Liga Portugal • 9 października 2026

Braga – Sporting
statystyki przed meczem

Kursy bukmacherów, xG, historia spotkań, przewidywane składy i statystyki obu drużyn.

Jak się skończyło

Braga  1:3  Sporting

Jak skończył się mecz Braga – Sporting?

Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:3, a padło w nim 4 bramki. Obie drużyny trafiły do siatki. Granica 2,5 bramki została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.

Braga – Sporting — statystyki obu drużyn przed meczem
Liga Portugal  •  9 października 2026  •  21:15
BragaWWPWR
VS
Stadion: Estádio Municipal de Braga  ·  Sędzia: Joao Pedro Pinheiro
Autor: Kamil Pietrzak Aktualizacja: 9 października 2026 Dane: wyniki sezonu liczone przez nas, kursy Superbet i LV BET, statystyki meczowe Superbetu 18+ · graj odpowiedzialnie
2,0gole na mecz3,57
1,17średnio strzela2,43
0,83średnio traci1,14
50,0%BTTS71,4%
50,0%over 2,571,4%
1,83punkty na mecz2,14

Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Braga – Sporting. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu, historię bezpośrednich meczów oraz przewidywane składy.

Jakie są kursy na mecz Braga – Sporting?

Superbet wycenia wygraną zespołu Braga na 3,10, remis na 3,40, a zwycięstwo zespołu Sporting na 2,27. Po odjęciu marży bukmachera daje to około 31% szans gospodarzom, 28% na remis i 42% gościom. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.

ZakładLV BET
1Braga3,103,20
Xremis3,403,45
2Sporting2,272,25
Obie drużyny strzelą
tak1,711,70
nie2,072,07
Liczba goli
powyżej 2,51,881,88
poniżej 2,51,901,92
Kursy z 09.10, godz. 06:33 · zmieniają się aż do pierwszego gwizdka
Szansa według kursów Superbetu po odjęciu marży
31%Braga
28%remis
42%Sporting

Rynek bramkowy w ofercie Superbetu: obie strzelą po 1,71, co odpowiada około 55% szans, i powyżej 2,5 gola po 1,88, czyli mniej więcej 50%. Dotychczasowe mecze obu zespołów to 50,0% i 71,4% spotkań z golami po obu stronach oraz 50,0% i 71,4% spotkań z co najmniej trzema bramkami.

Co mówią liczby przed meczem Braga – Sporting?

Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Sporting zbiera średnio 2,14 punktu na mecz, a Braga 1,83 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 7 spotkań, drugi 6 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Sporting — 2,43 gola na mecz wobec 1,17 u rywala.

Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Braga — 0,83 bramki na mecz, podczas gdy Sporting traci średnio 1,14. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 24 bramki, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej ostrożnej.

Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 50,0% i 71,4% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 50,0% u zespołu Braga oraz 71,4% u zespołu Sporting, czyli 21,4 punktu procentowego różnicy.

Jak wypadają Braga i Sporting w bezpośrednim zestawieniu?

Poniżej te same wskaźniki po obu stronach. Wartość „gole/mecz” liczymy dla Braga i Sporting jako sumę wszystkich bramek w meczach zespołu, niezależnie od tego, kto je zdobył. Wiersze over to procent spotkań, w których przekroczono kolejne progi bramkowe.

WskaźnikBragaSporting
RozgrywkiLiga PortugalLiga Portugal
Rozegrane mecze67
Bilans W-R-P3-2-14-3-0
Punkty na mecz1,832,14
Bramki strzelone717
Bramki stracone58
Średnio strzela1,172,43
Średnio traci0,831,14
Gole/mecz2,03,57
BTTS50,0%71,4%
Over 1,550,0%100,0%
Over 2,550,0%71,4%
Over 3,516,7%71,4%
Czyste konta32
Mecze bez gola10
FormaWWPWRWWWRR

Która drużyna jest w lepszej formie?

Bilans zespołu Braga w tym sezonie to 3-2-1, a zespołu Sporting — 4-3-0, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Braga nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Sporting ma serię 2 remisów z rzędu. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: WWPWR oraz WWWRR.

Ostatnie spotkania, jakie Braga i Sporting rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.

Braga — ostatnie mecze

31.08 Guimaraes 1:0 W
05.09 Alverca 2:1 W
10.09 Estrela 1:2 P
14.09 Estoril 1:0 W
20.09 Santa Clara 0:0 R

Sporting — ostatnie mecze

22.08 Alverca 3:1 W
28.08 Rio Ave 4:0 W
05.09 Nacional 2:0 W
13.09 Famalicao 1:1 R
19.09 Arouca 2:2 R

Jak kończyły się dotychczasowe mecze Braga – Sporting?

Od 2003 roku te drużyny spotkały się 58 razy. Zespół Braga wygrał 15 meczów, zespół Sporting wygrał 36 meczów, a liczba remisów to 7. Ostatnie spotkanie, rozegrane 07.03.2026, zakończyło się wynikiem 2:2 (Braga – Sporting Lizbona).

15Braga
7remisy
36Sporting

W 5 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 19 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 4 razy, a granicę 2,5 gola przekroczono 3 razy. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.

07.03.2026 Braga – Sporting Lizbona 2:2 R
05.10.2025 Sporting Lizbona – Braga 1:1 R
07.04.2025 Sporting Lizbona – Braga 1:1 R
10.11.2024 Braga – Sporting Lizbona 2:4 P
11.02.2024 Sporting Lizbona – Braga 5:0 P

Ile bramek pada w meczach tych drużyn?

W spotkaniach Braga pada średnio 2,0 bramki, a w meczach Sporting — 3,57. Granicę 1,5 gola przekroczyło 50,0% meczów pierwszego zespołu i 100,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 50,0% i 71,4%, a próg 3,5 bramki 16,7% oraz 71,4%.

Czystych kont Braga ma 3, a Sporting — 2. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 1, drugi 0. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.

Ile okazji stwarzają Braga i Sporting?

Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Braga ma średnio 1,3 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Sporting 2,1. Braga oddaje przeciętnie 12,5 strzału w meczu, z czego 4,3 celnego, a Sporting odpowiednio 13,4 i 5,9.

Bragaśrednio na meczSporting
1,3xG2,1
2,8stworzone okazje3,7
12,5strzały13,4
4,3celne strzały5,9
59,8%posiadanie piłki60,3%
4,0rzuty rożne5,0
2,0żółte kartki2,3
13,7faule11,9

Braga strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 1,2 gola na mecz przy xG 1,3. Sporting strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 2,4 gola na mecz przy xG 2,1. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.

Jak Braga wypada u siebie, a Sporting na wyjeździe?

Ten mecz Braga rozgrywa u siebie, a Sporting na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Braga ma za sobą 2 mecze, ze średnią 1,0 gola strzelonego i 0,0 straconego oraz 0,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Sporting ma 3 mecze, ze średnią 2,33 gola strzelonego i 1,0 straconego oraz 66,7% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.

Łączna liczba bramek w domowych meczach Braga wynosi średnio 1,0, a w wyjazdowych spotkaniach Sporting — 3,33. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 0,0% u gospodarza i 66,7% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.

Jakie są przewidywane składy Braga i Sporting?

Najpewniej Braga wyjdzie na boisko w ustawieniu 3-4-3: w bramce Bernardo Caltabiano Parise Fontes, a w polu Adrian Leon Barisic, Vitor Carvalho, Adrian Bajrami, Victor Perea, Jean-Baptiste Gorby, Joao Moutinho, Gabri Martinez, Ricardo Horta, Jovan Milosevic, Pau Victor.

Najpewniej Sporting wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Rui Silva, a w polu Ivan Fresneda, Georgios Vagiannidis, Goncalo Inacio, Maximiliano Araujo, Sergi Altimira, Issa Doumbia, Geny Catamo, Zalazar martinez Rodrigo, Nestory Irankunda, Luis Suarez.

Braga 3-4-3Sporting 4-2-3-1

Mecz poprowadzi Joao Pedro Pinheiro. Trenerem zespołu Braga jest Carlos Vicens, a zespołu Sporting Rui Gomes. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.

W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?

Najbliższy rynek według danych
brak wyraźnego wskazania

Te liczby nie wskazują wyraźnie na nic. Uśredniony odsetek meczów powyżej 2,5 bramki wynosi 60,7%, wskaźnik BTTS 60,7%, a różnica w dorobku punktowym to 0,31 punktu na mecz. Wszystkie trzy wartości leżą zbyt blisko przeciętnej, żeby cokolwiek z nich wynikało — i takie mecze najczęściej po prostu odpuszczamy.

Kupony i analizy w darmowej grupie

To wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Braga – Sporting: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.

Konkretne kupony i pełne analizy przed tym oraz pozostałymi meczami dnia publikujemy w darmowej grupie na Telegramie. Trafiają tam propozycje z uzasadnieniem, a nie same liczby — jeśli chcesz zobaczyć, jak z takich danych powstaje decyzja, to najprostsza droga.

Gdzie oglądać mecz Braga – Sporting?

Mecz Braga – Sporting rozpoczyna się o godzinie 21:15, 9 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma nadawca posiadający prawa na Polskę, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.

Czy to dużo na tle innych rozgrywek?

Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,94 gola na mecz, 65,4% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 60,3% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Braga i Sporting są wysokie, czy zupełnie przeciętne.

Zespół taki jak Braga czy Sporting z BTTS w okolicach 65,4% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.

Czego te statystyki nie obejmują?

Te liczby mówią o tym, co już się wydarzyło, i nic nie wiedzą o dzisiejszym spotkaniu. Przy próbach z początku sezonu pojedynczy wynik zmienia obraz mocniej, niż podpowiada intuicja. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Braga – Sporting.

Jeśli mecz Braga – Sporting jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.

Zastrzeżenie. Ta strona nie jest poradą inwestycyjną ani zachętą do gry. Treści 18+. Hazard może uzależniać — jeśli czujesz, że tracisz kontrolę, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 albo ustaw limity u bukmachera.

Najczęstsze pytania

Skąd pochodzą statystyki meczu Braga – Sporting?

Wszystkie wskaźniki wyliczamy sami z surowych wyników meczów Braga i Sporting w bieżącym sezonie ich ostatnich rozegranych spotkań. Wyniki pobieramy automatycznie, a każda liczba przed publikacją przechodzi maszynową kontrolę zgodności z danymi źródłowymi — jeśli którejkolwiek nie da się potwierdzić, strona w ogóle nie powstaje.

Czy podajecie typ na ten mecz?

Na tej stronie znajdziesz wskazanie kierunku, a nie gotowy typ na Braga – Sporting. Sama liczba bez kontekstu — składu, znaczenia meczu, aktualnego kursu — jest niepełna, więc konkretne propozycje publikujemy tam, gdzie możemy je uzasadnić i skorygować na bieżąco, czyli w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostaje materiał do własnej oceny.

Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?

Skrót BTTS oznacza „both teams to score” — obie drużyny trafiają do siatki. W tabeli powyżej pokazujemy, w jakiej części spotkań Braga i Sporting tak się stało. Wysoki wynik zwykle świadczy o otwartej grze, niski może mieć dwie zupełnie różne przyczyny: szczelną obronę albo problem ze zdobywaniem bramek. Rozróżnia je dopiero porównanie średnich strzelonych i straconych.

Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?

Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 9 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Braga albo Sporting znajdziesz już zaktualizowane wartości.

Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?

Kursy na tej stronie to odczyt oferty Superbetu i LV BET z datą i godziną podaną pod tabelą; w dniu meczu rano je odświeżamy. xG, średnie sezonu, historię spotkań i przewidywane składy dostarcza serwis statystyczny Superbetu, naszego partnera. Oferta bukmacherów zmienia się do pierwszego gwizdka, więc liczby w tabeli traktuj jako punkt wyjścia i przed zakładem sprawdź kurs u bukmachera.

Sprawdź też

Analizy meczów
Promocje bukmacherskie
Statystyki drużyn
Statystyki lig
Poradniki
Zestawienia dnia

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP