Genoa 2:1 Fiorentina
Jak skończył się mecz Genoa – Fiorentina?
Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1, a padło w nim 3 bramki. Obie drużyny trafiły do siatki. Granica 2,5 bramki została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.
Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Genoa – Fiorentina. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu, historię bezpośrednich meczów oraz przewidywane składy.
Jakie są kursy na mecz Genoa – Fiorentina?
Na zwycięstwo zespołu Genoa Superbet daje kurs 3,15, na remis 3,25, a na wygraną zespołu Fiorentina 2,30. Przeliczone na procenty, już bez marży bukmachera, to około 30% dla gospodarzy, 29% na remis i 41% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami STS i LV BET z tego samego odczytu.
| Zakład | STS | LV BET | |
|---|---|---|---|
| 1Genoa | 3,15 | 3,10 | 3,30 |
| Xremis | 3,25 | 3,10 | 3,25 |
| 2Fiorentina | 2,30 | 2,35 | 2,30 |
| Obie drużyny strzelą | |||
| tak | 1,80 | — | 1,77 |
| nie | 2,00 | — | 2,00 |
| Liczba goli | |||
| powyżej 2,5 | 2,02 | — | 2,02 |
| poniżej 2,5 | 1,78 | — | 1,80 |
Rynek bramkowy w ofercie Superbetu: obie strzelą po 1,80, co odpowiada około 53% szans, i powyżej 2,5 gola po 2,02, czyli mniej więcej 47%. Dotychczasowe mecze obu zespołów to 60,0% i 60,0% spotkań z golami po obu stronach oraz 40,0% i 80,0% spotkań z co najmniej trzema bramkami. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „powyżej 2,5 gola”: różnica to około 13 punktów procentowych.
Co mówią liczby przed meczem Genoa – Fiorentina?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Fiorentina zbiera średnio 0,8 punktu na mecz, a Genoa 0,2 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 5 spotkań, drugi 5 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Fiorentina — 1,2 gola na mecz wobec 0,6 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Genoa — 2,0 bramki na mecz, podczas gdy Fiorentina traci średnio 2,4. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 9 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.
Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 60,0% i 60,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 40,0% u zespołu Genoa oraz 80,0% u zespołu Fiorentina, czyli 40,0 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Genoa i Fiorentina w bezpośrednim zestawieniu?
W tabeli znajdziesz Genoa i Fiorentina opisane tym samym zestawem liczb. „Gole/mecz” oznacza sumę bramek w spotkaniach drużyny, a progi over mówią, jak często jej mecze przekraczały kolejne granice bramkowe.
| Wskaźnik | Genoa | Fiorentina |
|---|---|---|
| Rozgrywki | Serie A | Serie A |
| Rozegrane mecze | 5 | 5 |
| Bilans W-R-P | 0-1-4 | 1-1-3 |
| Punkty na mecz | 0,2 | 0,8 |
| Bramki strzelone | 3 | 6 |
| Bramki stracone | 10 | 12 |
| Średnio strzela | 0,6 | 1,2 |
| Średnio traci | 2,0 | 2,4 |
| Gole/mecz | 2,6 | 3,6 |
| BTTS | 60,0% | 60,0% |
| Over 1,5 | 80,0% | 100,0% |
| Over 2,5 | 40,0% | 80,0% |
| Over 3,5 | 20,0% | 40,0% |
| Czyste konta | 0 | 0 |
| Mecze bez gola | 2 | 2 |
| Forma | PPPRP | PPPWR |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Genoa w tym sezonie to 0-1-4, a zespołu Fiorentina — 1-1-3, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Genoa nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Fiorentina nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: PPPRP oraz PPPWR.
Ostatnie spotkania, jakie Genoa i Fiorentina rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Genoa — ostatnie mecze
Fiorentina — ostatnie mecze
Jak kończyły się dotychczasowe mecze Genoa – Fiorentina?
Od 1994 roku te drużyny spotkały się 41 razy. Zespół Genoa wygrał 5 meczów, zespół Fiorentina wygrał 16 meczów, a liczba remisów to 20. Ostatnie spotkanie, rozegrane 10.05.2026, zakończyło się wynikiem 0:0 (Fiorentina – Genoa).
W 5 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 10 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 3 razy, a granicę 2,5 gola przekroczono 2 razy. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Genoa pada średnio 2,6 bramki, a w meczach Fiorentina — 3,6. Granicę 1,5 gola przekroczyło 80,0% meczów pierwszego zespołu i 100,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 40,0% i 80,0%, a próg 3,5 bramki 20,0% oraz 40,0%.
Czystych kont Genoa ma 0, a Fiorentina — 0. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 2, drugi 2. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają Genoa i Fiorentina?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Genoa ma średnio 0,9 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Fiorentina 1,7. Genoa oddaje przeciętnie 11,8 strzału w meczu, z czego 3,0 celnego, a Fiorentina odpowiednio 16,8 i 5,6.
Genoa marnuje część sytuacji: zdobywa 0,6 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 0,9. Fiorentina marnuje część sytuacji: zdobywa 1,2 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 1,7. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak Genoa wypada u siebie, a Fiorentina na wyjeździe?
Ten mecz Genoa rozgrywa u siebie, a Fiorentina na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Genoa ma za sobą 3 mecze, ze średnią 0,67 gola strzelonego i 2,33 straconego oraz 33,3% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Fiorentina ma 2 mecze, ze średnią 2,0 gola strzelonego i 3,0 straconego oraz 100,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Genoa wynosi średnio 3,0, a w wyjazdowych spotkaniach Fiorentina — 5,0. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 66,7% u gospodarza i 50,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
Jakie są przewidywane składy Genoa i Fiorentina?
Najpewniej Genoa wyjdzie na boisko w ustawieniu 3-5-2: w bramce Justin Bijlow, a w polu Alessandro Marcandalli, Leo Ostigard, Johan Vasquez, Kingsley Ehizibue, Morten Frendrup, Elia Spicuglia, Tommaso Baldanzi, Mikael Ellertsson, Vítor Carvalho, Milutin Osmajic.
Najpewniej Fiorentina wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-3-3: w bramce David De Gea, a w polu Alex Jimenez, Radu Dragusin, Luca Ranieri, Viery, Cher Ndour, Nicolo Fagioli, Arthur Atta, Franco Mastantuono, Mateo Pellegrino, Alieu Eybi Njie.
Mecz poprowadzi Fabio Maresca. Trenerem zespołu Genoa jest Daniele De Rossi, a zespołu Fiorentina Paolo Vanoli. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 60,0%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 3,1 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Genoa – Fiorentina: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Konkretne kupony i pełne analizy przed tym oraz pozostałymi meczami dnia publikujemy w darmowej grupie na Telegramie. Trafiają tam propozycje z uzasadnieniem, a nie same liczby — jeśli chcesz zobaczyć, jak z takich danych powstaje decyzja, to najprostsza droga.
Gdzie oglądać mecz Genoa – Fiorentina?
Mecz Genoa – Fiorentina rozpoczyna się o godzinie 15:00, 10 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Eleven Sports w pakiecie Canal+, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,96 gola na mecz, 65,0% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 61,2% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Genoa i Fiorentina są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Genoa czy Fiorentina z BTTS w okolicach 65,0% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Statystyka opisuje przeszłość i nie przewiduje wyników. Krótkie serie z początku sezonu reagują na każdy pojedynczy mecz, więc jeden rezultat potrafi przesunąć dowolny wskaźnik o kilkanaście punktów procentowych. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Genoa – Fiorentina.
Jeśli mecz Genoa – Fiorentina jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Genoa – Fiorentina?
Podstawą są surowe wyniki ostatnich spotkań Genoa i Fiorentina, przeliczane naszym własnym kodem. Zanim liczba trafi na stronę, automat sprawdza, czy wynika z danych źródłowych; wartość, której nie da się potwierdzić, blokuje publikację całej strony, a nie tylko pojedynczego zdania.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Na tej stronie znajdziesz wskazanie kierunku, a nie gotowy typ na Genoa – Fiorentina. Sama liczba bez kontekstu — składu, znaczenia meczu, aktualnego kursu — jest niepełna, więc konkretne propozycje publikujemy tam, gdzie możemy je uzasadnić i skorygować na bieżąco, czyli w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostaje materiał do własnej oceny.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
Skrót BTTS oznacza „both teams to score” — obie drużyny trafiają do siatki. W tabeli powyżej pokazujemy, w jakiej części spotkań Genoa i Fiorentina tak się stało. Wysoki wynik zwykle świadczy o otwartej grze, niski może mieć dwie zupełnie różne przyczyny: szczelną obronę albo problem ze zdobywaniem bramek. Rozróżnia je dopiero porównanie średnich strzelonych i straconych.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 10 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Genoa albo Fiorentina znajdziesz już zaktualizowane wartości.
Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?
Kursy na tej stronie to odczyt oferty Superbetu, STS i LV BET z datą i godziną podaną pod tabelą; w dniu meczu rano je odświeżamy. xG, średnie sezonu, historię spotkań i przewidywane składy dostarcza serwis statystyczny Superbetu, naszego partnera. Oferta bukmacherów zmienia się do pierwszego gwizdka, więc liczby w tabeli traktuj jako punkt wyjścia i przed zakładem sprawdź kurs u bukmachera.