Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Real Madryt – Sevilla. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu oraz historię bezpośrednich meczów.
Jakie są kursy na mecz Real Madryt – Sevilla?
Na zwycięstwo zespołu Real Madryt Superbet daje kurs 1,24, na remis 6,20, a na wygraną zespołu Sevilla 8,90. Przeliczone na procenty, już bez marży bukmachera, to około 75% dla gospodarzy, 15% na remis i 10% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.
| Zakład | LV BET | |
|---|---|---|
| 1Real Madryt | 1,24 | 1,25 |
| Xremis | 6,20 | 6,75 |
| 2Sevilla | 8,90 | 11,50 |
| Obie drużyny strzelą | ||
| tak | 1,85 | 1,88 |
| nie | 1,92 | 1,88 |
| Liczba goli | ||
| powyżej 2,5 | 1,42 | 1,42 |
| poniżej 2,5 | 2,85 | 2,90 |
Kurs Superbetu 1,85 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 51% szans. W meczach zespołu Real Madryt obie strony trafiały w 62,5% spotkań, a w meczach zespołu Sevilla w 75,0%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 1,42, czyli około 67%, przy 75,0% i 62,5% takich meczów u obu drużyn. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „obie strzelą”: różnica to około 18 punktów procentowych.
Co mówią liczby przed meczem Real Madryt – Sevilla?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Real Madryt zbiera średnio 2,25 punktu na mecz, a Sevilla 1,75 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 8 spotkań, drugi 8 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Real Madryt — 2,38 gola na mecz wobec 1,62 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Real Madryt — 1,0 bramki na mecz, podczas gdy Sevilla traci średnio 1,5. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 32 bramki, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.
Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 62,5% i 75,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 75,0% u zespołu Real Madryt oraz 62,5% u zespołu Sevilla, czyli 12,5 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Real Madryt i Sevilla w bezpośrednim zestawieniu?
Poniżej te same wskaźniki po obu stronach. Wartość „gole/mecz” liczymy dla Real Madryt i Sevilla jako sumę wszystkich bramek w meczach zespołu, niezależnie od tego, kto je zdobył. Wiersze over to procent spotkań, w których przekroczono kolejne progi bramkowe.
| Wskaźnik | Real Madryt | Sevilla |
|---|---|---|
| Rozgrywki | LaLiga | LaLiga |
| Rozegrane mecze | 8 | 8 |
| Bilans W-R-P | 6-0-2 | 4-2-2 |
| Punkty na mecz | 2,25 | 1,75 |
| Bramki strzelone | 19 | 13 |
| Bramki stracone | 8 | 12 |
| Średnio strzela | 2,38 | 1,62 |
| Średnio traci | 1,0 | 1,5 |
| Gole/mecz | 3,38 | 3,12 |
| BTTS | 62,5% | 75,0% |
| Over 1,5 | 75,0% | 75,0% |
| Over 2,5 | 75,0% | 62,5% |
| Over 3,5 | 50,0% | 50,0% |
| Czyste konta | 2 | 2 |
| Mecze bez gola | 1 | 0 |
| Forma | PWWPW | RWWPR |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Real Madryt w tym sezonie to 6-0-2, a zespołu Sevilla — 4-2-2, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Real Madryt nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Sevilla nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: PWWPW oraz RWWPR.
Ostatnie spotkania, jakie Real Madryt i Sevilla rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Real Madryt — ostatnie mecze
Sevilla — ostatnie mecze
Jak kończyły się dotychczasowe mecze Real Madryt – Sevilla?
Od 1996 roku te drużyny spotkały się 64 razy. Zespół Real Madryt wygrał 43 mecze, zespół Sevilla wygrał 16 meczów, a liczba remisów to 5. Ostatnie spotkanie, rozegrane 17.05.2026, zakończyło się wynikiem 0:1 (Sevilla – Real Madryt).
