Union Berlin 1:0 Elversberg
Jak skończył się mecz Union Berlin – Elversberg?
Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0, a padło w nim 1 bramka. Jedna z drużyn nie zdobyła gola, więc zakład BTTS nie wszedł. Granica 2,5 bramki nie została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.
Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Union Berlin – Elversberg. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu oraz przewidywane składy.
Jakie są kursy na mecz Union Berlin – Elversberg?
Kursy Superbetu na ten mecz to 2,42 za wygraną zespołu Union Berlin, 3,65 za remis i 2,70 za zwycięstwo zespołu Elversberg. Bez marży bukmachera oznacza to mniej więcej 39% szans dla gospodarzy, 26% na remis i 35% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami STS i LV BET z tego samego odczytu.
| Zakład | STS | LV BET | |
|---|---|---|---|
| 1Union Berlin | 2,42 | 2,35 | 2,42 |
| Xremis | 3,65 | 3,50 | 3,75 |
| 2Elversberg | 2,70 | 2,80 | 2,75 |
| Obie drużyny strzelą | |||
| tak | 1,46 | — | 1,42 |
| nie | 2,70 | — | 2,75 |
| Liczba goli | |||
| powyżej 2,5 | 1,51 | — | 1,50 |
| poniżej 2,5 | 2,55 | — | 2,65 |
Rynek bramkowy w ofercie Superbetu: obie strzelą po 1,46, co odpowiada około 65% szans, i powyżej 2,5 gola po 1,51, czyli mniej więcej 63%. Dotychczasowe mecze obu zespołów to 50,0% i 75,0% spotkań z golami po obu stronach oraz 100,0% i 75,0% spotkań z co najmniej trzema bramkami. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „powyżej 2,5 gola”: różnica to około 24 punktów procentowych.
Co mówią liczby przed meczem Union Berlin – Elversberg?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Elversberg zbiera średnio 1,75 punktu na mecz, a Union Berlin 0,25 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 4 spotkania, drugi 4 spotkania. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Elversberg — 2,0 gola na mecz wobec 1,0 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Elversberg — 1,75 bramki na mecz, podczas gdy Union Berlin traci średnio 4,25. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 12 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.
Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 50,0% i 75,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 100,0% u zespołu Union Berlin oraz 75,0% u zespołu Elversberg, czyli 25,0 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Union Berlin i Elversberg w bezpośrednim zestawieniu?
Tabela zestawia Union Berlin i Elversberg w tych samych kategoriach. „Gole/mecz” to łączna liczba bramek w spotkaniach danej drużyny — strzelonych i straconych razem. Wiersze over pokazują odsetek meczów, w których padło odpowiednio więcej niż półtorej, dwie i pół oraz trzy i pół bramki.
| Wskaźnik | Union Berlin | Elversberg |
|---|---|---|
| Rozgrywki | Bundesliga | Bundesliga |
| Rozegrane mecze | 4 | 4 |
| Bilans W-R-P | 0-1-3 | 2-1-1 |
| Punkty na mecz | 0,25 | 1,75 |
| Bramki strzelone | 4 | 8 |
| Bramki stracone | 17 | 7 |
| Średnio strzela | 1,0 | 2,0 |
| Średnio traci | 4,25 | 1,75 |
| Gole/mecz | 5,25 | 3,75 |
| BTTS | 50,0% | 75,0% |
| Over 1,5 | 100,0% | 75,0% |
| Over 2,5 | 100,0% | 75,0% |
| Over 3,5 | 100,0% | 50,0% |
| Czyste konta | 0 | 1 |
| Mecze bez gola | 2 | 1 |
| Forma | RPPP | WWPR |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Union Berlin w tym sezonie to 0-1-3, a zespołu Elversberg — 2-1-1, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Union Berlin ma serię 3 porażek z rzędu. Elversberg nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: RPPP oraz WWPR.
Ostatnie spotkania, jakie Union Berlin i Elversberg rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Union Berlin — ostatnie mecze
Elversberg — ostatnie mecze
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Union Berlin pada średnio 5,25 bramki, a w meczach Elversberg — 3,75. Granicę 1,5 gola przekroczyło 100,0% meczów pierwszego zespołu i 75,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 100,0% i 75,0%, a próg 3,5 bramki 100,0% oraz 50,0%.
Czystych kont Union Berlin ma 0, a Elversberg — 1. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 2, drugi 1. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają Union Berlin i Elversberg?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Union Berlin ma średnio 1,1 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Elversberg 1,4. Union Berlin oddaje przeciętnie 11,8 strzału w meczu, z czego 5,0 celnego, a Elversberg odpowiednio 10,3 i 4,5.
Union Berlin strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 1,0 gola na mecz przy xG 1,1. Elversberg strzela więcej, niż wynika z okazji: 2,0 gola na mecz przy xG 1,4. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak Union Berlin wypada u siebie, a Elversberg na wyjeździe?
Ten mecz Union Berlin rozgrywa u siebie, a Elversberg na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Union Berlin ma za sobą 2 mecze, ze średnią 2,0 gola strzelonego i 3,0 straconego oraz 100,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Elversberg ma 2 mecze, ze średnią 2,0 gola strzelonego i 1,5 straconego oraz 50,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Union Berlin wynosi średnio 5,0, a w wyjazdowych spotkaniach Elversberg — 3,5. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 100,0% u gospodarza i 50,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
Jakie są przewidywane składy Union Berlin i Elversberg?
Najpewniej Union Berlin wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Frederik Ronnow, a w polu Christopher Trimmel, Leopold Querfeld, Felix Ohis Uduokhai, Tom Rothe, Aljoscha Kemlein, Michel Aebischer, Woo-yeong Jeong, Rani Khedira, Livan Burcu, Emmanuel Latte Lath.
Najpewniej Elversberg wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Nicolas Kristof, a w polu Jan Gyamerah, Lukas Pinckert, Maximilian Rohr, Lasse Gunther, Felix Keidel, Łukasz Poręba, Lukas Petkov, Francis Onyeka, William Cole Campbell, David Mokwa.
Mecz poprowadzi Tobias Reichel. Trenerem zespołu Union Berlin jest Mauro Lustrinelli, a zespołu Elversberg Vincent Wagner. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 87,5%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 4,5 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Union Berlin – Elversberg: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Kupony na to spotkanie oraz analizy pozostałych meczów dnia znajdziesz w naszej darmowej grupie na Telegramie. Statystyki są punktem wyjścia, a w grupie pokazujemy krok po kroku, które z nich faktycznie coś zmieniają przed konkretnym meczem.
Gdzie oglądać mecz Union Berlin – Elversberg?
Mecz Union Berlin – Elversberg rozpoczyna się o godzinie 15:30, 10 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Viaplay, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,96 gola na mecz, 65,0% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 61,2% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Union Berlin i Elversberg są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Union Berlin czy Elversberg z BTTS w okolicach 65,0% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Wskaźniki opisują dotychczasowy przebieg sezonu, a nie to, co stanie się dziś. Im krótsza seria meczów za nimi stoi, tym łatwiej pomylić przypadek z tendencją. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Union Berlin – Elversberg.
Jeśli mecz Union Berlin – Elversberg jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Union Berlin – Elversberg?
Liczby powstają u nas. Bierzemy surowe wyniki ostatnich spotkań Union Berlin oraz Elversberg i przeliczamy je własnym narzędziem. Każda wartość musi dać się odtworzyć z danych źródłowych — kontrola jest automatyczna i odrzuca całą stronę, jeśli choć jedna liczba się nie zgadza.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Na tej stronie znajdziesz wskazanie kierunku, a nie gotowy typ na Union Berlin – Elversberg. Sama liczba bez kontekstu — składu, znaczenia meczu, aktualnego kursu — jest niepełna, więc konkretne propozycje publikujemy tam, gdzie możemy je uzasadnić i skorygować na bieżąco, czyli w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostaje materiał do własnej oceny.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
Skrót BTTS oznacza „both teams to score” — obie drużyny trafiają do siatki. W tabeli powyżej pokazujemy, w jakiej części spotkań Union Berlin i Elversberg tak się stało. Wysoki wynik zwykle świadczy o otwartej grze, niski może mieć dwie zupełnie różne przyczyny: szczelną obronę albo problem ze zdobywaniem bramek. Rozróżnia je dopiero porównanie średnich strzelonych i straconych.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 10 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Union Berlin albo Elversberg znajdziesz już zaktualizowane wartości.
Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?
Kursy na tej stronie to odczyt oferty Superbetu, STS i LV BET z datą i godziną podaną pod tabelą; w dniu meczu rano je odświeżamy. xG, średnie sezonu, historię spotkań i przewidywane składy dostarcza serwis statystyczny Superbetu, naszego partnera. Oferta bukmacherów zmienia się do pierwszego gwizdka, więc liczby w tabeli traktuj jako punkt wyjścia i przed zakładem sprawdź kurs u bukmachera.