Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Osasuna – Racing Santander. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu oraz historię bezpośrednich meczów.
Jakie są kursy na mecz Osasuna – Racing Santander?
Kursy Superbetu na ten mecz to 2,02 za wygraną zespołu Osasuna, 3,55 za remis i 3,45 za zwycięstwo zespołu Racing Santander. Bez marży bukmachera oznacza to mniej więcej 46% szans dla gospodarzy, 26% na remis i 27% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.
| Zakład | LV BET | |
|---|---|---|
| 1Osasuna | 2,02 | 2,02 |
| Xremis | 3,55 | 3,60 |
| 2Racing Santander | 3,45 | 3,75 |
| Obie drużyny strzelą | ||
| tak | 1,57 | 1,55 |
| nie | 2,35 | 2,35 |
| Liczba goli | ||
| powyżej 2,5 | 1,65 | 1,65 |
| poniżej 2,5 | 2,22 | 2,22 |
Kurs Superbetu 1,57 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 60% szans. W meczach zespołu Osasuna obie strony trafiały w 50,0% spotkań, a w meczach zespołu Racing Santander w 75,0%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 1,65, czyli około 57%, przy 50,0% i 87,5% takich meczów u obu drużyn.
Co mówią liczby przed meczem Osasuna – Racing Santander?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Osasuna zbiera średnio 1,0 punktu na mecz, a Racing Santander 1,0 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 8 spotkań, drugi 8 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Racing Santander — 1,62 gola na mecz wobec 1,0 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Osasuna — 2,25 bramki na mecz, podczas gdy Racing Santander traci średnio 2,88. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 21 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.
Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 50,0% i 75,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 50,0% u zespołu Osasuna oraz 87,5% u zespołu Racing Santander, czyli 37,5 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Osasuna i Racing Santander w bezpośrednim zestawieniu?
W tabeli znajdziesz Osasuna i Racing Santander opisane tym samym zestawem liczb. „Gole/mecz” oznacza sumę bramek w spotkaniach drużyny, a progi over mówią, jak często jej mecze przekraczały kolejne granice bramkowe.
| Wskaźnik | Osasuna | Racing Santander |
|---|---|---|
| Rozgrywki | LaLiga | LaLiga |
| Rozegrane mecze | 8 | 8 |
| Bilans W-R-P | 2-2-4 | 2-2-4 |
| Punkty na mecz | 1,0 | 1,0 |
| Bramki strzelone | 8 | 13 |
| Bramki stracone | 18 | 23 |
| Średnio strzela | 1,0 | 1,62 |
| Średnio traci | 2,25 | 2,88 |
| Gole/mecz | 3,25 | 4,5 |
| BTTS | 50,0% | 75,0% |
| Over 1,5 | 75,0% | 87,5% |
| Over 2,5 | 50,0% | 87,5% |
| Over 3,5 | 37,5% | 75,0% |
| Czyste konta | 2 | 0 |
| Mecze bez gola | 3 | 2 |
| Forma | PPPRP | PWPPR |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Osasuna w tym sezonie to 2-2-4, a zespołu Racing Santander — 2-2-4, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Osasuna nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Racing Santander nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: PPPRP oraz PWPPR.
Ostatnie spotkania, jakie Osasuna i Racing Santander rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Osasuna — ostatnie mecze
Racing Santander — ostatnie mecze
Jak kończyły się dotychczasowe mecze Osasuna – Racing Santander?
Od 2018 roku te drużyny spotkały się 2 razy. Zespół Osasuna wygrał 1 mecz, zespół Racing Santander wygrał 1 mecz, a liczba remisów to 0. Ostatnie spotkanie, rozegrane 24.07.2026, zakończyło się wynikiem 2:0 (Osasuna – Racing Santander).
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Osasuna pada średnio 3,25 bramki, a w meczach Racing Santander — 4,5. Granicę 1,5 gola przekroczyło 75,0% meczów pierwszego zespołu i 87,5% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 50,0% i 87,5%, a próg 3,5 bramki 37,5% oraz 75,0%.
Czystych kont Osasuna ma 2, a Racing Santander — 0. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 3, drugi 2. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają Osasuna i Racing Santander?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Osasuna ma średnio 1,3 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Racing Santander 1,4. Osasuna oddaje przeciętnie 9,6 strzału w meczu, z czego 4,0 celnego, a Racing Santander odpowiednio 11,5 i 4,9.
Osasuna marnuje część sytuacji: zdobywa 1,0 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 1,3. Racing Santander strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 1,6 gola na mecz przy xG 1,4. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak Osasuna wypada u siebie, a Racing Santander na wyjeździe?
Ten mecz Osasuna rozgrywa u siebie, a Racing Santander na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Osasuna ma za sobą 4 mecze, ze średnią 0,5 gola strzelonego i 0,75 straconego oraz 0,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Racing Santander ma 4 mecze, ze średnią 1,0 gola strzelonego i 4,0 straconego oraz 75,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Osasuna wynosi średnio 1,25, a w wyjazdowych spotkaniach Racing Santander — 5,0. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 25,0% u gospodarza i 50,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 68,8%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 3,88 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Osasuna – Racing Santander: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Konkretne kupony i pełne analizy przed tym oraz pozostałymi meczami dnia publikujemy w darmowej grupie na Telegramie. Trafiają tam propozycje z uzasadnieniem, a nie same liczby — jeśli chcesz zobaczyć, jak z takich danych powstaje decyzja, to najprostsza droga.
Gdzie oglądać mecz Osasuna – Racing Santander?
Mecz Osasuna – Racing Santander rozpoczyna się o godzinie 14:00, 18 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Eleven Sports w pakiecie Canal+, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 3,01 gola na mecz, 65,9% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 62,5% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Osasuna i Racing Santander są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Osasuna czy Racing Santander z BTTS w okolicach 65,9% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Statystyka opisuje przeszłość i nie przewiduje wyników. Krótkie serie z początku sezonu reagują na każdy pojedynczy mecz, więc jeden rezultat potrafi przesunąć dowolny wskaźnik o kilkanaście punktów procentowych. Nie znajdziesz tu również informacji o składach, kontuzjach, zawieszeniach ani o wadze spotkania dla każdej ze stron — a to często właśnie te czynniki decydują o przebiegu meczu Osasuna – Racing Santander.
Jeśli mecz Osasuna – Racing Santander jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Osasuna – Racing Santander?
Podstawą są surowe wyniki ostatnich spotkań Osasuna i Racing Santander, przeliczane naszym własnym kodem. Zanim liczba trafi na stronę, automat sprawdza, czy wynika z danych źródłowych; wartość, której nie da się potwierdzić, blokuje publikację całej strony, a nie tylko pojedynczego zdania.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Na tej stronie zatrzymujemy się na wskazaniu, w którą stronę przechylają się dane o Osasuna i Racing Santander. Gotowy typ wymaga rzeczy, których statystyka nie zawiera: informacji o składzie, wadze spotkania i aktualnych kursach. Dlatego kupony z uzasadnieniem publikujemy w darmowej grupie na Telegramie, a tę stronę traktujemy jako część analizy, którą robisz samodzielnie.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
Skrót BTTS oznacza „both teams to score” — obie drużyny trafiają do siatki. W tabeli powyżej pokazujemy, w jakiej części spotkań Osasuna i Racing Santander tak się stało. Wysoki wynik zwykle świadczy o otwartej grze, niski może mieć dwie zupełnie różne przyczyny: szczelną obronę albo problem ze zdobywaniem bramek. Rozróżnia je dopiero porównanie średnich strzelonych i straconych.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 18 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Osasuna albo Racing Santander znajdziesz już zaktualizowane wartości.