W 5 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 12 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 1 raz, a granicę 2,5 gola przekroczono 1 raz. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Real Madryt pada średnio 3,38 bramki, a w meczach Sevilla — 3,12. Granicę 1,5 gola przekroczyło 75,0% meczów pierwszego zespołu i 75,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 75,0% i 62,5%, a próg 3,5 bramki 50,0% oraz 50,0%.
Czystych kont Real Madryt ma 2, a Sevilla — 2. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 1, drugi 0. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają Real Madryt i Sevilla?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Real Madryt ma średnio 2,5 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Sevilla 1,1. Real Madryt oddaje przeciętnie 17,9 strzału w meczu, z czego 7,1 celnego, a Sevilla odpowiednio 11,9 i 4,3.
Real Madryt strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 2,4 gola na mecz przy xG 2,5. Sevilla strzela więcej, niż wynika z okazji: 1,6 gola na mecz przy xG 1,1. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak Real Madryt wypada u siebie, a Sevilla na wyjeździe?
Ten mecz Real Madryt rozgrywa u siebie, a Sevilla na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Real Madryt ma za sobą 4 mecze, ze średnią 3,25 gola strzelonego i 0,5 straconego oraz 75,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Sevilla ma 4 mecze, ze średnią 2,0 gola strzelonego i 1,25 straconego oraz 50,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Real Madryt wynosi średnio 3,75, a w wyjazdowych spotkaniach Sevilla — 3,25. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 50,0% u gospodarza i 75,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 68,8%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 3,25 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Real Madryt – Sevilla: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Konkretne kupony i pełne analizy przed tym oraz pozostałymi meczami dnia publikujemy w darmowej grupie na Telegramie. Trafiają tam propozycje z uzasadnieniem, a nie same liczby — jeśli chcesz zobaczyć, jak z takich danych powstaje decyzja, to najprostsza droga.
Gdzie oglądać mecz Real Madryt – Sevilla?
Mecz Real Madryt – Sevilla rozpoczyna się o godzinie 21:00, 18 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Eleven Sports w pakiecie Canal+, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 3,01 gola na mecz, 65,9% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 62,5% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Real Madryt i Sevilla są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Real Madryt czy Sevilla z BTTS w okolicach 65,9% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Wskaźniki opisują dotychczasowy przebieg sezonu, a nie to, co stanie się dziś. Im krótsza seria meczów za nimi stoi, tym łatwiej pomylić przypadek z tendencją. Nie znajdziesz tu również informacji o składach, kontuzjach, zawieszeniach ani o wadze spotkania dla każdej ze stron — a to często właśnie te czynniki decydują o przebiegu meczu Real Madryt – Sevilla.
Jeśli mecz Real Madryt – Sevilla jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Real Madryt – Sevilla?
Liczby powstają u nas. Bierzemy surowe wyniki ostatnich spotkań Real Madryt oraz Sevilla i przeliczamy je własnym narzędziem. Każda wartość musi dać się odtworzyć z danych źródłowych — kontrola jest automatyczna i odrzuca całą stronę, jeśli choć jedna liczba się nie zgadza.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Na tej stronie znajdziesz wskazanie kierunku, a nie gotowy typ na Real Madryt – Sevilla. Sama liczba bez kontekstu — składu, znaczenia meczu, aktualnego kursu — jest niepełna, więc konkretne propozycje publikujemy tam, gdzie możemy je uzasadnić i skorygować na bieżąco, czyli w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostaje materiał do własnej oceny.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
BTTS, czyli „both teams to score”, to zdarzenie, w którym gola strzelają obie strony. W zestawieniu Real Madryt i Sevilla podajemy je jako procent meczów z takim wynikiem. Ta sama liczba może opisywać drużynę z bardzo dobrą obroną i drużynę, która po prostu nie potrafi trafić — dlatego obok zawsze podajemy średnią bramek strzelonych i straconych.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 18 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Real Madryt albo Sevilla znajdziesz już zaktualizowane wartości.