2
Gole/mecz2,63,0
BTTS40,0%80,0%
Over 1,580,0%100,0%
Over 2,540,0%60,0%
Over 3,520,0%20,0%
Czyste konta20
Mecze bez gola11
FormaPWWRWRWWWP

Która drużyna jest w lepszej formie?

Bilans zespołu Frosinone w tym sezonie to 3-1-1, a zespołu Como — 3-1-1, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Frosinone nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Como nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: PWWRW oraz RWWWP.

Ostatnie spotkania, jakie Frosinone i Como rozegrały w swoich rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.

Frosinone — ostatnie mecze

23.08 Juventus 0:1 P
29.08 Fiorentina 3:0 W
06.09 Venezia 3:2 W
12.09 Genoa 1:1 R
20.09 Como 2:0 W

Como — ostatnie mecze

22.08 Udinese 1:1 R
30.08 Napoli 2:1 W
04.09 Genoa 4:1 W
14.09 Parma 2:1 W
20.09 Frosinone 0:2 P

Ile bramek pada w meczach tych drużyn?

W spotkaniach Frosinone pada średnio 2,6 bramki, a w meczach Como — 3,0. Granicę 1,5 gola przekroczyło 80,0% meczów pierwszego zespołu i 100,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 40,0% i 60,0%, a próg 3,5 bramki 20,0% oraz 20,0%.

Czystych kont Frosinone ma 2, a Como — 0. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 1, drugi 1. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.

Jak Frosinone wypada u siebie, a Como na wyjeździe?

Ten mecz Frosinone rozgrywa u siebie, a Como na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Frosinone ma za sobą 3 mecze, ze średnią 1,67 gola strzelonego i 1,0 straconego oraz 33,3% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Como ma 4 mecze, ze średnią 1,75 gola strzelonego i 1,25 straconego oraz 50,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.

Łączna liczba bramek w domowych meczach Frosinone wynosi średnio 2,67, a w wyjazdowych spotkaniach Como — 3,0. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 33,3% u gospodarza i 75,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.

W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?

Najbliższy rynek według danych
brak wyraźnego wskazania

Te liczby nie wskazują wyraźnie na nic. Uśredniony odsetek meczów powyżej 2,5 bramki wynosi 50,0%, wskaźnik BTTS 60,0%, a różnica w dorobku punktowym to 0,0 punktu na mecz. Wszystkie trzy wartości leżą zbyt blisko przeciętnej, żeby cokolwiek z nich wynikało — i takie mecze najczęściej po prostu odpuszczamy.

Kupony i analizy w darmowej grupie

To wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Frosinone – Como: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Zanim cokolwiek z tego wykorzystasz, zestaw te liczby z aktualnymi kursami — bez tego nawet trafna tendencja bywa bezwartościowa.

Gotowe propozycje na ten mecz razem z uzasadnieniem wrzucamy do darmowej grupy na Telegramie. Ta strona pokazuje surowe liczby, grupa pokazuje, co z nimi robimy — łącznie z sytuacjami, w których uznajemy, że lepiej dane spotkanie odpuścić.

Gdzie oglądać mecz Frosinone – Como?

Mecz Frosinone – Como rozpoczyna się o godzinie 15:00, 20 września 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Eleven Sports w pakiecie Canal+, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.

Czy to dużo na tle innych rozgrywek?

Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,88 gola na mecz, 64,5% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 59,2% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Frosinone i Como są wysokie, czy zupełnie przeciętne.

Zespół taki jak Frosinone czy Como z BTTS w okolicach 64,5% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.

Czego te statystyki nie obejmują?

Wskaźniki opisują dotychczasowy przebieg sezonu, a nie to, co stanie się dziś. Im krótsza seria meczów za nimi stoi, tym łatwiej pomylić przypadek z tendencją. Nie znajdziesz tu również informacji o składach, kontuzjach, zawieszeniach ani o wadze spotkania dla każdej ze stron — a to często właśnie te czynniki decydują o przebiegu meczu Frosinone – Como.

Jeśli mecz Frosinone – Como jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.

Zastrzeżenie. Ta strona nie jest poradą inwestycyjną ani zachętą do gry. Treści 18+. Hazard może uzależniać — jeśli czujesz, że tracisz kontrolę, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 albo ustaw limity u bukmachera.

Najczęstsze pytania

Skąd pochodzą statystyki meczu Frosinone – Como?

Wszystkie wskaźniki wyliczamy sami z surowych wyników meczów Frosinone i Como w bieżącym sezonie ich rozgrywek krajowych. Wyniki pobieramy automatycznie, a każda liczba przed publikacją przechodzi maszynową kontrolę zgodności z danymi źródłowymi — jeśli którejkolwiek nie da się potwierdzić, strona w ogóle nie powstaje.

Czy podajecie typ na ten mecz?

Na tej stronie znajdziesz wskazanie kierunku, a nie gotowy typ na Frosinone – Como. Sama liczba bez kontekstu — składu, znaczenia meczu, aktualnego kursu — jest niepełna, więc konkretne propozycje publikujemy tam, gdzie możemy je uzasadnić i skorygować na bieżąco, czyli w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostaje materiał do własnej oceny.

Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?

BTTS, czyli „both teams to score”, to zdarzenie, w którym gola strzelają obie strony. W zestawieniu Frosinone i Como podajemy je jako procent meczów z takim wynikiem. Ta sama liczba może opisywać drużynę z bardzo dobrą obroną i drużynę, która po prostu nie potrafi trafić — dlatego obok zawsze podajemy średnią bramek strzelonych i straconych.

Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?

Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 20 września 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Frosinone albo Como znajdziesz już zaktualizowane wartości.

Sprawdź też

Analizy meczów
Promocje bukmacherskie
Statystyki drużyn
Statystyki lig
Poradniki
Zestawienia dnia

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP