Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Leeds – Manchester Utd. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu oraz historię bezpośrednich meczów.
Jakie są kursy na mecz Leeds – Manchester Utd?
Na zwycięstwo zespołu Leeds Superbet daje kurs 2,35, na remis 3,50, a na wygraną zespołu Manchester Utd 2,80. Przeliczone na procenty, już bez marży bukmachera, to około 40% dla gospodarzy, 27% na remis i 33% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.
| Zakład | LV BET | |
|---|---|---|
| 1Leeds | 2,35 | 2,35 |
| Xremis | 3,50 | 3,55 |
| 2Manchester Utd | 2,80 | 3,00 |
| Obie drużyny strzelą | ||
| tak | 1,54 | 1,52 |
| nie | 2,45 | 2,45 |
| Liczba goli | ||
| powyżej 2,5 | 1,64 | 1,65 |
| poniżej 2,5 | 2,25 | 2,22 |
Rynek bramkowy w ofercie Superbetu: obie strzelą po 1,54, co odpowiada około 61% szans, i powyżej 2,5 gola po 1,64, czyli mniej więcej 58%. Dotychczasowe mecze obu zespołów to 66,7% i 66,7% spotkań z golami po obu stronach oraz 33,3% i 33,3% spotkań z co najmniej trzema bramkami. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „powyżej 2,5 gola”: różnica to około 25 punktów procentowych.
Co mówią liczby przed meczem Leeds – Manchester Utd?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Leeds zbiera średnio 1,5 punktu na mecz, a Manchester Utd 1,0 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 6 spotkań, drugi 6 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Manchester Utd — 1,5 gola na mecz wobec 1,33 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Leeds — 0,83 bramki na mecz, podczas gdy Manchester Utd traci średnio 1,5. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 17 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej ostrożnej.
Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 66,7% i 66,7% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 33,3% u zespołu Leeds oraz 33,3% u zespołu Manchester Utd, czyli 0,0 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Leeds i Manchester Utd w bezpośrednim zestawieniu?
Tabela zestawia Leeds i Manchester Utd w tych samych kategoriach. „Gole/mecz” to łączna liczba bramek w spotkaniach danej drużyny — strzelonych i straconych razem. Wiersze over pokazują odsetek meczów, w których padło odpowiednio więcej niż półtorej, dwie i pół oraz trzy i pół bramki.
| Wskaźnik | Leeds | Manchester Utd |
|---|---|---|
| Rozgrywki | Premier League | Premier League |
| Rozegrane mecze | 6 | 6 |
| Bilans W-R-P | 2-3-1 | 1-3-2 |
| Punkty na mecz | 1,5 | 1,0 |
| Bramki strzelone | 8 | 9 |
| Bramki stracone | 5 | 9 |
| Średnio strzela | 1,33 | 1,5 |
| Średnio traci | 0,83 | 1,5 |
| Gole/mecz | 2,17 | 3,0 |
| BTTS | 66,7% | 66,7% |
| Over 1,5 | 66,7% | 83,3% |
| Over 2,5 | 33,3% | 33,3% |
| Over 3,5 | 16,7% | 33,3% |
| Czyste konta | 2 | 0 |
| Mecze bez gola | 1 | 2 |
| Forma | RRWRP | WRPRR |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Leeds w tym sezonie to 2-3-1, a zespołu Manchester Utd — 1-3-2, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Leeds nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Manchester Utd ma serię 2 remisów z rzędu. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: RRWRP oraz WRPRR.
Ostatnie spotkania, jakie Leeds i Manchester Utd rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Leeds — ostatnie mecze
Manchester Utd — ostatnie mecze
Jak kończyły się dotychczasowe mecze Leeds – Manchester Utd?
Od 1994 roku te drużyny spotkały się 37 razy. Zespół Leeds wygrał 6 meczów, zespół Manchester Utd wygrał 21 meczów, a liczba remisów to 10. Ostatnie spotkanie, rozegrane 12.08.2026, zakończyło się wynikiem 6:5 (Manchester United – Leeds United).
W 5 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 18 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 3 razy, a granicę 2,5 gola przekroczono 2 razy. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Leeds pada średnio 2,17 bramki, a w meczach Manchester Utd — 3,0. Granicę 1,5 gola przekroczyło 66,7% meczów pierwszego zespołu i 83,3% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 33,3% i 33,3%, a próg 3,5 bramki 16,7% oraz 33,3%.
Czystych kont Leeds ma 2, a Manchester Utd — 0. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 1, drugi 2. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają Leeds i Manchester Utd?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Leeds ma średnio 1,4 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Manchester Utd 1,8. Leeds oddaje przeciętnie 11,8 strzału w meczu, z czego 3,8 celnego, a Manchester Utd odpowiednio 20,8 i 5,3.
Leeds strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 1,3 gola na mecz przy xG 1,4. Manchester Utd marnuje część sytuacji: zdobywa 1,5 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 1,8. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak Leeds wypada u siebie, a Manchester Utd na wyjeździe?
Ten mecz Leeds rozgrywa u siebie, a Manchester Utd na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Leeds ma za sobą 3 mecze, ze średnią 1,67 gola strzelonego i 0,67 straconego oraz 33,3% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Manchester Utd ma 3 mecze, ze średnią 1,0 gola strzelonego i 1,67 straconego oraz 33,3% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Leeds wynosi średnio 2,33, a w wyjazdowych spotkaniach Manchester Utd — 2,67. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 66,7% u gospodarza i 66,7% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Liczby przechylają się w stronę bramek po obu stronach. Uśredniony wskaźnik BTTS dla tej pary wynosi 66,7%, a żaden z zespołów nie zachowuje czystego konta na tyle często, żeby ten obraz podważyć. To najlepiej udokumentowana tendencja w całym zestawieniu.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Leeds – Manchester Utd: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Analizy i kupony na ten mecz publikujemy na bieżąco w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostają liczby, tam dochodzi kontekst: składy, znaczenie spotkania i to, czy w ogóle warto się nim zajmować.
Gdzie oglądać mecz Leeds – Manchester Utd?
Mecz Leeds – Manchester Utd rozpoczyna się o godzinie 15:00, 18 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Canal+ Sport oraz Viaplay, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 3,01 gola na mecz, 65,9% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 62,5% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Leeds i Manchester Utd są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Leeds czy Manchester Utd z BTTS w okolicach 65,9% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Wskaźniki opisują dotychczasowy przebieg sezonu, a nie to, co stanie się dziś. Im krótsza seria meczów za nimi stoi, tym łatwiej pomylić przypadek z tendencją. Nie znajdziesz tu również informacji o składach, kontuzjach, zawieszeniach ani o wadze spotkania dla każdej ze stron — a to często właśnie te czynniki decydują o przebiegu meczu Leeds – Manchester Utd.
Jeśli mecz Leeds – Manchester Utd jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Leeds – Manchester Utd?
Liczby powstają u nas. Bierzemy surowe wyniki ostatnich spotkań Leeds oraz Manchester Utd i przeliczamy je własnym narzędziem. Każda wartość musi dać się odtworzyć z danych źródłowych — kontrola jest automatyczna i odrzuca całą stronę, jeśli choć jedna liczba się nie zgadza.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Nie podajemy tu gotowego kuponu na mecz Leeds – Manchester Utd, bo strona ma pokazywać dane, a nie sprzedawać decyzję. Piszemy jedynie, w którą stronę przechylają się liczby, i zawsze dodajemy, czego nie obejmują. Propozycje z pełnym uzasadnieniem trafiają do darmowej grupy na Telegramie, gdzie widać cały tok rozumowania, łącznie z meczami, które uznajemy za nie do ruszenia.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
Skrót BTTS oznacza „both teams to score” — obie drużyny trafiają do siatki. W tabeli powyżej pokazujemy, w jakiej części spotkań Leeds i Manchester Utd tak się stało. Wysoki wynik zwykle świadczy o otwartej grze, niski może mieć dwie zupełnie różne przyczyny: szczelną obronę albo problem ze zdobywaniem bramek. Rozróżnia je dopiero porównanie średnich strzelonych i straconych.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 18 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Leeds albo Manchester Utd znajdziesz już zaktualizowane wartości.