Wyspy Owcze 1:1 Słowacja
Jak skończył się mecz Wyspy Owcze – Słowacja?
Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1, a padło w nim 2 bramki. Obie drużyny trafiły do siatki. Granica 2,5 bramki nie została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.
Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Wyspy Owcze – Słowacja. Wszystkie wskaźniki pochodzą z oficjalnych meczów reprezentacji i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu oraz przewidywane składy.
Jakie są kursy na mecz Wyspy Owcze – Słowacja?
Kursy Superbetu na ten mecz to 6,00 za wygraną zespołu Wyspy Owcze, 3,80 za remis i 1,58 za zwycięstwo zespołu Słowacja. Bez marży bukmachera oznacza to mniej więcej 16% szans dla gospodarzy, 25% na remis i 60% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.
| Zakład | LV BET | |
|---|---|---|
| 1Wyspy Owcze | 6,00 | 6,25 |
| Xremis | 3,80 | 3,85 |
| 2Słowacja | 1,58 | 1,60 |
| Obie drużyny strzelą | ||
| tak | 2,25 | 2,22 |
| nie | 1,60 | 1,60 |
| Liczba goli | ||
| powyżej 2,5 | 2,30 | 2,22 |
| poniżej 2,5 | 1,61 | 1,65 |
Rynek bramkowy w ofercie Superbetu: obie strzelą po 2,25, co odpowiada około 42% szans, i powyżej 2,5 gola po 2,30, czyli mniej więcej 41%. Dotychczasowe mecze obu zespołów to 60,0% i 42,9% spotkań z golami po obu stronach oraz 0,0% i 42,9% spotkań z co najmniej trzema bramkami. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „powyżej 2,5 gola”: różnica to około 20 punktów procentowych.
Co mówią liczby przed meczem Wyspy Owcze – Słowacja?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Słowacja zbiera średnio 1,86 punktu na mecz, a Wyspy Owcze 1,2 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 7 spotkań, drugi 5 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Słowacja — 1,29 gola na mecz wobec 0,8 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Słowacja — 0,71 bramki na mecz, podczas gdy Wyspy Owcze traci średnio 0,8. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 13 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej ostrożnej.
Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 60,0% i 42,9% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 0,0% u zespołu Wyspy Owcze oraz 42,9% u zespołu Słowacja, czyli 42,9 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Wyspy Owcze i Słowacja w bezpośrednim zestawieniu?
Zestawienie obejmuje komplet wskaźników dla Wyspy Owcze oraz Słowacja. Przez „gole/mecz” rozumiemy wszystkie bramki padłe w spotkaniach zespołu, a wiersze over podają, w jakiej części meczów przekroczono kolejne granice bramkowe.
| Wskaźnik | Wyspy Owcze | Słowacja |
|---|---|---|
| Rozgrywki | mecze reprezentacji | mecze reprezentacji |
| Rozegrane mecze | 5 | 7 |
| Bilans W-R-P | 1-3-1 | 4-1-2 |
| Punkty na mecz | 1,2 | 1,86 |
| Bramki strzelone | 4 | 9 |
| Bramki stracone | 4 | 5 |
| Średnio strzela | 0,8 | 1,29 |
| Średnio traci | 0,8 | 0,71 |
| Gole/mecz | 1,6 | 2,0 |
| BTTS | 60,0% | 42,9% |
| Over 1,5 | 60,0% | 57,1% |
| Over 2,5 | 0,0% | 42,9% |
| Over 3,5 | 0,0% | 14,3% |
| Czyste konta | 1 | 3 |
| Mecze bez gola | 1 | 2 |
| Forma | RWPRR | WRPWW |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Wyspy Owcze w tym sezonie to 1-3-1, a zespołu Słowacja — 4-1-2, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Wyspy Owcze ma serię 2 remisów z rzędu. Słowacja ma serię 2 zwycięstw z rzędu. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: RWPRR oraz WRPWW.
Ostatnie spotkania, jakie Wyspy Owcze i Słowacja rozegrały w oficjalnych meczach reprezentacji, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Wyspy Owcze — ostatnie mecze
Słowacja — ostatnie mecze
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Wyspy Owcze pada średnio 1,6 bramki, a w meczach Słowacja — 2,0. Granicę 1,5 gola przekroczyło 60,0% meczów pierwszego zespołu i 57,1% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 0,0% i 42,9%, a próg 3,5 bramki 0,0% oraz 14,3%.
Czystych kont Wyspy Owcze ma 1, a Słowacja — 3. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 1, drugi 2. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają Wyspy Owcze i Słowacja?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Wyspy Owcze ma średnio 1,3 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Słowacja 1,5. Wyspy Owcze oddaje przeciętnie 10,0 strzału w meczu, z czego 3,0 celnego, a Słowacja odpowiednio 17,0 i 5,5.
Wyspy Owcze marnuje część sytuacji: zdobywa 1,0 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 1,3. Słowacja strzela więcej, niż wynika z okazji: 2,0 gola na mecz przy xG 1,5. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak Wyspy Owcze wypada u siebie, a Słowacja na wyjeździe?
Ten mecz Wyspy Owcze rozgrywa u siebie, a Słowacja na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Wyspy Owcze ma za sobą 2 mecze, ze średnią 1,0 gola strzelonego i 1,0 straconego oraz 0,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Słowacja ma 3 mecze, ze średnią 1,33 gola strzelonego i 1,33 straconego oraz 66,7% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Wyspy Owcze wynosi średnio 2,0, a w wyjazdowych spotkaniach Słowacja — 2,67. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 100,0% u gospodarza i 66,7% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
Jakie są przewidywane składy Wyspy Owcze i Słowacja?
Najpewniej Wyspy Owcze wyjdzie na boisko w ustawieniu 5-4-1: w bramce Mattias Lamhauge, a w polu Jann Julian Benjaminsen, Samuel Johansen Chukwudi, Gunnar Vatnhamar, Andrias Edmundsson, Viljormur Davidsen, Aki Samuelsen, Mattias Hellisdal, Geza David Turi, Hanus Sorensen, Adrian Justinussen.
Najpewniej Słowacja wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-3-3: w bramce Martin Dúbravka, a w polu Martin Valjent, Milan Škriniar, Adam Obert, David Hancko, Tomáš Suslov, Stanislav Lobotka, Ondrej Duda, Leo Sauer, David Strelec, Lukas Haraslin.
Mecz poprowadzi Mohammed Al-Hakim. Trenerem zespołu Wyspy Owcze jest Eydun Klakstein, a zespołu Słowacja Vladimir Weiss. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Dane wskazują na spotkanie zamknięte. Uśredniony odsetek meczów powyżej 2,5 gola to dla tej pary zaledwie 21,4%, przy średniej 1,8 bramki na mecz. Obie drużyny grają dotąd nisko punktowane spotkania i w tę stronę prowadzą te liczby.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Wyspy Owcze – Słowacja: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Gotowe propozycje na ten mecz razem z uzasadnieniem wrzucamy do darmowej grupy na Telegramie. Ta strona pokazuje surowe liczby, grupa pokazuje, co z nimi robimy — łącznie z sytuacjami, w których uznajemy, że lepiej dane spotkanie odpuścić.
Gdzie oglądać mecz Wyspy Owcze – Słowacja?
Mecz Wyspy Owcze – Słowacja rozpoczyna się o godzinie 20:45, 2 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Polsat Sport oraz TVP przy meczach reprezentacji Polski, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,94 gola na mecz, 65,4% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 60,3% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Wyspy Owcze i Słowacja są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Wyspy Owcze czy Słowacja z BTTS w okolicach 65,4% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Wskaźniki opisują dotychczasowy przebieg sezonu, a nie to, co stanie się dziś. Im krótsza seria meczów za nimi stoi, tym łatwiej pomylić przypadek z tendencją. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Wyspy Owcze – Słowacja.
Jeśli mecz Wyspy Owcze – Słowacja jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Wyspy Owcze – Słowacja?
Liczby powstają u nas. Bierzemy surowe wyniki ostatnich spotkań Wyspy Owcze oraz Słowacja i przeliczamy je własnym narzędziem. Każda wartość musi dać się odtworzyć z danych źródłowych — kontrola jest automatyczna i odrzuca całą stronę, jeśli choć jedna liczba się nie zgadza.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Nie podajemy tu gotowego kuponu na mecz Wyspy Owcze – Słowacja, bo strona ma pokazywać dane, a nie sprzedawać decyzję. Piszemy jedynie, w którą stronę przechylają się liczby, i zawsze dodajemy, czego nie obejmują. Propozycje z pełnym uzasadnieniem trafiają do darmowej grupy na Telegramie, gdzie widać cały tok rozumowania, łącznie z meczami, które uznajemy za nie do ruszenia.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
Skrót BTTS oznacza „both teams to score” — obie drużyny trafiają do siatki. W tabeli powyżej pokazujemy, w jakiej części spotkań Wyspy Owcze i Słowacja tak się stało. Wysoki wynik zwykle świadczy o otwartej grze, niski może mieć dwie zupełnie różne przyczyny: szczelną obronę albo problem ze zdobywaniem bramek. Rozróżnia je dopiero porównanie średnich strzelonych i straconych.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 2 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Wyspy Owcze albo Słowacja znajdziesz już zaktualizowane wartości.
Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?
Kursy na tej stronie to odczyt oferty Superbetu i LV BET z datą i godziną podaną pod tabelą; w dniu meczu rano je odświeżamy. xG, średnie sezonu, historię spotkań i przewidywane składy dostarcza serwis statystyczny Superbetu, naszego partnera. Oferta bukmacherów zmienia się do pierwszego gwizdka, więc liczby w tabeli traktuj jako punkt wyjścia i przed zakładem sprawdź kurs u bukmachera.