Serie A • 20 września 2026

Parma – Genoa
statystyki przed meczem

Forma, bramki i wskaźniki bramkowe obu drużyn z bieżącego sezonu.

Jak się skończyło

Parma  2:1  Genoa

Jak skończył się mecz Parma – Genoa?

Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1, a padło w nim 3 bramki. Obie drużyny trafiły do siatki. Granica 2,5 bramki została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.

Parma – Genoa — statystyki obu drużyn przed meczem
Serie A  •  20 września 2026  •  15:00
ParmaPPRPW
VS
GenoaPPPRP
2,2gole na mecz2,6
0,8średnio strzela0,6
1,4średnio traci2,0
60,0%BTTS60,0%
40,0%over 2,540,0%
0,8punkty na mecz0,2

Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Parma – Genoa. Wszystkie wskaźniki pochodzą z ich rozgrywek krajowych w bieżącym sezonie i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają.

Co mówią liczby przed meczem Parma – Genoa?

Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Parma zbiera średnio 0,8 punktu na mecz, a Genoa 0,2 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 5 spotkań, drugi 5 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Parma — 0,8 gola na mecz wobec 0,6 u rywala.

Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Parma — 1,4 bramki na mecz, podczas gdy Genoa traci średnio 2,0. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 7 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej ostrożnej.

Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 60,0% i 60,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 40,0% u zespołu Parma oraz 40,0% u zespołu Genoa, czyli 0,0 punktu procentowego różnicy.

Jak wypadają Parma i Genoa w bezpośrednim zestawieniu?

Zestawienie obejmuje komplet wskaźników dla Parma oraz Genoa. Przez „gole/mecz” rozumiemy wszystkie bramki padłe w spotkaniach zespołu, a wiersze over podają, w jakiej części meczów przekroczono kolejne granice bramkowe.

WskaźnikParmaGenoa
RozgrywkiSerie ASerie A
Rozegrane mecze55
Bilans W-R-P1-1-30-1-4
Punkty na mecz0,80,2
Bramki strzelone43
Bramki stracone710
Średnio strzela0,80,6
Średnio traci1,42,0
Gole/mecz2,22,6
BTTS60,0%60,0%
Over 1,580,0%80,0%
Over 2,540,0%40,0%
Over 3,50,0%20,0%
Czyste konta00
Mecze bez gola22
FormaPPRPWPPPRP

Która drużyna jest w lepszej formie?

Bilans zespołu Parma w tym sezonie to 1-1-3, a zespołu Genoa — 0-1-4, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Parma nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Genoa nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: PPRPW oraz PPPRP.

Ostatnie spotkania, jakie Parma i Genoa rozegrały w swoich rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.

Parma — ostatnie mecze

22.08 Cagliari 0:1 P
29.08 Juventus 0:2 P
06.09 Monza 1:1 R
14.09 Como 1:2 P
20.09 Genoa 2:1 W

Genoa — ostatnie mecze

22.08 Napoli 0:2 P
30.08 Lazio 0:1 P
04.09 Como 1:4 P
12.09 Frosinone 1:1 R
20.09 Parma 1:2 P

Ile bramek pada w meczach tych drużyn?

W spotkaniach Parma pada średnio 2,2 bramki, a w meczach Genoa — 2,6. Granicę 1,5 gola przekroczyło 80,0% meczów pierwszego zespołu i 80,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 40,0% i 40,0%, a próg 3,5 bramki 0,0% oraz 20,0%.

Czystych kont Parma ma 0, a Genoa — 0. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 2, drugi 2. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.

Jak Parma wypada u siebie, a Genoa na wyjeździe?

Ten mecz Parma rozgrywa u siebie, a Genoa na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Parma ma za sobą 3 mecze, ze średnią 1,0 gola strzelonego i 1,0 straconego oraz 33,3% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Genoa ma 2 mecze, ze średnią 0,5 gola strzelonego i 1,5 straconego oraz 50,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.

Łączna liczba bramek w domowych meczach Parma wynosi średnio 2,0, a w wyjazdowych spotkaniach Genoa — 2,0. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 66,7% u gospodarza i 50,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.

W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?

Najbliższy rynek według danych
brak wyraźnego wskazania

Te liczby nie wskazują wyraźnie na nic. Uśredniony odsetek meczów powyżej 2,5 bramki wynosi 40,0%, wskaźnik BTTS 60,0%, a różnica w dorobku punktowym to 0,6 punktu na mecz. Wszystkie trzy wartości leżą zbyt blisko przeciętnej, żeby cokolwiek z nich wynikało — i takie mecze najczęściej po prostu odpuszczamy.

Kupony i analizy w darmowej grupie

To wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Parma – Genoa: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Zanim cokolwiek z tego wykorzystasz, zestaw te liczby z aktualnymi kursami — bez tego nawet trafna tendencja bywa bezwartościowa.

Analizy i kupony na ten mecz publikujemy na bieżąco w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostają liczby, tam dochodzi kontekst: składy, znaczenie spotkania i to, czy w ogóle warto się nim zajmować.

Gdzie oglądać mecz Parma – Genoa?

Mecz Parma – Genoa rozpoczyna się o godzinie 15:00, 20 września 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Eleven Sports w pakiecie Canal+, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.

Czy to dużo na tle innych rozgrywek?

Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,88 gola na mecz, 64,5% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 59,2% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Parma i Genoa są wysokie, czy zupełnie przeciętne.

Zespół taki jak Parma czy Genoa z BTTS w okolicach 64,5% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.

Czego te statystyki nie obejmują?

Wskaźniki opisują dotychczasowy przebieg sezonu, a nie to, co stanie się dziś. Im krótsza seria meczów za nimi stoi, tym łatwiej pomylić przypadek z tendencją. Nie znajdziesz tu również informacji o składach, kontuzjach, zawieszeniach ani o wadze spotkania dla każdej ze stron — a to często właśnie te czynniki decydują o przebiegu meczu Parma – Genoa.

Jeśli mecz Parma – Genoa jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.

Zastrzeżenie. Ta strona nie jest poradą inwestycyjną ani zachętą do gry. Treści 18+. Hazard może uzależniać — jeśli czujesz, że tracisz kontrolę, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 albo ustaw limity u bukmachera.

Najczęstsze pytania

Skąd pochodzą statystyki meczu Parma – Genoa?

Wszystkie wskaźniki wyliczamy sami z surowych wyników meczów Parma i Genoa w bieżącym sezonie ich rozgrywek krajowych. Wyniki pobieramy automatycznie, a każda liczba przed publikacją przechodzi maszynową kontrolę zgodności z danymi źródłowymi — jeśli którejkolwiek nie da się potwierdzić, strona w ogóle nie powstaje.

Czy podajecie typ na ten mecz?

Na tej stronie znajdziesz wskazanie kierunku, a nie gotowy typ na Parma – Genoa. Sama liczba bez kontekstu — składu, znaczenia meczu, aktualnego kursu — jest niepełna, więc konkretne propozycje publikujemy tam, gdzie możemy je uzasadnić i skorygować na bieżąco, czyli w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostaje materiał do własnej oceny.

Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?

BTTS to skrót od angielskiego „both teams to score”, czyli sytuacji, w której obie drużyny zdobywają przynajmniej po jednej bramce. Dla Parma i Genoa podajemy go jako odsetek dotychczasowych meczów. Sama wartość nie mówi jeszcze wszystkiego: niska bywa zasługą dobrej obrony, ale równie często wynika z nieskuteczności w ataku, dlatego zawsze warto sprawdzić osobno bramki strzelone i stracone.

Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?

Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 20 września 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Parma albo Genoa znajdziesz już zaktualizowane wartości.

Sprawdź też

Analizy meczów
Promocje bukmacherskie
Statystyki drużyn
Statystyki lig
Poradniki
Zestawienia dnia

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP