Ekstraklasa • 20 września 2026

Lech Poznań – Radomiak Radom
statystyki przed meczem

Kursy bukmacherów, xG, historia spotkań, przewidywane składy i statystyki obu drużyn.

Jak się skończyło

Lech Poznań  5:1  Radomiak Radom

Jak skończył się mecz Lech Poznań – Radomiak Radom?

Spotkanie zakończyło się wynikiem 5:1, a padło w nim 6 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki. Granica 2,5 bramki została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.

Lech Poznań – Radomiak Radom — statystyki obu drużyn przed meczem
Ekstraklasa  •  20 września 2026  •  20:15
Stadion: Enea Stadion  ·  Sędzia: Jaroslaw Przybyl
2,57gole na mecz2,62
1,71średnio strzela0,75
0,86średnio traci1,88
57,1%BTTS50,0%
71,4%over 2,562,5%
2,29punkty na mecz1,0

Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Lech Poznań – Radomiak Radom. Wszystkie wskaźniki pochodzą z ich rozgrywek krajowych w bieżącym sezonie i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu, historię bezpośrednich meczów oraz przewidywane składy.

Jakie są kursy na mecz Lech Poznań – Radomiak Radom?

Na zwycięstwo zespołu Lech Poznań Superbet daje kurs 1,37, na remis 5,60, a na wygraną zespołu Radomiak Radom 6,90. Przeliczone na procenty, już bez marży bukmachera, to około 69% dla gospodarzy, 17% na remis i 14% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami STS i LV BET z tej samej porannej aktualizacji.

ZakładSTSLV BET
1Lech Poznań1,371,371,38
Xremis5,605,405,55
2Radomiak Radom6,908,007,50
Obie drużyny strzelą
tak1,64——
nie2,25——
Liczba goli
powyżej 2,51,38—1,40
poniżej 2,53,00—3,00
Kursy z godz. 17:12 · zmieniają się aż do pierwszego gwizdka
Szansa według kursów Superbetu po odjęciu marży
69%Lech Poznań
17%remis
14%Radomiak Radom

Rynek bramkowy w ofercie Superbetu: obie strzelą po 1,64, co odpowiada około 58% szans, i powyżej 2,5 gola po 1,38, czyli mniej więcej 68%. Dotychczasowe mecze obu zespołów to 57,1% i 50,0% spotkań z golami po obu stronach oraz 71,4% i 62,5% spotkań z co najmniej trzema bramkami.

Co mówią liczby przed meczem Lech Poznań – Radomiak Radom?

Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Lech Poznań zbiera średnio 2,29 punktu na mecz, a Radomiak Radom 1,0 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 7 spotkań, drugi 8 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Lech Poznań — 1,71 gola na mecz wobec 0,75 u rywala.

Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Lech Poznań — 0,86 bramki na mecz, podczas gdy Radomiak Radom traci średnio 1,88. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 18 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej ostrożnej.

Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 57,1% i 50,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 71,4% u zespołu Lech Poznań oraz 62,5% u zespołu Radomiak Radom, czyli 8,9 punktu procentowego różnicy.

Jak wypadają Lech Poznań i Radomiak Radom w bezpośrednim zestawieniu?

Tabela zestawia Lech Poznań i Radomiak Radom w tych samych kategoriach. „Gole/mecz” to łączna liczba bramek w spotkaniach danej drużyny — strzelonych i straconych razem. Wiersze over pokazują odsetek meczów, w których padło odpowiednio więcej niż półtorej, dwie i pół oraz trzy i pół bramki.

WskaźnikLech PoznańRadomiak Radom
RozgrywkiEkstraklasaEkstraklasa
Rozegrane mecze78
Bilans W-R-P5-1-12-2-4
Punkty na mecz2,291,0
Bramki strzelone126
Bramki stracone615
Średnio strzela1,710,75
Średnio traci0,861,88
Gole/mecz2,572,62
BTTS57,1%50,0%
Over 1,571,4%75,0%
Over 2,571,4%62,5%
Over 3,514,3%37,5%
Czyste konta32
Mecze bez gola14
FormaWWWWPPRWRP

Która drużyna jest w lepszej formie?

Bilans zespołu Lech Poznań w tym sezonie to 5-1-1, a zespołu Radomiak Radom — 2-2-4, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Lech Poznań nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Radomiak Radom nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: WWWWP oraz PRWRP.

Ostatnie spotkania, jakie Lech Poznań i Radomiak Radom rozegrały w swoich rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.

Lech Poznań — ostatnie mecze

09.08 Piast Gliwice 3:0 W
30.08 Widzew Łódź 3:2 W
03.09 Jagiellonia Białystok 2:1 W
06.09 Raków Częstochowa 1:0 W
12.09 Górnik Zabrze 1:2 P

Radomiak Radom — ostatnie mecze

14.08 Legia Warszawa 0:5 P
23.08 Zagłębie Lubin 0:0 R
29.08 Cracovia 2:1 W
05.09 Widzew Łódź 0:0 R
14.09 Piast Gliwice 0:2 P

Jak kończyły się mecze Lech Poznań z Radomiak Radom?

Od 2005 roku te drużyny spotkały się 13 razy. Zespół Lech Poznań wygrał 8 meczów, zespół Radomiak Radom wygrał 1 mecz, a liczba remisów to 4. Ostatnie spotkanie, rozegrane 16.05.2026, zakończyło się wynikiem 1:3 (Radomiak Radom – Lech Poznań).

8Lech Poznań
4remisy
1Radomiak Radom

W 5 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 20 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 5 razy, a granicę 2,5 gola przekroczono 5 razy. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.

16.05.2026 Radomiak Radom – Lech Poznań 1:3 W
23.11.2025 Lech Poznań – Radomiak Radom 4:1 W
27.04.2025 Radomiak Radom – Lech Poznań 2:2 R
26.10.2024 Lech Poznań – Radomiak Radom 2:1 W
16.12.2023 Radomiak Radom – Lech Poznań 2:2 R

Ile bramek pada w meczach tych drużyn?

W spotkaniach Lech Poznań pada średnio 2,57 bramki, a w meczach Radomiak Radom — 2,62. Granicę 1,5 gola przekroczyło 71,4% meczów pierwszego zespołu i 75,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 71,4% i 62,5%, a próg 3,5 bramki 14,3% oraz 37,5%.

Czystych kont Lech Poznań ma 3, a Radomiak Radom — 2. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 1, drugi 4. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.

Ile okazji stwarzają Lech Poznań i Radomiak Radom?

Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Lech Poznań ma średnio 2,0 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Radomiak Radom 1,6. Lech Poznań oddaje przeciętnie 18,0 strzału w meczu, z czego 6,1 celnego, a Radomiak Radom odpowiednio 15,1 i 4,1.

Lech Poznańśrednio na meczRadomiak Radom
2,0xG1,6
3,7stworzone okazje3,3
18,0strzały15,1
6,1celne strzały4,1
52,0%posiadanie piłki48,1%
6,9rzuty rożne6,3
1,6żółte kartki2,1
12,6faule13,6

Lech Poznań marnuje część sytuacji: zdobywa 1,7 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 2,0. Radomiak Radom marnuje część sytuacji: zdobywa 0,8 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 1,6. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.

Jak Lech Poznań wypada u siebie, a Radomiak Radom na wyjeździe?

Ten mecz Lech Poznań rozgrywa u siebie, a Radomiak Radom na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Lech Poznań ma za sobą 4 mecze, ze średnią 1,5 gola strzelonego i 0,25 straconego oraz 50,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Radomiak Radom ma 3 mecze, ze średnią 0,33 gola strzelonego i 2,67 straconego oraz 66,7% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.

Łączna liczba bramek w domowych meczach Lech Poznań wynosi średnio 1,75, a w wyjazdowych spotkaniach Radomiak Radom — 3,0. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 25,0% u gospodarza i 33,3% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.

Jakie są przewidywane składy Lech Poznań i Radomiak Radom?

Najpewniej Lech Poznań wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Mateusz Lis, a w polu Joel Pereira, Wojciech Mońka, Terry Yegbe, Michał Gurgul, Filip Jagiełło, Radosław Murawski, Allahyar Sayyadmanesh, Pablo Rodríguez, Leo Bengtsson, Yannick Agnero.

Najpewniej Radomiak Radom wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-3-3: w bramce Filip Majchrowicz, a w polu Zié Ouattara, Filip Koperski, Kryspin Szcześniak, Jan Grzesik, Rafał Wolski, Luquinhas, Christos Donis, Ché Nunnely, Guilherme Luiz, Ronaldo Lumungo.

Lech Poznań 4-2-3-1Radomiak Radom 4-3-3

Mecz poprowadzi Jaroslaw Przybyl. Trenerem zespołu Lech Poznań jest Niels Frederiksen, a zespołu Radomiak Radom Rafal Grzyb. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.

W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?

Najbliższy rynek według danych
wygrana zespołu Lech Poznań

Najwyraźniejsza różnica dotyczy dorobku punktowego. Lech Poznań zbiera średnio 2,29 punktu na mecz w swojej lidze, a różnica względem rywala wynosi 1,29 punktu na spotkanie. Przy tak dużym rozjeździe formy to właśnie rozstrzygnięcie meczu jest tym, na co dane wskazują najmocniej.

Kupony i analizy w darmowej grupie

To wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Lech Poznań – Radomiak Radom: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.

Kupony na to spotkanie oraz analizy pozostałych meczów dnia znajdziesz w naszej darmowej grupie na Telegramie. Statystyki są punktem wyjścia, a w grupie pokazujemy krok po kroku, które z nich faktycznie coś zmieniają przed konkretnym meczem.

Gdzie oglądać mecz Lech Poznań – Radomiak Radom?

Mecz Lech Poznań – Radomiak Radom rozpoczyna się o godzinie 20:15, 20 września 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Canal+ Sport oraz Canal+ online, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.

Czy to dużo na tle innych rozgrywek?

Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,88 gola na mecz, 64,5% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 59,2% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Lech Poznań i Radomiak Radom są wysokie, czy zupełnie przeciętne.

Zespół taki jak Lech Poznań czy Radomiak Radom z BTTS w okolicach 64,5% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.

Czego te statystyki nie obejmują?

Wszystko powyżej dotyczy meczów już rozegranych. Przy kilku spotkaniach na zespół każdy kolejny wynik przestawia średnie na tyle mocno, że traktowanie ich jako prognozy jest błędem. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Lech Poznań – Radomiak Radom.

Jeśli mecz Lech Poznań – Radomiak Radom jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.

Zastrzeżenie. Ta strona nie jest poradą inwestycyjną ani zachętą do gry. Treści 18+. Hazard może uzależniać — jeśli czujesz, że tracisz kontrolę, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 albo ustaw limity u bukmachera.

Najczęstsze pytania

Skąd pochodzą statystyki meczu Lech Poznań – Radomiak Radom?

Liczby powstają u nas. Bierzemy wyniki meczów Lech Poznań oraz Radomiak Radom z bieżącego sezonu rozgrywek krajowych i przeliczamy je własnym narzędziem, Każda wartość musi dać się odtworzyć z danych źródłowych — kontrola jest automatyczna i odrzuca całą stronę, jeśli choć jedna liczba się nie zgadza.

Czy podajecie typ na ten mecz?

Na tej stronie znajdziesz wskazanie kierunku, a nie gotowy typ na Lech Poznań – Radomiak Radom. Sama liczba bez kontekstu — składu, znaczenia meczu, aktualnego kursu — jest niepełna, więc konkretne propozycje publikujemy tam, gdzie możemy je uzasadnić i skorygować na bieżąco, czyli w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostaje materiał do własnej oceny.

Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?

BTTS to skrót od angielskiego „both teams to score”, czyli sytuacji, w której obie drużyny zdobywają przynajmniej po jednej bramce. Dla Lech Poznań i Radomiak Radom podajemy go jako odsetek dotychczasowych meczów. Sama wartość nie mówi jeszcze wszystkiego: niska bywa zasługą dobrej obrony, ale równie często wynika z nieskuteczności w ataku, dlatego zawsze warto sprawdzić osobno bramki strzelone i stracone.

Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?

Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 20 września 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Lech Poznań albo Radomiak Radom znajdziesz już zaktualizowane wartości.

Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?

Kursy odczytujemy rano w dniu meczu z publicznej oferty Superbetu, STS i LV BET. Średnie sezonu razem z xG, historię bezpośrednich spotkań i przewidywane składy bierzemy z serwisu statystycznego Superbetu, naszego partnera. Kursy zmieniają się aż do pierwszego gwizdka, więc przed zakładem sprawdź aktualną ofertę u bukmachera.

Sprawdź też

Analizy meczów
Promocje bukmacherskie
Statystyki drużyn
Statystyki lig
Poradniki
Zestawienia dnia

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP