Polska 6:0 Rumunia
Jak skończył się mecz Polska – Rumunia?
Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:0, a padło w nim 6 bramek. Jedna z drużyn nie zdobyła gola, więc zakład BTTS nie wszedł. Granica 2,5 bramki została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.
Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Polska – Rumunia. Wszystkie wskaźniki pochodzą z oficjalnych meczów reprezentacji i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu, historię bezpośrednich meczów oraz przewidywane składy.
Jakie są kursy na mecz Polska – Rumunia?
Na zwycięstwo zespołu Polska Superbet daje kurs 1,54, na remis 4,25, a na wygraną zespołu Rumunia 5,60. Przeliczone na procenty, już bez marży bukmachera, to około 61% dla gospodarzy, 22% na remis i 17% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.
| Zakład | LV BET | |
|---|---|---|
| 1Polska | 1,54 | 1,57 |
| Xremis | 4,25 | 4,75 |
| 2Rumunia | 5,60 | 6,50 |
| Obie drużyny strzelą | ||
| tak | 1,85 | 1,85 |
| nie | 1,90 | 1,92 |
| Liczba goli | ||
| powyżej 2,5 | 1,73 | 1,72 |
| poniżej 2,5 | 2,10 | 2,12 |
Kurs Superbetu 1,85 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 51% szans. W meczach zespołu Polska obie strony trafiały w 80,0% spotkań, a w meczach zespołu Rumunia w 80,0%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 1,73, czyli około 55%, przy 80,0% i 100,0% takich meczów u obu drużyn. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „powyżej 2,5 gola”: różnica to około 35 punktów procentowych.
Co mówią liczby przed meczem Polska – Rumunia?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Rumunia zbiera średnio 1,8 punktu na mecz, a Polska 0,4 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 5 spotkań, drugi 5 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Rumunia — 2,4 gola na mecz wobec 1,2 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Rumunia — 1,6 bramki na mecz, podczas gdy Polska traci średnio 2,6. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 18 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.
Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 80,0% i 80,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 80,0% u zespołu Polska oraz 100,0% u zespołu Rumunia, czyli 20,0 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Polska i Rumunia w bezpośrednim zestawieniu?
W tabeli znajdziesz Polska i Rumunia opisane tym samym zestawem liczb. „Gole/mecz” oznacza sumę bramek w spotkaniach drużyny, a progi over mówią, jak często jej mecze przekraczały kolejne granice bramkowe.
| Wskaźnik | Polska | Rumunia |
|---|---|---|
| Rozgrywki | mecze reprezentacji | mecze reprezentacji |
| Rozegrane mecze | 5 | 5 |
| Bilans W-R-P | 0-2-3 | 3-0-2 |
| Punkty na mecz | 0,4 | 1,8 |
| Bramki strzelone | 6 | 12 |
| Bramki stracone | 13 | 8 |
| Średnio strzela | 1,2 | 2,4 |
| Średnio traci | 2,6 | 1,6 |
| Gole/mecz | 3,8 | 4,0 |
| BTTS | 80,0% | 80,0% |
| Over 1,5 | 80,0% | 100,0% |
| Over 2,5 | 80,0% | 100,0% |
| Over 3,5 | 60,0% | 40,0% |
| Czyste konta | 1 | 1 |
| Mecze bez gola | 1 | 0 |
| Forma | RPPRP | WWWPP |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Polska w tym sezonie to 0-2-3, a zespołu Rumunia — 3-0-2, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Polska nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Rumunia ma serię 2 porażek z rzędu. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: RPPRP oraz WWWPP.
Ostatnie spotkania, jakie Polska i Rumunia rozegrały w oficjalnych meczach reprezentacji, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Polska — ostatnie mecze
Rumunia — ostatnie mecze
Jak kończyły się dotychczasowe mecze Polska – Rumunia?
Od 2016 roku te drużyny spotkały się 2 razy. Zespół Polska wygrał 2 mecze, zespół Rumunia nie wygrał żadnego, a liczba remisów to 0. Ostatnie spotkanie, rozegrane 10.06.2017, zakończyło się wynikiem 3:1 (Polska – Rumunia).
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Polska pada średnio 3,8 bramki, a w meczach Rumunia — 4,0. Granicę 1,5 gola przekroczyło 80,0% meczów pierwszego zespołu i 100,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 80,0% i 100,0%, a próg 3,5 bramki 60,0% oraz 40,0%.
Czystych kont Polska ma 1, a Rumunia — 1. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 1, drugi 0. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają Polska i Rumunia?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Polska ma średnio 1,0 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Rumunia 0,7. Polska oddaje przeciętnie 16,0 strzału w meczu, z czego 5,5 celnego, a Rumunia odpowiednio 11,5 i 2,5.
Polska marnuje część sytuacji: zdobywa 0,5 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 1,0. Rumunia strzela więcej, niż wynika z okazji: 1,5 gola na mecz przy xG 0,7. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak Polska wypada u siebie, a Rumunia na wyjeździe?
Ten mecz Polska rozgrywa u siebie, a Rumunia na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Polska ma za sobą 3 mecze, ze średnią 1,33 gola strzelonego i 1,67 straconego oraz 66,7% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Rumunia ma 2 mecze, ze średnią 1,5 gola strzelonego i 1,5 straconego oraz 100,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Polska wynosi średnio 3,0, a w wyjazdowych spotkaniach Rumunia — 3,0. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 66,7% u gospodarza i 100,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
Jakie są przewidywane składy Polska i Rumunia?
Najpewniej Polska wyjdzie na boisko w ustawieniu 3-4-2-1: w bramce Marcin Bułka, a w polu Przemysław Wiśniewski, Jan Bednarek, Jakub Kiwior, Matty Cash, Piotr Zieliński, Wiktor Nowak, Tymoteusz Puchacz, Sebastian Szymański, Nicola Zalewski, Mateusz Żukowski.
Najpewniej Rumunia wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Otto Hindrich, a w polu Andrei Ratiu, Radu Dragusin, Virgil Ghiță, Nicusor Bancu, Tudor Băluță, Razvan Marin, Dennis Man, Ianis Hagi, Valentin Mihaila, Daniel Bîrligea.
Mecz poprowadzi Urs Schnyder. Trenerem zespołu Polska jest Jan Urban, a zespołu Rumunia Gheorghe Hagi. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 90,0%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 3,9 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Polska – Rumunia: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Kupony na to spotkanie oraz analizy pozostałych meczów dnia znajdziesz w naszej darmowej grupie na Telegramie. Statystyki są punktem wyjścia, a w grupie pokazujemy krok po kroku, które z nich faktycznie coś zmieniają przed konkretnym meczem.
za gola Polski w meczu z Rumunią
Oferta dla nowych graczy, którzy zakładają konto w czasie trwania promocji. Warunki: wpłata min. 50 PLN, pierwszy kupon singiel za min. 2 PLN, zakład: Liczba goli drużyny – Polska – powyżej 0.5; Polska strzeli gola – tak. Warunki ustala bukmacher — my ich nie zmieniamy i nie przyjmujemy zakładów. Treści 18+.
Gdzie oglądać mecz Polska – Rumunia?
Mecz Polska – Rumunia rozpoczyna się o godzinie 20:45, 2 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Polsat Sport oraz TVP przy meczach reprezentacji Polski, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,94 gola na mecz, 65,4% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 60,3% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Polska i Rumunia są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Polska czy Rumunia z BTTS w okolicach 65,4% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Wszystko powyżej dotyczy meczów już rozegranych. Przy kilku spotkaniach na zespół każdy kolejny wynik przestawia średnie na tyle mocno, że traktowanie ich jako prognozy jest błędem. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Polska – Rumunia.
Jeśli mecz Polska – Rumunia jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Polska – Rumunia?
Podstawą są surowe wyniki ostatnich spotkań Polska i Rumunia, przeliczane naszym własnym kodem. Zanim liczba trafi na stronę, automat sprawdza, czy wynika z danych źródłowych; wartość, której nie da się potwierdzić, blokuje publikację całej strony, a nie tylko pojedynczego zdania.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Nie podajemy tu gotowego kuponu na mecz Polska – Rumunia, bo strona ma pokazywać dane, a nie sprzedawać decyzję. Piszemy jedynie, w którą stronę przechylają się liczby, i zawsze dodajemy, czego nie obejmują. Propozycje z pełnym uzasadnieniem trafiają do darmowej grupy na Telegramie, gdzie widać cały tok rozumowania, łącznie z meczami, które uznajemy za nie do ruszenia.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
Skrót BTTS oznacza „both teams to score” — obie drużyny trafiają do siatki. W tabeli powyżej pokazujemy, w jakiej części spotkań Polska i Rumunia tak się stało. Wysoki wynik zwykle świadczy o otwartej grze, niski może mieć dwie zupełnie różne przyczyny: szczelną obronę albo problem ze zdobywaniem bramek. Rozróżnia je dopiero porównanie średnich strzelonych i straconych.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 2 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Polska albo Rumunia znajdziesz już zaktualizowane wartości.
Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?
Kursy odczytujemy z publicznej oferty Superbetu i LV BET, a rano w dniu meczu odświeżamy je na tej stronie. Średnie sezonu razem z xG, historię bezpośrednich spotkań i przewidywane składy bierzemy z serwisu statystycznego Superbetu, naszego partnera. Kursy zmieniają się aż do pierwszego gwizdka, więc przed zakładem sprawdź aktualną ofertę u bukmachera.