Serie A • 18 października 2026

Fiorentina – Como
statystyki przed meczem

Forma, bramki i wskaźniki bramkowe obu drużyn z bieżącego sezonu.

Fiorentina – Como — statystyki obu drużyn przed meczem
Serie A  •  18 października 2026  •  15:00
VS
ComoWWWPR
Stadion: Stadio Artemio Franchi  ·  Sędzia: Marco Di Bello
Autor: Kamil Pietrzak Aktualizacja: 18 października 2026 Dane: wyniki sezonu liczone przez nas, kursy Superbet i LV BET, statystyki meczowe Superbetu 18+ · graj odpowiedzialnie
3,5gole na mecz2,5
1,17średnio strzela1,5
2,33średnio traci1,0
66,7%BTTS66,7%
83,3%over 2,550,0%
0,67punkty na mecz1,83

Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Fiorentina – Como. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu oraz historię bezpośrednich meczów.

Jakie są kursy na mecz Fiorentina – Como?

Na zwycięstwo zespołu Fiorentina Superbet daje kurs 3,30, na remis 3,55, a na wygraną zespołu Como 2,07. Przeliczone na procenty, już bez marży bukmachera, to około 28% dla gospodarzy, 26% na remis i 45% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.

ZakładLV BET
1Fiorentina3,303,40
Xremis3,553,70
2Como2,072,10
Obie drużyny strzelą
tak1,571,57
nie2,372,35
Liczba goli
powyżej 2,51,651,65
poniżej 2,52,222,22
Kursy z 16.10, godz. 07:18 · zmieniają się aż do pierwszego gwizdka
Szansa według kursów Superbetu po odjęciu marży
28%Fiorentina
26%remis
45%Como

Rynek bramkowy w ofercie Superbetu: obie strzelą po 1,57, co odpowiada około 60% szans, i powyżej 2,5 gola po 1,65, czyli mniej więcej 57%. Dotychczasowe mecze obu zespołów to 66,7% i 66,7% spotkań z golami po obu stronach oraz 83,3% i 50,0% spotkań z co najmniej trzema bramkami.

Co mówią liczby przed meczem Fiorentina – Como?

Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Como zbiera średnio 1,83 punktu na mecz, a Fiorentina 0,67 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 6 spotkań, drugi 6 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Como — 1,5 gola na mecz wobec 1,17 u rywala.

Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Como — 1,0 bramki na mecz, podczas gdy Fiorentina traci średnio 2,33. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 16 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.

Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 66,7% i 66,7% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 83,3% u zespołu Fiorentina oraz 50,0% u zespołu Como, czyli 33,3 punktu procentowego różnicy.

Jak wypadają Fiorentina i Como w bezpośrednim zestawieniu?

Poniżej te same wskaźniki po obu stronach. Wartość „gole/mecz” liczymy dla Fiorentina i Como jako sumę wszystkich bramek w meczach zespołu, niezależnie od tego, kto je zdobył. Wiersze over to procent spotkań, w których przekroczono kolejne progi bramkowe.

WskaźnikFiorentinaComo
RozgrywkiSerie ASerie A
Rozegrane mecze66
Bilans W-R-P1-1-43-2-1
Punkty na mecz0,671,83
Bramki strzelone79
Bramki stracone146
Średnio strzela1,171,5
Średnio traci2,331,0
Gole/mecz3,52,5
BTTS66,7%66,7%
Over 1,5100,0%83,3%
Over 2,583,3%50,0%
Over 3,533,3%16,7%
Czyste konta01
Mecze bez gola22
FormaPPWRPWWWPR

Która drużyna jest w lepszej formie?

Bilans zespołu Fiorentina w tym sezonie to 1-1-4, a zespołu Como — 3-2-1, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Fiorentina nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Como nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: PPWRP oraz WWWPR.

Ostatnie spotkania, jakie Fiorentina i Como rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.

Fiorentina — ostatnie mecze

29.08 Frosinone 0:3 P
05.09 Torino 1:2 P
11.09 Venezia 4:2 W
20.09 Napoli 1:1 R
10.10 Genoa 1:2 P

Como — ostatnie mecze

30.08 Napoli 2:1 W
04.09 Genoa 4:1 W
14.09 Parma 2:1 W
20.09 Frosinone 0:2 P
11.10 AS Roma 0:0 R

Jak kończyły się dotychczasowe mecze Fiorentina – Como?

Od 2018 roku te drużyny spotkały się 5 razy. Zespół Fiorentina wygrał 2 mecze, zespół Como wygrał 3 mecze, a liczba remisów to 0. Ostatnie spotkanie, rozegrane 14.02.2026, zakończyło się wynikiem 1:2 (Como – Fiorentina).

2Fiorentina
0remisy
3Como

W 5 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 14 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 3 razy, a granicę 2,5 gola przekroczono 3 razy. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.

14.02.2026 Como – Fiorentina 1:2 W
27.01.2026 Fiorentina – Como 1:3 P
21.09.2025 Fiorentina – Como 1:2 P
16.02.2025 Fiorentina – Como 0:2 P
24.11.2024 Como – Fiorentina 0:2 W

Ile bramek pada w meczach tych drużyn?

W spotkaniach Fiorentina pada średnio 3,5 bramki, a w meczach Como — 2,5. Granicę 1,5 gola przekroczyło 100,0% meczów pierwszego zespołu i 83,3% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 83,3% i 50,0%, a próg 3,5 bramki 33,3% oraz 16,7%.

Czystych kont Fiorentina ma 0, a Como — 1. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 2, drugi 2. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.

Ile okazji stwarzają Fiorentina i Como?

Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Fiorentina ma średnio 1,6 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Como 1,8. Fiorentina oddaje przeciętnie 16,2 strzału w meczu, z czego 5,2 celnego, a Como odpowiednio 22,7 i 6,7.

Fiorentinaśrednio na meczComo
1,6xG1,8
1,7stworzone okazje3,3
16,2strzały22,7
5,2celne strzały6,7
46,7%posiadanie piłki62,3%
4,3rzuty rożne7,7
2,0żółte kartki1,0
10,8faule8,0

Fiorentina marnuje część sytuacji: zdobywa 1,2 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 1,6. Como marnuje część sytuacji: zdobywa 1,5 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 1,8. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.

Jak Fiorentina wypada u siebie, a Como na wyjeździe?

Ten mecz Fiorentina rozgrywa u siebie, a Como na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Fiorentina ma za sobą 3 mecze, ze średnią 0,67 gola strzelonego i 2,0 straconego oraz 66,7% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Como ma 4 mecze, ze średnią 1,75 gola strzelonego i 1,25 straconego oraz 50,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.

Łączna liczba bramek w domowych meczach Fiorentina wynosi średnio 2,67, a w wyjazdowych spotkaniach Como — 3,0. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 66,7% u gospodarza i 75,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.

W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?

Najbliższy rynek według danych
powyżej 2,5 bramki

Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 66,7%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 3,0 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.

Kupony i analizy w darmowej grupie

To wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Fiorentina – Como: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.

Gotowe propozycje na ten mecz razem z uzasadnieniem wrzucamy do darmowej grupy na Telegramie. Ta strona pokazuje surowe liczby, grupa pokazuje, co z nimi robimy — łącznie z sytuacjami, w których uznajemy, że lepiej dane spotkanie odpuścić.

Gdzie oglądać mecz Fiorentina – Como?

Mecz Fiorentina – Como rozpoczyna się o godzinie 15:00, 18 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Eleven Sports w pakiecie Canal+, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.

Czy to dużo na tle innych rozgrywek?

Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 3,01 gola na mecz, 65,9% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 62,5% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Fiorentina i Como są wysokie, czy zupełnie przeciętne.

Zespół taki jak Fiorentina czy Como z BTTS w okolicach 65,9% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.

Czego te statystyki nie obejmują?

Wszystko powyżej dotyczy meczów już rozegranych. Przy kilku spotkaniach na zespół każdy kolejny wynik przestawia średnie na tyle mocno, że traktowanie ich jako prognozy jest błędem. Nie znajdziesz tu również informacji o składach, kontuzjach, zawieszeniach ani o wadze spotkania dla każdej ze stron — a to często właśnie te czynniki decydują o przebiegu meczu Fiorentina – Como.

Jeśli mecz Fiorentina – Como jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.

Zastrzeżenie. Ta strona nie jest poradą inwestycyjną ani zachętą do gry. Treści 18+. Hazard może uzależniać — jeśli czujesz, że tracisz kontrolę, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 albo ustaw limity u bukmachera.

Najczęstsze pytania

Skąd pochodzą statystyki meczu Fiorentina – Como?

Podstawą są surowe wyniki ostatnich spotkań Fiorentina i Como, przeliczane naszym własnym kodem. Zanim liczba trafi na stronę, automat sprawdza, czy wynika z danych źródłowych; wartość, której nie da się potwierdzić, blokuje publikację całej strony, a nie tylko pojedynczego zdania.

Czy podajecie typ na ten mecz?

Na tej stronie zatrzymujemy się na wskazaniu, w którą stronę przechylają się dane o Fiorentina i Como. Gotowy typ wymaga rzeczy, których statystyka nie zawiera: informacji o składzie, wadze spotkania i aktualnych kursach. Dlatego kupony z uzasadnieniem publikujemy w darmowej grupie na Telegramie, a tę stronę traktujemy jako część analizy, którą robisz samodzielnie.

Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?

BTTS, czyli „both teams to score”, to zdarzenie, w którym gola strzelają obie strony. W zestawieniu Fiorentina i Como podajemy je jako procent meczów z takim wynikiem. Ta sama liczba może opisywać drużynę z bardzo dobrą obroną i drużynę, która po prostu nie potrafi trafić — dlatego obok zawsze podajemy średnią bramek strzelonych i straconych.

Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?

Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 18 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Fiorentina albo Como znajdziesz już zaktualizowane wartości.

Sprawdź też

Analizy meczów
Promocje bukmacherskie
Statystyki drużyn
Statystyki lig
Poradniki
Zestawienia dnia

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP