Raków Częstochowa 1:4 GKS Katowice
Jak skończył się mecz Raków Częstochowa – GKS Katowice?
Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:4, a padło w nim 5 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki. Granica 2,5 bramki została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.
Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Raków Częstochowa – GKS Katowice. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu, historię bezpośrednich meczów oraz przewidywane składy.
Jakie są kursy na mecz Raków Częstochowa – GKS Katowice?
Na zwycięstwo zespołu Raków Częstochowa Superbet daje kurs 2,20, na remis 3,70, a na wygraną zespołu GKS Katowice 3,10. Przeliczone na procenty, już bez marży bukmachera, to około 43% dla gospodarzy, 26% na remis i 31% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.
| Zakład | LV BET | |
|---|---|---|
| 1Raków Częstochowa | 2,20 | 2,10 |
| Xremis | 3,70 | 4,00 |
| 2GKS Katowice | 3,10 | 3,20 |
| Obie drużyny strzelą | ||
| tak | 1,49 | 1,47 |
| nie | 2,60 | 2,65 |
| Liczba goli | ||
| powyżej 2,5 | 1,55 | 1,50 |
| poniżej 2,5 | 2,45 | 2,55 |
Rynek bramkowy w ofercie Superbetu: obie strzelą po 1,49, co odpowiada około 64% szans, i powyżej 2,5 gola po 1,55, czyli mniej więcej 61%. Dotychczasowe mecze obu zespołów to 88,9% i 62,5% spotkań z golami po obu stronach oraz 88,9% i 87,5% spotkań z co najmniej trzema bramkami. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „powyżej 2,5 gola”: różnica to około 27 punktów procentowych.
Co mówią liczby przed meczem Raków Częstochowa – GKS Katowice?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. GKS Katowice zbiera średnio 1,5 punktu na mecz, a Raków Częstochowa 0,33 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 8 spotkań, drugi 9 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma GKS Katowice — 2,0 gola na mecz wobec 1,33 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje GKS Katowice — 1,62 bramki na mecz, podczas gdy Raków Częstochowa traci średnio 2,33. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 28 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.
Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 88,9% i 62,5% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 88,9% u zespołu Raków Częstochowa oraz 87,5% u zespołu GKS Katowice, czyli 1,4 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Raków Częstochowa i GKS Katowice w bezpośrednim zestawieniu?
Zestawienie obejmuje komplet wskaźników dla Raków Częstochowa oraz GKS Katowice. Przez „gole/mecz” rozumiemy wszystkie bramki padłe w spotkaniach zespołu, a wiersze over podają, w jakiej części meczów przekroczono kolejne granice bramkowe.
| Wskaźnik | Raków Częstochowa | GKS Katowice |
|---|---|---|
| Rozgrywki | Ekstraklasa | Ekstraklasa |
| Rozegrane mecze | 9 | 8 |
| Bilans W-R-P | 1-0-8 | 4-0-4 |
| Punkty na mecz | 0,33 | 1,5 |
| Bramki strzelone | 12 | 16 |
| Bramki stracone | 21 | 13 |
| Średnio strzela | 1,33 | 2,0 |
| Średnio traci | 2,33 | 1,62 |
| Gole/mecz | 3,67 | 3,62 |
| BTTS | 88,9% | 62,5% |
| Over 1,5 | 88,9% | 87,5% |
| Over 2,5 | 88,9% | 87,5% |
| Over 3,5 | 33,3% | 50,0% |
| Czyste konta | 0 | 1 |
| Mecze bez gola | 1 | 2 |
| Forma | PPWPP | WWPPW |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Raków Częstochowa w tym sezonie to 1-0-8, a zespołu GKS Katowice — 4-0-4, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Raków Częstochowa ma serię 2 porażek z rzędu. GKS Katowice nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: PPWPP oraz WWPPW.
Ostatnie spotkania, jakie Raków Częstochowa i GKS Katowice rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Raków Częstochowa — ostatnie mecze
GKS Katowice — ostatnie mecze
Jak kończyły się dotychczasowe mecze Raków Częstochowa – GKS Katowice?
Od 2018 roku te drużyny spotkały się 9 razy. Zespół Raków Częstochowa wygrał 7 meczów, zespół GKS Katowice wygrał 1 mecz, a liczba remisów to 1. Ostatnie spotkanie, rozegrane 16.07.2026, zakończyło się wynikiem 1:1 (GKS Katowice – Raków Częstochowa).
W 5 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 27 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 3 razy, a granicę 2,5 gola przekroczono 2 razy. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Raków Częstochowa pada średnio 3,67 bramki, a w meczach GKS Katowice — 3,62. Granicę 1,5 gola przekroczyło 88,9% meczów pierwszego zespołu i 87,5% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 88,9% i 87,5%, a próg 3,5 bramki 33,3% oraz 50,0%.
Czystych kont Raków Częstochowa ma 0, a GKS Katowice — 1. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 1, drugi 2. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają Raków Częstochowa i GKS Katowice?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Raków Częstochowa ma średnio 1,6 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a GKS Katowice 1,8. Raków Częstochowa oddaje przeciętnie 15,1 strzału w meczu, z czego 4,3 celnego, a GKS Katowice odpowiednio 16,8 i 4,9.
Raków Częstochowa marnuje część sytuacji: zdobywa 1,3 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 1,6. GKS Katowice strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 2,0 gola na mecz przy xG 1,8. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak Raków Częstochowa wypada u siebie, a GKS Katowice na wyjeździe?
Ten mecz Raków Częstochowa rozgrywa u siebie, a GKS Katowice na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Raków Częstochowa ma za sobą 5 meczów, ze średnią 1,6 gola strzelonego i 2,6 straconego oraz 100,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe GKS Katowice ma 5 meczów, ze średnią 1,0 gola strzelonego i 2,0 straconego oraz 80,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Raków Częstochowa wynosi średnio 4,2, a w wyjazdowych spotkaniach GKS Katowice — 3,0. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 100,0% u gospodarza i 60,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
Jakie są przewidywane składy Raków Częstochowa i GKS Katowice?
Najpewniej Raków Częstochowa wyjdzie na boisko w ustawieniu 3-1-4-2: w bramce Kacper Trelowski, a w polu Stratos Svarnas, Racovițan Bogdan, Arvid Brorsson, Marko Bulat, Fran Tudor, Oskar Repka, Tomasz Pieńko, Lamine Diaby-Fadiga, Mahir Emreli, Patryk Makuch.
Najpewniej GKS Katowice wyjdzie na boisko w ustawieniu 3-4-3: w bramce Gabriel Kobylak, a w polu Lukas Klemenz, Arkadiusz Jędrych, Pau Resta, Erik Jirka, Mateusz Kowalczyk, Bartosz Wolski, Mateusz Wdowiak, Eman Markovic, Ilja Szkurin, Bartosz Nowak.
Mecz poprowadzi Damian Kos. Trenerem zespołu Raków Częstochowa jest Tomasz Kaczmarek, a zespołu GKS Katowice Rafal Gorak. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 88,2%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 3,65 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Raków Częstochowa – GKS Katowice: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Analizy i kupony na ten mecz publikujemy na bieżąco w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostają liczby, tam dochodzi kontekst: składy, znaczenie spotkania i to, czy w ogóle warto się nim zajmować.
Gdzie oglądać mecz Raków Częstochowa – GKS Katowice?
Mecz Raków Częstochowa – GKS Katowice rozpoczyna się o godzinie 20:30, 9 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Canal+ Sport oraz Canal+ online, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,94 gola na mecz, 65,4% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 60,3% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Raków Częstochowa i GKS Katowice są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Raków Częstochowa czy GKS Katowice z BTTS w okolicach 65,4% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Te liczby mówią o tym, co już się wydarzyło, i nic nie wiedzą o dzisiejszym spotkaniu. Przy próbach z początku sezonu pojedynczy wynik zmienia obraz mocniej, niż podpowiada intuicja. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Raków Częstochowa – GKS Katowice.
Jeśli mecz Raków Częstochowa – GKS Katowice jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Raków Częstochowa – GKS Katowice?
Wszystkie wskaźniki wyliczamy sami z surowych wyników meczów Raków Częstochowa i GKS Katowice w bieżącym sezonie ich ostatnich rozegranych spotkań. Wyniki pobieramy automatycznie, a każda liczba przed publikacją przechodzi maszynową kontrolę zgodności z danymi źródłowymi — jeśli którejkolwiek nie da się potwierdzić, strona w ogóle nie powstaje.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Na tej stronie zatrzymujemy się na wskazaniu, w którą stronę przechylają się dane o Raków Częstochowa i GKS Katowice. Gotowy typ wymaga rzeczy, których statystyka nie zawiera: informacji o składzie, wadze spotkania i aktualnych kursach. Dlatego kupony z uzasadnieniem publikujemy w darmowej grupie na Telegramie, a tę stronę traktujemy jako część analizy, którą robisz samodzielnie.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
BTTS, czyli „both teams to score”, to zdarzenie, w którym gola strzelają obie strony. W zestawieniu Raków Częstochowa i GKS Katowice podajemy je jako procent meczów z takim wynikiem. Ta sama liczba może opisywać drużynę z bardzo dobrą obroną i drużynę, która po prostu nie potrafi trafić — dlatego obok zawsze podajemy średnią bramek strzelonych i straconych.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 9 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Raków Częstochowa albo GKS Katowice znajdziesz już zaktualizowane wartości.
Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?
Kursy pochodzą z oferty Superbetu i LV BET; datę i godzinę odczytu podajemy pod tabelą, a w dniu spotkania rano je odświeżamy. Statystyki z xG, mecze bezpośrednie i przewidywane składy obu drużyn udostępnia serwis statystyczny Superbetu, z którym współpracujemy. Kursy żyją do rozpoczęcia meczu, dlatego przed postawieniem zakładu warto zajrzeć do bieżącej oferty.