FC Porto 3:1 Benfica
Jak skończył się mecz FC Porto – Benfica?
Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1, a padło w nim 4 bramki. Obie drużyny trafiły do siatki. Granica 2,5 bramki została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.
Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem FC Porto – Benfica. Wszystkie wskaźniki pochodzą z ich rozgrywek krajowych w bieżącym sezonie i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają.
Co mówią liczby przed meczem FC Porto – Benfica?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. FC Porto zbiera średnio 3,0 punktu na mecz, a Benfica 2,67 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 6 spotkań, drugi 6 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Benfica — 3,5 gola na mecz wobec 2,5 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje FC Porto — 0,33 bramki na mecz, podczas gdy Benfica traci średnio 0,67. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 36 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.
Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 33,3% i 50,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 50,0% u zespołu FC Porto oraz 100,0% u zespołu Benfica, czyli 50,0 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają FC Porto i Benfica w bezpośrednim zestawieniu?
Poniżej te same wskaźniki po obu stronach. Wartość „gole/mecz” liczymy dla FC Porto i Benfica jako sumę wszystkich bramek w meczach zespołu, niezależnie od tego, kto je zdobył. Wiersze over to procent spotkań, w których przekroczono kolejne progi bramkowe.
| Wskaźnik | FC Porto | Benfica |
|---|---|---|
| Rozgrywki | Liga Portugal | Liga Portugal |
| Rozegrane mecze | 6 | 6 |
| Bilans W-R-P | 6-0-0 | 5-1-0 |
| Punkty na mecz | 3,0 | 2,67 |
| Bramki strzelone | 15 | 21 |
| Bramki stracone | 2 | 4 |
| Średnio strzela | 2,5 | 3,5 |
| Średnio traci | 0,33 | 0,67 |
| Gole/mecz | 2,83 | 4,17 |
| BTTS | 33,3% | 50,0% |
| Over 1,5 | 100,0% | 100,0% |
| Over 2,5 | 50,0% | 100,0% |
| Over 3,5 | 16,7% | 66,7% |
| Czyste konta | 4 | 3 |
| Mecze bez gola | 0 | 0 |
| Forma | WWWWW | WWWWW |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu FC Porto w tym sezonie to 6-0-0, a zespołu Benfica — 5-1-0, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. FC Porto ma serię 6 zwycięstw z rzędu. Benfica ma serię 5 zwycięstw z rzędu. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: WWWWW oraz WWWWW.
Ostatnie spotkania, jakie FC Porto i Benfica rozegrały w swoich rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
FC Porto — ostatnie mecze
Benfica — ostatnie mecze
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach FC Porto pada średnio 2,83 bramki, a w meczach Benfica — 4,17. Granicę 1,5 gola przekroczyło 100,0% meczów pierwszego zespołu i 100,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 50,0% i 100,0%, a próg 3,5 bramki 16,7% oraz 66,7%.
Czystych kont FC Porto ma 4, a Benfica — 3. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 0, drugi 0. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Jak FC Porto wypada u siebie, a Benfica na wyjeździe?
Ten mecz FC Porto rozgrywa u siebie, a Benfica na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie FC Porto ma za sobą 3 mecze, ze średnią 2,0 gola strzelonego i 0,33 straconego oraz 33,3% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Benfica ma 3 mecze, ze średnią 4,67 gola strzelonego i 0,0 straconego oraz 100,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach FC Porto wynosi średnio 2,33, a w wyjazdowych spotkaniach Benfica — 4,67. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 33,3% u gospodarza i 0,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 75,0%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 3,5 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz FC Porto – Benfica: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Zanim cokolwiek z tego wykorzystasz, zestaw te liczby z aktualnymi kursami — bez tego nawet trafna tendencja bywa bezwartościowa.
Kupony na to spotkanie oraz analizy pozostałych meczów dnia znajdziesz w naszej darmowej grupie na Telegramie. Statystyki są punktem wyjścia, a w grupie pokazujemy krok po kroku, które z nich faktycznie coś zmieniają przed konkretnym meczem.
Gdzie oglądać mecz FC Porto – Benfica?
Mecz FC Porto – Benfica rozpoczyna się o godzinie 21:30, 20 września 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma nadawca posiadający prawa na Polskę, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,88 gola na mecz, 64,5% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 59,2% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości FC Porto i Benfica są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak FC Porto czy Benfica z BTTS w okolicach 64,5% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Wszystko powyżej dotyczy meczów już rozegranych. Przy kilku spotkaniach na zespół każdy kolejny wynik przestawia średnie na tyle mocno, że traktowanie ich jako prognozy jest błędem. Nie znajdziesz tu również informacji o składach, kontuzjach, zawieszeniach ani o wadze spotkania dla każdej ze stron — a to często właśnie te czynniki decydują o przebiegu meczu FC Porto – Benfica.
Jeśli mecz FC Porto – Benfica jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu FC Porto – Benfica?
Podstawą są surowe wyniki spotkań FC Porto i Benfica z bieżącego sezonu ich rozgrywek krajowych, przeliczane naszym własnym kodem. Zanim liczba trafi na stronę, automat sprawdza, czy wynika z danych źródłowych; wartość, której nie da się potwierdzić, blokuje publikację całej strony, a nie tylko pojedynczego zdania.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Nie podajemy tu gotowego kuponu na mecz FC Porto – Benfica, bo strona ma pokazywać dane, a nie sprzedawać decyzję. Piszemy jedynie, w którą stronę przechylają się liczby, i zawsze dodajemy, czego nie obejmują. Propozycje z pełnym uzasadnieniem trafiają do darmowej grupy na Telegramie, gdzie widać cały tok rozumowania, łącznie z meczami, które uznajemy za nie do ruszenia.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
BTTS, czyli „both teams to score”, to zdarzenie, w którym gola strzelają obie strony. W zestawieniu FC Porto i Benfica podajemy je jako procent meczów z takim wynikiem. Ta sama liczba może opisywać drużynę z bardzo dobrą obroną i drużynę, która po prostu nie potrafi trafić — dlatego obok zawsze podajemy średnią bramek strzelonych i straconych.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 20 września 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu FC Porto albo Benfica znajdziesz już zaktualizowane wartości.