Belgia 3:0 Turcja
Jak skończył się mecz Belgia – Turcja?
Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0, a padło w nim 3 bramki. Jedna z drużyn nie zdobyła gola, więc zakład BTTS nie wszedł. Granica 2,5 bramki została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.
Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Belgia – Turcja. Wszystkie wskaźniki pochodzą z oficjalnych meczów reprezentacji i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu oraz przewidywane składy.
Jakie są kursy na mecz Belgia – Turcja?
Superbet wycenia wygraną zespołu Belgia na 1,54, remis na 4,60, a zwycięstwo zespołu Turcja na 5,10. Po odjęciu marży bukmachera daje to około 61% szans gospodarzom, 20% na remis i 18% gościom. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.
| Zakład | LV BET | |
|---|---|---|
| 1Belgia | 1,54 | 1,55 |
| Xremis | 4,60 | 4,70 |
| 2Turcja | 5,10 | 5,55 |
| Obie drużyny strzelą | ||
| tak | 1,55 | 1,57 |
| nie | 2,37 | 2,35 |
| Liczba goli | ||
| powyżej 2,5 | 1,45 | 1,45 |
| poniżej 2,5 | 2,72 | 2,70 |
Kurs Superbetu 1,55 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 60% szans. W meczach zespołu Belgia obie strony trafiały w 58,3% spotkań, a w meczach zespołu Turcja w 50,0%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 1,45, czyli około 65%, przy 58,3% i 60,0% takich meczów u obu drużyn.
Co mówią liczby przed meczem Belgia – Turcja?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Belgia zbiera średnio 1,42 punktu na mecz, a Turcja 1,3 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 12 spotkań, drugi 10 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Belgia — 1,75 gola na mecz wobec 1,5 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Belgia — 1,17 bramki na mecz, podczas gdy Turcja traci średnio 1,6. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 36 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.
Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 58,3% i 50,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 58,3% u zespołu Belgia oraz 60,0% u zespołu Turcja, czyli 1,7 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Belgia i Turcja w bezpośrednim zestawieniu?
W tabeli znajdziesz Belgia i Turcja opisane tym samym zestawem liczb. „Gole/mecz” oznacza sumę bramek w spotkaniach drużyny, a progi over mówią, jak często jej mecze przekraczały kolejne granice bramkowe.
| Wskaźnik | Belgia | Turcja |
|---|---|---|
| Rozgrywki | mecze reprezentacji | mecze reprezentacji |
| Rozegrane mecze | 12 | 10 |
| Bilans W-R-P | 5-2-5 | 4-1-5 |
| Punkty na mecz | 1,42 | 1,3 |
| Bramki strzelone | 21 | 15 |
| Bramki stracone | 14 | 16 |
| Średnio strzela | 1,75 | 1,5 |
| Średnio traci | 1,17 | 1,6 |
| Gole/mecz | 2,92 | 3,1 |
| BTTS | 58,3% | 50,0% |
| Over 1,5 | 75,0% | 70,0% |
| Over 2,5 | 58,3% | 60,0% |
| Over 3,5 | 33,3% | 50,0% |
| Czyste konta | 3 | 2 |
| Mecze bez gola | 3 | 4 |
| Forma | WWWPW | PPWPP |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Belgia w tym sezonie to 5-2-5, a zespołu Turcja — 4-1-5, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Belgia nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Turcja ma serię 2 porażek z rzędu. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: WWWPW oraz PPWPP.
Ostatnie spotkania, jakie Belgia i Turcja rozegrały w oficjalnych meczach reprezentacji, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Belgia — ostatnie mecze
Turcja — ostatnie mecze
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Belgia pada średnio 2,92 bramki, a w meczach Turcja — 3,1. Granicę 1,5 gola przekroczyło 75,0% meczów pierwszego zespołu i 70,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 58,3% i 60,0%, a próg 3,5 bramki 33,3% oraz 50,0%.
Czystych kont Belgia ma 3, a Turcja — 2. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 3, drugi 4. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają Belgia i Turcja?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Belgia ma średnio 1,7 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Turcja 2,0. Belgia oddaje przeciętnie 15,5 strzału w meczu, z czego 5,0 celnego, a Turcja odpowiednio 13,5 i 3,0.
Belgia marnuje część sytuacji: zdobywa 1,0 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 1,7. Turcja marnuje część sytuacji: zdobywa 0,5 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 2,0. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak Belgia wypada u siebie, a Turcja na wyjeździe?
Ten mecz Belgia rozgrywa u siebie, a Turcja na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Belgia ma za sobą 6 meczów, ze średnią 1,33 gola strzelonego i 1,0 straconego oraz 50,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Turcja ma 4 mecze, ze średnią 2,0 gola strzelonego i 1,75 straconego oraz 75,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Belgia wynosi średnio 2,33, a w wyjazdowych spotkaniach Turcja — 3,75. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 50,0% u gospodarza i 50,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
Jakie są przewidywane składy Belgia i Turcja?
Najpewniej Belgia wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Senne Lammens, a w polu Timoty Castagne, Nathan Ngoy, Brandon Mechele, Joaquin Seys, Romeo Lavia, Youri Tielemans, Dodi Lukebakio, Kevin De Bruyne, Mika Godts, Charles De Ketelaere.
Najpewniej Turcja wyjdzie na boisko w ustawieniu 3-4-3: w bramce Ugurcan Cakir, a w polu Zeki Celik, Merih Demiral, Ozan Kabak, Oguz Aydin, Orkun Kokcu, Salih Ozcan, Eren Elmali, Arda Guler, Baris Alper Yilmaz, Can Uzun.
Mecz poprowadzi Rohit Saggi. Trenerem zespołu Belgia jest Mark van Bommel, a zespołu Turcja Vincenzo Montella. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Te liczby nie wskazują wyraźnie na nic. Uśredniony odsetek meczów powyżej 2,5 bramki wynosi 59,1%, wskaźnik BTTS 54,1%, a różnica w dorobku punktowym to 0,12 punktu na mecz. Wszystkie trzy wartości leżą zbyt blisko przeciętnej, żeby cokolwiek z nich wynikało — i takie mecze najczęściej po prostu odpuszczamy.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Belgia – Turcja: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Kupony na to spotkanie oraz analizy pozostałych meczów dnia znajdziesz w naszej darmowej grupie na Telegramie. Statystyki są punktem wyjścia, a w grupie pokazujemy krok po kroku, które z nich faktycznie coś zmieniają przed konkretnym meczem.
Gdzie oglądać mecz Belgia – Turcja?
Mecz Belgia – Turcja rozpoczyna się o godzinie 20:45, 2 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Polsat Sport oraz TVP przy meczach reprezentacji Polski, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,94 gola na mecz, 65,4% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 60,3% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Belgia i Turcja są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Belgia czy Turcja z BTTS w okolicach 65,4% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Te liczby mówią o tym, co już się wydarzyło, i nic nie wiedzą o dzisiejszym spotkaniu. Przy próbach z początku sezonu pojedynczy wynik zmienia obraz mocniej, niż podpowiada intuicja. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Belgia – Turcja.
Jeśli mecz Belgia – Turcja jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Belgia – Turcja?
Liczby powstają u nas. Bierzemy surowe wyniki ostatnich spotkań Belgia oraz Turcja i przeliczamy je własnym narzędziem. Każda wartość musi dać się odtworzyć z danych źródłowych — kontrola jest automatyczna i odrzuca całą stronę, jeśli choć jedna liczba się nie zgadza.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Na tej stronie zatrzymujemy się na wskazaniu, w którą stronę przechylają się dane o Belgia i Turcja. Gotowy typ wymaga rzeczy, których statystyka nie zawiera: informacji o składzie, wadze spotkania i aktualnych kursach. Dlatego kupony z uzasadnieniem publikujemy w darmowej grupie na Telegramie, a tę stronę traktujemy jako część analizy, którą robisz samodzielnie.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
Skrót BTTS oznacza „both teams to score” — obie drużyny trafiają do siatki. W tabeli powyżej pokazujemy, w jakiej części spotkań Belgia i Turcja tak się stało. Wysoki wynik zwykle świadczy o otwartej grze, niski może mieć dwie zupełnie różne przyczyny: szczelną obronę albo problem ze zdobywaniem bramek. Rozróżnia je dopiero porównanie średnich strzelonych i straconych.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 2 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Belgia albo Turcja znajdziesz już zaktualizowane wartości.
Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?
Kursy pochodzą z oferty Superbetu i LV BET; datę i godzinę odczytu podajemy pod tabelą, a w dniu spotkania rano je odświeżamy. Statystyki z xG, mecze bezpośrednie i przewidywane składy obu drużyn udostępnia serwis statystyczny Superbetu, z którym współpracujemy. Kursy żyją do rozpoczęcia meczu, dlatego przed postawieniem zakładu warto zajrzeć do bieżącej oferty.