Liga Mistrzów • 9 września 2026

Sporting – Galatasaray
statystyki przed meczem

Forma, bramki i wskaźniki bramkowe obu drużyn z bieżącego sezonu.

Jak się skończyło

Sporting  3:1  Galatasaray

Jak skończył się mecz Sporting – Galatasaray?

Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1, a padło w nim 4 bramki. Obie drużyny trafiły do siatki. Granica 2,5 bramki została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.

Sporting – Galatasaray — statystyki obu drużyn przed meczem
Liga Mistrzów  •  9 września 2026  •  21:00
SportingRWWWW
VS
GalatasarayRWWW
3,8gole na mecz4,5
2,8średnio strzela3,0
1,0średnio traci1,5
60,0%BTTS75,0%
80,0%over 2,5100,0%
2,6punkty na mecz2,5

Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Sporting – Galatasaray. Wszystkie wskaźniki pochodzą z ich rozgrywek krajowych w bieżącym sezonie i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają.

Co mówią liczby przed meczem Sporting – Galatasaray?

Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Sporting zbiera średnio 2,6 punktu na mecz, a Galatasaray 2,5 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 5 spotkań, drugi 4 spotkania. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Galatasaray — 3,0 gola na mecz wobec 2,8 u rywala.

Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Sporting — 1,0 bramki na mecz, podczas gdy Galatasaray traci średnio 1,5. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 26 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.

Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 60,0% i 75,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 80,0% u zespołu Sporting oraz 100,0% u zespołu Galatasaray, czyli 20,0 punktu procentowego różnicy.

Jak wypadają Sporting i Galatasaray w bezpośrednim zestawieniu?

Tabela zestawia Sporting i Galatasaray w tych samych kategoriach. „Gole/mecz” to łączna liczba bramek w spotkaniach danej drużyny — strzelonych i straconych razem. Wiersze over pokazują odsetek meczów, w których padło odpowiednio więcej niż półtorej, dwie i pół oraz trzy i pół bramki.

WskaźnikSportingGalatasaray
RozgrywkiLiga PortugalSuper Lig
Rozegrane mecze54
Bilans W-R-P4-1-03-1-0
Punkty na mecz2,62,5
Bramki strzelone1412
Bramki stracone56
Średnio strzela2,83,0
Średnio traci1,01,5
Gole/mecz3,84,5
BTTS60,0%75,0%
Over 1,5100,0%100,0%
Over 2,580,0%100,0%
Over 3,580,0%100,0%
Czyste konta21
Mecze bez gola00
FormaRWWWWRWWW

Która drużyna jest w lepszej formie?

Bilans zespołu Sporting w tym sezonie to 4-1-0, a zespołu Galatasaray — 3-1-0, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Sporting ma serię 4 zwycięstw z rzędu. Galatasaray ma serię 3 zwycięstw z rzędu. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: RWWWW oraz RWWW.

Ostatnie spotkania, jakie Sporting i Galatasaray rozegrały w swoich rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.

Sporting — ostatnie mecze

08.08 Estrela 2:2 R
14.08 Guimaraes 3:2 W
22.08 Alverca 3:1 W
28.08 Rio Ave 4:0 W
05.09 Nacional 2:0 W

Galatasaray — ostatnie mecze

14.08 Corum 2:2 R
21.08 Erzurumspor 4:0 W
29.08 Goztepe 3:2 W
04.09 Basaksehir 3:2 W

Ile bramek pada w meczach tych drużyn?

W spotkaniach Sporting pada średnio 3,8 bramki, a w meczach Galatasaray — 4,5. Granicę 1,5 gola przekroczyło 100,0% meczów pierwszego zespołu i 100,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 80,0% i 100,0%, a próg 3,5 bramki 80,0% oraz 100,0%.

Czystych kont Sporting ma 2, a Galatasaray — 1. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 0, drugi 0. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.

Jak Sporting wypada u siebie, a Galatasaray na wyjeździe?

Ten mecz Sporting rozgrywa u siebie, a Galatasaray na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Sporting ma za sobą 3 mecze, ze średnią 2,67 gola strzelonego i 1,0 straconego oraz 66,7% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Galatasaray ma 2 mecze, ze średnią 3,5 gola strzelonego i 1,0 straconego oraz 100,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.

Łączna liczba bramek w domowych meczach Sporting wynosi średnio 3,67, a w wyjazdowych spotkaniach Galatasaray — 4,5. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 66,7% u gospodarza i 50,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.

W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?

Najbliższy rynek według danych
powyżej 2,5 bramki

Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 90,0%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 4,15 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.

Kupony i analizy w darmowej grupie

To wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Sporting – Galatasaray: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Zanim cokolwiek z tego wykorzystasz, zestaw te liczby z aktualnymi kursami — bez tego nawet trafna tendencja bywa bezwartościowa.

Konkretne kupony i pełne analizy przed tym oraz pozostałymi meczami dnia publikujemy w darmowej grupie na Telegramie. Trafiają tam propozycje z uzasadnieniem, a nie same liczby — jeśli chcesz zobaczyć, jak z takich danych powstaje decyzja, to najprostsza droga.

Gdzie oglądać mecz Sporting – Galatasaray?

Mecz Sporting – Galatasaray rozpoczyna się o godzinie 21:00, 9 września 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Polsat Sport oraz Polsat Box Go, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.

Czy to dużo na tle innych rozgrywek?

Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,86 gola na mecz, 63,8% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 58,6% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Sporting i Galatasaray są wysokie, czy zupełnie przeciętne.

Zespół taki jak Sporting czy Galatasaray z BTTS w okolicach 63,8% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.

Czego te statystyki nie obejmują?

Te liczby mówią o tym, co już się wydarzyło, i nic nie wiedzą o dzisiejszym spotkaniu. Przy próbach z początku sezonu pojedynczy wynik zmienia obraz mocniej, niż podpowiada intuicja. Nie znajdziesz tu również informacji o składach, kontuzjach, zawieszeniach ani o wadze spotkania dla każdej ze stron — a to często właśnie te czynniki decydują o przebiegu meczu Sporting – Galatasaray.

Jeśli mecz Sporting – Galatasaray jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.

Zastrzeżenie. Ta strona nie jest poradą inwestycyjną ani zachętą do gry. Treści 18+. Hazard może uzależniać — jeśli czujesz, że tracisz kontrolę, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 albo ustaw limity u bukmachera.

Najczęstsze pytania

Skąd pochodzą statystyki meczu Sporting – Galatasaray?

Podstawą są surowe wyniki spotkań Sporting i Galatasaray z bieżącego sezonu ich rozgrywek krajowych, przeliczane naszym własnym kodem. Zanim liczba trafi na stronę, automat sprawdza, czy wynika z danych źródłowych; wartość, której nie da się potwierdzić, blokuje publikację całej strony, a nie tylko pojedynczego zdania.

Czy podajecie typ na ten mecz?

Na tej stronie znajdziesz wskazanie kierunku, a nie gotowy typ na Sporting – Galatasaray. Sama liczba bez kontekstu — składu, znaczenia meczu, aktualnego kursu — jest niepełna, więc konkretne propozycje publikujemy tam, gdzie możemy je uzasadnić i skorygować na bieżąco, czyli w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostaje materiał do własnej oceny.

Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?

Skrót BTTS oznacza „both teams to score” — obie drużyny trafiają do siatki. W tabeli powyżej pokazujemy, w jakiej części spotkań Sporting i Galatasaray tak się stało. Wysoki wynik zwykle świadczy o otwartej grze, niski może mieć dwie zupełnie różne przyczyny: szczelną obronę albo problem ze zdobywaniem bramek. Rozróżnia je dopiero porównanie średnich strzelonych i straconych.

Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?

Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 9 września 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Sporting albo Galatasaray znajdziesz już zaktualizowane wartości.

Sprawdź też

Analizy meczów
Promocje bukmacherskie
Statystyki drużyn
Statystyki lig
Poradniki
Zestawienia dnia

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP