Liga Narodów • 2 października 2026

Ukraina – Irlandia Północna
statystyki przed meczem

Kursy bukmacherów, xG, historia spotkań, przewidywane składy i statystyki obu drużyn.

Jak się skończyło

Ukraina  0:3  Irlandia Północna

Jak skończył się mecz Ukraina – Irlandia Północna?

Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:3, a padło w nim 3 bramki. Jedna z drużyn nie zdobyła gola, więc zakład BTTS nie wszedł. Granica 2,5 bramki została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.

Ukraina – Irlandia Północna — statystyki obu drużyn przed meczem
Liga Narodów  •  2 października 2026  •  20:45
UkrainaRWWPW
VS
Irlandia PółnocnaWWRWR
Stadion: CITY ARENA – Štadión Antona Malatinského  ·  Sędzia: Jasper Vergoote
Autor: Kamil Pietrzak Aktualizacja: 2 października 2026 Dane: wyniki sezonu liczone przez nas, kursy Superbet i LV BET, statystyki meczowe Superbetu 18+ · graj odpowiedzialnie
2,5gole na mecz2,4
1,33średnio strzela2,0
1,17średnio traci0,4
66,7%BTTS20,0%
50,0%over 2,540,0%
1,83punkty na mecz2,2

Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Ukraina – Irlandia Północna. Wszystkie wskaźniki pochodzą z oficjalnych meczów reprezentacji i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu, historię bezpośrednich meczów oraz przewidywane składy.

Jakie są kursy na mecz Ukraina – Irlandia Północna?

Kursy Superbetu na ten mecz to 1,92 za wygraną zespołu Ukraina, 3,25 za remis i 4,30 za zwycięstwo zespołu Irlandia Północna. Bez marży bukmachera oznacza to mniej więcej 49% szans dla gospodarzy, 29% na remis i 22% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.

ZakładLV BET
1Ukraina1,921,95
Xremis3,253,35
2Irlandia Północna4,304,45
Obie drużyny strzelą
tak2,152,12
nie1,661,67
Liczba goli
powyżej 2,52,422,42
poniżej 2,51,551,55
Kursy z 02.10, godz. 06:34 · zmieniają się aż do pierwszego gwizdka
Szansa według kursów Superbetu po odjęciu marży
49%Ukraina
29%remis
22%Irlandia Północna

Rynek bramkowy w ofercie Superbetu: obie strzelą po 2,15, co odpowiada około 44% szans, i powyżej 2,5 gola po 2,42, czyli mniej więcej 39%. Dotychczasowe mecze obu zespołów to 66,7% i 20,0% spotkań z golami po obu stronach oraz 50,0% i 40,0% spotkań z co najmniej trzema bramkami.

Co mówią liczby przed meczem Ukraina – Irlandia Północna?

Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Irlandia Północna zbiera średnio 2,2 punktu na mecz, a Ukraina 1,83 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 5 spotkań, drugi 6 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Irlandia Północna — 2,0 gola na mecz wobec 1,33 u rywala.

Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Irlandia Północna — 0,4 bramki na mecz, podczas gdy Ukraina traci średnio 1,17. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 18 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej ostrożnej.

Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 66,7% u zespołu Ukraina wobec 20,0% u zespołu Irlandia Północna. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 50,0% u zespołu Ukraina oraz 40,0% u zespołu Irlandia Północna, czyli 10,0 punktu procentowego różnicy.

Jak wypadają Ukraina i Irlandia Północna w bezpośrednim zestawieniu?

W tabeli znajdziesz Ukraina i Irlandia Północna opisane tym samym zestawem liczb. „Gole/mecz” oznacza sumę bramek w spotkaniach drużyny, a progi over mówią, jak często jej mecze przekraczały kolejne granice bramkowe.

WskaźnikUkrainaIrlandia Północna
Rozgrywkimecze reprezentacjimecze reprezentacji
Rozegrane mecze65
Bilans W-R-P3-2-13-2-0
Punkty na mecz1,832,2
Bramki strzelone810
Bramki stracone72
Średnio strzela1,332,0
Średnio traci1,170,4
Gole/mecz2,52,4
BTTS66,7%20,0%
Over 1,583,3%60,0%
Over 2,550,0%40,0%
Over 3,516,7%40,0%
Czyste konta14
Mecze bez gola11
FormaRWWPWWWRWR

Która drużyna jest w lepszej formie?

Bilans zespołu Ukraina w tym sezonie to 3-2-1, a zespołu Irlandia Północna — 3-2-0, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Ukraina nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Irlandia Północna nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: RWWPW oraz WWRWR.

Ostatnie spotkania, jakie Ukraina i Irlandia Północna rozegrały w oficjalnych meczach reprezentacji, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.

Ukraina — ostatnie mecze

16.11 Gruzja 1:1 R
19.11 Albania 2:1 W
20.03 Belgia 3:1 W
23.03 Belgia 0:3 P
25.09 Węgry 1:0 W

Irlandia Północna — ostatnie mecze

15.10 Bułgaria 5:0 W
15.11 Białoruś 2:0 W
18.11 Luksemburg 2:2 R
25.09 Gruzja 1:0 W
28.09 Węgry 0:0 R

Jak kończyły się dotychczasowe mecze Ukraina – Irlandia Północna?

Od 2016 roku te drużyny spotkały się 2 razy. Zespół Ukraina wygrał 1 mecz, zespół Irlandia Północna wygrał 1 mecz, a liczba remisów to 0. Ostatnie spotkanie, rozegrane 03.06.2021, zakończyło się wynikiem 1:0 (Ukraina – Irlandia Północna).

1Ukraina
0remisy
1Irlandia Północna
03.06.2021 Ukraina – Irlandia Północna 1:0 W
16.06.2016 Ukraina – Irlandia Północna 0:2 P

Ile bramek pada w meczach tych drużyn?

W spotkaniach Ukraina pada średnio 2,5 bramki, a w meczach Irlandia Północna — 2,4. Granicę 1,5 gola przekroczyło 83,3% meczów pierwszego zespołu i 60,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 50,0% i 40,0%, a próg 3,5 bramki 16,7% oraz 40,0%.

Czystych kont Ukraina ma 1, a Irlandia Północna — 4. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 1, drugi 1. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.

Ile okazji stwarzają Ukraina i Irlandia Północna?

Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Ukraina ma średnio 0,7 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Irlandia Północna 1,0. Ukraina oddaje przeciętnie 8,5 strzału w meczu, z czego 2,5 celnego, a Irlandia Północna odpowiednio 11,0 i 4,0.

Ukrainaśrednio na meczIrlandia Północna
0,7xG1,0
1,5stworzone okazje1,5
8,5strzały11,0
2,5celne strzały4,0
47,0%posiadanie piłki37,0%
1,0rzuty rożne2,0
5,0żółte kartki3,5
16,5faule14,5

Ukraina strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 0,5 gola na mecz przy xG 0,7. Irlandia Północna marnuje część sytuacji: zdobywa 0,5 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 1,0. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.

Jak Ukraina wypada u siebie, a Irlandia Północna na wyjeździe?

Ten mecz Ukraina rozgrywa u siebie, a Irlandia Północna na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Ukraina ma za sobą 2 mecze, ze średnią 2,0 gola strzelonego i 1,0 straconego oraz 50,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Irlandia Północna ma 2 mecze, ze średnią 1,5 gola strzelonego i 1,0 straconego oraz 50,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.

Łączna liczba bramek w domowych meczach Ukraina wynosi średnio 3,0, a w wyjazdowych spotkaniach Irlandia Północna — 2,5. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 100,0% u gospodarza i 50,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.

Jakie są przewidywane składy Ukraina i Irlandia Północna?

Najpewniej Ukraina wyjdzie na boisko w ustawieniu 3-5-2: w bramce Anatolii Trubin, a w polu Illa Zabarny, Mykoła Matwijenko, Mykhavko Taras, Ołeksandr Zubkow, Vladimir Brazhko, Yehor Nazaryna, Maksym Chłań, Bogdan Mychajliczenko, Matvii Ponomarenko, Danilo Sikan.

Najpewniej Irlandia Północna wyjdzie na boisko w ustawieniu 3-4-2-1: w bramce Pierce Charles, a w polu Tom Atcheson, Ruairi McConville, Ciaron Brown, Trai Hume, Shea Charles, Ethan Galbraith, Justin Devenny, Patrick Kelly, Isaac Price, Jamie Donley.

Ukraina 3-5-2Irlandia Północna 3-4-2-1

Mecz poprowadzi Jasper Vergoote. Trenerem zespołu Ukraina jest Andrea Maldera, a zespołu Irlandia Północna Michael O'Neill. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.

W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?

Najbliższy rynek według danych
brak wyraźnego wskazania

Te liczby nie wskazują wyraźnie na nic. Uśredniony odsetek meczów powyżej 2,5 bramki wynosi 45,0%, wskaźnik BTTS 43,4%, a różnica w dorobku punktowym to 0,37 punktu na mecz. Wszystkie trzy wartości leżą zbyt blisko przeciętnej, żeby cokolwiek z nich wynikało — i takie mecze najczęściej po prostu odpuszczamy.

Kupony i analizy w darmowej grupie

To wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Ukraina – Irlandia Północna: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.

Konkretne kupony i pełne analizy przed tym oraz pozostałymi meczami dnia publikujemy w darmowej grupie na Telegramie. Trafiają tam propozycje z uzasadnieniem, a nie same liczby — jeśli chcesz zobaczyć, jak z takich danych powstaje decyzja, to najprostsza droga.

Gdzie oglądać mecz Ukraina – Irlandia Północna?

Mecz Ukraina – Irlandia Północna rozpoczyna się o godzinie 20:45, 2 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Polsat Sport oraz TVP przy meczach reprezentacji Polski, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.

Czy to dużo na tle innych rozgrywek?

Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,94 gola na mecz, 65,4% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 60,3% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Ukraina i Irlandia Północna są wysokie, czy zupełnie przeciętne.

Zespół taki jak Ukraina czy Irlandia Północna z BTTS w okolicach 65,4% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.

Czego te statystyki nie obejmują?

Te liczby mówią o tym, co już się wydarzyło, i nic nie wiedzą o dzisiejszym spotkaniu. Przy próbach z początku sezonu pojedynczy wynik zmienia obraz mocniej, niż podpowiada intuicja. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Ukraina – Irlandia Północna.

Jeśli mecz Ukraina – Irlandia Północna jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.

Zastrzeżenie. Ta strona nie jest poradą inwestycyjną ani zachętą do gry. Treści 18+. Hazard może uzależniać — jeśli czujesz, że tracisz kontrolę, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 albo ustaw limity u bukmachera.

Najczęstsze pytania

Skąd pochodzą statystyki meczu Ukraina – Irlandia Północna?

Podstawą są surowe wyniki ostatnich spotkań Ukraina i Irlandia Północna, przeliczane naszym własnym kodem. Zanim liczba trafi na stronę, automat sprawdza, czy wynika z danych źródłowych; wartość, której nie da się potwierdzić, blokuje publikację całej strony, a nie tylko pojedynczego zdania.

Czy podajecie typ na ten mecz?

Na tej stronie zatrzymujemy się na wskazaniu, w którą stronę przechylają się dane o Ukraina i Irlandia Północna. Gotowy typ wymaga rzeczy, których statystyka nie zawiera: informacji o składzie, wadze spotkania i aktualnych kursach. Dlatego kupony z uzasadnieniem publikujemy w darmowej grupie na Telegramie, a tę stronę traktujemy jako część analizy, którą robisz samodzielnie.

Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?

BTTS to skrót od angielskiego „both teams to score”, czyli sytuacji, w której obie drużyny zdobywają przynajmniej po jednej bramce. Dla Ukraina i Irlandia Północna podajemy go jako odsetek dotychczasowych meczów. Sama wartość nie mówi jeszcze wszystkiego: niska bywa zasługą dobrej obrony, ale równie często wynika z nieskuteczności w ataku, dlatego zawsze warto sprawdzić osobno bramki strzelone i stracone.

Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?

Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 2 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Ukraina albo Irlandia Północna znajdziesz już zaktualizowane wartości.

Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?

Kursy pochodzą z oferty Superbetu i LV BET; datę i godzinę odczytu podajemy pod tabelą, a w dniu spotkania rano je odświeżamy. Statystyki z xG, mecze bezpośrednie i przewidywane składy obu drużyn udostępnia serwis statystyczny Superbetu, z którym współpracujemy. Kursy żyją do rozpoczęcia meczu, dlatego przed postawieniem zakładu warto zajrzeć do bieżącej oferty.

Sprawdź też

Analizy meczów
Promocje bukmacherskie
Statystyki drużyn
Statystyki lig
Poradniki
Zestawienia dnia

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP