Liga Narodów • 2 października 2026

Kazachstan – Mołdawia
statystyki przed meczem

Kursy bukmacherów, xG, historia spotkań, przewidywane składy i statystyki obu drużyn.

Jak się skończyło

Kazachstan  1:2  Mołdawia

Jak skończył się mecz Kazachstan – Mołdawia?

Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:2, a padło w nim 3 bramki. Obie drużyny trafiły do siatki. Granica 2,5 bramki została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.

Kazachstan – Mołdawia — statystyki obu drużyn przed meczem
Liga Narodów  •  2 października 2026  •  16:00
KazachstanPPPRP
VS
MołdawiaPWPR
Stadion: Astana Arena
Autor: Kamil Pietrzak Aktualizacja: 2 października 2026 Dane: wyniki sezonu liczone przez nas, kursy Superbet i LV BET, statystyki meczowe Superbetu 18+ · graj odpowiedzialnie
2,6gole na mecz1,5
0,4średnio strzela0,5
2,2średnio traci1,0
40,0%BTTS25,0%
40,0%over 2,50,0%
0,2punkty na mecz1,0

Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Kazachstan – Mołdawia. Wszystkie wskaźniki pochodzą z oficjalnych meczów reprezentacji i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu, historię bezpośrednich meczów oraz przewidywane składy.

Jakie są kursy na mecz Kazachstan – Mołdawia?

Superbet wycenia wygraną zespołu Kazachstan na 1,90, remis na 3,35, a zwycięstwo zespołu Mołdawia na 4,25. Po odjęciu marży bukmachera daje to około 50% szans gospodarzom, 28% na remis i 22% gościom. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.

ZakładLV BET
1Kazachstan1,901,90
Xremis3,353,30
2Mołdawia4,254,50
Obie drużyny strzelą
tak2,002,02
nie1,771,75
Liczba goli
powyżej 2,52,252,27
poniżej 2,51,641,62
Kursy z 02.10, godz. 06:34 · zmieniają się aż do pierwszego gwizdka
Szansa według kursów Superbetu po odjęciu marży
50%Kazachstan
28%remis
22%Mołdawia

Rynek bramkowy w ofercie Superbetu: obie strzelą po 2,00, co odpowiada około 47% szans, i powyżej 2,5 gola po 2,25, czyli mniej więcej 42%. Dotychczasowe mecze obu zespołów to 40,0% i 25,0% spotkań z golami po obu stronach oraz 40,0% i 0,0% spotkań z co najmniej trzema bramkami. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „powyżej 2,5 gola”: różnica to około 22 punktów procentowych.

Co mówią liczby przed meczem Kazachstan – Mołdawia?

Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Mołdawia zbiera średnio 1,0 punktu na mecz, a Kazachstan 0,2 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 4 spotkania, drugi 5 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Mołdawia — 0,5 gola na mecz wobec 0,4 u rywala.

Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Mołdawia — 1,0 bramki na mecz, podczas gdy Kazachstan traci średnio 2,2. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 4 bramki, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej ostrożnej.

Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 40,0% i 25,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 40,0% u zespołu Kazachstan oraz 0,0% u zespołu Mołdawia, czyli 40,0 punktu procentowego różnicy.

Jak wypadają Kazachstan i Mołdawia w bezpośrednim zestawieniu?

Tabela zestawia Kazachstan i Mołdawia w tych samych kategoriach. „Gole/mecz” to łączna liczba bramek w spotkaniach danej drużyny — strzelonych i straconych razem. Wiersze over pokazują odsetek meczów, w których padło odpowiednio więcej niż półtorej, dwie i pół oraz trzy i pół bramki.

WskaźnikKazachstanMołdawia
Rozgrywkimecze reprezentacjimecze reprezentacji
Rozegrane mecze54
Bilans W-R-P0-1-41-1-2
Punkty na mecz0,21,0
Bramki strzelone22
Bramki stracone114
Średnio strzela0,40,5
Średnio traci2,21,0
Gole/mecz2,61,5
BTTS40,0%25,0%
Over 1,580,0%50,0%
Over 2,540,0%0,0%
Over 3,520,0%0,0%
Czyste konta01
Mecze bez gola32
FormaPPPRPPWPR

Która drużyna jest w lepszej formie?

Bilans zespołu Kazachstan w tym sezonie to 0-1-4, a zespołu Mołdawia — 1-1-2, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Kazachstan nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Mołdawia nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: PPPRP oraz PWPR.

Ostatnie spotkania, jakie Kazachstan i Mołdawia rozegrały w oficjalnych meczach reprezentacji, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.

Kazachstan — ostatnie mecze

13.10 Słowenia 0:1 P
14.11 Austria 0:2 P
17.11 Norwegia 0:5 P
26.09 Wyspy Owcze 1:1 R
29.09 Słowacja 1:2 P

Mołdawia — ostatnie mecze

13.10 Malta 0:1 P
16.11 Andora 1:0 W
26.09 Słowacja 0:2 P
29.09 Wyspy Owcze 1:1 R

Jak kończyły się dotychczasowe mecze Kazachstan – Mołdawia?

Od 2008 roku te drużyny spotkały się 7 razy. Zespół Kazachstan wygrał 4 mecze, zespół Mołdawia wygrał 2 mecze, a liczba remisów to 1. Ostatnie spotkanie, rozegrane 29.03.2022, zakończyło się wynikiem 5:5 (Kazachstan – Mołdawia).

4Kazachstan
1remisy
2Mołdawia

W 5 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 14 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 2 razy, a granicę 2,5 gola przekroczono 2 razy. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.

29.03.2022 Kazachstan – Mołdawia 5:5 R
24.03.2022 Mołdawia – Kazachstan 1:2 W
21.02.2019 Kazachstan – Mołdawia 0:0 R
18.02.2015 Mołdawia – Kazachstan 0:0 R
06.02.2013 Mołdawia – Kazachstan 0:1 W

Ile bramek pada w meczach tych drużyn?

W spotkaniach Kazachstan pada średnio 2,6 bramki, a w meczach Mołdawia — 1,5. Granicę 1,5 gola przekroczyło 80,0% meczów pierwszego zespołu i 50,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 40,0% i 0,0%, a próg 3,5 bramki 20,0% oraz 0,0%.

Czystych kont Kazachstan ma 0, a Mołdawia — 1. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 3, drugi 2. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.

Ile okazji stwarzają Kazachstan i Mołdawia?

Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Kazachstan ma średnio 0,3 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Mołdawia 1,1. Kazachstan oddaje przeciętnie 6,5 strzału w meczu, z czego 2,0 celnego, a Mołdawia odpowiednio 15,0 i 2,5.

Kazachstanśrednio na meczMołdawia
0,3xG1,1
0,5stworzone okazje1,5
6,5strzały15,0
2,0celne strzały2,5
41,5%posiadanie piłki51,0%
3,0rzuty rożne5,0
2,0żółte kartki0,5
14,0faule12,0

Kazachstan strzela więcej, niż wynika z okazji: 1,0 gola na mecz przy xG 0,3. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. Mołdawia marnuje część sytuacji: zdobywa 0,5 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 1,1. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.

Jak Kazachstan wypada u siebie, a Mołdawia na wyjeździe?

Ten mecz Kazachstan rozgrywa u siebie, a Mołdawia na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Kazachstan ma za sobą 2 mecze, ze średnią 0,0 gola strzelonego i 1,5 straconego oraz 0,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Mołdawia ma 3 mecze, ze średnią 0,33 gola strzelonego i 1,0 straconego oraz 0,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.

Łączna liczba bramek w domowych meczach Kazachstan wynosi średnio 1,5, a w wyjazdowych spotkaniach Mołdawia — 1,33. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 0,0% u gospodarza i 0,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.

Jakie są przewidywane składy Kazachstan i Mołdawia?

Najpewniej Kazachstan wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Stas Pokatilov, a w polu Arsen Ashirbek, Temirlan Yerlanov, Nuraly Alip, Nauryzbek Zhagorov, Damir Kassabulat, Dinmukhamed Karaman, Ismail Bekbolat, Zhasulan Amir, Stanislav Basmanov, Ramazan Karimov.

Najpewniej Mołdawia wyjdzie na boisko w ustawieniu 3-5-1-1: w bramce Dumitru Celeadnic, a w polu Catalin Cucos, Iurie Iovu, Mihail Gherasimencov, Danila Forov, Vladimir Fratea, Sergiu Perciun, Victor Stina, Oleg Reabciuk, Dmitri Mandricenco, Petru Popescu.

Kazachstan 4-2-3-1Mołdawia 3-5-1-1

Trenerem zespołu Kazachstan jest John van't Schip, a zespołu Mołdawia Lilian Popescu. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.

W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?

Najbliższy rynek według danych
poniżej 2,5 bramki

Dane wskazują na spotkanie zamknięte. Uśredniony odsetek meczów powyżej 2,5 gola to dla tej pary zaledwie 20,0%, przy średniej 2,05 bramki na mecz. Obie drużyny grają dotąd nisko punktowane spotkania i w tę stronę prowadzą te liczby.

Kupony i analizy w darmowej grupie

To wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Kazachstan – Mołdawia: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.

Konkretne kupony i pełne analizy przed tym oraz pozostałymi meczami dnia publikujemy w darmowej grupie na Telegramie. Trafiają tam propozycje z uzasadnieniem, a nie same liczby — jeśli chcesz zobaczyć, jak z takich danych powstaje decyzja, to najprostsza droga.

Gdzie oglądać mecz Kazachstan – Mołdawia?

Mecz Kazachstan – Mołdawia rozpoczyna się o godzinie 16:00, 2 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Polsat Sport oraz TVP przy meczach reprezentacji Polski, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.

Czy to dużo na tle innych rozgrywek?

Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,94 gola na mecz, 65,4% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 60,3% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Kazachstan i Mołdawia są wysokie, czy zupełnie przeciętne.

Zespół taki jak Kazachstan czy Mołdawia z BTTS w okolicach 65,4% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.

Czego te statystyki nie obejmują?

Te liczby mówią o tym, co już się wydarzyło, i nic nie wiedzą o dzisiejszym spotkaniu. Przy próbach z początku sezonu pojedynczy wynik zmienia obraz mocniej, niż podpowiada intuicja. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Kazachstan – Mołdawia.

Jeśli mecz Kazachstan – Mołdawia jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.

Zastrzeżenie. Ta strona nie jest poradą inwestycyjną ani zachętą do gry. Treści 18+. Hazard może uzależniać — jeśli czujesz, że tracisz kontrolę, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 albo ustaw limity u bukmachera.

Najczęstsze pytania

Skąd pochodzą statystyki meczu Kazachstan – Mołdawia?

Wszystkie wskaźniki wyliczamy sami z surowych wyników meczów Kazachstan i Mołdawia w bieżącym sezonie ich ostatnich rozegranych spotkań. Wyniki pobieramy automatycznie, a każda liczba przed publikacją przechodzi maszynową kontrolę zgodności z danymi źródłowymi — jeśli którejkolwiek nie da się potwierdzić, strona w ogóle nie powstaje.

Czy podajecie typ na ten mecz?

Na tej stronie zatrzymujemy się na wskazaniu, w którą stronę przechylają się dane o Kazachstan i Mołdawia. Gotowy typ wymaga rzeczy, których statystyka nie zawiera: informacji o składzie, wadze spotkania i aktualnych kursach. Dlatego kupony z uzasadnieniem publikujemy w darmowej grupie na Telegramie, a tę stronę traktujemy jako część analizy, którą robisz samodzielnie.

Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?

Skrót BTTS oznacza „both teams to score” — obie drużyny trafiają do siatki. W tabeli powyżej pokazujemy, w jakiej części spotkań Kazachstan i Mołdawia tak się stało. Wysoki wynik zwykle świadczy o otwartej grze, niski może mieć dwie zupełnie różne przyczyny: szczelną obronę albo problem ze zdobywaniem bramek. Rozróżnia je dopiero porównanie średnich strzelonych i straconych.

Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?

Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 2 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Kazachstan albo Mołdawia znajdziesz już zaktualizowane wartości.

Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?

Kursy na tej stronie to odczyt oferty Superbetu i LV BET z datą i godziną podaną pod tabelą; w dniu meczu rano je odświeżamy. xG, średnie sezonu, historię spotkań i przewidywane składy dostarcza serwis statystyczny Superbetu, naszego partnera. Oferta bukmacherów zmienia się do pierwszego gwizdka, więc liczby w tabeli traktuj jako punkt wyjścia i przed zakładem sprawdź kurs u bukmachera.

Sprawdź też

Analizy meczów
Promocje bukmacherskie
Statystyki drużyn
Statystyki lig
Poradniki
Zestawienia dnia

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP