Premier League • 18 października 2026

Bournemouth – Sunderland
statystyki przed meczem

Forma, bramki i wskaźniki bramkowe obu drużyn z bieżącego sezonu.

Bournemouth – Sunderland — statystyki obu drużyn przed meczem
Premier League  •  18 października 2026  •  15:00
VS
Stadion: Vitality Stadium  ·  Sędzia: Craig Pawson
Autor: Kamil Pietrzak Aktualizacja: 18 października 2026 Dane: wyniki sezonu liczone przez nas, kursy Superbet i LV BET, statystyki meczowe Superbetu 18+ · graj odpowiedzialnie
3,33gole na mecz3,0
1,17średnio strzela1,0
2,17średnio traci2,0
83,3%BTTS50,0%
66,7%over 2,533,3%
0,5punkty na mecz0,67

Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Bournemouth – Sunderland. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu oraz historię bezpośrednich meczów.

Jakie są kursy na mecz Bournemouth – Sunderland?

Na zwycięstwo zespołu Bournemouth Superbet daje kurs 2,10, na remis 3,40, a na wygraną zespołu Sunderland 3,35. Przeliczone na procenty, już bez marży bukmachera, to około 45% dla gospodarzy, 28% na remis i 28% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.

ZakładLV BET
1Bournemouth2,102,07
Xremis3,403,55
2Sunderland3,353,55
Obie drużyny strzelą
tak1,671,70
nie2,172,12
Liczba goli
powyżej 2,51,801,82
poniżej 2,52,001,98
Kursy z 16.10, godz. 07:18 · zmieniają się aż do pierwszego gwizdka
Szansa według kursów Superbetu po odjęciu marży
45%Bournemouth
28%remis
28%Sunderland

Kurs Superbetu 1,67 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 57% szans. W meczach zespołu Bournemouth obie strony trafiały w 83,3% spotkań, a w meczach zespołu Sunderland w 50,0%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 1,80, czyli około 53%, przy 66,7% i 33,3% takich meczów u obu drużyn.

Co mówią liczby przed meczem Bournemouth – Sunderland?

Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Sunderland zbiera średnio 0,67 punktu na mecz, a Bournemouth 0,5 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 6 spotkań, drugi 6 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Bournemouth — 1,17 gola na mecz wobec 1,0 u rywala.

Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Sunderland — 2,0 bramki na mecz, podczas gdy Bournemouth traci średnio 2,17. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 13 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.

Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 83,3% u zespołu Bournemouth wobec 50,0% u zespołu Sunderland. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 66,7% u zespołu Bournemouth oraz 33,3% u zespołu Sunderland, czyli 33,4 punktu procentowego różnicy.

Jak wypadają Bournemouth i Sunderland w bezpośrednim zestawieniu?

W tabeli znajdziesz Bournemouth i Sunderland opisane tym samym zestawem liczb. „Gole/mecz” oznacza sumę bramek w spotkaniach drużyny, a progi over mówią, jak często jej mecze przekraczały kolejne granice bramkowe.

WskaźnikBournemouthSunderland
RozgrywkiPremier LeaguePremier League
Rozegrane mecze66
Bilans W-R-P0-3-31-1-4
Punkty na mecz0,50,67
Bramki strzelone76
Bramki stracone1312
Średnio strzela1,171,0
Średnio traci2,172,0
Gole/mecz3,333,0
BTTS83,3%50,0%
Over 1,583,3%83,3%
Over 2,566,7%33,3%
Over 3,550,0%16,7%
Czyste konta01
Mecze bez gola12
FormaRRRPPWRPPP

Która drużyna jest w lepszej formie?

Bilans zespołu Bournemouth w tym sezonie to 0-3-3, a zespołu Sunderland — 1-1-4, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Bournemouth ma serię 2 porażek z rzędu. Sunderland ma serię 3 porażek z rzędu. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: RRRPP oraz WRPPP.

Ostatnie spotkania, jakie Bournemouth i Sunderland rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.

Bournemouth — ostatnie mecze

29.08 Everton 1:1 R
05.09 Newcastle 2:2 R
12.09 Brentford 2:2 R
20.09 Liverpool 0:1 P
10.10 Chelsea 1:5 P

Sunderland — ostatnie mecze

30.08 Fulham 1:0 W
05.09 Brentford 1:1 R
12.09 Arsenal 0:2 P
20.09 Manchester City 3:5 P
10.10 Brighton 0:2 P

Jak kończyły się dotychczasowe mecze Bournemouth – Sunderland?

Od 2018 roku te drużyny spotkały się 2 razy. Zespół Bournemouth nie wygrał żadnego, zespół Sunderland wygrał 1 mecz, a liczba remisów to 1. Ostatnie spotkanie, rozegrane 28.02.2026, zakończyło się wynikiem 1:1 (Bournemouth – Sunderland).

0Bournemouth
1remisy
1Sunderland
28.02.2026 Bournemouth – Sunderland 1:1 R
29.11.2025 Sunderland – Bournemouth 3:2 P

Ile bramek pada w meczach tych drużyn?

W spotkaniach Bournemouth pada średnio 3,33 bramki, a w meczach Sunderland — 3,0. Granicę 1,5 gola przekroczyło 83,3% meczów pierwszego zespołu i 83,3% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 66,7% i 33,3%, a próg 3,5 bramki 50,0% oraz 16,7%.

Czystych kont Bournemouth ma 0, a Sunderland — 1. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 1, drugi 2. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.

Ile okazji stwarzają Bournemouth i Sunderland?

Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Bournemouth ma średnio 1,3 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Sunderland 1,7. Bournemouth oddaje przeciętnie 12,8 strzału w meczu, z czego 5,0 celnego, a Sunderland odpowiednio 13,0 i 4,7.

Bournemouthśrednio na meczSunderland
1,3xG1,7
2,8stworzone okazje3,5
12,8strzały13,0
5,0celne strzały4,7
48,0%posiadanie piłki50,7%
4,7rzuty rożne4,5
3,0żółte kartki2,0
12,5faule12,2

Bournemouth strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 1,2 gola na mecz przy xG 1,3. Sunderland marnuje część sytuacji: zdobywa 1,0 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 1,7. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.

Jak Bournemouth wypada u siebie, a Sunderland na wyjeździe?

Ten mecz Bournemouth rozgrywa u siebie, a Sunderland na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Bournemouth ma za sobą 3 mecze, ze średnią 1,0 gola strzelonego i 1,33 straconego oraz 33,3% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Sunderland ma 3 mecze, ze średnią 1,67 gola strzelonego i 2,67 straconego oraz 66,7% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.

Łączna liczba bramek w domowych meczach Bournemouth wynosi średnio 2,33, a w wyjazdowych spotkaniach Sunderland — 4,33. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 66,7% u gospodarza i 100,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.

W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?

Najbliższy rynek według danych
obie drużyny strzelą

Liczby przechylają się w stronę bramek po obu stronach. Uśredniony wskaźnik BTTS dla tej pary wynosi 66,7%, a żaden z zespołów nie zachowuje czystego konta na tyle często, żeby ten obraz podważyć. To najlepiej udokumentowana tendencja w całym zestawieniu.

Kupony i analizy w darmowej grupie

To wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Bournemouth – Sunderland: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.

Gotowe propozycje na ten mecz razem z uzasadnieniem wrzucamy do darmowej grupy na Telegramie. Ta strona pokazuje surowe liczby, grupa pokazuje, co z nimi robimy — łącznie z sytuacjami, w których uznajemy, że lepiej dane spotkanie odpuścić.

Gdzie oglądać mecz Bournemouth – Sunderland?

Mecz Bournemouth – Sunderland rozpoczyna się o godzinie 15:00, 18 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Canal+ Sport oraz Viaplay, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.

Czy to dużo na tle innych rozgrywek?

Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 3,01 gola na mecz, 65,9% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 62,5% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Bournemouth i Sunderland są wysokie, czy zupełnie przeciętne.

Zespół taki jak Bournemouth czy Sunderland z BTTS w okolicach 65,9% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.

Czego te statystyki nie obejmują?

Statystyka opisuje przeszłość i nie przewiduje wyników. Krótkie serie z początku sezonu reagują na każdy pojedynczy mecz, więc jeden rezultat potrafi przesunąć dowolny wskaźnik o kilkanaście punktów procentowych. Nie znajdziesz tu również informacji o składach, kontuzjach, zawieszeniach ani o wadze spotkania dla każdej ze stron — a to często właśnie te czynniki decydują o przebiegu meczu Bournemouth – Sunderland.

Jeśli mecz Bournemouth – Sunderland jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.

Zastrzeżenie. Ta strona nie jest poradą inwestycyjną ani zachętą do gry. Treści 18+. Hazard może uzależniać — jeśli czujesz, że tracisz kontrolę, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 albo ustaw limity u bukmachera.

Najczęstsze pytania

Skąd pochodzą statystyki meczu Bournemouth – Sunderland?

Wszystkie wskaźniki wyliczamy sami z surowych wyników meczów Bournemouth i Sunderland w bieżącym sezonie ich ostatnich rozegranych spotkań. Wyniki pobieramy automatycznie, a każda liczba przed publikacją przechodzi maszynową kontrolę zgodności z danymi źródłowymi — jeśli którejkolwiek nie da się potwierdzić, strona w ogóle nie powstaje.

Czy podajecie typ na ten mecz?

Na tej stronie znajdziesz wskazanie kierunku, a nie gotowy typ na Bournemouth – Sunderland. Sama liczba bez kontekstu — składu, znaczenia meczu, aktualnego kursu — jest niepełna, więc konkretne propozycje publikujemy tam, gdzie możemy je uzasadnić i skorygować na bieżąco, czyli w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostaje materiał do własnej oceny.

Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?

Skrót BTTS oznacza „both teams to score” — obie drużyny trafiają do siatki. W tabeli powyżej pokazujemy, w jakiej części spotkań Bournemouth i Sunderland tak się stało. Wysoki wynik zwykle świadczy o otwartej grze, niski może mieć dwie zupełnie różne przyczyny: szczelną obronę albo problem ze zdobywaniem bramek. Rozróżnia je dopiero porównanie średnich strzelonych i straconych.

Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?

Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 18 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Bournemouth albo Sunderland znajdziesz już zaktualizowane wartości.

Sprawdź też

Analizy meczów
Promocje bukmacherskie
Statystyki drużyn
Statystyki lig
Poradniki
Zestawienia dnia

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP