Marsylia 1:2 PSG
Jak skończył się mecz Marsylia – PSG?
Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:2, a padło w nim 3 bramki. Obie drużyny trafiły do siatki. Granica 2,5 bramki została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.
Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Marsylia – PSG. Wszystkie wskaźniki pochodzą z ich rozgrywek krajowych w bieżącym sezonie i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają.
Co mówią liczby przed meczem Marsylia – PSG?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. PSG zbiera średnio 1,25 punktu na mecz, a Marsylia 0,75 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 4 spotkania, drugi 4 spotkania. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Marsylia — 1,5 gola na mecz wobec 1,5 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Marsylia — 1,5 bramki na mecz, podczas gdy PSG traci średnio 1,5. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 12 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.
Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 25,0% u zespołu Marsylia wobec 75,0% u zespołu PSG. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 50,0% u zespołu Marsylia oraz 75,0% u zespołu PSG, czyli 25,0 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Marsylia i PSG w bezpośrednim zestawieniu?
Poniżej te same wskaźniki po obu stronach. Wartość „gole/mecz” liczymy dla Marsylia i PSG jako sumę wszystkich bramek w meczach zespołu, niezależnie od tego, kto je zdobył. Wiersze over to procent spotkań, w których przekroczono kolejne progi bramkowe.
| Wskaźnik | Marsylia | PSG |
|---|---|---|
| Rozgrywki | Ligue 1 | Ligue 1 |
| Rozegrane mecze | 4 | 4 |
| Bilans W-R-P | 1-0-3 | 1-2-1 |
| Punkty na mecz | 0,75 | 1,25 |
| Bramki strzelone | 6 | 6 |
| Bramki stracone | 6 | 6 |
| Średnio strzela | 1,5 | 1,5 |
| Średnio traci | 1,5 | 1,5 |
| Gole/mecz | 3,0 | 3,0 |
| BTTS | 25,0% | 75,0% |
| Over 1,5 | 75,0% | 75,0% |
| Over 2,5 | 50,0% | 75,0% |
| Over 3,5 | 50,0% | 50,0% |
| Czyste konta | 1 | 1 |
| Mecze bez gola | 2 | 0 |
| Forma | WPPP | RRPW |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Marsylia w tym sezonie to 1-0-3, a zespołu PSG — 1-2-1, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Marsylia ma serię 3 porażek z rzędu. PSG nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: WPPP oraz RRPW.
Ostatnie spotkania, jakie Marsylia i PSG rozegrały w swoich rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Marsylia — ostatnie mecze
PSG — ostatnie mecze
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Marsylia pada średnio 3,0 bramki, a w meczach PSG — 3,0. Granicę 1,5 gola przekroczyło 75,0% meczów pierwszego zespołu i 75,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 50,0% i 75,0%, a próg 3,5 bramki 50,0% oraz 50,0%.
Czystych kont Marsylia ma 1, a PSG — 1. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 2, drugi 0. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Jak Marsylia wypada u siebie, a PSG na wyjeździe?
Ten mecz Marsylia rozgrywa u siebie, a PSG na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Marsylia ma za sobą 2 mecze, ze średnią 3,0 gola strzelonego i 1,5 straconego oraz 100,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe PSG ma 3 mecze, ze średnią 1,67 gola strzelonego i 1,33 straconego oraz 66,7% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Marsylia wynosi średnio 4,5, a w wyjazdowych spotkaniach PSG — 3,0. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 50,0% u gospodarza i 66,7% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 62,5%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 3,0 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Marsylia – PSG: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Zanim cokolwiek z tego wykorzystasz, zestaw te liczby z aktualnymi kursami — bez tego nawet trafna tendencja bywa bezwartościowa.
Kupony na to spotkanie oraz analizy pozostałych meczów dnia znajdziesz w naszej darmowej grupie na Telegramie. Statystyki są punktem wyjścia, a w grupie pokazujemy krok po kroku, które z nich faktycznie coś zmieniają przed konkretnym meczem.
Gdzie oglądać mecz Marsylia – PSG?
Mecz Marsylia – PSG rozpoczyna się o godzinie 20:45, 20 września 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Eleven Sports w pakiecie Canal+, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,88 gola na mecz, 64,5% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 59,2% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Marsylia i PSG są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Marsylia czy PSG z BTTS w okolicach 64,5% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Wszystko powyżej dotyczy meczów już rozegranych. Przy kilku spotkaniach na zespół każdy kolejny wynik przestawia średnie na tyle mocno, że traktowanie ich jako prognozy jest błędem. Nie znajdziesz tu również informacji o składach, kontuzjach, zawieszeniach ani o wadze spotkania dla każdej ze stron — a to często właśnie te czynniki decydują o przebiegu meczu Marsylia – PSG.
Jeśli mecz Marsylia – PSG jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Marsylia – PSG?
Wszystkie wskaźniki wyliczamy sami z surowych wyników meczów Marsylia i PSG w bieżącym sezonie ich rozgrywek krajowych. Wyniki pobieramy automatycznie, a każda liczba przed publikacją przechodzi maszynową kontrolę zgodności z danymi źródłowymi — jeśli którejkolwiek nie da się potwierdzić, strona w ogóle nie powstaje.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Na tej stronie zatrzymujemy się na wskazaniu, w którą stronę przechylają się dane o Marsylia i PSG. Gotowy typ wymaga rzeczy, których statystyka nie zawiera: informacji o składzie, wadze spotkania i aktualnych kursach. Dlatego kupony z uzasadnieniem publikujemy w darmowej grupie na Telegramie, a tę stronę traktujemy jako część analizy, którą robisz samodzielnie.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
Skrót BTTS oznacza „both teams to score” — obie drużyny trafiają do siatki. W tabeli powyżej pokazujemy, w jakiej części spotkań Marsylia i PSG tak się stało. Wysoki wynik zwykle świadczy o otwartej grze, niski może mieć dwie zupełnie różne przyczyny: szczelną obronę albo problem ze zdobywaniem bramek. Rozróżnia je dopiero porównanie średnich strzelonych i straconych.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 20 września 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Marsylia albo PSG znajdziesz już zaktualizowane wartości.